Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Arduino
A klónok CH340 Soros-USB illesztőjének drivere (Letöltés)
Lapozás: OK   311 / 839
(#) Ivan93 válasza dannu hozzászólására (») Jan 11, 2017 /
 
Szia! Én ugyan nodemcu-val próbáltam ki az openweather API-t, de a lényeg ugyan az. A kérés végéhez kapcsold hozzá a kért napok számát, így:
  1. api.openweathermap.org/data/2.5/forecast/daily?id=3052236&appid={APP_ID}&cnt=3
Ez 3 napra ad előrejelzést. Az {APP_ID} helyére a Te azonosítódat írd be. Egyébként egész jól leírják az API lehetőségeit (Bővebben: Link), paramétereit, persze a használatához érteni kell a működését.
szerk.: az {id} után a saját városod kódját írd be, ne ezt
A hozzászólás módosítva: Jan 11, 2017
(#) dannu válasza Ivan93 hozzászólására (») Jan 11, 2017 /
 
Nekem konkrétan az a bajom hogy ezzel a kódal amit fent fel töltöttem majd Panhard kolléga ki javított semmilyen értéket nem ad vissza. A getting-nél meg áll és semmit se ír ki mert ugye alapból csak 1 napot kellene ki írnia . Ip-t kap , semmilyen hibát nem dob vissza.
(#) Ivan93 válasza dannu hozzászólására (») Jan 11, 2017 /
 
Arduino-t nem ismerem, így ebben nem tudok segíteni. Azonosítód van az api-hoz? Azt nem kell megadni valahol a kódban?
(#) dannu válasza Ivan93 hozzászólására (») Jan 11, 2017 /
 
Persze meg is van meg ugye city id-t használok a kódba .
A hozzászólás módosítva: Jan 11, 2017
(#) Ivan93 válasza dannu hozzászólására (») Jan 11, 2017 /
 
Belenéztem a kódba, valóban ott van. ArduinoIDE híján notepad-al nyitottam meg az ino-t, így elég értelmezhetetlen az ömlesztett kód. Később, ha sikerül működésre bírni, akkor a napok számának beállításához a query-string-et felépítő sort módosítsd úgy, ahogy fentebb írtam. Ebben a sorban:
  1. client.println("GET /data/2.5/weather?id="+CityID+"&units=metric&APPID="+APIKEY);
(#) dannu válasza Ivan93 hozzászólására (») Jan 11, 2017 /
 
Haladás !!!

  1. Getting dataparseObject()


ezt írja ki már !!!

Ez volt a bibi :
client.println("User-Agent: ArduinoWiFi/1.1"); ezt le cseréltem - > client.println("User-Agent: arduino-ethernet");


Mert mivel nekem ethernet shieldem van .
(#) GPeti1977 válasza Ivan93 hozzászólására (») Jan 11, 2017 /
 
Ideiglenesen nevezd át .c re.
(#) gaspa hozzászólása Jan 12, 2017 /
 
Kis laptop 10 " monitor,win10,az arduino programozási felülettel nincs gond,lehet változtatni a méretét mindkét irányban.A "beállítás" táblázat alja,ahol az "ok" van viszont kilóg a képről és így semmit nem lehet beállítani.A táblázatot jobbra/balra,lefele lehet tolni,csak éppen felfelé nem.Vajon mit lehet itt tenni?
(#) _BiG_ válasza gaspa hozzászólására (») Jan 12, 2017 /
 
Tabulátorral lehet léptetni a kattintható objektumok között, csak maradj az ablakon belül (ne kattints kívülre). Némi ügyességgel és figyelemmel követhető, hova ugrik a fókusz a gomb nyomkodására, és amikor egyik látható elem sincs halványan keretezve épp, akkor jó eséllyel az OK gombon van a fókusz, enter gombbal ( és "Mukoggy" varázsszóval) aktiválható a jóváhagyás.
(#) Kovidivi válasza gaspa hozzászólására (») Jan 12, 2017 /
 
Elfordítod az asztalod 90fokkal, így pont a megfelelő irányban lesz hosszabb a kijelződ. Asztalon jobb gomb, tulajdonságok vagy személyre szabás, és ott kell keresgélni.
(#) gaspa válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 12, 2017 /
 
Oké,kösz a forgatással megoldódott.
(#) FDAssasin hozzászólása Jan 12, 2017 /
 
Sziasztok!
Arduino ISP-vel szeretnék egy digisparkot programozni (attiny85). Lábhiány miatt, a 0 és 1-es pint is szeretném használni, pl led kapcsolgatásra. A 0 és 1-es pin a MOSI és MISO lába az IC-nek. A kérdés az lenne, hogy tönkrevágja-e az Arduino-t ha random 5V-os jelet kap vissza az Attiny-ról, illetve utóbbi programozható marad-e a lábak használatával
(#) andykaaa válasza FDAssasin hozzászólására (») Jan 12, 2017 / 1
 
Szerintem nem lessz semmi baja (az IC-t magara programald, nem a beepitve).
(#) FDAssasin válasza andykaaa hozzászólására (») Jan 12, 2017 /
 
Tényleg nem lett, köszi!
(#) zosza18 hozzászólása Jan 13, 2017 /
 
Üdv Mindenkinek!

Szeretnék felprogramozni egy ATiny 13A-t, ardu Uno Isp-vel.
A példaprogramot rápakoltam... szépen fut a "heartbeat" LED, azaz rajta megy a progi. (Bár gőöm sincs, hogy mi, de megyen. )
Ezek után érdeklődnk, hogy miként lehet ezt programozni, mi ennek a menete?
Sose csináltam ilyet még, így nagyon vakon vagyok ez ügyben... köszi a megértést előre is.
(#) hotau hozzászólása Jan 13, 2017 /
 
Szép estét mindenkinek!
Lenne egy olyan problémám, hogy van egy arduino uno-m amihez hozzá közöttem egy SD kártya modult meg egy ADXL345-M típusú gyorsulás mérő szenzort az a feladata, hogy lemérje a gyorsulást X Y Z tengelyen és azt eltárolja 3 különböző X.txt, Y.txt, Z.txt fájlba. Ez eddig rendben működik, de lenne egy olyan ötlet vagy kérés, hogy lehetne megoldani azt, hogy ha egy gombot megnyomok, akkor egy változó értékét megnöveli eggyel és a fájl nevébe beleírja. Ha megnyomom még egyszer akkor a változó értékét megnöveli még eggyel és bele írná a fájl nevébe így tehát első gombnyomás után a fájl nevek X1.txt, Y1.txt, Z1.txt, a második gombnyomás után pedig a fájl nevek X2.txt, Y2.txt, Z2.txt lennének. Ezzel az lenne a cél, hogy meg tudjam különböztetni a méréseket.

  1. #include <Wire.h>
  2. #include <Adafruit_Sensor.h>
  3. #include <Adafruit_ADXL345_U.h>
  4.  
  5. #include <SPI.h> //Load SPI Library
  6. #include <SD.h> //Load SD card library
  7.  
  8. File mySensorDataX; //Data object you will write your sesnor data to
  9. File mySensorDataY; //Data object you will write your sesnor data to
  10. File mySensorDataZ; //Data object you will write your sesnor data to
  11.  
  12. /* Assign a unique ID to this sensor at the same time */
  13. Adafruit_ADXL345_Unified accel = Adafruit_ADXL345_Unified(12345);
  14.  
  15. float AccelX = 0; // lefogalalom a változókat
  16. float AccelY = 0;
  17. float AccelZ = 0;
  18.  
  19. const int buttonPin = A2; // ide majd a pin szám jön    
  20. int lastState = 1,
  21.     newState = 1,
  22.     szamolo = 1;
  23.  
  24.  
  25.  
  26. int chipSelect = A4; //chipSelect pin for the SD card Reader
  27.  
  28. void setup()
  29. {
  30.   SD.begin(4); //Initialize the SD card reader
  31.   pinMode(buttonPin, INPUT);  
  32.  
  33.  
  34.   if(!accel.begin())
  35.   {
  36.     /* There was a problem detecting the ADXL345 ... check your connections */
  37.     Serial.println("Ooops, no ADXL345 detected ... Check your wiring!");
  38.     while(1);
  39.   }
  40.  
  41.   /* Set the range to whatever is appropriate for your project */
  42.   accel.setRange(ADXL345_RANGE_16_G);
  43.  
  44.  
  45.  
  46.   Serial.println("");
  47. }
  48.  
  49. void loop()
  50. {
  51.  
  52.  newState = digitalRead(buttonPin);
  53.   if(lastState != newState)
  54.   {
  55.     if(lastState) // változó értékének növelése eggyel
  56.     szamolo++;  
  57.     lastState = newState;
  58.   }
  59.  
  60.   /* Get a new sensor event */
  61.   sensors_event_t event;
  62.   accel.getEvent(&event);
  63.  
  64.  AccelX = event.acceleration.x - 1.02;
  65.  AccelY = event.acceleration.y - 0.31;
  66.  AccelZ = event.acceleration.z - 9.30;
  67.  
  68.  
  69.  
  70.  /*
  71.  
  72.   Serial.print("X: "); Serial.print(AccelX); Serial.print("  ");
  73.   Serial.print("Y: "); Serial.print(AccelY); Serial.print("  ");
  74.   Serial.print("Z: "); Serial.print(AccelZ); Serial.print("  ");Serial.println("m/s^2 ");
  75.   delay(500);
  76. */
  77.  
  78. // "<h1>Temp: $D C <br>Humidity: $D %<br>LM35 temp:  $D C<br>Potmeter: $D </h1>"),
  79.  // t, h, tempF, val);
  80.  
  81. mySensorDataX = SD.open("PTDataX.txt", FILE_WRITE); // txt fie létrehozása              //  A FÁÁJL NEVÉBE SZERETNÉM BELEÍRNI A VÁLTOZÓ ÉRTÉKÉT
  82. //mySensorDataX.print("  X  ");                               //write a commma
  83. mySensorDataX.println(AccelX);                        //write pressure and end the line (println)
  84.  
  85.  
  86. mySensorDataY = SD.open("PTDataY.txt", FILE_WRITE); // txt fie létrehozása
  87. //mySensorDataY.print("  Y  ");                               //write a commma
  88. mySensorDataY.println(AccelY);                        //write pressure and end the line (println)
  89.  
  90.  
  91. mySensorDataZ = SD.open("PTDataZ$D.txt", FILE_WRITE); // txt fie létrehozása
  92. //mySensorDataZ.print("  Z  ");                               //write a commma
  93. mySensorDataZ.println(AccelZ);                        //write pressure and end the line (println)
  94.  
  95.  
  96. mySensorDataX.close();                                  //close the file
  97. mySensorDataY.close();                                  //close the file
  98. mySensorDataZ.close();                                  //close the file
  99.  
  100.  
  101.  
  102. }


A segítséget előre is köszönöm

Üdvözlettel: Olivér
(#) atesz33 hozzászólása Jan 13, 2017 /
 
sziasztok! van egy arduino unom van hozzá egy és 3231 oramodul és egy Nokia 5110 kijelző .
Mindkét próba sketch működik hogy lehet működésre bírni hogy egyszerre működjön a 2 dolog.
Nem találtam hozzá működő feltöltést.

atesz
(#) Panhard válasza zosza18 hozzászólására (») Jan 13, 2017 /
 
Szia. Először neten nézz körül, van erről sok leírás. Aztán ha elakadsz valamivel, segítünk.
Bővebben: Link
Bővebben: Link
(#) Panhard válasza hotau hozzászólására (») Jan 13, 2017 /
 
Szia. A fájlnévbe én így szoktam változókat tenni:

  1. String filename = "X";
  2. filename += szamlalo;
  3. filename += ".txt";
  4.  
  5. char fileNameCharArray[filename.length()+1];
  6.       filename.toCharArray(fileNameCharArray, sizeof(fileNameCharArray));  
  7.      
  8.        dataFile = SD.open(fileNameCharArray, FILE_WRITE);


A "szamlalo" értékét kell növelned gombnyomásonként.
(#) TheShaft hozzászólása Jan 13, 2017 /
 
Sziasztok!

Arduinoval szeretnék 0-10V-os feszültséget előállítani, frekvenciaváltót vezérelnék vele.
Lehetőségek:
- PWM + 2-szeres erősítés (+ szűrés, erősítés után a zaj miatt)
- I2C vagy SPI DAC + 2-szeres erősítés

A PWM-től kicsit idegenkedek, korrektebbnek tartom a DAC használatát. Ki mit javasol, melyik úton induljak el?
(#) Panhard hozzászólása Jan 14, 2017 /
 
Sziasztok! UART kommunikáció monitorozására milyen programot használtok? Én a Docklight-et, két egyforma FTDI adapterrel. Az a gond vele, hogy nem időarányosan jönnek meg az adatok, az egyik beleír a másikba. Ez gondolom a két USB port miatt van. Asztali gépemnél nincs ilyen gond, mert ott van 2 hardveres soros port. Csak laptopnál van ez a hiba. Esetleg tudtok ajánlani valami másik programot, ami tud UART-ot monitorozni? Vagy esetleg létezik valami olyan hardver, ami egy USB-t használ, és valós időben képes két UART bemenetet feldolgozni?

uart.JPG
    
(#) akosnagy hozzászólása Jan 14, 2017 /
 
Sziasztok!
Ha Arduinora feltöltök egy programot, aztán kiveszem a ATM IC-t és berakom saját áramkörba, akkor működni fog? Vagyis tudom programozóként használni az Arduinót?
(#) Kovidivi válasza akosnagy hozzászólására (») Jan 14, 2017 /
 
Használható, de a reset láb felhúzó ellenállás kell, plusz a kvarc a 22p-kal együtt.
(#) akosnagy válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 14, 2017 /
 
Köszönöm! Ez egy jó hír
(#) Bakman válasza Panhard hozzászólására (») Jan 14, 2017 /
 
Két programot kell indítani, mindkettő a saját soros portját figyeli.
(#) Panhard válasza Bakman hozzászólására (») Jan 14, 2017 /
 
Úgy hogy? Akkor nem látom folyamatosan a kommunikációt. Úgy még nehezebb két programból összeollózni a kérdés-válaszokat.
(#) Bakman válasza Panhard hozzászólására (») Jan 14, 2017 /
 
A Docklight-ot konkrétan nem ismerem. Nem lehet a programban megadni, melyik FTDI-től érkező jelet figyelje? Így értettem. Az egyik figyeli az egyik UART csatornát, a másik a másikat. A kettőt egymás mellé teszed és láthatóvá válik az adatfolyam. Esetleg írsz magadnak egy programot, ami két COM portot is tud kezelni.
(#) Panhard válasza Bakman hozzászólására (») Jan 14, 2017 /
 
De meg lehet adni, sőt meg is kell. Pont ez a lényege a monitor üzemmódnak. Mindkét ftdi-n csak az RX van ilyenkor használva. De mindegy, ez a hátránya az USB-s sorosportoknak.
(#) GPeti1977 hozzászólása Jan 14, 2017 /
 
Ha a W5100 ethernet shieldet közvetlenül a kábel routerre teszem akkor működik, ha egy switch -en keresztül teszem rá akkor nem, a modem menüjében nem szerepel az IP címe, illetve ami érdekes most rá kötöttem a switch re egy xp gépet tudok rajta internetezni, de szintén nincs a listában meg másik gépről pingelni sem tudom úgy ahogy az arduinos ethernet shieldet sem, mit kell ilyenkor tenni?
(#) sany hozzászólása Jan 14, 2017 /
 
Sziasztok! A betöltött programot valahogy visszalehet olvasni az IC -ből, Arduino UNO Rev 3 esetén?
Következő: »»   311 / 839
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem