Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED asztal készítése
 
Témaindító: kavicszsolt, idő: Jan 21, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   7 / 8
(#) lajos1969 válasza lajos1969 hozzászólására (») Máj 18, 2016 /
 
Megjöttek a potik! Működik!
(#) lajos1969 válasza reloop hozzászólására (») Máj 18, 2016 / 1
 
Szia!
Ezt a változatot tudtam életre kelteni! A recevier előtt nem 10K-t hanem 100k-t raktam bele s így minden ok! A potikkal szépen tudom az érzékenységet állítani.
Üdv!
(#) reloop válasza lajos1969 hozzászólására (») Máj 18, 2016 /
 
Engedd meg, hogy elsőként gratuláljak
(#) lajos1969 válasza reloop hozzászólására (») Máj 18, 2016 /
 
Nagyon köszönöm!
(#) Kovidivi válasza lajos1969 hozzászólására (») Máj 18, 2016 /
 
Szép munka! Ügyes!
(#) lajos1969 válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 18, 2016 /
 
Köszi!
(#) mandris hozzászólása Máj 31, 2016 /
 
Szép munka, egy részletes leírást is adhatnál, hogy a többiek is(én is) tanulhassunk tőled! Nem szégyen az okosabbtól tanulni! És gratula a szép munkához!
(#) lajos1969 válasza mandris hozzászólására (») Jún 8, 2016 /
 
Köszönöm! Még nincs kész teljesen ez az egy panel csak a negyede!
(#) lajos1969 hozzászólása Jún 26, 2016 /
 
Még vagy 1500 forrasztás és kész van!
(#) lajos1969 válasza lajos1969 hozzászólására (») Jún 27, 2016 /
 
Infra ledek világítínak!
Már csak a ledeket, meg az infra vevőket, meg a potmétereket kellene beforrasztani és próba!
A hozzászólás módosítva: Jún 27, 2016
(#) lajos1969 hozzászólása Júl 10, 2016 / 2
 
A led asztal kezelő panelja kész!
(#) lajos1969 válasza lajos1969 hozzászólására (») Aug 6, 2016 / 1
 
Alakulgat az asztalka!
(#) lajos1969 válasza lajos1969 hozzászólására (») Aug 9, 2016 / 6
 
Lefestve!
(#) lajos1969 válasza lajos1969 hozzászólására (») Aug 11, 2016 / 1
 
(#) vajasgeri válasza lajos1969 hozzászólására (») Aug 12, 2016 /
 
Szia!

Először is gratulálni szeretnék, nagyon szép munka, borzasztóan megtetszett!
Másodszor pedig kérdeznék pár dolgot, mert ezt muszáj megépítsem nekem is
Végül melyik kapcsolás alapján építetted meg ezt a végső példányt, amiről a fotókat készítetted? A képeken amiket csatoltál látok kerámia kondikat (lehet rosszul látom) viszont egyik kapcsoláson sem szerepelnek.
Sima 940nm - es adó vevő párost használsz mint ez pl Link vagy van valami egyéb kritérium? Ha jól gondolom, akkor egyetlen potmétert használsz az egész asztal szabályozásához igaz?
Előre is köszönöm a segítséget,
Gergő
(#) lajos1969 válasza vajasgeri hozzászólására (») Aug 13, 2016 / 1
 
Szia!
Sima 940nm-es adő vevő párost használok, egy ic-hez minden műveleti erősítőhöz egy darab trimmert használtam, azaz egy ic-hez négy darab!
Ez az alap kapcsolás az ic bemenetein vannak 100nF-osak meg smd az ic +--ra!
Minden adó vevő pároshoz egy darab trimmer, ezekkel tudom kb egyformára állítani az érzékenységet!
Egyenlőre ennyi ha van valami kérdés akkorl nyugodtan!
(#) vajasgeri válasza lajos1969 hozzászólására (») Aug 13, 2016 /
 
Köszönöm a válaszod!
Hú, akkor az jó sok potméter lesz. Tapasztalataid alapján mekkora egy egy "blokk" közötti szórás? Sokat kellett állítgatnod, hogy kb egyforma legyen az érzékenységük az egységeknek? Vajon nem lenne elég, ha a mindenhol precíziós ellenállásokat használnék, hogy kisebb legyen az alkatrészek szórása, és egyetlen potméterrel adnám az összes komparátornak a referencia feszültséget? Nyilván így csak egyszerre tudnám az összes egység érzékenységét állítani. Az IC bemenetei alatt, az invertáló és nem invertáló láb közé érted a 100nF-okat?
(#) szaky27 válasza lajos1969 hozzászólására (») Aug 13, 2016 /
 
Szia

Nagyon szuper lett, régóta keresek normális terveket, de videókon is csak kábel dzsungeles megoldást láttam eddig.
Tudom, hogy nem túl bonyolult a kapcsolás, de esetleg publikálod nyáktervet is hozzá?
(#) lajos1969 válasza szaky27 hozzászólására (») Aug 14, 2016 /
 
Ment mail!
(#) lajos1969 válasza vajasgeri hozzászólására (») Aug 14, 2016 /
 
Szia!
Hát az infra ledeknek nagy a szórása ezért kellett bele a potis rész! Egy potival szerintem nem tudod kb egyformára állítani az érzékenységet, ha meg egy üveglapot raksz rá akkor az is bekavar, meg a természetes fény is ,kellenek a potik minden "csatornára". A4 nyáklapra megépítettem potik nélkül de úgy nem működött rendesen/ volt amelyik nem is érzékelt volt ami meg 15 centiről már érzékelt!!
A hozzászólás módosítva: Aug 14, 2016
(#) lajos1969 hozzászólása Aug 14, 2016 /
 
Itt a nyákterv! A hibák rajta!!
(#) Kovidivi válasza lajos1969 hozzászólására (») Aug 14, 2016 /
 
Szia!
Nagyon király lett az asztal!
(#) lajos1969 válasza Kovidivi hozzászólására (») Aug 14, 2016 /
 
Köszi! Igyekeztem mint mindig!
A hozzászólás módosítva: Aug 14, 2016
(#) szaky27 válasza lajos1969 hozzászólására (») Aug 14, 2016 /
 
Szia

Köszönöm, ha jól sejtem ezt a Sprint layout 6 tudom megnyitni igaz?
A hibák rajta kifejezés itt pontosan mely hibákra utal?
(#) lajos1969 válasza szaky27 hozzászólására (») Aug 14, 2016 /
 
Igen azzal tudod megnyitni! A hibákat majd meglátod s értelmezed!
(#) Kera_Will válasza lajos1969 hozzászólására (») Aug 15, 2016 /
 
Ha már komparátor akkor nem lett volna jobb a 74HC14 mint 6 kapus cmos schmit trigeres inverter ? Kevesebb IC kell mert több kapu van benne.
Habár most már készen vannak a panelek ...
Esetleg aki tovább még nem kezdet neki .
A hozzászólás módosítva: Aug 15, 2016
(#) llaczo hozzászólása Jan 12, 2017 / 1
 
Sziasztok.

Felbuzdulva lajos1969 munkáján én is nekifogtam egy led asztal kézsítésének.
Lajos asztalának egyik hátránya hogy csak sötétben működik.
Kovidivi fotoellenállásos kapcsolása pedig csak világosban.

Kidolgoztam egy tervet ahol sötétben és napsütésben is használható a kapcsolás.
A trükk az hogy az IR ledek kódot küldenek a nagyvilágba és az IR vevő csak a kód láttán aktiválódik. (33 KHz) CHQ 1838 (VS1838) távirányító vevőt használtam. A jel észrevételekor csak kb. fél másodpercig ad ki jelet. Így ha leteszünk egy tányért akkor nem világít folyamatosan alatta a LED hanem csak felvillan és lassan kialszik. Ha azt akarjuk hogy folyamatosan égjen akkor tized másodpercenként megszakítjuk a 33 KHz-et ezred másodpercre. Ekkor újból kezdődik a ciklus. A mi szemünknek folyamatos lesz a fény.

WS2812 RGB ledet tervezek beépíteni. Ez egy buszos RGB vezérlőt tartalmaz, ezért minden LED-nek külön színe is lehet és akár egyszerűbb képet is meg tudok jeleníteni az asztalon plusz egy vezetékkel. Azért van ott a D1-es dióda es a védő ellenállás hogy ha akarom akkor minden led aktiválódjon. Aki egy színű LED-et tervez annak a dióda felesleges.
A LED-ek fokozatosan alszanak ki. Ezért a felelős a C1-es kondi.
Az IR vevőnek és adónak javallott külön tápot biztosítani, mert a vevő érzékeny a tápra és az adó igencsak rángatja az áramot.
A LED-ek tápja külön van mert fotoellenállással kívánom szabályozni a fényerőt.
Ezidáig csak egy próbapanelt csináltam hat egységgel. Úgy tűnik szuper lesz.
Ha elkészül az egész akkor csinálok videót is.
Ha valakit érdekel, annak mellékelek egy kapcsolást. Nyák félkész, de azt is szívesen megosztom ha meglesz.
Üdv.
(#) Kovidivi válasza llaczo hozzászólására (») Jan 13, 2017 /
 
Én sosem készítettem LDR-es asztalt. Ami nekem volt, az oszcillált, és a kéz közelsége elbillentette az oszcillállás kitöltési tényezőjét az egyik oldalra. Elég instabil a kapcsolás, volt, ahol nem reagált mindenkire, csak bizonyos emberekre (gondolom attól függött, mennyire vagy feltöltődve).
A hozzászólás módosítva: Jan 13, 2017
(#) llaczo válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 13, 2017 /
 
Bocsi.
Erre a kapcsolásodra reagáltam.
Viszont ha tovább olvasom akkor láthatom hogy más megoldást választottál. Ennek a kapcsolásnak azért örülök mert három nyomógombot tervezek odabiggyeszteni valahogy. Ez a kapcsolásod kicsit letompítva jó lehet üvegen keresztüli szenzornak.

Közben számolgattam. Egy egység (4 LED) 0,3 dolcsi + a nyák. RGB-vel 0,7.
Egy A4-es lemez 24 egység, és hogy jól nézzen ki kell 4 vagy 6 lemez. Nem olcsó. Igaz ha cigiznék több elmenne.
Üdv.
(#) braner hozzászólása Ápr 1, 2017 /
 
Sziasztok!
lajos1969 tervéhez tudna valaki IR led párost ajánlani?Megépítettem LIR30243+LL304PDD2E tipussal de nem úgy működik ahogy kellene.Ha asztali lámpa alatt mozgatom akkor a fény hatására világítanak a ledek.De ha nem éri fény akkor semmi.
Valakinek valami ötlete?
Szép napot
Következő: »»   7 / 8
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem