Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » BD-s Erősítő
 
Témaindító: Mikey051104, idő: Márc 11, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   5 / 9
(#) lamalas válasza GTI hozzászólására (») Jún 19, 2007 /
 
Sorba es parhuzamosan vegerositoket??? errol meg nem hallottam. Hidba lehet oket kotni, de a klasszikus ertelemben vett sorba es parhuzamosan nem. Egyebkent ez OFF itt hisz ez BD-s erositos topic
(#) Peti_85 válasza GTI hozzászólására (») Jún 19, 2007 /
 
Azt inkább úgy szokták "mondani", hogy hídba és párhuzamosan... és ez azért jó, mert ilyenkor az alap hidalásnál ugye csak dupla inpedanciával lehet terhelni, de ha még megfejeled egy párhuzamossal is, akkor már bírja a 4 ohmot is - teszem azt...
Off vége...
(#) wins hozzászólása Jún 19, 2007 /
 
Még annyi, hogy nem csak a TDA 7293 köthető párhuzamosan? Egyébként Stratofan gitáros oldaán van hasonló kapcsolás. google
(#) wins hozzászólása Jún 19, 2007 /
 
GTI
Megnéztem TDA 7294 csak hídba köthető.
Bocs az off-ért.
(#) distvan hozzászólása Jún 20, 2007 /
 
Sziasztok ! Az lene a kérdésem szerintetek érdemes lene ezt mrgépiteni .
(#) isamisa válasza distvan hozzászólására (») Jún 20, 2007 /
 
Persze...
(#) Woid hozzászólása Jún 21, 2007 /
 
Üdv srácok. Eredetileg ST151-et akartam, de mivel most olvasom hogy nincs kit, ez ugrott. Innentől viszont a kérdésem az lenne, egy olyan ST151-szerű erősítőt keresek ami nem +/- tápos... Trafó az van annyi mint a szemét, de mindegyik "mono"
És azért kellene ST151-szerű mert én úgy gondolom hogy az egy megbízható tervezés volt. Biztos tud valaki "egytápos" megoldást...
(#) tomi9 válasza Woid hozzászólására (») Jún 21, 2007 /
 
Helló
Ezzel a feszültség szimmetrizálóval meghajthatod az ST151-et:
Link
(#) Woid válasza (») Jún 21, 2007 /
 
Uhh, ügyes, nagyon ügyes Ez tetszik. Csak egy apróság, az ST151 adatlapon:
Tápfeszültség: +/-40V

A szimmetrizálóval +/- 25V. Ezt meg lehet emelni esetleg a Zenerek cseréjével? Nincs kéznél katalógus, nem tudom a két BD mennyit bírna el.

Köszi a rajzot, ez most más dolgok miatt is nagyon jól jött.
(#) Tom025 válasza Woid hozzászólására (») Jún 21, 2007 /
 
Szia!

Ez kell neked!
Pufferkondinak valami jó nagy darabot tessék használni, hogy le legyen brummos az erősítő!

Üdv, Tom
(#) Peti_85 válasza Woid hozzászólására (») Jún 21, 2007 /
 

Jó az neked!
Csak az a kapcsi annyit csinál, hogy megfelezi a "mono" trafódat, tehát ha van egy nagyobb asszim trf-ed, akkor semmi gond! Persze a kondik feszültségértékét emelni kell értelem szerűen!
Egyébként meg nem kell annak pont 40 Volt, nem baj, ha 35...
Jaaah és a feszkétszerező is jó megoldás!!!!
Peti.
(#) Tom025 válasza Peti_85 hozzászólására (») Jún 21, 2007 /
 
Igen, én is nézem, az a kapcsi megfelezi mindíg a ráadott feszültséget, mindegy, az mennyi. Viszont 60-70V-os trafója szerintem ritkán van az embernek. Ezért barátibb (és egyszerűbb valamint nem melegszik) az a kapcsi amit belinkeltem.
Mellesleg: Az a zéneres tápmegoldás szerintetek jó? Én még nem találkoztam ilyennel és szerintem így lenne jó: csatolom (TAP.PNG)

Üdv, Tom

TAP.PNG
    
(#) isamisa válasza Tom025 hozzászólására (») Jún 22, 2007 /
 
Ez egy jó megoldás, de jobban meg kéne nézned hogy mit táplálnak vele.

Csak pár mA-ig jó ez a kapcsi. A zénerekben ugyanis nem nagyon van 5Watt felett
(#) KD mester hozzászólása Jún 22, 2007 /
 
tomi9!

Először is a belinkelt "tápfelező" megoldás enyhén szólva is s...r, metr a földvezetékben foyó áram × félt tápfeszt fog disszipálni.

Ellenben a feszkétszerező "dupla egyutas egyenirányító" nagyon jó szerintem is, mindössze 1,5× nagyobb tápkondik kellenek, mint a hagyományos középcsapolásos-szimmetrikus tápnál.

Valaki kérte az erősítő +-50V-ról járó változatát. Itt van:


Woid!

Az ST151-et is gond nélkül át lehet alakítani egytáposra, mint bármien más erősítőt!

(#) Tom025 válasza isamisa hozzászólására (») Jún 22, 2007 /
 
Ha megnézed, ez a belinkelt feszszimetrizálóból egy részlet ahogy szerintem működne. Természetesen erősítőhöz nem használnék zénert.

Üdv!
(#) KD mester válasza Tom025 hozzászólására (») Jún 22, 2007 /
 
(#) distvan hozzászólása Jún 23, 2007 /
 
Sziasztok ! szerintem ez nem rossz 2n3773 al .
(#) Müszi válasza tomi9 hozzászólására (») Jún 23, 2007 /
 
(#) tomi9 válasza Müszi hozzászólására (») Jún 23, 2007 /
 
Nem nekem kell,hanem Woid-nak.
(#) Tom025 válasza Müszi hozzászólására (») Jún 23, 2007 /
 
Müszi! Ugyanezt linkeltem be az előző lapon! Olvass mielőtt írsz légyszi. Üdv!
(#) Müszi válasza Tom025 hozzászólására (») Jún 23, 2007 /
 
Ja bocs
(#) KD mester hozzászólása Jún 24, 2007 /
 
Na megígértem, hogy tervezek egy univerzális nyákot az (akár) 500Ft-ból is elkészíthető 60W-os végfoknak.

Itt a kapcsolás a nyák és a beültetés is. A trimmereket elég sokféleképpen be lehet ültetni és törekedtem arra, hogy az alkatrészek többféle lábtávolsággal is beültethetők legyenek. Van, ahol két párhuzamos kisebb kondit is fel lehet használni és van a nyákon 2 bónusz biztosítékfoglalat is.

A nyák a fóliaoldalt mutatja, nem az alkatrészoldalt!

(#) dawe hozzászólása Jún 24, 2007 /
 
Sziasztok!
Bocs, tudom hogy van valahol ilyen topic, de most valahogy nem találtam meg. Szóval ezekből szerintetek melyik lehet igazi/hamis?
Köszi és bocs mégegyszer.
(#) KD mester hozzászólása Jún 24, 2007 /
 
Mindegyik hamis. Vegyél TIP35C-t és TIP36C-t. Az még létezik eredetiben.

(Ha jól tudom a Texas már rég nem gyárt diszkrét félvezetőt, az ST meg soha nem gyártott BD249-250-et. )
(#) dawe válasza KD mester hozzászólására (») Jún 24, 2007 /
 
Gondoltam, köszi szépen
(#) atti212 hozzászólása Jún 25, 2007 /
 
Üdv mindenkinek!

Olyan kérdésem lenne Hozzátok hogy egy SAL SRP 4050-es (15"-os) mélyhez milyen kapcsolást ajánlanátok amiben BD tranyók vannak?

További jó építgetést
(#) szabi83 válasza atti212 hozzászólására (») Jún 25, 2007 /
 
sztem vegyél jobb érzékenységűt pl reflex 15r300 300Wrms spl: 99dB, de ha ez van akkor 100W elég neki bőven.. pl quad stb
(#) Peti_85 válasza dawe hozzászólására (») Jún 26, 2007 /
 
Nekem olyan tranyóim vannak, mint a második képen és jól muzsikálnak! és 400 Ft- volt darabja!
De ami az első képen van a második, az már szemre is büdös
(#) KD mester hozzászólása Jún 26, 2007 /
 
Akkor inkább a 2SC5200/2SA1943, nem hamis BD . Ezeknek az áfás ára sem több 400Ft-nál és egy profi "high-end" tranzisztorpár.
(#) boliver hozzászólása Dec 2, 2007 /
 
Nekem egy BD250-em van.Ebből kellene erősítőt csinálni.Valamit talált hozzá akkor küldjön üzenetet.Akinek valamilyen ötlete van akkor írjon!
Következő: »»   5 / 9
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem