Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autórádió (fejegység) problémák, kérdések, válaszok
Lapozás: OK   195 / 207
(#) dB_Thunder válasza Inhouse hozzászólására (») Okt 22, 2021 /
 
De kell, és szokott is lenni 12v-on puffer! A végfok akkorát ránt a tápon, hogy az beszakad puffer nélkül, ami a végfok gerjedéséhez is vezethet! Sőt, szép nagy induktivitás is van a tápon, hogy a kocsiban lévő zavarjelek ne jussanak be a magnóba! A gyors dióda a fordított polaritás elleni védelem. Kapcsi táp ezekben nem szokott előfordulni.
(#) Inhouse válasza dB_Thunder hozzászólására (») Okt 22, 2021 /
 
Ha kicsit visszaolvasol, akkor kiderül, hogy nem arról szól a fáma, hogy nem kell bele:
Idézet:
„A képen látható nagyobb kondenzátor okozhatja az autórádiónál, hogy nem kapcsol be, nem reagál semmire?”

Azért az fura, hogy a rossz puffer kondenzátor magában elég ehhez a hibához.
(#) Udvari Zsombor válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 23, 2021 / 1
 
Ez már így marad, ráfogom, hogy "az eszköznek lelke van".
A kulcskarikát egy "csuklószíjra" (mint a fényképezőgépeken) cseréltem, ezzel sokkal könnyebb. Ahogy a fotón is látszik, kifűrészeltem az autórádió tetejét, LED fényt tettem a mechanika mellé (motorról kap tápot), hogy látható maradjon a mechanika, csak akkor világít, ha motor aktivitás van. Nem másodlagos szempont, hogy a fedlap lecsökkenti a motor működési hangját is.
Tehát, kiadáskor a szíjjal kell húzni felfelé a kazettafészket, húzva tartva a fekete műanyag alkatrészt kell előre tolni, hogy a kazetta kijöjjön. Meg kellhet húzogatni a kazettafészket, hogy kazetta nélkül ne essen vissza "betöltött" állásba.
(#) kaqkk válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Okt 23, 2021 / 1
 
Erre már kérhetnél szabadalmi védettséget is ...
(#) Udvari Zsombor válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 23, 2021 /
 
Csupán a kazetta kiadás problémájának "parasztos" módszerekkel való megoldása lett kivitelezve.
Jobb, ha rajta van a teteje, de továbbra is hozzá kellene férnem a mechanikához? Kifűrészeltem egy széles csíkot a fedlapból.
Látnom kellene a mechanikát? Plusz LED fényforrás beszerelve a fedlap alá.
A kazettafészket fölfelé kellene húzni? Arra szolgál a ráhurkolt "csuklószíj".
Tulajdonképpen "az eszköznek lelke van", nem?
(#) kaqkk válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Okt 23, 2021 /
 
Idézet:
„"az eszköznek lelke van"”
Igen , javítás helyett hagytad hogy az ö drága érzékeny lelke diktáljon neked ...
Idézet:
„A kazettafészket fölfelé kellene húzni?”
igen erre szolgál a gyári rugó ami valószínűleg kiakadt a helyéről (viszont ezt kár tovább ragozni )
(#) Udvari Zsombor válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 23, 2021 /
 
Értem én, csak nem szeretnék belemászni a rugó után, nehogy komolyabban elszúrjak valamit, eléggé komplex az a mechanika. Legalább félig manuális működtetéssel működik, használható, jobban már nem szeretném piszkálni, ezért is raktam vissza a fedlapot (kis módosítással).
(#) Joe_001 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Okt 23, 2021 /
 
Hali!
kaqkk már mondta, kehet hogy csak kiakadt a rugó egyik fele, azért nem zörög...
(#) Udvari Zsombor válasza Joe_001 hozzászólására (») Okt 23, 2021 /
 
A mechanika alján lehet? Ha igen, akkor szívesen kivenném teljesen, ha egyáltalán le lehet venni az alját is a készüléknek, már tulajdonképpen tetszik, hogy a kazetta kiadást manuálisan kell működtetni.
(#) Joe_001 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Okt 23, 2021 /
 
Nem tudom melyik típus. Van amelyiknél a kulcskerék hozza fel.
(#) Udvari Zsombor válasza Joe_001 hozzászólására (») Okt 23, 2021 /
 
Ha nem rugó, hanem "kulcskerék", akkor azzal nem tudok mit csinálni ‒ elszúrni nem szeretném...
Így néz ki sötétben a módosított autórádió (kép).
(#) Uviktor válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Okt 23, 2021 /
 
Üdv,
Lemezborítónak is elmegy...
Üdv!
(#) Uviktor hozzászólása Okt 23, 2021 /
 
De ha már sötét akkor nálam ezek a menők...
(#) Joe_001 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Okt 24, 2021 /
 
"Csak helyére kell rakni. meg kell keresni az alaphelyzetet, és vannak pozícionáló pontok, úgy kell összerakni, mit a videókat, csak ez kisebb. Tökölős játék az igaz.
Ki veszem komplett a mechanikát, és táppal forgatom a motort előre-hátra. így az összes pozíció kipróbálható a lejátszástól a kiadásig.
Először kivéve nézd végig szétszedés nélkül. Lehet meglátsz valami hibát.
Összerakás alaphelyzetben.
A hozzászólás módosítva: Okt 24, 2021
(#) Udvari Zsombor válasza Joe_001 hozzászólására (») Okt 24, 2021 /
 
Inkább nem szedném ki a mechanikát a helyéről, eléggé össze van építve...
Viszont a készülék alját megpróbáltam leszedni, hggy alulról is szemügyre vehessem a mechanikát... Egy hatalmas alaplap terpeszkedik a készülék aljában, ami legalább 5 ponton a burkolathoz is hozzá van forrasztva! Erre nem számítottam...
Inkább hagyom a készülék további piszkálását, mielőtt valami balul ütne ki, félmanuális rendszerben legalább működtethető...
(#) Udvari Zsombor válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Okt 24, 2021 /
 
Rájöttem, hogy a hangerő gomb kihúzásával állítható a front/back balansz, így eltekertem, hogy csak a front kimenetek szóljanak. Tehát, a válasz az, hogy simán átbalanszolható kéthangszórós üzemre is.
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Okt 25, 2021 /
 
Azonosítani kellene a márkáját ennek az autórádiónak. Nekem legalábbis nem sikerült úgy kiolvasni a márkát, hogy értelmes Google találatot kapjak rá Csak annyit tudok, hogy német.
(#) uniman válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Okt 25, 2021 /
 
A gyártója , vagyis inkább a forgalmazója, ismert...típusszám meg rá van írva. A "gugli" szinte semmit sem tud erről...
A hozzászólás módosítva: Okt 25, 2021
(#) Udvari Zsombor válasza uniman hozzászólására (») Okt 25, 2021 /
 
Sajnos vettem észre, hogy a Google nem ismeri... Úgy tűni, hogy sajnos ez van...
(#) Udvari Zsombor válasza uniman hozzászólására (») Okt 25, 2021 /
 
Két hangszórót direktbe' bekötöttem a készülékbe (lomtalanítás eredetű 6Ω házimozi hangszórók) és eközben csúnyán megszívatott: a panelen fém tüskék vannak átdugva a hangszóró kimenetek számára, de a forrasztáson belül gyárilag el voltak szigetelve a panelen futó negatívtól ‒ igen ám, de a forrasztásom átmelegítette az egyik tüskénél a szigetelést és a két tápfesz pólus találkozott egymással a fém házon keresztül! Ráment pár órám, mire rájöttem, hogy mi van és panel nélkül zsugorcsöves kötéssel raktam össze a bejövő pozitívot és a fém házra közösítettem az összes negatívot (hangszórókét is), de végre ismét működik!
Eléggé szívatós tud lenni a gyárilag "forrasztáson belül paneltől elszigetelt" fém tüske...
(#) Udvari Zsombor válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Okt 26, 2021 /
 
AM sáv működik, de FM sáv nem talál adó ‒ az a sejtésem, hogy régi norma szerint lehet hangolva.
A képen baloldalt lévő panel a rádió rész panelje, amiben azok a fémserleges ferritmagos tekercsek vannak.
A kérdés az, hogy hogyan hangolhatom át az FM részt, hogy vegye a mai adókat?
(#) vargaf válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Okt 26, 2021 /
 
Ha megnézed a rádió skáláját akkor láthatod, hogy az URH ( UKW ) sáv CCIR normás, tehát a mai adókkal azonos normájú. Az URH vétel nem a norma különbség miatt hiányzik.
(#) Udvari Zsombor válasza vargaf hozzászólására (») Okt 26, 2021 /
 
A helyzet az, hogy AM sávban szépen veszi, ami van (csak elektroszmog van), FM sávban semmit se talál, csak sustorog, hiába tekerem. Azt reméltem, hogy ha valamit állítgatnék, akkor helyre lehetne hozni...
(#) Inhouse válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Okt 26, 2021 /
 
Antennát dugtál bele?
(#) Udvari Zsombor válasza Inhouse hozzászólására (») Okt 26, 2021 /
 
Persze, anélkül AM vétel se lenne.
(#) Gafly válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Okt 26, 2021 /
 
Ha ezt sem veszi, csak sustorgás van, akkor azért aggódnék...
(#) Udvari Zsombor válasza Gafly hozzászólására (») Okt 26, 2021 /
 
Semmi, csak AM sáv, FM sustorog, semmi több. Mellette egy Wolkswagen autórádió mindent vesz, ez ugyanott semmit.
(#) Gafly válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Okt 26, 2021 /
 
Próbálom összhangba hozni ezt a kettőt:
Idézet:
„A helyzet az, hogy AM sávban szépen veszi, ami van (csak elektroszmog van),”

Nehéz, mert minden állitás nem lehet igaz...
Idézet:
„Semmi, csak AM sáv, FM sustorog, semmi több. Mellette egy Wolkswagen autórádió mindent vesz, ez ugyanott semmit.
(#) Udvari Zsombor válasza Gafly hozzászólására (») Okt 26, 2021 /
 
Pedig ez a valóság: az AM sáv vétele működik, csak kissé zajos a helyi elektroszmogtól, viszont az FM sáv semmit se talál, csak sustorog.
(#) Kovács Tibor hozzászólása Nov 11, 2021 /
 
Sziasztok!
2dines fejegységet keresnék az alábbi tudással:
képernyő tükrözés és erősítő (4 csatornás még jobb)
semmi több. létezik ilyen vállalható áron?
Következő: »»   195 / 207
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem