Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   739 / 2208
(#) PetAd válasza MrMarcee hozzászólására (») Okt 18, 2009
Sok szerencsét én eddig még nem találtam ott semmi használhatót. Tavaly nyáron viszont volt kint egy ember aki 50Ft-ért osztogatta az új Tungsram csöveket dobozukban. Vettem 2 EF184-et akkor még nem tudtam hogy mire jók, dísznek vettem Most tudnék válogatni közöttük, de azóta se láttam kint egy csövet se
(#) CHZ válasza mark.budai hozzászólására (») Okt 18, 2009
Ez a rajz rossz . Milyen célra ajánlanád ezt a kapcsolást ? Ha már ott van a program , szimuláhatnád és jelezné , hogy " irregular circuit ".
Bemenetre generátort tegyél és állítsd be a kívánt szintekre és kéne még min . egy ellenállás is (2 jobb lenne) .
(#) mark.budai válasza CHZ hozzászólására (») Okt 18, 2009
Az a baj, nem találom se a frekigenerátort, sem a tesztelést. Hol van ez a programban? Tegnap kérdeztem a témájában a programnak, de nem válaszoltak.
(#) CHZ válasza mark.budai hozzászólására (») Okt 18, 2009
T&M gomb és megtalálod a műszereket .
ANALYSIS adja a teszt lehetőségeket .
(Mint említettem a bemenetre generátor kell , a kimenetre egy terhelés és az anódba ellenállás .)
(#) mark.budai válasza CHZ hozzászólására (») Okt 18, 2009
[off]És hol adjam meg a frekigenerátornak, hogy hova adja a jelet? Rakjak olyat, mint az előző rajzon volt?
(#) CHZ válasza mark.budai hozzászólására (») Okt 18, 2009
Generátort megtalálod (táptól jobra a második) és kösd be , már említett módon állítsd be a frekvencia és a kimeneti szinteket.
Javítottam a rajzod , így próbáld .

NONAME.JPG
    
(#) mark.budai válasza CHZ hozzászólására (») Okt 18, 2009
[off]Köszi!
(#) CHZ válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 18, 2009
Szia !

Szerintem pedig működnie kell , 40V eff. kivehető abból a kapcsolásból (1,5V eff. bemenet esetén), utánhúzva még több és ennek elégnek kéne lenni .
(#) mark.budai válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 18, 2009
És akkor a triódák csak szabadon lógnak, vagy befogod őket?
(#) CHZ válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 18, 2009
Akkor Te nem azt a kapcsolást próbálod . Pontos értékekkel próbáld , -50V és + 280V és a megadott ellenállásokkal . A Triódák anódjában a 270K ellenállások nem közvetlenül a tápra , hanem a rajzod szerint , utánhúzva kell bekötni ...
(#) kocos válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 18, 2009
Azt mondta lenin, hogy : csatolni, csatolni, csatolni.
Jók a csatolókondik? Hogy a p.-ba húzza ela munkapontot egy teljesen DC leválasztott fokozat? Arra meg figyeljél, hoyga PCL-ekben a trioda és pentoda között olyan szórt kapacitások vannak, amik mindenféle káros csatolást okoznak sajnso ...

(tanítom a halat úszni )
(#) CHZ válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 18, 2009
Gondoltam , hogy variálsz , -50V nélkül nem megy .
Nagyon kis torzítás mellett ez a kapcsolás kihajtaná a végfokod . Ezeket a feszültségeket kéne mérned , ha jól rakod össze .!
Csinálj -50V -ot , könnyeb mint még 2 csövet berakni .
De ha bonyolítani akarod akkor nosza .. .
Csövek duplázása hibás elgondolás , még rosszabb lesz .

KÖBZOLI.JPG
    
(#) mayky válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 18, 2009
Idézet:
„Ha közé teszem az illesztő fokozatot, akkor azonnal gerjed, és semmivel nem áll le”


Keresztbe kötve nem próbáltad? Tehát A pcl86 triódája B pcl86 pentódáját hajtja és B pcl86 triódája A pcl86 pentódáját.
(#) CHZ válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 18, 2009
Ha nem a kapcsolás szerint próbálod , elhagyod a -50V feszülséget , akkor mégis csak variálsz , nem azt építed és csodálkozol , hogy nem hozza az elvártakat .
Ez a megoldás lenne egyszerű és olcsó .
A -50V előállítható akár a fűtés feszültségének felhasználásával is .
Csövek nem "bűnösek" , csak a kapcsolással van baj .
Persze úgy csinálod ahogy akarod , csak nem értem miért bonyolítod ha nem kellen .
(#) kocos válasza CHZ hozzászólására (») Okt 18, 2009
Küldtem privát mélt, ha tudnál rám szánni egy kis időt nagyon megköszönném !
(#) CHZ válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 18, 2009
Ezt mind értem .
Csak azt nem értem miért nem csinálod meg , ezzel a meghajtással , alig kell változtatnod a kapcsolásodon .
Az a fránya -50V nem lehet akadály , így maradna továbbra is egyszerű és hozná hangerőben és minőségben is az elvárásaid .
Én nem látok benne semmi praktikát , a minusz feszültség nem számíthat annak .
(#) CHZ válasza kocos hozzászólására (») Okt 18, 2009
Szerintem most jó lett .
(#) kocos válasza CHZ hozzászólására (») Okt 18, 2009
:nemtudom:
(#) MrMarcee válasza PetAd hozzászólására (») Okt 18, 2009
Hála a jó égnek nem lett igazad
Találtam egy kis doboznyi csövet a nagy kupac vacakba
20 db csövet 200ft-ért odaadták! mind Tungsram, 4 db újan dobozába.
Meg egy ezresért volt egy trafó, csak nem teljesen értem... Valaki segítsen! A csatolt képen látható. Ezen hol a bemenet?

DSC00119.JPG
    
(#) PetAd válasza MrMarcee hozzászólására (») Okt 18, 2009
Grat, én többször is voltam kint de soha nem találtam csöveket. Merrefelé voltak? Majd jövőhéten kimegyek én is, hátha lesznek még. Milyen csöveket vettél?
(#) MrMarcee válasza PetAd hozzászólására (») Okt 18, 2009
A börtön sarkán ahol a sok ócskaság van...
Aztmondta ez az összes.
PCF80,PCF802,PCL85, PCL805 2 db, PY88 3db, PCL86 3db, PCL82, PCL84 4db, EF80, PCF802, ??200, ??83
(#) JZoli válasza MrMarcee hozzászólására (») Okt 18, 2009
A"0" és a "220" vagy a "0" és a "380" a bemenet az az a primer és a 6V a szekunder azaz a kiment. Így érthető? Természeztesen a 380-as tekercs két fázis közé értendő.
(#) PetAd válasza MrMarcee hozzászólására (») Okt 18, 2009
Ha kicsi cső akkor PCH200. Foglalatok is voltak a dobozban? Én egy PCL85 triódájával csináltam a katódkövetőt. PCL86 ból meg jó kis erősítőt csinálhatsz ha szerzel kimenőt. PCL82 ből is lehet csinálni.
ECL82 és a PCL82 csak a fűtésben tér el egymástól. Elég érdekes trafó én ilyent még nem láttam, szerintem köss 12v váltót a 440 és 0 kivezetésre és mérj feszültséget a 220 0 kivezetésnél.
(#) MrMarcee válasza PetAd hozzászólására (») Okt 18, 2009
foglalat sajna nem volt.
trafót mindj mérem, csak először felirtozom meeg dobozolom a csöveket
(#) PetAd válasza MrMarcee hozzászólására (») Okt 18, 2009
Tedd bele őket hungarocellbe és rakd ki egy polcra, nekem is ott vannak, szerintem jól néznek ki, de vigyázz a festékkel nagyon könnyen lejön.
(#) mark.budai válasza JZoli hozzászólására (») Okt 18, 2009
Akkor én is jól láttam, hogy csak 6V-ot ad. Tehát 6V-on 10A-t ad a trafó.
Hát Marcee, ezzel egykét csövecskét felfűthetsz!
(#) MrMarcee válasza PetAd hozzászólására (») Okt 18, 2009
jajah, az lesz majd
hát a festék valóban könnyen lejön. de filccel rájuk írtam. ha kell azt le tommosni körömlakklemosóval...
(#) MrMarcee válasza mark.budai hozzászólására (») Okt 18, 2009
de ha a 0 és 220 helyére +4,5 -4,5et kötök, akkor 0 és 440 közt lesz 18V. =>220ból tudok 440et csinálni..
(#) CHZ válasza kocos hozzászólására (») Okt 18, 2009
Most sem kaptad meg ?
Ott kellene lenni !
(#) mark.budai válasza MrMarcee hozzászólására (») Okt 18, 2009
Na, azt nagyon gyorsan felejtsd el!!! Az ott van a fázison, és életveszélyes!!!
Következő: »»   739 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem