Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Poloska avagy vezetéknélküli mikrofon
Lapozás: OK   35 / 48
(#) dwzoli hozzászólása Jan 9, 2011 /
 
Sziasztok!

Én vidózással foglakozom és most szükségem lenne egy kamerára rakható mikroportra ami kicsi és jó minőségű meg elmegy elemről vagy nem túl nagy aksiról, a távolság max 50 méter de nem csak electret mikrofont kellene hogy kihajtson hanem dinamikusat is (600omh) mivel a riporter mikrofonok ilyenek pl.shure. És ami a legnagyobb gond az egészben hogy ne legyen drága sem.
Szóval egy ilyen után kutakodtam és úgy keveredtem ide, végig olvastam ezt a fórumot meg a urh mikrofonosat is, és még nagyobb a káosz bennem mint azelőtt nem ilyedek meg az építéstől de ezekután nem biztos hogy okos döntés.
Hogy kibökjem végre mit akarok, azt döntöttem veszek Somogyinál egy MVN 01 mikrofont és ezt átalakítgatom. És ehhez kérnék segítséget először is hogyan lenne ezt érdemes megtáplálni táppal hogy ne legyen se nagy se nehéz de egybe kibírjon biztonságal legalább 3órát(mármint a vevő része) Gondoltam annál nem kellene nagyobb lennie hogy egy síma övtáskában elférjen aksistól. A jelet meg egy kábellel meg bele vezetném a kamerába de sajnos ennek sem találom az értékét (csak azt tudom menyi kellene de hogy ebből menyi jön ki sehol nem találom). Azután a másik gond mit alakítsak át az adóján hogy rá tudjam tenni a saját pici mikijét meg egy síma rendes dinamikus riporter mikrofont is persze felváltva? Esetleg ha van valakinek ilyen írhatna egy pár mondatban róla, ha megtenné!

Tudon hogy sokat kérdeztem de előre is köszönöm annak aki érdemi válaszokat ad nekem :banplz:
(#) Pék Pál válasza dwzoli hozzászólására (») Jan 14, 2011 /
 
Szia!
Én puskamikrofont használok erre a célra és 1db ceruza elemről megy hetekig.Már 2ezer körül lehet venni használtat is.
Üdv Pali!
(#) gerasz88 hozzászólása Jan 16, 2011 1 /
 
Sziasztok

Előszöris ha van ilyen téma akkor elnézést kérek de nagyobb keresés után se találtam azért nyitottam egyet.

Azon godolkoztam hogy lehetne e egy kicsi vezeték nélküli lehallgató készüléket csinálni ait pl.egy embernek a zsebébe vagy egy tárgyba el lehet rejteni és le lehet hallgatni egy beszélgetést.
Lehet hülyeség de ha nem írjátok meg hogy lehet
köszi előre is
(#) kadarist válasza gerasz88 hozzászólására (») Jan 16, 2011 /
 
Van egy ilyen téma: Bővebben: Link
(#) djgombi válasza kadarist hozzászólására (») Jan 16, 2011 /
 
Megelőztél épp be akartam linkelni
(#) gerasz88 válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 16, 2011 /
 
Jó ötlet
de én olyanra gondoltam mint az adóvevő hogy azonal hallhasam
nem tudom érted e mire gondolok?
(#) gerasz88 válasza djgombi hozzászólására (») Jan 16, 2011 /
 
Tényleg csak én nem ezen a néven keresetem
(#) morzsa15 hozzászólása Jan 16, 2011 /
 
Tessék ez egyszerű 2db elemről müködik

fmadó.gif
    
(#) hackerfish válasza gerasz88 hozzászólására (») Jan 16, 2011 /
 
Szia!
A legtöbb FM adó alapból úgyműködik, mint egy adóvevő, vagyis azonnal hallod. Sima FM rádióval fogható. (Mert egy olyat, ami rögzítti is az elhangzottakat, nehezebb megcsinálni.)

"Előszöris ha van ilyen téma akkor elnézést kérek de nagyobb keresés után se találtam azért nyitottam egyet."
Az hogy ide beírtál, nem jelent témanyitást. Vagy azóta már átpakoltak? Annyira azért biztos nem kerested
(#) pucuka válasza hackerfish hozzászólására (») Jan 19, 2011 /
 
Az FM adó nem adóvevő. Adóvevő az, amelyik adni, és venni is tud, akár egyidőben is. Az FM adó az csak ad, amit máshol, egy vevővel venni lehet, a kapcsolat csak egyirányú. Adóvevővel kétirányú kapcsolatot lehet létesíteni, ha egyidőben csak egyik rányban, majd felváltva másik irányban, akkor simplex, ha egyidőben mindkét irányban, akkor duplex az összeköttetés. A duplex összeköttetéshez két egymástól szűrőkkel jól különválasztható frekvencia szükségeltetik.
(#) gg630504 válasza pucuka hozzászólására (») Jan 19, 2011 /
 
Szimplexről, duplexről ( bővebben ).
(#) hackerfish válasza pucuka hozzászólására (») Jan 19, 2011 /
 
Persze, de szerintem nem azért írta az adóvevős példát, mert beszélni is akar bele:
"mint az adóvevő hogy azonal hallhasam"
"lehallgató készüléket csinálni ait pl.egy embernek a zsebébe vagy egy tárgyba el lehet rejteni"
(#) pucuka válasza hackerfish hozzászólására (») Jan 19, 2011 /
 
Például, ez az ami igazán tilos. A lehallgatás személyiségi jogokat sért, és az adat védelmi törvénybe ütközik, és még egy-két nemzetbiztonsággal kapcsolatos törvénybe is. Úgyhogy ilyen célra használni a "poloskát", igencsak necces, nembeszélve arról, hogy azért vannak a frekvenciahasználatnak is törvényben rögzített szabályai. (ha valaki esetleg megfeledkezett volna róla)
(#) pucuka válasza gg630504 hozzászólására (») Jan 19, 2011 /
 
Annyit hozzáfűznék a linkedben foglaltakhoz, hogy a berendezés, (állomás) lehet szimplex, vagy duplex, (más nem), a hálózat amelyben a berendezések (állomások) üzemelnek, lehet szimplex, félduplex, duplex.
Félduplex az a hálózat, amelyben szimplex berendezések (adók, vevők, adóvevők) üzemelnek, és van a hálózatnak egy állomása, ami átjátszó állomás, egyidejűleg adja azt az információt, amit a vevő vesz. Ez természetesen csak kétfrekvenciás üzemben lehetséges, legalábbis analóg üzemben. Digitális jelátvitelnél a (kvázi)duplex üzemmód megvalósítható időosztással egy frekvencián is, de ez elég problémás dolog.
A vezetéknélküli mikrofonoknál (inkább nevezzük így) a kapcsolat (hálózat) egyirányú, így ez szimplex kapcsolat, ami leginkább egy broadcast hálózathoz hasonlít, mert az egyik állomás csak ad, a másik csak vesz.
(#) pricsike0 hozzászólása Márc 29, 2011 /
 
Sziasztok!
Van egy vezetékes XLR mikrofonom ezt vezetéknélkülivé szeretném alakítani. Ezt úgy szeretném hogy lenne egy adó és egy vevő egység. Én kezdő vagyok úgy ,hogy minél részletesebben kérem,hogy én is megértsem.
Ilyen a mikrofon:
Előre is köszönöm4
Ricsi
Bővebben: Link
(#) zolika60 válasza pricsike0 hozzászólására (») Márc 29, 2011 /
 
Itt nézz körül. Bővebben: Link Egy kicsit keresgélgettél volna. :yes:
(#) Norboo válasza ekkold hozzászólására (») Márc 30, 2011 /
 
Szia!
B vagy C van a föld felé?
Köszi
(#) ekkold válasza Norboo hozzászólására (») Márc 30, 2011 /
 
Záróirányban kell előfeszíteni, magyarul C van a földre kötve.
(#) pucuka válasza pricsike0 hozzászólására (») Márc 30, 2011 /
 
Ha Te kezdő vagy, akkor ezt nem fogod tudni megcsinálni. Kellene építeni egy jó minőségű adót, (a poloska nem alkalmas erre) és egy szintén jó minőségű diversity vevőt. Mindkét feladat meglehetősen nagy kihívás egy kezdőnek. A legjobb, ha körülnézel, és vásárolsz egy vezeték nélküli mikrofon készletet, van olyan is, amelynek az adóján XLR csatlakozó van, amihez csatlakoztathatod a mikrofonodat. Nem olcsók, de a minőséget meg kell fizetni.
(#) Norboo válasza ekkold hozzászólására (») Márc 30, 2011 /
 
akkor itt a hiba Köszi a gyors választ!
(#) gaben62 válasza pricsike0 hozzászólására (») Márc 31, 2011 /
 
Mekkora hely van a miki-ben?
Egy kis panel, +3V-os elem belefér egyáltalán?
(#) hackerfish hozzászólása Ápr 3, 2011 /
 
Sziasztok!
Találtam egy róka adót itt, a fórumon.
Érdekelt a dolog, és rákerestem. Szívesen megépítenék, és kipróbálnék egy ilyet. Ha jól értem, ezzel meg lehet keresni az adót a jel erősségéből.
Ez a kapcsolás egyszerűnek tűnik, az alkatrészek könnyen beszerezhetők, de mielőtt nekiállnék, gondoltam kikérem a véleményeteket.
- Valaki megépítette már?
- Érdemes megépíteni?
- Mekkora lehet a hatótávolsága?
(#) hackerfish hozzászólása Ápr 5, 2011 /
 
Valaki tudna segíteni?
Az előzőben belinkelt rajzon a 420 trimmerkondi pF-ben értendő?
Ezek közül lehetne használni valamelyiket egy másik kondival párhuzamosan kötve? Csak mert 420-ast itt nem találtam.
http://www.hestore.hu/cat_382.html
A másik kérdés az induktivitás:
500-1800uH, szal gondoltam 1000 jó lesz.
de ezek közül melyiket tudom használni?
http://www.hestore.hu/search.php?sf=1000uH
Előre is köszi!
(#) pucuka válasza hackerfish hozzászólására (») Ápr 5, 2011 /
 
Általában trimmerkondit, ahogy a nevében is van, beállításra (trimmelésre) használjuk, ennek megfelelően a végkapacitásuk nemigen szokott több lenni, mint 50 - 60 pF. A rajzodon sem trimmerkondi, hanem hangoló forgó kondi van. Az értékét, ha nem akarod hangolni, összeállíthatod megfelelő értékű kondenzátorok (kerámia) és trmmer párhuzamos kapcsolásával.
A tekercseket, amiket kinéztél fojtótekercsek, ide nem megfelelőek, a nagy veszteségük miatt. Ide valamilyen induktivitás méretező programmal számold ki a tekercs méretét, menetszámát. Arra készülj fel, hogy többsoros tekercset kell csinálnod, mert ez ránézésre is középhullámú. De mit akarsz ezen a hullámsávon zavarni?
(#) hackerfish válasza pucuka hozzászólására (») Ápr 5, 2011 /
 
Szia! Zavarni semmit sem akarok, de írtam is, h ez egy iránymeghatározós cucc. Csak érdekel, és meg szeretném építeni, ki szeretném próbálni.
Kész induktivitást nem lehet valahol kapni? Nincs induktivitásmérő műszerem, csak egy egyszerű multim.
Azt hidtem trimmer, de akkor majd utánanézek a forgókondinak.
(#) pucuka válasza hackerfish hozzászólására (») Ápr 5, 2011 /
 
Ilyen nagy értékű induktivitásokról nem tudok, kisebbek vannak SMD -ben is. De megtekerheted fazékvasra is akár.
(#) hackerfish válasza pucuka hozzászólására (») Ápr 6, 2011 /
 
Hát SMD-zni azt nem szeretnék, örülök ha furatszereltben meg bírom építeni

Arra gondoltam, hogy pc tápból bontott induktivitásokból kiszedhetném a rézdrótot, és abból tudnék csinálni megfelelő értékűt.
Találtam egy oldit: http://hg9ieg.uw.hu/szamolo/_sz/L.html
Ezek közül melyik kalkulátort használjam? Csak az induktivitást tudom: 500-1800uH (legyen 1000), és szükségem lenne az összes többi adatra, ami alapján el tudom készíteni: átmérő, menetszám.

A vasmagos tekercs mért jobb? Erősebb, és ezáltal nagyobb lehet a hatótávolság?

Ha a 420pF forgókondi helyett párhuzamosan kötök egy 400-as kerámiát, meg egy 20-as trimmert, az úgy működni fog? Annyi állítási lehetőség elég lesz?
(#) hackerfish hozzászólása Ápr 6, 2011 /
 
Az jutott még eszembe, hogy lehet érdemesebb lenne pénzért megcsináltatnom valakivel a két 1000uH tekercset, akinek van induktivitásmérő műszere, mert úgy biztos, hogy pontos lesz...
tegyem ki az apróhirdetésre, vagy itt is jó?
(#) zolika60 válasza hackerfish hozzászólására (») Ápr 6, 2011 /
 
Vagy venni készen? Bővebben: Link
(#) hackerfish válasza zolika60 hozzászólására (») Ápr 6, 2011 /
 
Igen, a hestoreban kaphatóakat már belinkeltem korábban, hogy jók -e, de pucuka azt írta hogy: "A tekercseket, amiket kinéztél fojtótekercsek, ide nem megfelelőek, a nagy veszteségük miatt."
Amúgy kényelmes megoldás lenne de ha nem jó, akkor nem jó...
Következő: »»   35 / 48
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem