Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kutya macska (vad) riasztó
 
Témaindító: der.alt, idő: Nov 20, 2005
Lapozás: OK   3 / 23
(#) fureszk válasza seedz hozzászólására (») Júl 14, 2006 /
 
na?na?na? mivaanmár? a macska teleszarja a kertünk!
(#) szal válasza Frankye hozzászólására (») Aug 25, 2006 /
 
Mivel az U9 egy 556-os biztosan nyávog ez a kapcsolás! Az egyik
fele a rángatást végzi. Míg a másik a közép frekit állítja elö.
Az U8 egy 555-os lehet -valószínüleg a telep lemerülésekor ad
valamilyen figyelmeztetö jelzést(?)
Az a legnagyobb baj, hogy értékek nincsenek. Tehát az alkalmas
frekvenciák nem határozhatóak meg. A kutya kb. 30-32kHz-ig hall, mig a macsek még 36-40 körül is.
Remélem segitettem valamennyit.
Üdv.
(#) Csimi hozzászólása Nov 6, 2006 /
 
Van-e valakinek megvalósítható ötlete,hogyan lehetne galád ebemtől megvédeni ház körüli tárgyakat,ha a fentebb említett dög állandóan lepisilja? (kerítés,kennel,lánc,...fejsze,ásó mellőzendő..)
Olyanra gondoltam, hogy a "megóvandó" tárgyra valamilyen passzív eszközt tennék (mágnes, vagy vmilyen passzív rádiófrekis adó, dugómentes állapotú, szellemmel töltött palack, vagy más varázseszköz) és amint az elkövető ~0.5m-es távolságba kerülne, akkor a nyakörvön levő aktív eszköz - pl. ultrahangos riasztó, vagy esetleg átmenetileg ezzel kombináltan szerelt villanypásztor - jönne működésbe,vagy előjön a dzsinn és se..be rúgja a blökit.A rádiófrekis megoldás bonyolultabb lenne gondolom, mint egy mágneses mező érzékelő, vagy nem?Egyáltalán van olyan adó-vevő pár ami ilyen távolságra használható? Ui.: A kutya nem egy medve méretű,szóval jó lenne, ha a vevőt nem kellene a kutyának kulikocsin maga mögött vonszolnia.
(#) _JANI_ válasza Csimi hozzászólására (») Nov 6, 2006 /
 
A villanypásztor, az durva de hatásos módszer:boxer:. Csak arra is figyelni kell, hogy a sokkoló nehogy nagyot sokkoljon:buck:! Szóval nagy fesz de kicsi áram a testtömeget figyelembevéve. Egy kis átneveléssel kombinálva a villanypásztort, talán átszoktatható az EB egy másik illemhelyre:lookaround:.

Egy másik és kevésbé fájdalmas megoldás lehet ha egypár elektródát rögzítessz a védeni kívánt helyre. Az elektródák egy folyadékérzékelő árankörre csatlakozna. Az áramkör egy szivatyút vagy mágnesszelepet vezérelne.
Röv. müködés: Amikor a nem kívánt folyadék az érzékelő elektródák közé kerül, azt az áramkör ézékelné és időzítve bekapcsolná az
Idézet:
„öblítést”
, azaz a tömény elegyet felhígítaná, tömlővel vagy szórófejel, (s egy-két eb nem igazán szeret fűrdeni:gonosz2: ). Így megfelelő hígításban már ártalmatlanná válik, és
Idézet:
„vonzereje”
is erősen csökken a hozzáadott víz arányában... Persze a túlöntözést lerülnikell.

És két példa a folydék érzékelőze. Ezek inkább csak ötletadónak szántam de hátha tudod használni...
(#) Csimi hozzászólása Nov 24, 2006 /
 
Folyadék érzékelővel csak az a bajom,hogy ebben az esetben már sikerült az akció, szóval a megelőzés,mint olyan elfelejthető.Arra van-e valakinek tipusra vonatkozóan ötlete,hogy esetleg valamilyen hall-elemes kapcsolóval meg lehetne oldani, mintegy fél méteres távolságból mágneses tér érzékelést.Mert ebben az esetben a védendő objektumokhoz csak egy-egy mágnest kellene tennem és így nem kellene sok aktív eszközt kihelyezni,hanem azt a nyakörvre tehetném (természetesen,ha ez méretbeli korlátokba nem ütközik).
(#) _JANI_ válasza Csimi hozzászólására (») Nov 25, 2006 /
 
Akkor inkább rádiós mint hall-elemes, mert a hall-elemeknek elég kicsi az érzékelési távolságuk.
Egy mini rókaadót és egy vevőt talán jobban lehetne kalibrálni... De rádiós dolgokban talán valakinek van egy épkézláb javaslata, kapcsolása...
(#) ldjanos hozzászólása Dec 14, 2006 /
 
Mivel a nagyfrekvenciás risztók közé tartozik a Dazzer ultrahangos ebriasztó is gondoltam itt fölteszem a kérdésm mert már bosszús délutánt okozott nekem ez az áramkör, szerintem a trafón kívül minden stimmel az áramkörömmel, már próbáltam magam is megfelelő induktivitásúra tekerni ezt a trafót,( az induktivitás meg is volt pontosan de a frekvencia nem) próbáltam fazékmaggal ugyanezen a 3,5 és 390mH induktivitáson, mivel az talán átvitte volna a magasfrekvenciát, de nem jött be. Ha valaki tudna támpotot adni a trafóhoz, vagy hogy hol lehet ide megfelelőt kapni nagyon megköszönném.

ebriaszt.gif
    
(#) szabi83 válasza ldjanos hozzászólására (») Dec 15, 2006 /
 
szerintem vegyél egy 2*12Vos 10VA nyáktrafót, ez 10:1 hez, de fordítva bekötöd és kész. 24V vs 230-240V



üdv
(#) ldjanos hozzászólása Dec 15, 2006 /
 
Kösz szépen a tippet kipróbálom ha lesz időm rá!!
(#) hmm válasza ldjanos hozzászólására (») Dec 16, 2006 /
 
Nekem is sikerult vissza rajzolnom a dazzert. Alapvetoen ugyan az a rajz. A trafo ranezesre egy regebbi kis radio kimeno trafoja.
(#) Hunya hozzászólása Márc 5, 2007 /
 
Sziasztok! Én már évtizedek óta küzdök a macskahaddal sikertelenül.
Találtam riasztókat10-70 ezer forintig /harps/ami a leírás szerint nagyon jó lenne területnagyság és beláthatósági szögben de senkitől nem tudtam információt szerezni akinek van hogy mennyire hatásos.
Mennyivel olcsóbb építeni????
Bár én már 20 éve nem foglalkozom elektronikával, de még van egy rakás mindenféle alkatrészem.
Szóval az eddigi leghatásosabb módszer ha a tett helyszinén vagy
(#) vegyészmérnök válasza Hunya hozzászólására (») Márc 5, 2007 /
 
Üdv! Én a nagybátyámnak, aki galambászkodik, készítettem egy macskariasztót. Attiny13 mikrokontrollerre (180 Ft) írtam egy kis programot, ami 20 és 40 kHz között lépésenként változtatta a frekvbenciát sziréna hang szerűen (persze mi emberek ezt nem halljuk). Egy periódus kb. fél másodperc volt, majd fél másodperc szünet. Hangszórónak piezó hanszórót kell használni, mert a hagyományos hangszórók nem tudnak kiadni ilyen magas frekvenciát. A riasztót egy mozgásérzékelő hozza működésbe, és a bekapcsolt állapotot villogó piros LED jelzi. Otthon leteszteltem a macskánkon: amikor meghallotta a hangot, ugrott egyet, elszaladt kb 8 méterre és nézett rám hülyén hogy mi ez?
A nagybátyám mióta beüzemelte nem látott macskát...
Az alapanyag költség a mozgásérzékelő nélkül kb 3500-4000 Ft volt, ebből 2000 a piezó hangszóró.
(#) StefuPeti válasza vegyészmérnök hozzászólására (») Márc 5, 2007 /
 
esetleg valami rajzod nincs róla
(#) vicsys válasza vegyészmérnök hozzászólására (») Márc 5, 2007 /
 
Jaja...megoszthatnád velünk...
:yes:
(#) vegyészmérnök válasza StefuPeti hozzászólására (») Márc 5, 2007 /
 
Itt van a kapcsolás és a NYÁK rajz.
(#) vegyészmérnök válasza vegyészmérnök hozzászólására (») Márc 5, 2007 /
 
Meg a progi a mikrokontrollerbe: (a progi 9,6 MHz-es belső oszcillátor frekvenciára van megírva)
(#) vicsys válasza vegyészmérnök hozzászólására (») Márc 5, 2007 /
 
Köszi!
(kár, hogy nem használok eagle-t, és hogy a forrást nem raktad fel.)
(#) vegyészmérnök válasza vicsys hozzászólására (») Márc 5, 2007 /
 
Igazából sem a kapcsolás sem a program nem "nagy szám", akármilyen mikrokontrollerrel megoldható. Csak arra kell figyelni, hogy a hang ne legyen monoton, hanem változzon a 20-40 kHz tartományban. Én először a hallható tartományban kikísérleteztem egy idegesítő szirénahangot, majd eltoltam a frekvenciát figyelve, hogy az egyes hangok idejei ne változzanak. (Ezt a LED villogási sebessége mutatta. Kb 0,5 sec alatt ér végig a 20-40 kHz tartományon.) A másik dolog amire figyelni kell: a "felhúzó ellenállás" a piezó hangszórónál, ami nélkül nem szól rendesen. (Igazából lehet hogy nem így kellene bekötni egy piezó hangszórót, de józan paraszti ésszel én ennyire jutottam, és működött...)
(#) Hunya hozzászólása Márc 5, 2007 /
 
Örülök, hogy így felbolygattam a fórumot és köszönöm, hogy ilyen gyorsan reagáltatok.

Sajnos egyiket sem tudtam megnyitni ugyhogy ha tényleg valami köznapi formátumban megkaphatnánk.
Egyébként a vaterán találtam közben 7500 ft-ért árulják de arról sem tud senki semmit.
Mit szóltok hozzá?
(#) vegyészmérnök válasza Hunya hozzászólására (») Márc 6, 2007 /
 
Itt van a kapcsolási rajz az Eagle-ből kép formátumban.
(#) sosele hozzászólása Márc 22, 2007 /
 
Sziasztok! a google keresőről jött ki a lapotok! Valaki hasonló problémával (macskákat szertne távol tartani)Én az IQ-bézik szomszédom kutyáival szemben keresnék már 8 éve nyugalmat ...Millió katalógus árul pl:ugyan azt a terméket 14 E.től - 54E.+áfáig aztán meg három hét múlva kidobhatom mert sz.t sem ér vagy max 2000-et a doboz!!! Nó referencia, senkitől se!
Bárkitől bármilyen ötletet, javaslatot, de leginkább tapasztalatot szívesen-köszönettel vennék!!!
Azt senki ne javasolja hogy lőjem le őket , mert inkább af. gazdájuk érdemelné meg..- az állat sohasem hibás...
(#) szabi83 válasza sosele hozzászólására (») Márc 22, 2007 / 4
 
HASZNÁLD A KERESŐT!
kulcs szavak:

ebriasztó
ultrahang
kutya
macska

és a többi


üdv
(#) sosele hozzászólása Ápr 7, 2007 /
 
Eddigi válasz az volt használjam a keresőket.Találtam én jó pár típust ,ráadásul eltérő árakon u.azt. Inkább tapasztalat érdekelne .aki már használt ilyet...ÉS MÉG MOST IS KIFOGÁSTALANUL funkcionál is!!!Mert egy bruttó 17 Eft kacatot megvehetek Nettó 53 Eft is,de hiába ha csak kiváncsiak rá az ebbek(bár addig sem ugatnak (Pl egy :WK0051 -es ről fogalmam sincs -tudja e a dolgát? ) Ha meg magam próbálkoznék érzékelőt , kapcs , sugárzót kéne össze barkácsolni ami nem biztos hogy rossz csak sok a változó a "képletben"!?!?
(#) Sir-Nyeteg hozzászólása Ápr 7, 2007 /
 
Csinálj egy egyszerű hangolható rezgőkört kb 10 hagyományos, vagy 5 hagyományos alkatrész + 1 műv. erősítő.... (magas, ultrahang tartományban)
és arra rakj egy hangszórót. ha tetszik a kutyának, (ill. nem) akkor megtaláltad a frekvenciát. Esetleg egy erősítő még a hangszóró elé és kész.

Pár éve csináltam hasonlót próbapanelra, de aztán szét lett szedve.
(#) McGyver hozzászólása Ápr 7, 2007 /
 
http://www.conrad.hu/ 620109 r.szám IR kutya-macska riasztó
http://www2.produktinfo.conrad.de/

Üdv: McG
(#) lacika_1818 hozzászólása Jún 12, 2007 /
 
Léptetek előre az ügyben? Engem érdekelne. Kifejezetten kutyákhoz! (Mármint a hangszóó)
(#) PCB válasza der.alt hozzászólására (») Jún 13, 2007 /
 
Szia !

Ezt én is végigjártam, 1 hetet foglalkoztam vele, hangoltam, próbáltam,......stb.
A kutyám hülyére vett, de a denevérekkel jól elmorzésztam
Azt kellene tudni a gyári kutyariasztókban milyen piezo, van, ha egyáltalán az van.

Üdv!
(#) Topi válasza PCB hozzászólására (») Jún 13, 2007 /
 
100% hogy nem sima piezo van benne... Hasonló problémám van / volt nekem is, majd ma lehet hogy kipróbálom hogy működik az ultrahangos sugárzó... Kifejezetten 40kHz-ig működő ultrahang adó (110dB / 10V)...
(#) orizon válasza Topi hozzászólására (») Jún 13, 2007 /
 
Sziasztok! Lassan nekem is elkelne egy ebriasztó. Szomszéd kutyája állandóan az ablakom alatt hörög. Találtam egy kapocsolást - próbálta már ezt valaki?
(#) Topi válasza orizon hozzászólására (») Jún 13, 2007 /
 
Én ma elkészítettem a csodát. Autótrafó + piezo + PIC.
Később is PIC-es lesz, mert majd kutyaugatásra (hangra) fog bekapcsolni, és random hosszúságút fog pittyegni.
Piezo-ra kb 50V jut, és hallható tartományban (hitelesített hangnyomásmérővel a szabványos 1m-ről) 112dB
Persze a 25KHz-en ennél biztos halkabb (maga a trafó miatt is). Sajnos nem tudtam megmérni a 25KHz-es frekin a hangnyomást, mert 15kHz-ig mér a műszer

Nekem eddig bejött... Tök meglepő. Elkezd tajtékozni a szomszéd meg a mi kutyánk, bekapcsolod, 4-5mp és kuss van... Fájhat nekik az tuti.

Kell hogy random működjön és csak "ugatásra", mert különben hozzászoknak!
Következő: »»   3 / 23
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem