Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Akkumulátoros fénycső
 
Témaindító: josephx, idő: Jan 17, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 4
(#) josephx hozzászólása Jan 17, 2006 /
 
hello mindenkinek !!!!! van egy kerdesem akarnak akkus neon csot csinallni de olyat aram kimaradas van akkor az automatikusan kigyuladjon a neon cso ha van aram akkor elotogyon . Ha tudtok eben segiteni akkor kerlek segitsetek egy ilyen kapcsolasi rajzot keresek !!!! elore is koszonom !!!!!
a neon cso 60 cm es 30 watoshoz kene a rajz .
(#) mspike válasza josephx hozzászólására (») Jan 22, 2006 /
 
A kapcsolások közt van egy neon cső 6-12V -ról... Ez itt az.... Az, hogy áramkimaradáskor kapcsoljon fel, hm... én személy szerint úgy csinálnám, hogy a hálózati feszültséget letranszformálod 12V-ra, azt egyenirányítod, esetleg stabilizálod is, és ez meghúzva tart egy relét... ami mikor elenged akkor bekapcsolja a fénycsővet. (megszakítod az aku + kivezetés és az áramkör közti részt) Ezzel a megoldással csak az a baj, hogy fogyaszt. Persze keveset de fogyaszt... igaz egy kicsi trafó is elég, hiszen csak egyszer +12V kell neki... és max 30-50mA... de akkor is. Ha tudsz szerezni olyan relét ami 220~ ról húz be akkor még egyszerűbb a dolgod... Persze biztos meglehet oldani valami triac-os trükkel is, de azokhoz sajna nem értek. Szerintem ez így korrektűl menne. De nem akarlak elkeseríteni, de lehet kapni ilyet készen és viszonylag olcsón... (aszem 3000-4000HUF) Ami tölti a neon/zseblámpa variációt és ha épp nem jön töltő fesz akkor a neont felkapcsolja. Egy munkahelyen láttam ilyet (előírás), ha kimegy a bizti egyből mindenki látja hol a lámpa... Jópofa megoldás. Remélem azért nem vettem el a kedved a barkácsolástól, de olyan kicsire és relatíve könnyűre nagyon nehéz lesz legyártanod... Jó barkácsolást !
(#) vicsys válasza josephx hozzászólására (») Jan 22, 2006 /
 
szerintem vmi ilyesmit...

akkus.gif
    
(#) mspike válasza vicsys hozzászólására (») Jan 22, 2006 /
 
Pontosan
(#) Sebi válasza josephx hozzászólására (») Jan 22, 2006 /
 
Lehetne egy soros 47nF (X2 270V50Hz) kondival, kis graetz-el optóval tiltani az 555-öst, vagy FET-tel kapcsolni.
(#) hzsolt77 hozzászólása Jan 7, 2007 /
 
Helló mindenkinek!
A segitségeteket szeretném kérni. Nem akartam új topicot nyitni amugy is idevágó kérdésemnek...
Kaptam egy 24 V egyenáramról működő neont csak az a bibi hogy 12V-ról szeretném ha működne.Átnéztem az itt fellelhető rajzokat,de nem barkácsolnék ha csak valami kis módosítás kellene alkalmazni a 24-es neonomon.Amúgy táppal kipróbáltam,már 15V-nál beindul,csak 12-nél nem akar. Csatolok képeket hátha van ötlete valakinek.A segítséget előre is köszönöm.
(#) Sebi válasza hzsolt77 hozzászólására (») Jan 7, 2007 /
 
Sajnos így nem is fog menni, mert az alkalmazott IC alapvetően nagyobb feszültségű (500V) félhídmeghajtásra lett tervezve, így a belső alacsonytápfesz elleni védelme 15V alatt letiltja a működését.
Azt lehetne csinálni, hogy egy kis ferritgyűrűre tekerni egy trafót - önrezgő oszcillátort építeni vele - és ezzel előállítani 5-6V-ot amit sorbakötsz csak az IC-nek szolgáló tápfeszággal. Így - bár csökkent fényerővel - talpraállítható a szerkezet.
(#) hzsolt77 válasza Sebi hozzászólására (») Jan 7, 2007 /
 
Köszi Sebi az infót! Esetleg kicserélni az IC-t nem lehetséges valami másra? Ha nem akkor kénytelen leszek barkácsolni egy panelt a neonomnak ami megy 12V-ról.
(#) Sebi válasza hzsolt77 hozzászólására (») Jan 7, 2007 /
 
Az újabb IC-k is 15V körül állnak le sajna.
De itt egy rajz, ami nekem a kisbuszban 15éve megy, még egy kicsit a fényerő is szabályozható.
A zárójeles drótátmérők max 15W-os csőig jók.

FLPSU.GIF
    
(#) wargapityu hozzászólása Jan 11, 2007 /
 
nekem van 1 exit lámpám nem tom de abban 6 voltos aksi van bár az ilyen 10w-os vagy mekkora fénycsövet üzemeltet de ha átalakítható a ti elképzeléseitekre én lefotózhatom a nyákot meg az alkatrészeket
(#) Isti válasza wargapityu hozzászólására (») Máj 8, 2007 /
 
én csak annyit szeretnék megkérdezni, hogy ha adod rá a 12V-ot akkor egyazon pillanatban felkapcsol, és ha leveszed róla egyazon pillanatban le is kapcsol???
(12-nagyfrek+ feltranszformálásosra gondoltam)
(#) Kartalljani válasza josephx hozzászólására (») Máj 8, 2007 /
 
Sztem csinálj egy tesla tekercset csak annak meg nem lesz valami jó a hatásfoka

De itt van egy rajz.
(#) wargapityu válasza Isti hozzászólására (») Máj 8, 2007 /
 
6V-os az exitlámpám 12V-ot nem kapcsoltam még rá de nem is akarok na jó félretéve a viccet nemtudom hogy mire gondolsz. Hogy amint bekapcsolom egyből világít-e és nem pislákol fél percig a fénycső? mert ha azt kérdezed akkor igen, amint kap feszkót egyből világít és egyből elalszik. vagy mire gondoltál? 2 fénycsöves, az 1ik 230-ról megy folyamatosan, amíg kapja a szuflát és ha nem kap átvált a másik fénycsőre az aksisra. ill kapcsolóval lehet ki-be kapcsolni az aksist ha nincs 230V.
(#) Isti válasza wargapityu hozzászólására (») Máj 9, 2007 /
 
arra,
hogy rögtön ég-e.
akkor igen
(#) ini hozzászólása Okt 5, 2007 /
 
hali
tudna nekem valaki elektronikát csinálni?
12v ról kellene meghajtani egy 20w-os rövid neon csövet

(#) ini hozzászólása Okt 6, 2007 /
 
csak ráér valaki.....

ahogy nézem nem sok minden kell hozzá
(#) Sebi válasza ini hozzászólására (») Okt 6, 2007 /
 
Az igaz, de a trafótekerést nem lehet megúszni.
És a dobozolás?
(#) ini válasza Sebi hozzászólására (») Okt 6, 2007 /
 
olyan kész dolog kell amin van 2 kábel amit az akkura kötök másik 4 szálat a neonra
dobozt tudok csinálni
(#) ini hozzászólása Okt 13, 2007 /
 
ennyire elfoglalt lenne mindenki???
aki ért hozzá szerintem pár óra meló lenne...

valaki hozza már össze az elektronika részét..
köszi!!!
(#) Dudus válasza ini hozzászólására (») Okt 13, 2007 /
 
Nem semmi stílusod van
(#) ini hozzászólása Okt 13, 2007 /
 
mi a gond???
kell kb 15 alkatrész meg egy trafó
meg egy nyák
maratás, forrasztás nem az erősségem

ezért kérek segítséget
(#) ini hozzászólása Okt 14, 2007 /
 
esetleg munkadíjnak tudok adni egy 230/2X12v os trafót
stabil 12 v jön ki belőle van a trafó után valami elekrtonika
egyenírányító, kondi, tranzisztor, mittudomén stb
külön van 2X12 v
próbanyákon van rajta a cucc
ha valakit érdekel.....
(#) fúró hozzászólása Dec 11, 2007 /
 
császtok keres géltem aneten és voltak olyan 220voltos neonlámpak ami rá voltak kötve 12voltos akksira csak kapcsolási rajzot nem talátam akki tud valamit az segitsen!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
(#) Sly válasza fúró hozzászólására (») Dec 11, 2007 /
 
Hát itt a kapcsolások között épp van egy ilyen cikk... Fénycső
(#) Medve válasza fúró hozzászólására (») Dec 11, 2007 /
 
Hello, egy inverterre van szükséged, vagy egy 12V-ról működő fénycsőre?
(#) 925 válasza fúró hozzászólására (») Dec 11, 2007 /
 
Én inkább vennék, kb 1000Ft-ért lehet kapni (TESCO,OBI, autósbolt stb.)
(#) vcard válasza fúró hozzászólására (») Dec 11, 2007 /
 
Egy lehetséges bekötés
(#) fúró válasza Sly hozzászólására (») Dec 12, 2007 /
 
éhezz a rajzhoz nyugotan használhatok220voltos neon csövet
(#) dbase válasza fúró hozzászólására (») Dec 12, 2007 /
 
Nemcsodálkozom h nem ismered még a keresőt, mivel 10 alatti hozzászólásod van.
Ajánlom figyelmedbe EZT A TÉMÁT!!
(#) fúró válasza dbase hozzászólására (») Dec 12, 2007 /
 
miközöd van hozzá hogy nekem menyi hozzá szolásom van én inkább jobban szeretem kapcsolási rajzott nézni mit hozzá szolni néha a kereső nem ér semmit
Következő: »»   1 / 4
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem