Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 7 szegmenses LED kijelzős hőmérő
Lapozás: OK   3 / 23
(#) proli007 válasza Dempsey hozzászólására (») Jan 11, 2009 /
 
Hello!

Ez az INTERSIL "gyári" rajza ....

üdv! proli007
(#) Dempsey válasza proli007 hozzászólására (») Jan 12, 2009 /
 
Kösz szépen!
Át szeretném átépíteni ICL7071 IC-vel és 7 szegmenses kijelzőkkel! Az lenne a kérdésem hogy az ICL7136 előtti alkatrészek maradhatnak-e , és kell-e még valamit változtatni? Annyit tudok hogy a tépfeszt 5 V-ra kell változtatni!
(#) Dempsey válasza proli007 hozzászólására (») Jan 12, 2009 /
 
Vagy inkább a képen lévőt építsem meg? Elég ha az IN-re egy 1N4148 at rakok érzékelőnek?

hő.JPG
    
(#) ccs válasza Dempsey hozzászólására (») Jan 12, 2009 /
 
A #338841-es hozzászólásomban ott van egy rajz + kép a működő hőmérőről.
Azt építsd meg. Amióta kész, azóta tökéletes és pontos.
Fontos, hogy az érzékelő dióda ne kerüljön a panelra, mert az alkatrészek hőtermelése bekavar. Én kb. 10cm-t lógattam lefelé, árnyékolt vezetékkel + zsugorcsőben.
(#) Dempsey válasza ccs hozzászólására (») Jan 12, 2009 /
 
Aha értem! Akkor te a csatolt képen lévőt építetted meg ha jól gondolom!Kell rajta valamit változtatni? Minden infóra szükségem lenne meg a pontos alaktrész listára is mert nem értem miért van több érték is feltüntetve a P1,P2 -höz és az R3,R4 hez is!Kérlek írd le hogy te melyiket értékekkel építetted meg, mert ha belefogok akkor nem akarok mellényúlni!Kösz minden infót!

kép.gif
    
(#) ccs válasza Dempsey hozzászólására (») Jan 12, 2009 /
 
Valamit elnéztél, vagy nem olvastad az előbb említett #338841-eshozzászólásomat.
Én 3 féle rajzból, először próbapadon raktam össze a hőmérőt. Utána elkészítettem PaintShop-al azt a rajzot (3in1), ami alapján bárki megépíthet egy működőképes változatot, ahogy én is megtettem.
(#) Dempsey válasza ccs hozzászólására (») Jan 14, 2009 /
 
Akkor ezt építem meg amit csatoltál! Mindenképp fólia kondiknak kell lennie a meg jelőlteknek?
(#) ccs válasza Dempsey hozzászólására (») Jan 14, 2009 /
 
Az eredeti, "gyári" rajzokon fóliát jelölnek meg, de már láttam olyan fotókat is, ahol tantál kondik vannak.
Pl.: itt
(#) mex válasza Dempsey hozzászólására (») Jan 14, 2009 /
 
A fóliakondi a legjobb,ezeknek kisebb a szivárgóáramuk,mint a multilayer,vagy tantál tipusoknak,a kerámiáról nem is beszélve (hőfokfüggés).
(#) Dempsey válasza mex hozzászólására (») Jan 14, 2009 /
 
Oké akkor megpróbálok olyat szerezni hozzá!
(#) Peticilin hozzászólása Feb 6, 2009 /
 
Üdv. Mindenkinek!

Megépítettem ccs féle hőmérőt és nagy örömömre elsőre működött is.Pontosan be tudtam állítani a 0 és 100 fokokat is.
Aki már megépítette,mi a tapasztalata a pontosságról?
Nekem ez lett a 4. hőmérő a szobába és a többihez képest jelentősen csal lefele. míg a többin 20;22 fokok vannak, ezen csak 18.
Most melyiknak higgyek...
A hőérzetem is azt mondja hogy a többinek higgyek(fűtést vezérlő digitális;higanyos).
Nem lehet hogy lent ( 0 fok) fent (100 fok) pontos (legalábbis arra állítva) és amúgy meg a köztes részen csal?
Vélemények;tapasztalatok?
(#) ccs válasza Peticilin hozzászólására (») Feb 6, 2009 /
 
Hogy mennyire pontos az általam összeeszkábált hőmérő, arra itt egy kép:
A jobb oldali az ICL7107-es, a bal oldalon pedig MPi-c PIC16F628A-DS1624-es hőmérője. (Egyenlőre még próbapadon.)Azóta is örök hála érte.
Mikor elsőnek indítottam a procis hőmérőt, kivittem mindkettőt az esti "fagyba" és egyformán -0.8°C -t mutattak.

A diódásnál a beállítással lehet kicsit szenvedni, mert ha túl sok a jég a vízben akkor állandóan minuszt akar mutatni. A forrásban levő vízzel megy úgy jártam,hogy mikor felforrt (vagyis mikor van forrás, kis buggyoknál, vagy nagy buggyoknál?)pontosan 100-ra állítottam, de aztán ahogy egy jobban bugyborékolt a víz el kezdett felfele kúszni az érték(102-105-107...), alig bírtam visszatekerni. Akár több fordulatot is a potin. Ami ugye normál esetben 20-22°C-nál 2-3-4 fokot is jelenhet. Aztán csináltam azt, hogy nagy fazék vizet forraltam, majd amikor felforrt, kislángra tettem és ekkor állítottam be a 100 fokot.

Annyit megpróbálhatsz, hogy a 100°C potijával hozzáigazítod a többi hőmérődhöz.
(#) Peticilin válasza ccs hozzászólására (») Feb 6, 2009 /
 
Köszi a gyors reagálást!

Én voltam a hunyó
"gyurcsányosra" sikerült a kalibrálás
A nullát rontottam el,mert elöször engedtem edénybe vizet és tettem bele jeget és így kalibráltam.
Aztán

Jég;hagy megolvadni és abba újracsináltam a kalibrálást.
-3 fokkal volt lejjebb a nullánál.
Most már hasonlít a többihez,bár még vannak különbségek,de ez az érték már hihetőbb (21.8;22.4) és a hőérzetem is igazolja az értéket.
Egy kérdés...
Mivel úgy látom ez érzékenyebb és gyorsabban reagál a hőfokra,lehetne-e ezzel vezérelni a fűtést.
Pontosabban arra gondolok,hogy a meglévő rádiósra rábiggyeszteni az eredeti helyére.
Ha igen,csinálok róla képeket és felrakom.
(#) ccs válasza Peticilin hozzászólására (») Feb 6, 2009 /
 
Idézet:
„Pontosabban arra gondolok,hogy a meglévő rádiósra rábiggyeszteni az eredeti helyére.”

Meg kell mondanom őszintén, én ehhez a kérdéshez kevés vagyok.
De mivel ez "túl érzékeny", lehet hogy a legkisebb fuvallatokra is ki be kapcsolgatná a kazánt...
(#) Peticilin válasza ccs hozzászólására (») Feb 6, 2009 /
 
Igen,igazad van.aztán belegondoltam és elvetve.
Másik dolog.
Van (lessz) egy melegvizes mosóm és arra szeretnék csinálni még egy ilyen hőmérőt,csak nagyobb kijelzővel.
Az lenne a kérdésem,hogy mekkorát tud maximálisan a 7071-es meghajtani.
(#) Peticilin válasza Peticilin hozzászólására (») Feb 7, 2009 /
 
Még egy kérdés.
A vezeték hossza befolyásolja a kalibrált,ill. kijelzett hőfokot?
Tehát ha hosszú kábellel bekalibrálom és utánna rövidre cserélem és fordítva.

(#) ccs válasza Peticilin hozzászólására (») Feb 7, 2009 /
 
A tapasztalat az, hogy bekalibráltam egy diódát és kicseréltem egy másikkal, akkor nem lett ugyanaz a visszaadott hőfok. +-2-3 fok is volt az eltérés.

Hogy mekkora kijelzőket bír el ? Mekkorád van.? Hasonlíts össze a jelenlegi fogyasztását a tervezettel (mA).
(#) Peticilin válasza ccs hozzászólására (») Feb 7, 2009 /
 
Most 14-es kijelzőt használok,de szeretnék egy 38-ast csinálni.Azt elbírja majd az ic?
A mostaninál is ép hogy egy picit melegszik az ic.
A mostaninak az össz áramfelv. 12mA. (igaz most már csak 6,mert nagyon fényes volt.
A vezeték hossz varjálására érzéketlen?
(#) proli007 válasza Peticilin hozzászólására (») Feb 8, 2009 /
 
Hello!

- Azért mert a kijelző nagyobb, nem biztos, hogy a meghajtóáramának is nagyobbnak kell lenni. (sokat javultak a Led-ek) De ezt csak a kijelző katalógusa alapján, vagy egy próbaméréssel döntheted el.
- Ha a dióda nyitó karakterisztikájából számolható differenciális ellenállását egybe veted a huzal ellenállásával, vagy a diódán átfolyó áram által, a vezetéken létrejövő feszültségesést egybeveted a dióda -2,2mV/fokC hőfokfüggésével, megkapod a választ.
- A hosszú vezeték által összeszedhető zavarjelekre, viszont illik odafigyelni, ill. olyan vezetéket használni, ami ezt csökkenti.

üdv! proli007
(#) TooNi hozzászólása Feb 12, 2009 /
 
Hi!

Tud valaki nyáktervet küldeni?

köszönet TooNi
(#) Peticilin válasza TooNi hozzászólására (») Feb 12, 2009 /
 
Hali!

Mellékelem a nyáktervet.Nem valami szép,de minnél kissebbre akartam csinálni.
A terv sprint layout 5.0-val készült.

hőmérő.lay
    
(#) ccs válasza TooNi hozzászólására (») Feb 12, 2009 /
 
Nekem egy olyan van, amely kijelző nélküli nyákterv.
A uA741-es IC foglalatából beforrasztás előtt kivettem az 1,5,8 lábakat mert nem kellenek és útban voltak. 1-2 alkatrész a 7107 alatt helyezkedik el. A 47k-s ellenállás a panel alján van, mert a 2 kondi közt nem fér el. A 7107 GND-jét, valamint a CD4049 GND-jét és +5V-ját egy-egy vezetékkel kötöttem a 7805-re.
Mindezen kellemetlenségekért cserébe lesz egy nagyon keskeny panel. A kijelző nekem külön lett rakva, mert kocsiba kellett Öcsémnek és kevés a hely.
(#) ccs válasza ccs hozzászólására (») Feb 12, 2009 /
 
Lesz/lett külön egy külső és egy belső hőmérő + egy akksi voltmérő. Én lyukraszteres panelra csináltam a hőmérőket, mert szeretem, ha oda szórom az alkatrészeket, ahova csak akarom. Vagy ahol elférnek.
Pl. utólag be kellett iktatni mindegyik hőmérőhöz 3db 1N4148-as diódát a kijelzők közösített anódja elé, mert túl fényesen világítottak volna (éjszakai vezetés), másrészt a voltmérőnek a rajzán is szerepelt 3db dióda és az már a hőmérők előtt elkészült. Így mindhárom egyforma fényerejű. De lehetne beszerelni egy "fényerő" kapcsolót is, vagy egy potit...
(#) Peticilin válasza ccs hozzászólására (») Feb 12, 2009 /
 
Hali!

Csak a voltmérőröl tudnál nekem felrakini kapcsi,meg nyák rajzot?

Előre is köszi.
(#) ccs válasza Peticilin hozzászólására (») Feb 13, 2009 /
 
Ez nem ebbe a topicba tartozik, bocs az OFF-ért.
Itt az eredeti anyag.
DE ! Itt az ICL7660 3-5 lábán levő kondi fordítva van bekötve !
Mellékelek egy jó rajzot: ICL7660 javítva, 1-2 alkatrésznek más lett az értéke és a feltüntettett ellenállásokkal más méréshatár is beállítható.
Mellékelek egy voltmeter.lay-t, ez megépítve látható a tegnapi fényképen. A beültetés ugyanúgy zajlik, mint a linken található képeken. Szinte minden a 7107 alatt van, ezért oly pici a panel.
Mellékelek egy voltmeter_ccs.lay-t, itt két jumperrel változtatható a méréstartomány (0-19.99V és 0-199.9V)
A kék vonalak légkötések.
(#) fater964 hozzászólása Feb 15, 2009 /
 
Szép napot mindenkinek.Az a kérdésem ,hogy a cd4049 helyettesíthető a sima 4049-el a ccs kapcsirajzában.
(#) Dempsey válasza fater964 hozzászólására (») Feb 15, 2009 /
 
Szia!
Igen helyettesíthető mert az is ugyan az!
(#) fater964 válasza Dempsey hozzászólására (») Feb 16, 2009 /
 
OK köszike.
(#) brezinajanika válasza ccs hozzászólására (») Feb 19, 2009 /
 
Ezt a rajzot ICL7106al is meg lehet csinálni?
(#) ccs válasza brezinajanika hozzászólására (») Feb 19, 2009 /
 
Nem. Az ICL7106 LCD kijelzőhöz van. Adatlap
Következő: »»   3 / 23
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem