Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC - Miértek, hogyanok haladóknak
Lapozás: OK   427 / 1318
(#) bbalazs_ válasza watt hozzászólására (») Márc 5, 2009 /
 
Milyen kocsi, milyen implementacio? Egy ELM323-al nem mennel tobbre?
Az OBD2 mar szabvany, szoval ott olyan nagyon sokfele nem lehet...
Ha meg CAN-os, akkor a 80kHz nagyon harmatos lesz...
(#) kissi hozzászólása Márc 5, 2009 /
 
Szeretnék foglalkozni egy kicsit az USB-vel, milyen PORT MONITOR programot ajánlanátok, ahol a port forgalmát "kívülről" figyelhetném?

Steve
(#) watt válasza bbalazs_ hozzászólására (») Márc 5, 2009 /
 
Nem mennék bele a részletekbe, csak annyit, hogy köszi, tisztában vagyok a dolgokkal!
(#) trudnai válasza bbalazs_ hozzászólására (») Márc 5, 2009 /
 
Idézet:
„Viszont a PIC harverkozelibb, mint barmelik mas computer, ezert a nyelv is jo, ha hardverkozeli.”


Had pontositsak mar egy kicsit Barmelyik PC is 'hardver kozeli' csak hozza szoktunk, hogy ot van alattunk a ROM BIOS es az operacios rendszer. Ha azok nem lennenek ugyanugy portokhoz kellene nyulkalnunk hogy soros porti eszkozt vagy eppen a diszk vezerlot elerjuk. Aki device drivereket ir pontosan ezzel a temaval foglalkozik - bar ott is meg kenyelmes szamara a mar meglevo infrastruktura es a konyvtari fuggvenyek, kernel modulok stb.
(#) trudnai válasza hop hozzászólására (») Márc 5, 2009 /
 
Idézet:
„Persze azzal egyetértünk, hogy ugyanolyan lin. programnyelv mint a többi, de kötöttebbek a lehetőségek, és ehhez hozzá kell szokni, és kell ugye a gyakorlat.”


En inkabb ugy fogalmaznek, hogy sokkal precizebben le kell irni mi is a feladat. Pl megkerdezi valaki mit csinalsz reggel onnantol kezdve, hogy felebredsz egeszen odaig, hogy elindulsz munkaba...

Magas szintu nyelv:
1. Felkelek az agybol
2. Megmosom a fogam
3. Feloltozom
4. Kimegyek az ajton

Assembly:
1. Felemelem a jobb kezem
2. Lenyulok a jobb kezemmel a takarol szeleig
3. Megmarkolom a takaro szelet
4. Egy oldalso modulattal a takarot leemelem a labamrol
5. Megemelem a jobb labam
6. Oldalra kinyujtom a jobb labam...

...es igy tovabb, es meg fel sem keltunk!
(#) Pioneer hozzászólása Márc 6, 2009 /
 
Lenne egy kérdésem: adott egy Propic2 programozó, amit WinPic800 programmal használok. Miért van az, hogy a PIC-et csak nagy nehezen (a törlés sokszori nyomogatására) törli ki?
Esetleg valamit nem jól állítottam be? Tökéletesen írja és olvassa a PIC -eket, csak a törléssel szenvedek.
(#) Pioneer válasza Pioneer hozzászólására (») Márc 6, 2009 /
 
Meglett a hiba. Ugyanis nekem eredeti ProPic2 klónom van, abban pedig a 18 lábú PIC ek egy 1kohm -os ellenálláson kapják a Vdd feszültséget. Ezt az ellenállást rövidre zártam és egyből törli a PIC tartalmát.
(#) szilva válasza kissi hozzászólására (») Márc 6, 2009 /
 
Hát, a port forgalmának figyeléséhez minimum 1.5Mbps képességű eszköz kell, szerintem kívülről figyelni nem egy egyszerű dolog. PC oldalra vannak különböző monitorprogik, amik az USB alacsony szintű kommunikációját (gyakorlatilag packetek szntjén) tudják megmutatni, az okosabbak a packeteket egyfajta protokoll-analizátorként értelmezni is tudják. Bár meg kell mondjam, én ezeket annyira nem használtam, talán trudnai többet tudna mondani ezekről a progikról.

Amit én alkalmaztam az USB kommunikáció tanulgatása közben az az, hogy egyrészt rengeteg USB-s dokumentációt átnyálaztam, másrészt egy 18F2550-be írtam egy olyan progit, ami az enumerációt akarta megvalósítani. A progi által előállított debug infókat meg RS232-n keresztül küldtem be egy terminálra, ahol aztán ki tudtam értékelni, hogy valójában mi történt. Ezt azért kellett így csinálni, mert az enumeráció során nem lehet "megakasztani" a programfutást, ott nagyon szoros időn belül kell válaszolni a kérésekre. Pont emiatt a debug infók sokszor csak egy karakteres "nyomok" voltak, amikkel azt lehetett követni, hogy a program futása merre jár, valamint az RS232 sebességet is a lehető legmagasabbra kellett venni. Esetleg lehet kicsit szofisztikáltabban is csinálni, ha egy jó nagy belső RAM-pufferbe írod a debug infókat és onnan kerül ki az RS232-re majd akkor, amikor már vége az enumerációnak.
(#) potyo válasza kissi hozzászólására (») Márc 6, 2009 /
 
Én használtam ilyen progit, de csak azt ellenőriztem vele, hogy milyen adatokat küld el vagy nem küld el a PIC az enumeráció során. Így nagyjából sejtettem, hogy hol akad meg a folyamat. USBlyzer a program neve, ha jól emlékszem, azt használtam. De emellett ott volt az LCD kijelző is a PIC-en, hogy ott is ki tudjak íratni infókat.
(#) kissi válasza szilva hozzászólására (») Márc 6, 2009 /
 
Köszi, ez a megoldás nekem is eszembe jutott, csak reméltem, hogy van rá progi, ha egyszer már úgyis a gépen keresztül futnak az adatok...

Steve
(#) kissi válasza potyo hozzászólására (») Márc 6, 2009 /
 
Köszönöm, már rá is keresek

Steve
(#) trudnai válasza szilva hozzászólására (») Márc 7, 2009 /
 
Idézet:
„Hát, a port forgalmának figyeléséhez minimum 1.5Mbps képességű eszköz kell, szerintem kívülről figyelni nem egy egyszerű dolog. PC oldalra vannak különböző monitorprogik, amik az USB alacsony szintű kommunikációját (gyakorlatilag packetek szntjén) tudják megmutatni, az okosabbak a packeteket egyfajta protokoll-analizátorként értelmezni is tudják. Bár meg kell mondjam, én ezeket annyira nem használtam, talán trudnai többet tudna mondani ezekről a progikról.”


Valoban, a fizikai USB analyzatorok eleg dragak - gyakorlatilag minden komolyabb protocol analyser tudja a USB-t is, legalabbis a low es full speedet. A high speedhez valo analyzatorok mar tobb ezres (dollar) nagysagrendben mozognak.

Mikor Szilvaval fejlesztgettuk az USB eszkozt akkor en keresgeltem szoftveres megoldasokra, es vannak eleg jok. Van teljesen ingyenes aminek sok hasznat sajnos nem vettem, mert igazandibol az nem protocol analyser hanem csak sniffer nemi protocol csupan egeszen elenyeszo analyser ismerettel. Vannak olyanok amik csak az alap csomagokat ismerik, masok szinte mindent beleertve a CDC, mass storage es HID-et is. Ha ol emlekszem en a USB Monitornal kotottem ki miutan kiprobaltam jonehanyat.

Szoftveres USB analizatorok

Sok sikert!
(#) kissi válasza trudnai hozzászólására (») Márc 7, 2009 /
 
Köszönöm, majd megnézem!

Steve
(#) Csaplar hozzászólása Márc 7, 2009 /
 
Sziasztok!

A PMB648 -as GPS modult használta már valaki? Milyen erős a beépített antennája? Használható?

A PIC-et egyszerűen minden hókuszpókusz nélkül ráköthetem a modul TTL szintű lábaira, igaz?

Köszi és üdv.:
Zoli
(#) NickE válasza Csaplar hozzászólására (») Márc 7, 2009 /
 
Nocsak, itt is találkozunk

Igen simán összeköthető a picel, semmi nem kell közé. Nekem még a régebbi Polstar GPS volt - nem sirf iii - egész jó.
(#) pepe33 válasza Csaplar hozzászólására (») Márc 7, 2009 /
 
Az antennája szerintem nagyon jó, simán lehet kötni a picre a TTL lábait.
Esetleg egy ellenállást lehet tenni közé.
(#) Beles hozzászólása Márc 8, 2009 /
 
Picel szeretnék hőmérőt csinálni. adott is hozzá egy ds1621-es ic. De az adatlapját olvasgatva nem jöttem rá, hogy hogy lehet használni ezt az ic-t. Valaki tudna adni valami magyarázatot, amin elindulhatok?
(#) bbalazs_ válasza Beles hozzászólására (») Márc 8, 2009 /
 
Ez egy 2 vezetekes kapcsolat.
Adatlapja pontosan leirja a mikentjet. Diohejban:

A homerodet megtaplalod, adsz neki foldet is. Ket db vonalat (CLK,DTA) rokotsz ket portbitre a PIC-nel.
Kiadsz egy parancsot a PIC reszrol.
A parancsot sorosan shifteled ki es a clk-val jelzed, hogy ervenyes az adat.
A homero valaszol ra es visszakuld valamit.
Az utemet te adod a CLK-n keresztul. Az adatokat a parancs eseten te adod, a valasznal ugye bemenetre kell allitani es fogadni, amit visszakuld.
Ez egy soros kapcsolat, ezt byte-okka kell konvertalni majd belul, termeszetesen.

Ha nem fontos a fel fok, hanem eleg a fok, akkor inkabb javaslom a 18S20-as haromlabu 1-vezetekest, az beeri egy portlabbal. A sima 1820-as az tizedfok pontos, csak dragabb joval, de vezerlese u.a.
Errol a fok pontosrol tudok peldaprogramot is adni, mert en ilyet hasznaltam mar, de szerintem a 1620-assal is tele a net.
(#) Beles válasza bbalazs_ hozzászólására (») Márc 8, 2009 /
 
Akkor jól értelmeztem. Utána olvasok a soros kommunikációnak, találtam itt róla cikket a hobbin is, és akkor majd menni fog remélem. Köszi a segítséget, így megerősítete admire eddig én is gondoltam!Üdv!
(#) MPi-c válasza Beles hozzászólására (») Márc 8, 2009 /
 
Inkább speciálisan az I2C buszt nézd meg a soros kommunikációból, merthogy a DS1621-es I2C eszköz.
(#) Beles válasza MPi-c hozzászólására (») Márc 8, 2009 /
 
Akkor az usart modullal megoldható pl?
(#) icserny válasza Beles hozzászólására (») Márc 8, 2009 /
 
Nem. Ha I2C, akkor nem USART!
(#) Beles hozzászólása Márc 8, 2009 /
 
Akkor hogy kéne assemblerben megvalósítani a hőmérséklet kiolvasását?
(#) watt válasza Beles hozzászólására (») Márc 8, 2009 /
 
Egy kicsit összetett a kérdésed, nem gondolod? A válasz ezért annyi, hogy az I2C protokol szerint.
(#) MPi-c válasza Beles hozzászólására (») Márc 8, 2009 /
 
Például keress ebben a topikban "I2C"-re, aztán a fórumon a "DS1621"-re!
(#) icserny válasza Beles hozzászólására (») Márc 8, 2009 /
 
Szerinted honnan tudjuk, hogy milyen PIC-ről van szó, milyen az utasításkészletes, s hogy van-e benne hardveres I2C támogatás, vagy szoftveres emuláció kell?

Lehet például így is...
(#) toth.ferenc371 hozzászólása Márc 8, 2009 /
 
üdvözlök mindenkit van PIC16F630 as IC és nem tudom mire lenne jó sok helyen körül néztem és semmi vagy lehet hogy nem jó helyen kerestem ha tudna segíteni valaki mi van az IC- ben meg mire lehet használni esetleg valami kapcsolási rajzot .köszönöm előre is
(#) bbalazs_ válasza toth.ferenc371 hozzászólására (») Márc 8, 2009 /
 
Microchip honlap.itt a link
(#) Syn7h37ic hozzászólása Márc 9, 2009 /
 
Sziasztok. Van egy Willem égetőm, ami nagyon jól működik.
De, most nem hajlandó egy pic-et sem égetni. Konkrétan egy 16f84a, és egy 16f628a a mumus. Sajna más pic most nincs itthon, de egy winbond w27c512-est gond nélkül ír, olvas.
Egy másik parallel portos égetőben sem megy. A programozót látja a winpic800, a chipet nem. Egy nagyon gyorsan összedobott égetőben konkrétan ebben a 16f628-ast egyszer felismerte a szoftver, de nem olt hajlandő megírni. Próbáltam XP alatt is, és winme alatt is.
Lehet, hogy rossz a két pic? A willepro-nak kb 25cm-es kábele an, ami a gépre csatlakozik, a másik égetőm közvetlenül bedugható a gép hátuljába. A gép egy P3-667-es.
(#) watt válasza toth.ferenc371 hozzászólására (») Márc 9, 2009 /
 
Mondat elején nagybetű, tagolt érthető mondatok, írásjelek! (Egyre több az igénytelen ember!) Arra is haragszom, aki ilyennek egyáltalán válaszol!
Következő: »»   427 / 1318
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem