Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   2814 / 3549
(#) elektroncso válasza Gabó hozzászólására (») Nov 19, 2017 /
 
Nekem múltkor egy fórumtárssal folytatott komplett levelezés tűnt el, mintha töröltem volna. Aztán amikor az adatlapján keresztül írtam neki akkor újra előjött a korábbi levelezésünk.
(#) Gabó válasza elektroncso hozzászólására (») Nov 19, 2017 /
 
Nekem az a baj, hogy megvan a beszélgetés, sőt az utolsó 5is látszik, csak régebben küldött egy linket, és az kellett volna.
(#) Gafly válasza Gabó hozzászólására (») Nov 19, 2017 /
 
Nekem meg van 5 nemlétező nem olvasott üzenetem.

Ingyen szolgáltatástól mit vársz?
Örülj, hogy legalább öt megvan

Ez most nem trollkodás volt, de szerinted kinek van annyi ideje/energiája, hogy visszaturkálja Neked az adatbázisban?
(#) Gabó válasza Gafly hozzászólására (») Nov 19, 2017 / 1
 
2 napja még vissza tudtam olvasni.
Itt nem több embertől való levelezésről van szó, hanem 1 embertől érkezőtől... De ezentúl ha valami fontosabb mint 5 üzenet, marad a mail. Az megbízhatóbb mint látom
(#) Qju hozzászólása Nov 20, 2017 /
 
Szép jónapot!
Itt van a fűtési és az áramszünetek szezonja.
Nekem gravitációs, önkeringetős a rendszerem. Tehát fűtés szempontjából mindegy hogy van-e villany.
A keringető szivattyús ismerőseimnek meg egy kész idegbaj, hogy fűtéskor mindíg legyen otthon valaki aki ki tudja szedni a parazsat a túlhevülő kazánból.
Erre lenne egy "stream punk" ötletem.
A kazán egy kis gőzgép is lenne egyben amely keringetné a vizet. Szerintetek?
A hozzászólás módosítva: Nov 20, 2017
(#) Frankye válasza Qju hozzászólására (») Nov 20, 2017 /
 
Az ötlet tetszik, a megvalósításra - ha lesz - kíváncsi leszek.
(#) jani1987 hozzászólása Nov 20, 2017 /
 
(#) Qju válasza Skori hozzászólására (») Nov 20, 2017 /
 
Hogyan kell beírni, esz a sárga írígység?
(#) kameleon2 válasza Skori hozzászólására (») Nov 20, 2017 /
 
A sávszélességgel nálunk sincs baj, jobban érdekelne, milyen hardvereken tesztelted, mert nálam már a régi hálókártyák, switch stb. a szűk keresztmetszet....
(#) Skori válasza kameleon2 hozzászólására (») Nov 20, 2017 /
 
A router TP-Link TL-WDR4300. Erről egy mikrotik RB951G-n keresztül, (a portjai switch-nek vannak beállítva) jut el a net a PCre. A PC-ben intel core2quad proci van (ma már nem nagy szám,már csak használtban lehet ilyesmit kapni), a hálózati kártya gigabites, alaplapra integrált. A speedtest.net-et 64bites Win7 oprendszeren, és Firefox böngészővel nyitottam meg.
A router esetében lényeges a hardveres NAT, (a nem túl régi TP-Link routerek általában tudják) enélkül nem igazán tudna ekkora sávszélességet NAT-olni. Édesanyámnak van egy régebbi PCje, intel core2duo procival, azzal kb. 500Mbit a mérhető maximum. Az is csak elméleti érték annyiból, hogy ha ezt az adatmennyiséget mondjuk menet közben ki is kellene írnia a winyóra, arra kevés lenne, azaz jóval lejjebb csökkenne a másodpercenként átvitt megabitek száma. Mellesleg ez a core2quad-ra is igaz, i5 vagy i7 processzoros PC kellene, és esetleg SSD, hogy ekkora sávszélességet ténylegesen ki lehessen használni.
(#) pjg válasza Skori hozzászólására (») Nov 20, 2017 /
 
Nálunk Digi sincs.
(#) gkari válasza jani1987 hozzászólására (») Nov 20, 2017 /
 
Nekem van stuvi ismerősöm a Wizz-nél, a seniorok (már aki idáig eljut) a cikkben írtak akár 4-szeresét is megkereshetik, de... pl. nem ritka, hogy egy nap 3 forduló (éjszaka meg pl. Gironában - nem ám otthon). Övék a büfé, napi akár kétszeri feltöltés, elszámolás, minden út után a gép átnézése, nyűgös utasok, stb. Rep.orvos a legkisebb problémával parkolóba teheti, vagy esetleg végleg eltilt.
(#) kameleon2 válasza Skori hozzászólására (») Nov 20, 2017 /
 
Éppen ezért kérdeztem. Nálam az i5-ös gépemen (Dell 5010) "csak" 100Mbites hálókártya van - így az a legnagyobb sebesség, hiába a gigabit. van még mit bővítgetnem, beállítanom. Köszönöm. már az is sokat dobott, hogy a samsung SSD-t kicseréltem WD green-re. ahogyan a 64 bites w10 is sokat számított. Pedig a többi hardver ugyanaz.
(#) Gafly hozzászólása Nov 21, 2017 /
 
(#) Petyaa válasza Gafly hozzászólására (») Nov 21, 2017 /
 
Feltűnő hogy a felső nagy képen a csatlakozók mintha egy kőből készült kör alakba lennének beágyazva ami érdesnek látszik, viszont szembe nézetnél már mintha csak egy műanyag dugóban lenne a 3 pöcök, illetve a kis dugón a motívumok is teljesen mások mint a fenti képen.
Nagyon kamu szaga van.

Szerintem csak egy jó poén valakinek aki anno ezt beletette
A hozzászólás módosítva: Nov 21, 2017
(#) Epu2 válasza Petyaa hozzászólására (») Nov 21, 2017 /
 
Csak megtisztogatták.
Egy biztos. Ebben az elosztású dugóval ,ég nem találkoztam.
(#) zolika60 válasza Epu2 hozzászólására (») Nov 21, 2017 /
 
A három pólusú tuchel dugó pont ilyen. Bővebben: Link
(#) Petyaa válasza Epu2 hozzászólására (») Nov 21, 2017 /
 
De ennyire hogy lecsiszoltak belőle, amit a megtaláló annyira félt?
(#) Petyaa válasza zolika60 hozzászólására (») Nov 21, 2017 /
 
Plusz maga a tüske is nagyon úgy fest hogy esztergán készítették. Még az is lehet hogy maga a megtaláló készítette
A hozzászólás módosítva: Nov 21, 2017
(#) pjg hozzászólása Nov 21, 2017 / 1
 
Idézet:
„Ha egy meló nem ér annyit, hogy megvegyem hozzá az anyagot - akkor azt a melót hagyni kell a lószarba, nem érdemes vele foglalkozni.”


Ma hallottam. Tetszik.
(#) SzervízMacska válasza Skori hozzászólására (») Nov 21, 2017 /
 
Nálam már a bevezetése óta ez van, de tavasszal lemondtam. Most nézem a számla-levelüket: azóta is számlázzák. Be kell mennem cirkuszolni. PC-n 850-ig szokott felkúszni a letöltés,, de a feltöltés sajnos ugyanúgy csak 200 Mbit, mint az 500-asnál. Nekem pedig az a fontos paraméter, a youtube videóim miatt. Nálam minden van, amivel ki lehetne használni, de az a tapasztalatom, hogy ez jelenleg a legújabb technológiákhoz is feleslegesen sok. Főleg így, "féloldalasan"...
(#) nagym6 válasza SzervízMacska hozzászólására (») Nov 21, 2017 /
 
Miket olvasok, 850. Nekem 1Megás van, itt 5 Mega a max. amit vállalnak a telefonhálózat miatt.
(#) killbill válasza SzervízMacska hozzászólására (») Nov 21, 2017 /
 
Idézet:
„de a feltöltés sajnos ugyanúgy csak 200 Mbit”
Sajnos csak 200? Toronymagasan a leggyorsabb feltoltes az egesz orszagban, raadasul 2500 Ft-ert. Mekkora videokat toltesz fel, hogy keves a 200 Mbit/s? ~20 megabyte masodpercenkent. Egy 700 megas CD felmegy fel perc alatt. En is most valtok DIGI-re, mert miota a T atvette a GTS-t, azota hasznalhatatlan. Ket honapja megszuntettek a weblapomat, de nem szoltak semmit (premium uzleti elofizetes...). Irtam a rendszergazdanak, de nem valaszolt. Persze fizetni fizetem tovabbra is. Meg egy hetig, aztan feldughatjak az egeszet. Ugyhogy ezzel a T bukott ket elofizetest, mert a telefont is lemondom, az csak az ADSL miatt kellett.

Egyebkent elegedett voltal a DIGI-vel?

Idézet:
„Főleg így, "féloldalasan"...”
A DIGI a legkevesbe feloldalas. Az ADSL a 10/0.5-tel sokkal feloldalasabb, mint az 1000/200 vagy 500/200 DIGI. De mondjuk az ADSL neveben ez benne is van. De a tobbi szolgaltato is feloldalasabb, mint ez a DIGI. En mar nagyon varom
(#) zsolt58 hozzászólása Nov 21, 2017 /
 
Sziasztok.
EZ nem tudom mennyire elektronika.
De van egy számítógépem, hónapok óta nincs be kapcsolva, de nem szeretném eladni.
Ezért ötleteket várok, hogy miként tudnám használni esetleg, hogy bevételem is legyen belőle.
Gondoltam játék szervert csinálni de nem tudnám megírni a programot.
Esetleg csak úgy kiadni szervernek?
Gyenge tudom de talán valami.
2gb ram.
Üdv.
(#) pjg válasza zsolt58 hozzászólására (») Nov 21, 2017 /
 
Az asztali gépem eredetileg szervernek lett véve. 16GB RAM, 2x 3Terra HDD.
A tied? Ajtót kitámasztani, hogy ne csapkodja a szél. De nem szervernek.
(#) Bakman válasza zsolt58 hozzászólására (») Nov 21, 2017 /
 
Megvárod, amíg múzeális érték lesz, majd bérbeadod, mint kiállítási tárgy. Esetleg papírnehezékként most bérbeadni.
(#) tbarath válasza zsolt58 hozzászólására (») Nov 21, 2017 /
 
Röviden: felejtős.
Bővebben: ha 7/24 menne, akkor 50W fogyasztással számolva a villanyszámlád kb. 1500 Ft, és akkor még nem kerestél rajta, csak a költségedet hozta vissza.

5 dollárért már lehet olyan VPS-t bérelni, ami szinkron 100 megás neten lóg, ssd a tárhely, és rendes infrastruktúra van alatta (UPS, klíma, stb.) profi üzemeltetéssel.
Ettől csak drágább és rosszabb tudsz lenni, szóval felmerül a kérdés: miért bérelne bárki tőled szervert?
(#) Gafly válasza pjg hozzászólására (») Nov 21, 2017 / 1
 
Vannak azért alternatívák. Ez például klasszikus.
(#) zsolt58 válasza tbarath hozzászólására (») Nov 21, 2017 /
 
Linkelnél egy 5 dolláros vps-t ha meg kérlek?
Következő: »»   2814 / 3549
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem