Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » VF2 végerősítő
 
Témaindító: proksa1, idő: Feb 7, 2007
Lapozás: OK   22 / 163
(#) yello válasza sound.man hozzászólására (») Szept 26, 2008 /
 
Ráírtam az értékeket! A 40V változatot építettem fel!

vf2.lay
    
(#) sound.man válasza yello hozzászólására (») Szept 26, 2008 /
 
Elvileg jónak néz ki csak az a két kondi ami az mpsa báziasain lenne az ellenállás elött meg kettő utána de a nyákodon ellenállást elött nincs, ellenállás után pedig 2-2 kondi nem tudom h sokat számit-e de a rajzon így van. Meg a 22k a kimenetről a visszacstolás az csak 8k2. Meg nem tudom miért kötötted össze az ic 1es és 8as lábát.
(#) ToXeN hozzászólása Szept 27, 2008 /
 
Üdv! Végignéztem az összes oldalt de választ nemigen kaptam arra hogy +-35Vos feszhez a 30V-os vagy a 40V-os kapcsolás lenne a jobb? Mert ha belegondolok a +-35V terhelésre még csökken, de lehet hogy a 40Vos verziónak meg már kevés mert ugye az át van kalibrálva.
Engem ez érdekelne, a választ előre is köszönöm.
ToXeN
(#) szamóca válasza ToXeN hozzászólására (») Szept 27, 2008 /
 
Ha precíz akarsz lenni akkor a zéner előfeszítőt kicseréled (1,8;2,7-ről) 2,2K-ra és kész .
(#) yello válasza sound.man hozzászólására (») Szept 28, 2008 /
 
Hello!
Sikerült foglalkoznom a nyákkal, kijavítottam a hibákat amit mondtál, az ic 1 8 lába azért van összekötve mert az nem játszik szerepet és ezért nem is lesz bekötve, és csak arra tudtam normálisan elvinni a testet. Itt a javított nyák. Még egy, a zénerek azok most 12V-osak vagy mekkorák mert nekem nem egyértelmű a rajzon??

vf2.lay
    
(#) ABU hozzászólása Okt 4, 2008 /
 
Csá VF2 fanok

Úgygondoltam, összedobok én is egyet csak így próbaképpen, ha megleszek vele elégedve, megcsinálom sztereóra.

yello szerintem ne vezesd a GND-re az IC 1. és 8. lábát, nézd csak meg az adatlapját (NE5534)

Majd küldök képeket meg hasonlók, ha muzsikálásra alkalmas lesz
(#) ToXeN hozzászólása Okt 4, 2008 /
 
Az mitől lehet hogy megépítettem és szólt redesen kb 5 percig aztán az áramfelvétel megugrott és átmentek a FETek rövidzárba? (miután kicseréltem a FETeket újra azok is kb 5 perc után meghaltak)
(#) vicsys válasza ToXeN hozzászólására (») Okt 4, 2008 /
 
Mint már annyiszor leírták, az indítást és próbaüzemet vagy áramkorlátos labortápról vagy úgy kell indítani, hogy a tápágakba soros izzót teszel.
Nézz rá szkóppal nem gerjed-e? A fetek normálisan fel voltak szerelve bordára? A dióda+ellenállás rá volt rögzítve?
(#) szabi83 válasza ToXeN hozzászólására (») Okt 4, 2008 /
 
Gerjed és megfut szerintem..

Milyen a trafód?
(#) ToXeN válasza vicsys hozzászólására (») Okt 4, 2008 /
 
Használtam ellenállást indításkor, beállítottam a munkapontot (bár nem igen lehetett mert akárhogy állítottam emlekedett) és miután jónak véltem kivettem az ellenellásokat, utána jó volt szólt is kb 5 percig közben a hang nem változott végig jó volt (már amennyire hallani lehetett a próba hangfallal) a trafó 2x25V 100VA volt és egyenírányítás után 3300µF (ezt természetesen csak a tesztek alkalmára szántam). A dióda+ellenállás fel volt szerelve hővezető pasztával a fülre és a FETeket jól a bordára erősítettem. Ha jól szól akkor még gerjedhet?
(#) vicsys válasza ToXeN hozzászólására (») Okt 4, 2008 /
 
Ha MHz-es tartományba gerjed, nem biztos, hogy meghallod. Az eredeti nyák tervet használtad? A megadott alkatrészekkel?
(#) szamóca válasza ToXeN hozzászólására (») Okt 4, 2008 /
 
Idézet:
„Ha jól szól akkor még gerjedhet?”

Sajnos igen. De ha már a munkaponti áram beállításnál problémázott akkor miért vetetted be a csatába,
(#) ToXeN válasza szamóca hozzászólására (») Okt 4, 2008 /
 
Hát fene sem tudja ki akartam próbálni és nem vesztettem sokat nem szállt el hangszóró vagy ilyesmi. A 30V-os verziót építettem meg (ami az eredeti weblapon van) de csak próbanyákra kipróbálni hogy mit tud, jah és sajnos nincs oszcilloszkópom.
(#) szamóca válasza ToXeN hozzászólására (») Okt 4, 2008 /
 
Végtranyók a panelra forrasztva vagy kivezetékelve a hűtőbordára?
(#) ToXeN válasza szamóca hozzászólására (») Okt 4, 2008 /
 
A panelra.
(#) szamóca válasza ToXeN hozzászólására (») Okt 4, 2008 /
 
Akkor ez kilőve. Talán ha maratnál egy ajánlott panelt hozzá és felépítenéd ....
(#) vicsys válasza ToXeN hozzászólására (») Okt 4, 2008 /
 
Na ja. Igaza van szamócának. Sajnos a ligő lógó vezetékek, és nem megfelelő panel rajzolat okoz ilyen problémákat. Viszont van egy olyan érzésem, hogy elkötésed is van.
(#) ToXeN válasza vicsys hozzászólására (») Okt 5, 2008 /
 
És mit gondoltok az IRFP9240/240 FET párossal is jelentkezne a hiba? Vagy nem is érdemes kipróbálni?
Elkötés nincs mert mindent átnéztem és működött is, nem melegedett semelyik alkatrész. A panelon vezeték egyedül a FÖLDpont átkötésnél van de az is a lehető legrövidebb.
(#) yagi hozzászólása Okt 5, 2008 /
 
Sziasztok!
Végigolvastam a topic-ot,és teljesen elbizonytalanodtam.Először a VF2- t szerettem volna megépíteni azzal a módosítással hogy dióda helyett BD139, és IRFP fetek.Aztán jött számtalan sok VF verzió valamint conductor és B5.Elhangzott az is hogy IRF -el szebb hangja van mint IRFP-vel.A kérdésem az lenne hogy hangminősígre nektek melyik tettszett a legjobban.Lenne egy másik kérdésem is, a csatolt erősítő szerintetek milyen?(Tudom hogy nem halljátok a hangját, de kapcsolástechnikailag, valamint a specifikáció szerint)
(#) szamóca válasza yagi hozzászólására (») Okt 5, 2008 /
 
Egyetlen embert ismerek aki válaszolhat a kérdésedre, mivel Ő mindet megépítette és tesztelte. K.D.Mester
A valószínűsíthető véleménye a B5 nevű "gyermekére" esne.

ToXen: Nem hiszem hogy a tranyó típus váltás megoldja a tproblémádat. Továbbra is javaslom a precíz kivitelezést. :yes:
(#) KD mester hozzászólása Okt 6, 2008 /
 
A B5 drágább és valamivel válogatósabb a hangsugárzókban. A Conductort sokkal könnyebb elkészíteni, olcsóbb és könnyen illeszkedik a legkülönfélébb rendszerekbe is.

Úgyhogy ezt ajánlom. Még kezdők is könnyen elkészíthetik, sokkal kevesebb macera van vele, mint a VF2-vel, üzembiztosabb, megbízhatóbb, jobb a hangja és nagyon olcsó. Akinek ez bejön, az utána nekifoghat a B5-nek is.

Az IRFP-s változatok sem ennél, sem a VF2-nél nem olyan jó hangúak, mint az IRF-es alap kapcsolások.

Itt a teljes dokumentáció a conductorról:
(#) KD mester válasza yagi hozzászólására (») Okt 6, 2008 /
 
Szerintem jobban járnál az egyel efölötti hsz-ben lévő erősítővel.

ToXeN-nek meg ezt ajánlanám:
(#) DjPeat hozzászólása Okt 10, 2008 /
 
Sziasztok.
Építem a Vf2 erősítő tuning változatát meg van a panel már csak arra lennék kíváncsi hogy a IRFP 9240 melyik két lábéra kell kötni a diódát és az ellenállást? Illetve a IRFP 240 is melyik két lábára kell kötni az ellenállás és a diódát.
Ha tudnátok képes segítséget adni azt meg köszönném.
Sziasztok.
(#) szamóca válasza DjPeat hozzászólására (») Okt 10, 2008 /
 
Konkrétan a conduktorra gondolsz? Mert ott tranyós a hőstab. Kilőve a ragasztásos dioda-ellenállat páros.
(#) Szegedi Sándor hozzászólása Okt 10, 2008 /
 
Érdekes ötlet merült fel bennem. Lehetséges e hogy egy vf2 vagy annak módosítása működjön egy számítógép tápegységéről ( itt a 12 voltos ágra gondoltam amelyik 15 ampert bír el, de viszont itt csak a +12 és a GND áll rendelkezésre )
És ha ez lehetséges mekkora teljesítményt lehetne így kisajtolni az erősítőből minimális torzulással?
(#) DjPeat hozzászólása Okt 11, 2008 /
 
Sziasztok.
Meg próbálom én is el hagyni a diódákat és helyette BD tranzisztort rakok be. Meg is van a kép csak egy dolgot nem értek rajta és ebben kérném a segítségeteket. Hogy az a 100 Ohms ellenállás hova megy vagy mihez kapcsolódik. Előre is köszönöm.
Sziasztok.
(#) KD mester hozzászólása Okt 11, 2008 /
 
A 100 Ohm-ot biztonsági okokból tettem be, mert a VF2-ben sajnos nincs úgynevezett Gate-levezető ellenállás, ami fontos a fetes erősítőkben. Meggátolja, hogy a végfetekből LC oszcillátor legyen.

Néha be szoktak gerjedni-és emiatt leégni a VF2 végfokok az elhagyott Gate-levezető ellenállás miatt.
Már több ilyen eset is olvasható itt a topicban.

Le kell vágni a Gate lábat és 3-4mm-es csonkra kell forrasztani az ellenállásokat. A 100Ohm-os ellenállás helyettesíti a lábat.

A conductor fényképén például láthatóak ilyen Gate lábra forrasztott ellenállások.
(#) DjPeat hozzászólása Okt 11, 2008 /
 
Köszönöm szépen a segítséget KD_mester.
(#) yagi válasza KD mester hozzászólására (») Okt 12, 2008 /
 
KD mester!Írtad hogy a B5-ös erősítődbe kipróbáltál több féle tranzisztort és az MJL21193/21194 párossal szólnak a legjobban. A kérdésem az lenne hogy az 2SA1302/2SC3281-ekkel kipróbáltad-e, ugyanis ezek lényegesen olcsóbbak és sok jóféle erősítőben alkalmazzák, ha ezekkel a tranyókkal is jó hangot lehetne elérni én inkább ilyet vennék bele.(az ára miatt!)
(#) KD mester válasza yagi hozzászólására (») Okt 14, 2008 /
 
Ezeket a típusokat nem gyártják régóta. Ami kapható az kizárólag hamisítvány! Nem hogy nem szólnak jól, de még 20W-os erősítőben is garantáltan megpusztulnak.

Kipróbáltam 2sa1943-2sc5200-al. Az MJL sokkal jobb.
Következő: »»   22 / 163
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem