Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Stroboszkóp gyújtáshoz
 
Témaindító: szunyog2, idő: Márc 26, 2006
Lapozás: OK   7 / 19
(#) waterbear válasza mex hozzászólására (») Nov 19, 2009 /
 
Köszönöm!

De volt még némi malőr....

A tranzisztoron amit beletettem, 2SC63916 (C63916)volt a felirat.... vélhetően nem azonos a BC639-el...

Hiába na, így negyven felett már a szemem sem olyan jó.
(#) mex válasza waterbear hozzászólására (») Nov 19, 2009 /
 
Szerintem meg, BC639 volt az, csak a gyártáskor még nyomnak rá számot (talán az áramerősitést) jelzik vele. Annál is inkább valószinű, mert a 2SC 63916 tranyót nem ismeri egyik adatbázisom sem.
A szem romlásával egyetértek igy jóval ötvenen felül...
(#) waterbear válasza mex hozzászólására (») Nov 20, 2009 /
 
Igazad van Mex, én sem találtam ilyen tranzisztort
(#) Skorpijo hozzászólása Nov 25, 2009 /
 
Sziasztok.

Tudom nem idevaló kérdés és ezért előre-is elnézést kérek.
A triac-ot hogy tudom kimérni,hogy jó-e?

és mégegyszer elnézést
(#) waterbear válasza Skorpijo hozzászólására (») Nov 25, 2009 /
 
Készíts neki egy "deszkamodellt" a link alapján:Kattints ide!
(#) Skorpijo válasza waterbear hozzászólására (») Nov 25, 2009 /
 
Hálás köszönet

Vanis egy ilyen tákolmányom de gőzöm nemvolt mihez gyártottam anno(ugy 10éve) és már feledésbemerült mirejó,csak rakosgattam ide-oda hátha jólessz valamire most ráis irom mi is az.
(#) Skorpijo hozzászólása Jan 29, 2010 /
 
És a készre szerelt strobi. Igaz méd a +/- ra nem került csipesz
(#) zoz11 hozzászólása Márc 11, 2010 /
 
Sziasztok
Megépítettem ezt a strobit, de nem működik igazán. Bővebben: Link
A jelenség: táp feszt rá ad világit a led, de ha eltekerem a 47k potit akkor elalszik, teszt gombot benyomom, akkor újra világit. Ezen kívül mást nem sikerült kicsiholnom belőle.

Esetleg itt a nyák rá nézne valaki?

Mi lehet a hiba?

Üdv: Zoltán

strob.JPG
    
(#) watt válasza Skorpijo hozzászólására (») Márc 11, 2010 /
 
Nálam sincs csipesz, helyette szivargyújtó csati van!

Egyébként pofás lett!
(#) watt válasza zoz11 hozzászólására (») Márc 11, 2010 /
 
Nem a 3-as lábon van a poti, hanem az 5,6-on!
(#) zoz11 válasza watt hozzászólására (») Márc 11, 2010 /
 
Tényleg
Köszi holnap ez lesz reggel az első hogy megpróbáljam.
Üdv!
(#) zoz11 válasza watt hozzászólására (») Márc 11, 2010 /
 
Hali
Esetleg annyit leírnál még nekem, hogy azzal a potival mit tudok rajta állítani? Meg miért is kell bele az a 4011?

Üdv: Zoltán
(#) mex válasza zoz11 hozzászólására (») Márc 11, 2010 /
 
A potival a villanás hosszát tudod beállitani. Túl hosszú idő alatt a jelzés elmosódottá válik. A 4011 első két kapuja a jelfogadást és a villanás hosszát intézi, monostabil kapcsolásban. A maradék kettő buffer a darlington meghajtására.
(#) zoz11 válasza mex hozzászólására (») Márc 12, 2010 /
 
Köszönöm a válaszodat.

3W-os fokuszált led elég lesz hozzá teljesítménybe?

Üdv: Zoltán
(#) attika hozzászólása Márc 25, 2010 /
 
Sziasztok fórumozók.Nekem egy meglévő stroboszkóppal lenne problémám,az lenne vele a gond,hogy feszültségen kívül semmi mást nem tudok vele mérni.Tudna még zárásszöget,meg ugye a stroboszkóp.Mellékelnék hozzá képet,hogy mi lehet benne a rossz,mert sajna nem nagyon értek hozzá,de annyit csináltam,hogy kiforrasztgattam az összes diódát,meg ellenállást és egyesével megmértem,de a többi alkatrészhez nem nagyon értek.Van benne egy kicsi kis trafó arra gyanakszom még,de fogalmam nincs,hogy lehetne kimérni.Dióda állásban rámértem a 2kivezetésére de nem mutatott semmit.Kicsit átméreteztem a képet,mert nem akartam majd 3mb-ot feltölteni,de remélem kivehetőek az alkatrészek.Előre is köszi a válaszokat.
(#) BZoli94 hozzászólása Máj 15, 2010 /
 
Sziasztok! Szeretnék egy másik stroboszkópot építeni, mert a LED-esnek nem lett olyan nagy a fényereje. Vaterán láttam ezt az IFK-120-ast és nem is lenne olyan drága. Mekkora fényereje van egy ilyennek a LED-ekhez képest? Érdemes lenne? Üdv, és kösz! A strobi gyújtáshoz lenne.
(#) BZoli94 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 15, 2010 /
 
Hm. Ez tetszik. A srác 5db-ért 1200Ft-ot kérne postával együtt. Szerintem ez bőven jó, és akkor ez talán 5stroboszkóphoz elég lenne... Majd körbenézek, hogy milyen áramkör kell hozzá. Gondolom nem csak 12V egy előtét ellenállással... Üdv!
(#) BZoli94 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 15, 2010 /
 
Szia! Kösz szépen. Mivel ebben sincs trafó, nekem meg van egy jól bevált vezérlőm, gondoltam, hogy kombinálom a kettőt, de úgy lenne a legjobb, ha úgy sem lenne benne trafó, sem pedig elem, mert úgyis bemegy a hálózat... Ez működhet? Ez pedig a vezérlő volna. A 3db LED és az ellenállásaik, illetve a BC301-es kijönne belőle, és a Bázis helyett a "vezérlésre" kötném a jelet. Szerinted a 3-omból tudnék 1-et csinálni? Üdv!
(#) mex válasza BZoli94 hozzászólására (») Máj 15, 2010 /
 
Szerintem ne csináld meg, mert galvanikus kapcsolatban áll a hálózattal, ami azt jelenti, hogy a villásdugó helyzetétől függően akár meg is rázhat!
Gyújtásvizsgáló strobit nem szabad igy elkészíteni.
Más ha telepített, érintésvédett cuccról van szó, ez esetben használható a kapcsolás.
Egyébként meg nehogy azt hidd, a villanócső sokkal nagyobb fényerőt fog produkálni. Kompromisszumot kell kötni, mert a gyújtásvizsgálatkor másodpercenként 20-100 villanás történik, és ha a kondi értéke nagyobb mint néhány uF, akkor a cső hamar beadja a kulcsot. Viszont a néhány µF kapacitás meg nem eredményez sokkal nagyobb fényerőt, amiért érdemes elkésziteni.
A helyedben azon gondolkodnék, hogyan tudnál nagyobb fényerőt előállítani a ledes strobival. Lehetne nagyobb teljesitményű ledeket használni, vagy többet, a BC 639 helyett fettel kapcsolni a ledeket, lehetne nagyobb áramot adni, stb...
(#) bodgabo válasza BZoli94 hozzászólására (») Máj 15, 2010 /
 
Elvileg működhet, de amiatt a tápegység miatt fokozottan ügyelj a szigetelésre, mivel -ha épp úgy dugod be a konnektorba- fázisfeszültség kerülhet a testpontra!
(#) mex válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 15, 2010 /
 
Szerintem mostmár önállóan kellene gondolkodnia, a veszélyre már felhívtuk a figyelmét.Próbáljon meg nemcsak utánépíteni, hanem fejleszteni is. Jó dolog, ha az emberfia érti is mitől "forog". Persze segítségben nem lesz hiány, vannak itt sokan akik szeretnek és tudnak is.
(#) BZoli94 válasza mex hozzászólására (») Máj 15, 2010 /
 
Szia(sztok)! Mindenkinek köszönöm a segítséget, és megpróbálom növelni a fényerőt. Erre már gondoltam, csak eszembe jutott a cső. A fényereje alapjába véve nagy, csak ha beállítom a csúszást, akkor esik le, de nagyon. A LED-ek fejlámpából származnak, és a foncsor is. (7db) Szóval lenne fénye. Áramgenerátorban gondolkodok, most csak ellenállás van.
(#) dante01 hozzászólása Máj 18, 2010 /
 
a fórumot végigolvasva,ami watt kapcsolásáról szól mindig az a téma hogy nem elég jó a fényerő és ilyenek....,azzal hogy a kapcsolás tízszer többet villant mint ahogy jár a motor,azzal senki nem foglalkozik. az összes lecsengést ,és a környéken lévő gyújtókábelok zavarjeleit is felveszi.......Nagyon fasza ,jól el lehet vele szórakozni ,más félig átalakítottam mire jó lett. de a fényerő ezért lecsökkent ,de raktam rá villanócsövet is . a probléma az hogy ahány autó annyi beállítás kell hozzá és megszakítós kismotornál pedig egyátalán nem lehet beállítani. mintha 50Hz-en állandóan villogna az az észrevétel. a lendítőkerékre nem tudtam rávillogtatni ,mert a villanócsővet miközben jár nem szívesen fogdosnám....
(#) mex válasza dante01 hozzászólására (») Máj 18, 2010 /
 
Elöljáróban csak annyit: ez csak egy alapkapcsolás, fiókból kitermelt alkatrészekkel, ne akard gyári tulajdonságokkal felruházni. Az érzékenységet lehet csökkenteni, a fényerőt lehet növelni, de az már más kapcsolás...
Talán jó lenne beletenni még egy időzítést is, ami az első impulzus után mondjuk ~0.5-1ms ideig tiltaná a bemenetet, így garantáltan nem indulna a zavarjelekre.
Ha üzletszerűen javítasz, akkor nem ez a Te készüléked....
(#) Baxi hozzászólása Jún 26, 2010 /
 
Hi Mesterek.
Szeretnék csinálni Én is egy gyújtás vizsgáló kütyüt.

Két kapcsolást találtam egy gyújtásbeállítóst (rádiótechnika), és egy stroboszkópos kapcsolást, amit amiket egy kicsit átalakítottam.
Az lenne a kérdésem hogy ez így szerintetek működő képes lehet e?

A rádiótechnikás féle kapcsolásban a 12V felnyomja 230v-ra és így használja, ebből a feltranszformálós részt hagynám ki.

A stroboszkóposból pedig az 555 -es meghajtás helyet a gyertyakábel lenne.
Szerintetek? Segítséget előre is köszönöm.
(#) mex válasza Baxi hozzászólására (») Jún 26, 2010 /
 
Komoly kockázattal járna, ha ezeket a módosított gyújtásvizsgálókat megépítenéd. Szinte garantált az áramütés, mivel galvanikus kapcsolatban áll az áramkör a hálózattal, és ha a fázis a motor fémvázára kerül....
(#) Baxi válasza mex hozzászólására (») Jún 28, 2010 /
 
Igaz az ördög nem alszik.
Na de ha a módosított 1 kapcsolási rajznak a bemenetére azaz az R3-om után kapna egy kondít és az után még kapna egy műveleti erősítőt?
(#) knonvic válasza watt hozzászólására (») Aug 18, 2010 /
 
Teljesen tökéletesen működik a LED-es gyújtás strobi. Ezer köszönet Watt-nak.
(#) Rönó hozzászólása Nov 15, 2010 /
 
Sziasztok!
Én is megépítettem, de nem tökéletes. 3 dolog lehetséges nála.
1; normálisan villog, de baromi halványan, (legtöbbször ez az üzemállapot áll fent)
2; Normálisan villog, rendes fényerővel (ez alig-alig fordul elő)
3; Folyamatosan rendes fényerővel világít, (néha)
Azt hozzá kell hogy tegyem hogy BC 300 -as tranzisztort tettem bele BC 301 helyett. Bár szerintem ez nem okozhatja a működési anomáliát. Ja, és a potméter most 4,7 Kohmos vagy 47 Kohmos? Aki tud kérem segítsen!
Üdv: Tóth Attila
(#) knonvic válasza Rönó hozzászólására (») Nov 15, 2010 /
 
ic tápellátás bekötve? +és-
Következő: »»   7 / 19
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem