Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vezeték nélküli gyertya
 
Témaindító: vicsys, idő: Okt 28, 2008
Lapozás: OK   49 / 59
(#) dondelaca válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 18, 2011 /
 
köszi most találtam meg én is teljesen kész vagyok pedig itt vol taz orrom előtt
(#) Szebence hozzászólása Jan 24, 2011 /
 
Sziasztok!


Mivel lehetne feldobni egy zselés díszgyertyát? Mivel lehtne dekorálni? Csináltam már olyat, amikben alkatrészek vannak, csináltam olyat, amiben zománcozott huzalból tekertem, hajtogattam fát.
Adjatok már pár jó ötletet, mivel lehetne dekorálni, mert kifogytam minden ötletből.
(#) kaqkk válasza Szebence hozzászólására (») Jan 24, 2011 / 1
 
Keverj csillámport a zselébe !
(#) Szebence válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 24, 2011 /
 
Nem is rossz ötlet!! Köszi a tippet! MÉg aki tud, mondjon 1-2 dekor kelléket.
(#) misi93 válasza Szebence hozzászólására (») Jan 24, 2011 /
 
Heló. Én dekor kavicsot tettem a gyertyába.
(#) vicsys válasza Szebence hozzászólására (») Jan 24, 2011 / 1
 
Apró kis szárazvirágok, preparált növények. Ha tudsz szerezni kiszárított (vagy mű) fenyő csúcsokat, akár egy kis erdőt is összerakhatsz. Gumi/műanyag halacskák, homok és kagyló/csiga= tengerpart. Esetleg kandelláber kockakővel és benne pislákol egy sárga led. Apró búvár figura kezében fáklya (+ kincsesláda, kövek, hínár). Vagy homok és félig beletemetve egy aprócska iránytű. Ezt adhatod a barátnődnek, mondván, hogy :"Mindig visszatalálj hozzám... " Vagy egy kisméretű kvarcóra bele, köré pedig aprócska fogaskerekek, rugók, össze-vissza.
(#) Szebence válasza vicsys hozzászólására (») Jan 24, 2011 /
 
Nagyon szépen köszönöm az ötleteket! Ezekből már csak összehozok valamit.
(#) banyaiakos válasza Szebence hozzászólására (») Jan 24, 2011 /
 
Kicsit vastagabb talpú pohárba, lefelé mondjuk piros, felfelé pedig kék LEDek világítanának. Vagy ahogy jobban tetszik. Persze viasszal kiöntve. Jelenleg ez van tervbe...
(#) Szebence válasza banyaiakos hozzászólására (») Jan 24, 2011 /
 
Jelenleg szivárvány led van betervezve és zselés gyertya.
Egyébként nekem a viaszos jobban tetszik, a zseléből túl könnyen kiszökik a fény, nem nagy a led világítási szöge, hiába reszeltem meg a tetejét nem változott a hatás.
(#) banyaiakos válasza Szebence hozzászólására (») Jan 24, 2011 /
 
Viasznál van egy trükk, hogy ne csökkenjen nagyon a fényerő. Először annyi viaszt teszel bele, hogy épp ellepje az áramkört, majd egy kis átlátszó műanyag poharat raksz rá fordítva. Majd utána mehet rá a többi viasz. Így abból is kevesebb kell...
(#) KTobi válasza Szebence hozzászólására (») Jan 24, 2011 /
 
Valaki tud olyan online boltot ahol lehet gyertyazselét rendelni? Múltkor tudtam nálunk venni a kisboltban, akkor is nehezen, az volt a behozó, akkor visszakért a fenmaradt készletből. Ez márciusban volt, azóta nem hozott újabb adagot. Tesómnak még mindig adós vagyok. Ha tudtok lehetőséget kérlek jelentsétek, bírjak rendelni. Múltkor próbáltam keresni, nem kaptam értelmes találatot.
(#) KTobi válasza banyaiakos hozzászólására (») Jan 24, 2011 /
 
ötletes
(#) Szebence válasza KTobi hozzászólására (») Jan 24, 2011 /
 
Online boltot nem tudok, itt helyben lehet kapni, de nagyon drága. Kis műanyag tálban van, szerintem 2 ilyen tál kell egy gyertyához, darabja 450Ft. Viszont pozitívum, hogy van vagy 6-7 színben.

@banyaiakos

Nekem nincs gond a fényerő csökkenésével viaszosnál, pont, hogy az nem áttetsző, az szerintem sokkal jobban mutat este, sötétben. Egyébként ténleg nagyon ötletes, amit írtál, én teljesen kiöntöttem viaszból és úgy is nagyon szuper.
(#) banyaiakos válasza Szebence hozzászólására (») Jan 24, 2011 /
 
Köszi. Teljesen kiöntve még nem próbáltam. Több gyertyára elég így a viasz. Nekem is jól világít. Éjjel bevilágítja az egész szobát.
(#) Tee válasza KTobi hozzászólására (») Jan 26, 2011 /
 
Szia!
Én innen rendeltem a gyertyához zselét. Sajnos egy kicsit drága
Üdv!
(#) KTobi válasza Tee hozzászólására (») Jan 26, 2011 /
 
Köszi szépen.
Ha jól látom, akkor ilyen 200gramost vehettem én. A dobozza már nincs meg szétrepedt még kinyitottam, kis alacsony, nem túl nagy. Több mint dupla áron mint amit itt ír. Úgy hogy relatív, hogy mi a drága.
(#) CHZ hozzászólása Feb 2, 2011 /
 
Barátom fiának én is összedobtam ezt a kis játékszert, kicsit módosítottam a kapcsoláson. Még 10cm távolságból is teljes fénnyel világít , 9V / 50mA mellett 5MHz frekin rezeg. Szerintem nyákra érdemes megcsinálni , tekercs sokkal stabilabb így és gyorsabb az elkészítése is.
(#) alex077 hozzászólása Feb 20, 2011 /
 
Egyszer már felvetettem a hidrozselé+drát nélküli LED kombót. Most megint elővettem, mert tök jól néz ki.
Videók
Képek
Hangulatvilágításnak tökéletes.
(#) Dániel X válasza CHZ hozzászólására (») Feb 26, 2011 /
 
Üdv!

Első kérdésem hogy a Skori-féle gyertyával meglehet hajtani két párhuzamosan kötött ledet?
CHZ nek címzem második kérdésem miszerint publikus e az átalakított terv? (főleg a 2 ledes megoldás miatt érdekel)

Válaszokat köszönöm.
(#) gg630504 válasza Dániel X hozzászólására (») Feb 26, 2011 /
 
(#) CHZ válasza Dániel X hozzászólására (») Feb 27, 2011 /
 
Nyák mindent elárul, de ha kell le is rajzolom.

GYERTYA.GIF
    
(#) alex077 válasza CHZ hozzászólására (») Feb 27, 2011 /
 
Az alkatrészek típusait is megosztanád?
Köszi!
(#) CHZ válasza alex077 hozzászólására (») Feb 27, 2011 /
 
Itt van, értékekkel.

GYERTYA.GIF
    
(#) Dániel X válasza CHZ hozzászólására (») Feb 27, 2011 /
 
Üdv!

Köszönöm a választ CHZ és gg630504.
(#) Dániel X hozzászólása Márc 7, 2011 /
 
Üdv!

Megépítettem a Skory-féle gyertyát az ajánlott 5 vtal de nem működik. A két hurok 5 cm átmérőjű mindkettő, dióda nem szakadt led rendesen van kötve, tranyó nem hibás helyesen van kötve, stab 5 v megvan. Az áram elmegy a hurokig csak épen a vevő részen nem jelnéik meg, kondenzátorok ráírt értékük szerint egyformák sajna kondit nem tudok mérni. Mi lehet a hiba?
(#) Kovidivi válasza Dániel X hozzászólására (») Márc 7, 2011 /
 
Próbáld meg más fajta kondikkal, nekem pl. smd-vel működött, normál méretűvel nem, mert annak nem volt megfelelő az anyaga. Mennyi áramot vesz fel?
(#) Dániel X válasza Kovidivi hozzászólására (») Márc 7, 2011 /
 
Több mint 300 ma többet nem tud mérni a műszerem. Most fólia és kerámia kondikat tartalmaz. Az adó egységnél a tekercsekig elmegy az áram de a vevőnél nem jelenik meg. Köszi a tippet megpróbálom.
(#) Dodi_ válasza Dániel X hozzászólására (») Márc 7, 2011 /
 
Túl sok az a 300 mA! Az adónál nézz körül!
(#) Dániel X válasza Dodi_ hozzászólására (») Márc 7, 2011 /
 
Mit keresek? Mert semmi nem melegszik.
(#) Kovidivi válasza Dániel X hozzászólására (») Márc 8, 2011 /
 
Szerintem a tranzisztor melegszik. Gondolom van rajta borda, és ezért nem érzed. A kapcsolásnak olyan 50-120mA körül kellene áramot felvennie 5V-9V tartományban. A tranzisztorra nem kell borda, egymagában is el van, és legalább érzed, ha meleg Szerintem dobd össze újra kapcsolási rajz alapján, minden ellenállást mérj ki, nézd meg a lábkiosztásokat (tranzisztor), ezután jónak kell lennie!
Következő: »»   49 / 59
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem