Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanymotor bekötése
 
Témaindító: kozmaj, idő: Jún 28, 2006
Lapozás: OK   70 / 344
(#) detroit111 hozzászólása Nov 13, 2010 /
 
mennyi kellene ?
(#) Stewe válasza detroit111 hozzászólására (») Nov 13, 2010 /
 
31 felett van a számított érték, ha ez lomha a brikettálót bírni fogja, de azt írod más is menni fog mellette.
(#) detroit111 hozzászólása Nov 13, 2010 /
 
Nem fog mellette menni semmi ! Akitől veszem a gépet annál ment mellette más is !
(#) erbe válasza detroit111 hozzászólására (») Nov 13, 2010 /
 
Nem tudom, hogyan számolják, vagy mire vonatkozik az adattáblán a 31.4 A. Nem ártana 1 kép az adattábláról.
Hatásfok és Cosfi nélkül számolgatva az áramfelvétel 15 KW-nál ~21.74 A. Nagyon rossz paraméretekkel lesz ebből 31.4 A.
Ellenállás terhelésen 3*32A 400V = 22.08 KW
(#) kadarist válasza erbe hozzászólására (») Nov 14, 2010 /
 
Ez a 31A az, amit lakatfogóval megmérsz névleges terhelés mellett.
(#) erbe válasza kadarist hozzászólására (») Nov 14, 2010 /
 
Na de ahhoz borzalmas hatásfok és Cosfi tartozik.
15 KW kategóriájú motorok hatásfoka már 90% fölött szokott lenni és általában a Cosfi is 0,9 fölött.
(#) Polly hozzászólása Nov 18, 2010 /
 
Sziasztok!
A motorom 1.1 KW-os az indító kondi 125 mikrós és nyomógombos,mivel kicsi vákumszivattyút működtetek vele mindig figyelnem kell a vákummérőt és nyomógombot megnyomni,az lenne a kérdésem ,hogy ezt a nyomógombot mivel tudnám helyettesíteni ??
(#) bankimajki válasza Polly hozzászólására (») Nov 18, 2010 /
 
Lehet kapni olyan indítórelét, ami ha elindul a moci, akkor a nagy áram miatt a segédtekercset is bekapcsolja. Ha már megy, a kisebb áram miatt lekapcsolja a segédtekercset. (Ki kell számítani az áramokat és venni hozzá egyet.)
(#) Polly válasza bankimajki hozzászólására (») Nov 18, 2010 /
 
Mármint a motor mekkora áramot vesz fel?
Megközelítőleg 5 A-t !
(#) bankimajki válasza Polly hozzászólására (») Nov 18, 2010 /
 
Igen az, de indításnál jóval nagyobbat. Az is kell a relé megválasztásához. Ha tudod a hatásfokot, meg a cosfí-t, akkor ki lehet mindent számítani. Az indítóáramot is ki lehet, de macerásabb. Vagy megméred, vagy utánajársz a tapasztalati adatoknak. (És szerintem több az, mint 5A. Mivel az 1100W az a tengelyen leadott telj.)
(#) bankimajki válasza bankimajki hozzászólására (») Nov 18, 2010 /
 
Most olvastam ismét az alapproblémádat, és most máshogy értelmeztem. Tehát neked a motort úgy kell indítani, hogy egy kapcsoló bekapcsolsz és megnyomsz egy gobot vagy csak megnyomsz egy gombot és indul a moci. Ha ez utóbbi, akkor amit írtam az már bele van építve a mociba és akkor más a megoldás. Ha a mociba bele van építve az a relé amit írtam, akkor egy vákuummérővel és egy újabb relével meg tudod oldani a problémát. (Vákummérőt készíteni is elég egyszerű, de szerintem készen is lehet kapni.)
(#) Polly válasza bankimajki hozzászólására (») Nov 19, 2010 /
 
Igen a vákumgépen van vákumkapcsoló,vákummérő stb ,teljes kész szerkezet csak motor nincs rajta.Viszont ami motorom van az 3 fázisú,de van egy 50 mikrós üzemi és egy 125 mikrós indító kondi.Amikor a vákum leesik a vákumkapcsoló ráadja az áramot a motorra és indúlni kell neki mindenféle gyomógomb nélkűl.Ha sikerűl küldöm az adattábláját.
(#) proli007 válasza Polly hozzászólására (») Nov 20, 2010 /
 
Hello!
Akkor még is Bankimajki előző hozzászólása van érvényben. A nyomógomb helyett, az indítórelét kell alkalmazni, hogy amíg a motor fel nem pörög, kapcsolja rá az indító kondit az üzemire.
üdv! proli007
(#) sanya1003 hozzászólása Nov 22, 2010 /
 
Sziasztok segitséget kérek,kondi kiszámitáshoz.
Van egy 50hz 230/400v 0.18kw 1.2/0,70A villanymotor mekkora kondit kell rátennem hogy 220v mennyen.
Köszönöm a segitséget.
(#) teren56 válasza sanya1003 hozzászólására (») Nov 23, 2010 /
 
Szia!
Mit akarsz vele hajtani.Rettentő gyenge lesz.Nem számítani kell hanem kísérletezni és mérni.Nem írom le még egyszer, a 64.oldalon olvasd el, megkapod a választ.Kb.15 mf kell.
(#) teren56 válasza teren56 hozzászólására (») Nov 23, 2010 /
 
Bocs, az oldalszám 128.
(#) CsemanAttila hozzászólása Nov 24, 2010 /
 
Üdv Mindenkinek!

Van egy bálázó gépem, amin egy 380-as motor van jelenleg. Először úgy gondoltam, hogy majd delta helyett csillagba kötöm és megy 220-ról. Miután átolvastam jó pár oldalt itt, inkább elvetem eme ötletem, főleg a teljesítménycsökkenés miatt. Arra gondoltam, hogy kicserélem rajta a motort olyanra, amit lehet hajtani 1 fázisról. Ebben kérnék egy kis segítséget, hogy milyen motorral tudnám helyettesíteni a jelenlegit.
Pár adatot tudtam csak leolvasni a jelenlegiről:
Típusa: VZ 11M4
kW:2
pf 0.83 (ez nem tudom, hogy micsoda :pirul:
ppk 1435 (igazából ezt sem tudom, esetleg fordulat??)
csillag/delta 88/152

Lényeg, az lenne, hogy 1 fázisról menjen, és ne legyen teljesítmény csökkenés! Persze csak ha lehetséges. Előre is köszönöm!
U.i.: Émász 100ezer ft-ért kötné be a 3fázist...
(#) kadarist válasza CsemanAttila hozzászólására (») Nov 24, 2010 /
 
Szia!
A 230V-os üzemhez deltába kell kötni a motort, nem csillagba. Az 1435 a percenkénti fordulatszám, a PF (power factor) a teljesítménytényező. Az a lényeg, hogy egy 2kW-os (vagy akörüli) 1440-es fordulatszámú egyfázisú motor kell Neked.
(#) CsemanAttila válasza kadarist hozzászólására (») Nov 24, 2010 /
 
Üdv! Úgy akartam írni én is, csak annyit olvastam már a témáról, hogy csillagokat látok Köszönöm a gyors segítséget! Már csak egy motor kell
(#) attrax hozzászólása Nov 25, 2010 /
 
Most szembesültem azzal a problémával ,hogy egy régi 380-as motort nem lehet üzemeltetni 230-ról.A delikvens 350W-os 1.4-es.Pakolgatom a kondikat már 25 mF-nál járok és még mindig kiesik.Öreg motor rossz minőségű vassal.Egyszerűen nem működik 1 fázison! se delta se csillagban.Vagy láma vagyok???
(#) Pulyka válasza attrax hozzászólására (») Nov 26, 2010 /
 
Üdv.

Ha kondenzátor nélkül megforgatod, az az mikor a 230 rajta van, és deltában van, kondi nélkül, és csak búg, de ÓVATOSAN megforgatod, akkor elindul?
Remélem érted mit szeretnék.

Üdv.Tomi
(#) attrax válasza Pulyka hozzászólására (») Nov 26, 2010 /
 
Elindul a motor de csak búg és forog vagy 200/min-t.Mondjuk az is baj hogy csapágyas és odarántja a forgórészt.de nem akarok vele már foglalkozni.
Találtam másikat ami pepec!
(#) Pulyka válasza attrax hozzászólására (») Nov 26, 2010 /
 
Akkor még az is lehet, hogy a forgórész beleér az állórészbe...
Bár lehet hülyeséget mondok, nem tapasztaltam még ilyen jelenséget, hogy annyira kimozdulna, de elég kevés hely van az állórész, és a forgórész között, szóval szerintem nem kizárt...
..vagy hogy érted azt, hogy "odarántja a forgórészt?"

Üdv.Tomi
(#) erbe válasza Pulyka hozzászólására (») Nov 26, 2010 /
 
Hiszen leírta, hogy csapágyas. Azon kívül akár menetzárlatos is lehet.
(#) attrax hozzászólása Nov 27, 2010 /
 
Nem zárlatos. 380-on megy tökéletesen.Nem. 1 fázison megváltoznak a dolgok.A forgatónyomaték kissebb és nagyon legyengül szegényke.A 220-as motor is gyenge sajnos.EZ egy állványos fúrógépre ment volna de gyenge.Most fog kapni egy 550-est 40mikróval az lesz ám a jó!
(#) sanya1003 válasza teren56 hozzászólására (») Nov 29, 2010 /
 
köszönöm a segitséget sikerült
(#) dbase hozzászólása Nov 29, 2010 /
 
Részlet egy könyvből, hátha segít mindenkinek:
Ha egy háromfázisú motort egy fázisról üzemeltetünk, a névleges teljesítmény 70-80%-a is kivehető, optimális kondenzátor esetén. Két ökölszabály létezik, a kondenzátor értékének kiszámításához: folyamatos üzemi kondenzátor esetén 5μF 100W-hoz, illetve indítókondenzátor esetén 20μF 100W-hoz. Mivel ezek az értékek csak egy névleges teljesítményhez adottak, nem érdemes pontosan kiszámolni, csak akkor, ha a motor egyetlen munkaponton üzemel, azaz állandó a tengelyteljesítmény.
(#) demcsak01 hozzászólása Nov 30, 2010 /
 
Egy kérdés: ipari varrógépmotor 220/380 2,9kw os 25uf üzemi kondival gond nélkül elindul de terhelés alatt leáll
Kb mekkora kondi kellene a biztos üzemhez??
(#) Tomi111 válasza demcsak01 hozzászólására (») Nov 30, 2010 /
 
Üdv!

Kicsi az a kondi.
Nézd meg az előtted lévő hozzászólást!
Kilowattonként 50-70µF is kellhet állandóra.

És egy kérdés: Deltába van bekötve?

Üdv! Tomi
(#) demcsak01 válasza Tomi111 hozzászólására (») Nov 30, 2010 /
 
Szerintem csillagba, ez üzemi kondi, nem indító.
Következő: »»   70 / 344
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem