Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » ISD hangtároló család
 
Témaindító: Thomas10100, idő: Aug 29, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 2
(#) Thomas10100 hozzászólása Aug 29, 2008 /
 
Sziasztok!

Nem találtam ilyen témát, ezért mertem nyitni egyet.

Az IC adott, 5db. Megoldható -e a következő( ahogy a rajzon is van):

A play lábat bekötöm direktbe, és az 5IC külön kapna tápot(ezzel kapcsolnám be), sima lámpakapcsoló. És hogy megoldható-e valahogy a kimenetek közösítése, ami egy erősítőre lesz kötve.


Tűzoltóságra lenne, rálennének mondva hogy melyik kocsinak kell mennie, és akkor azt a gombot nyomnáik meg. Azért a több darab, és nem egy majd a léptetés, mert arra nincs idő nyomkodni.

A kimeneti összegzőre esetleg egy kapcsolást tud valaki? Esetleg még egy mikrofon is ráköthető lenne az nagyon jó lenne.


Köszönöm!

ISD.JPG
    
(#) feki00 válasza Thomas10100 hozzászólására (») Aug 29, 2008 /
 
Ha csak egy isd szól akkor elég összekötni a kimeneteket és úgy az erősítőbe.
(#) Thomas10100 válasza feki00 hozzászólására (») Aug 29, 2008 /
 
Egyszerre csak egy fog szólni elvileg. De még egy mikrofon is kellene a kimenetre.
(#) feki00 válasza Thomas10100 hozzászólására (») Aug 29, 2008 /
 
A kimeneteket 10-10k ellenállással lehet összekötni. Esetleg potméterrel is megoldható, a potméter ellenállásának a két végére megy a mikrofon és az isdk. A változtatható rész pedig lesz a kimenet.
(#) tiggersoft válasza Thomas10100 hozzászólására (») Aug 29, 2008 /
 
Szerintem ne kösd direktbe a play lábat hanem kapja meg mind a tápot és a play gombot.Egy egyszerü keverö pedig pár potméterrel és egy-két diszkrét alkatrésszel összedobható akár mikrofon bemenettel is.Ha mikrofon elöerösitő is kell az sem bonyolitja túl. Minnél egyszerübb annál biztosabb...
(#) Norberto válasza tiggersoft hozzászólására (») Aug 29, 2008 /
 
Idézet:
„egyszerü keverö pedig pár potméterrel”


Szerintem itt elég fontos az idő, úgyhogy a potik forgatása, tologatása nem túl kifizetődő lenne időben. Szerintem. Ennél azért nagyságrendekkel gyorsabb lehet a megfelelő kapcsoló megnyomása.
(#) titi válasza Thomas10100 hozzászólására (») Aug 29, 2008 /
 
Hali!
Az ISD14xx sorozatának címezhető a memóriája, így nem kell több IC. Csak a megfelelő memóriarész tartalmát hívod meg.
Régi Hobby-elektronikában, vagy Rádiótechnikában volt róla elég jó leírás.
(#) tiggersoft válasza Norberto hozzászólására (») Aug 29, 2008 /
 
Én sem egy komplett keverőpultra gondoltam hanem 5 db gombra(play) és kettö db potira.Egy az isd-k közösitett kimenetére egy pedig a mikrofonnak.
(#) Thomas10100 válasza titi hozzászólására (») Aug 29, 2008 /
 
Hali!

Tudom hogy van olyan amin kiválasztható mi szóljon, de az úgy bonyolult riasztásnál, még a play gomb is bonyolult.


Mikrofon erősítőt tudnátok a kimenetre? A felvétel jack dugós lesz, és mp3 lejátszóról lesz rátéve a hang.


Köszönöm!
(#) titi válasza Thomas10100 hozzászólására (») Aug 30, 2008 /
 
Hali!
Idézet:
„Mikrofon erősítőt tudnátok a kimenetre?”
- Kimenetre mikrofon?
Összebogarásztam, amit az ISD-kről találtam.
Van benne példa az erősítésre is, (és benne van a már említett memóriacímzés megoldása is).
De érdemes az adatlapokban is szétnézni...(neten találni)
(#) Thomas10100 hozzászólása Aug 30, 2008 /
 
Igen a kimenetre mikrofon. Egy kapcsolóval kiválasztani, hogy mikrofon menjen van az ISD kimenete. Hogyha vész esetén valamit kell mondani is.


Memória címzéses megoldás nem esedékes.


Köszönöm!
(#) kobold válasza Thomas10100 hozzászólására (») Aug 30, 2008 /
 
Nem tudom, miért a tápot akarod az ISD-k előtt kapcsolni, lejátszás után stand-by van, meg hát van PLAY láb is.
A kimenetek ellenállásos összekötése valószínűleg működne, mikrofonhoz pedig egy megfelelő előerősítő (tele van vele a HE is), és mehet a végerősítő felé. Mivel úgyis kell gombnyomás minden chip indításához, belefér még egy gomb, amivel azt választhatod ki, hogy rögzített hangot játszol le, vagy mikrofonról beszélsz. A rajzon ott van, mire gondoltam (S+, S- a chip-ek közösített kimenetei, MIC+, MIC- pedig a mikrofon előerősítőjétől jön).

isd.gif
    
(#) Thomas10100 válasza kobold hozzászólására (») Aug 30, 2008 /
 
Helló!

Leírtam, hogy miért nem lehet a play gombot használni, mert lassú lenne. Be lenne kötve fixen a play gomb, és így kapcsolna be.

A mikrofont természtesen így gonoltam.


Köszi azért!
(#) kobold válasza Thomas10100 hozzászólására (») Aug 30, 2008 /
 
Ez most nem kötözködés akar lenni, csak úgy leírom.
Az említett lassúságot lehet, félreértelmeztem, megnéztem az adatlapban az időzítéseket. Azt írja, hogy 8 kHz-es mintavétel mellett 50 ms az az idő, mire az SPI modul feléled, valószínűleg ez az idő érvényes magára az IC-re is. A lejátszási idődiagram kicsit szét van csúszva, ezért összeadtam minden időt, ami szóba jöhet a kimeneti hang megjelenéséig:
tössz = tpupd + tr + tdeb + tSC1 + tSC2 + tRU + tLH
Maradva a 8 kHz-nél, és feltételezve, hogy a DRN = 120 (mivel ezt nem találtam az adatlapban):
tössz = 50 ms + 100 ns + 24 ms + 1.875 ms + 0.9375 ms + 16 ms + 64 ms = 156.9125 ms.
Vagyis két tizedmásodperc alatt van, magasabb mintavételi frekvenciával pedig még kevesebb. Szinte ugyanennyi ideig tart, míg egy öt méterre elhelyezett hangszóróból eljut a hang az ember füléig... Az 50 ms körüli éledési idő úgyis benne lesz, és őszintén szólva nem értem, miért ennyire kritikus párszor tíz századmásodperc akkor, amikor ennél nagyságrendekkel lassabban fognak az emberek reagálni, kocsiba szállni, elindulni.
(#) titi válasza Thomas10100 hozzászólására (») Aug 30, 2008 / 4
 
Azért felrakom, amit összeszedtem, hátha hasznos.
Egyébként egyetértek koboldal, nem értem mit görcsölsz itt egy gombnyomáson.
Nem sokkal gyorsabb úgy, hogy folyamatosan fesz alatt van, és csak indítani kell a lejátszást, mintha a tápot kapcsolod neki, és a tápnak is be kell állnia?

isd.zip
    
(#) slogan hozzászólása Jan 25, 2009 /
 
Sziasztok !

Hol lehet ilyet kapni ?

Üdv : István
(#) dgergely válasza Thomas10100 hozzászólására (») Júl 22, 2009 /
 
Sziasztok!
Lehet hogy már halódik a téma, de aki még foglalkozik isd vel annak ajánlom a linket, sokkal részletesebb mint a nuvoton vagy a winbond oldalain található leírások.

Üdv:Gergő
Bővebben: Link
(#) slogan válasza dgergely hozzászólására (») Júl 22, 2009 /
 
Szia !

Én minden esetre köszönöm !

Üdv : István
(#) gerinc hozzászólása Máj 10, 2010 /
 
Sziasztok !


ISD17240-et próbálok SPI-on vezérelni, de eddig csak az "egyszerűbb" parancsok sikerültek (PowerUp, ReadStatus, ReadAPC, WriteAPC, ReadRecPointer, ReadPlayPointer), Rec, Play, SetRec, SetPlay nem megy Minden parancs után a pointerek maradnak a default 0x010 értéken.
Van valakinek valami ötlete ?
Mindent a DesignGuide szerint csinálok. Valami biztos elkerülte a szememet, pedig rojtosra olvastam ...

Nagyon fontos lenne, szerdára össze kellene hoznom vele valamit...
Köszi!


Gergő
(#) treshold hozzászólása Aug 9, 2010 /
 
Van egy ISD17240 hang IC-m, amivel szépen lehetett felvenni, lejátszani, törölni.
Tesztelés során egyszer csak „megbolondult”
4 felvételt eltárolt, amit nem lehet kitörölni, viszont újabb felvételeket sem tudok csinálni.

A memóriába el lett mentve 4 hangüzenet (kb 5-10 másodperc)
Ha csinálok egy teljes törlést ERASE megnyomásával a LED 2-t villan, majd kis szünet után 7-et), majd megnyomom a PLAY gombot, akkor nem játszik le semmit.
Ha ezután megnyomom a RESET gombot, majd utána a PLAY-t akkor újra lehet játszatni a 4 hangüzenetet.
Próbáltam egyenként törölni, úgy sem megy.
Ha csinálok egy teljes törlést majd fel akarok venni a mikrofonon keresztül valamit, akkor világít a LED (felvétel módot jelzi), de nem vesz fel semmit, még szünetet sem (egy esetleges mikrofon hibára gondolva). Uána megnyomom a PLAY gombot és a 4 üzenet közül valamelyik indul.

Valami megoldás kellene a törlésre, illetve a felvételre.
Bogarásztam az adatlapot, de nem találtam meg a megoldást.
(#) Görgő válasza treshold hozzászólására (») Aug 9, 2010 /
 
Üdv!

Ha ezt a szerkezetet valahogyan össze tudnád kötni a számítógéppel, lehet, hogy ki tudnád törölni a szerintem gondokat okozó 4 hangüzenetet. Én is jártam már így (ugyan mással), és miután a géphez kötöttem és töröltem a problémás állományokat, minden rendbe jött azután.

Remélem tudtam segíteni; ha nem írjon az, aki szerint rossz úton járok!
(#) SzervízMacska válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Aug 10, 2010 /
 
Szia simpi király! Áruld már el, honnan szeded elő ezeket a remek megoldásokat pillanatok alatt?
(#) treshold válasza Görgő hozzászólására (») Aug 10, 2010 /
 
Igen, erre én is gondoltam, vagyis egy PIC-el SPI-n keresztül.
Ezt szeretem megúszni., Valamilyen billentyűzet kombinációval jó lenne eredeti állapotba hozni
A kérdés, hogy nem-e elszállt az IC-ben valami. és fölöslegesen erőlködök
Neked milyen IC-vel volt hasonló problémád?
(#) treshold válasza Görgő hozzászólására (») Aug 29, 2010 /
 
Üsszekötöttem egy PIC-cel és próbáltam a user guide-ban megadott parancsokkal törölni, de sajnos nem megy.
(#) Sanyi87 válasza gerinc hozzászólására (») Szept 18, 2010 /
 
Hali

Én egy ISD17120-szal kísérletezek, de nem igazán működik...
Nyomógombokról minden oké, de SPI-on még a PLAY működik, de a REC már nem...
Neked sikerült előrelépned? Hogy hogy a PLAY sem működik neked?

üdv.: Sanyi
(#) gerinc válasza Sanyi87 hozzászólására (») Szept 19, 2010 /
 
Szia ! Azóta már működik a móka. Valószínűleg az analóg részt tönkrevágtam, és azért nem működött (bár azóta nem próbáltam), így vettem egy új chipet, és azzal működött a nyomógombos és az SPI-os móka is. Mindenképpen olvasd jól át az adatlapot. Javaslom, hogy keress rá a "ISD 1700 design guide"-ra is. Tartsd be jól az időzítést, és vedd figyelembe, hogy a bitek sorrendje a megszokotthoz képest fordított az SPI-on (LSB-t küld és fogad először) - bár ha a PLAY működik, akkor valszeg nem ez a probléma.
Üdv: Ger
(#) Sanyi87 válasza gerinc hozzászólására (») Szept 20, 2010 /
 
Szia!
Köszi az infókat. Próbálkozok. üdv.: Sanyi
(#) szitko hozzászólása Okt 30, 2011 /
 
Sziasztok.
Van egy ISD17120-as ic-m.Egyenlőre csak a pdf-ben lévő alapkapcsolást csináltam meg, de van egy problémám. A mic bemenet megy rendesen, de ha az audio bemenetet használom nem vesz fel semmit. Ha esetleg tudna segíteni megköszöném.
(#) world-s hozzászólása Nov 9, 2011 /
 
Sziasztok.

Cosplay-re szeretnénk fejleszteni a házilag átalakított játék babánkat, hogy tudjon síni, gügyögni, beszélni.

A cél, hogy gombok segítségével különböző effekteket tudjunk lejátszani egyesével.

Néztem a ISD17240-et néztem, mert tud 12khz mintavételt és van elég tárhely is.
Nem nagy az elektronikai tudásom, ezért megörültem, hogy van egy jó cikk egy ilyen építésére. Sajnos a cikk nem foglalkozik azzal, hogy lehet több effektet felvenni, és hogy lehet azokat külön-külön kiválasztani és egyesével lejátszani.

Azt írták nekem, hogy valami "spi adatbuszos vezérlés" kell hozzá.
Sajnos ehhez még inkább nem értek....
Tud valaki segíteni hogyan kell egy ilyen teljes kapcsolást megcsinálni?
Esetleg nem ismer valaki olyan helyett ahol lenne ilyen egységcsomagban (kis méretű, hogy valahogy el tudjuk rejteni a babában anélkül, hogy darabokra kéne szedni...), mert pl. panelmarásra sem vagyok berendezkedve...
Hátha a december 10.-ei rendezvényre ez is elkészülne...

Minden segítséget köszönök...

Zoli
(#) Panther1 válasza titi hozzászólására (») Nov 15, 2011 /
 
Szia !

Úgy olvastam, hogy 16-90másodpercet tudnak rögzíteni ezek az IC-k. Én több órát szeretnék felvenni. Erre van valami megoldás ?
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem