Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » OBD (autós) készülék
Lapozás: OK   46 / 60
(#) magiszter válasza taresz hozzászólására (») Márc 12, 2011 /
 
Megoldás: vauxcheck. Motordiagnosztikát tudsz vele csinálni elm 327 interfésszel. Angol nyelven. Elküldtem az email címedre.
(#) Dudus válasza magiszter hozzászólására (») Márc 12, 2011 /
 
Jó, hír, hogy végre elkezdtek normális programokat írni ELM 327-re!

Taresz!

Elnézést a téves információért!
(#) akos70 válasza magiszter hozzászólására (») Márc 12, 2011 /
 
Szia! Ezt kérhetném én is?
(#) akos70 válasza akos70 hozzászólására (») Márc 12, 2011 /
 
Közben megtaláltam. :yes:
(#) taresz válasza Dudus hozzászólására (») Márc 12, 2011 /
 
Semmi gond.
Bízom benne, hogy Magiszter kolléga megoldotta a problémámat.Holnap próba.
(#) bmotor60 válasza taresz hozzászólására (») Márc 12, 2011 /
 
Ne felejtsük,a Scanmasternek is van Opel része!!!
(#) Ricsi89 hozzászólása Márc 17, 2011 /
 
Sziasztok!
Kellene nekem egy egyszerű k-line ttl átalakító rajt. Van egy usb-soros átalakítóm és ehhez kellene egy egyszerű tranzisztoros átalakító. Cél IC-s azért nem jó, mert itt nem lehet kapni ilyesmiket, rendelni meg nem akarok netről 1db IC-t.
(#) bajoros hozzászólása Ápr 6, 2011 /
 
Hellóbeló....Volna egy kis meló

KKl interfész ügyben nyomozok.

Készítettem egyet ami rs232-es meghajtásról üzemel.
Megy is királyul,de mivel a kis netbookon nincs soros kimenet csinálnék még egy interfészt usb meghajtásról

Adott egy FTDI csip /RL/ tehát az amiben már kristálytól kezdve kondin át minden benne. Valamint egy MCZ 33190-es ISO protokollfordító.
Sehol sem lelek magamnak megfelelő rajzot ennek elkészítéséhez.

Volna itt valaki aki tudna infót adni hogyan s merre induljak el?Tehát gyakorlatilag egy USB portról üzemelő KKL ill VAG adapter rajzért az égbe kiáltok.

Előre is köszi minden építő vagy romboló jellegű hozzászólást,ötletet,panaszt,hasfájást...

Üdv : Bajoros
(#) kobanyai válasza bajoros hozzászólására (») Ápr 29, 2011 /
 
Helló!

Nem leakarlak beszélni a házi USB-s interfész építéséről, de 4-6 ezer forintért kapsz "kínaklónt"

Csatoltam egy rajzot. Jó építést.

KKL.jpg
    
(#) kobanyai válasza Ricsi89 hozzászólására (») Ápr 29, 2011 /
 
Helló!
Próbáld ki ezt.
Jó építést.

K_1.jpg
    
(#) vanos325i hozzászólása Máj 4, 2011 /
 
Sziasztok!

*** Törölve . Én azt ajánlom, frissítsd a He -ről ismereteidet !
(#) palaga hozzászólása Máj 12, 2011 /
 
Sziasztok!
2000-es Honda Hr-v ben a 16pólusú diag csatiban tudjátok-e mit kell átkötni, hogy ELM 327 kommunikáljon vele?
4;5 test
7 : ?
9 : SCS
14: K-line
16: +12V
(#) Dudus válasza palaga hozzászólására (») Máj 12, 2011 /
 
K-line
Test
12V

( Szerintem a 7-es a K a 14 valami gyári cucc lehet a 15 az L a többi stimmel nálad. )
(#) palaga válasza Dudus hozzászólására (») Máj 12, 2011 /
 
A 7-esen gyári rajz nem ír semmit, viszont a csatiban egy szürke kábel be van kötve.
Próbáltam a 14-est a 7-re átteni, így is protokolhiba van. Kiírja a modiag,hogy nem obd2 .!
Mil kód 67, ilyet meg nem találtam. A 9 és 5 a kétpólusú rövirezárható csati párhuzamosan kötve.
Szeretném, hatudnátok ötletet adni. (kösz)
(#) bmotor60 válasza palaga hozzászólására (») Máj 12, 2011 /
 
irj egy motorkódot!
(#) palaga válasza bmotor60 hozzászólására (») Máj 12, 2011 /
 
d16w1
(#) palaga válasza palaga hozzászólására (») Máj 13, 2011 /
 
d16w11123496
(#) Dudus válasza palaga hozzászólására (») Máj 13, 2011 / 1
 
Ha nem a 7-esre rakták a K-t, akkor nem OBDII-es, mert ott a szabvány ezt megköveteli. Ettől még protokoll szinten lehet kompatibilis vele...
(#) palaga válasza Dudus hozzászólására (») Máj 13, 2011 /
 
Melyik progival próbálkozzak?
(#) Dudus válasza palaga hozzászólására (») Máj 13, 2011 /
 
Nem ismerem a Honda diagnosztikai programjait. Ha lehet márkaspecifikus programot keress, ne univerzálisat...
(#) palaga válasza Dudus hozzászólására (») Máj 13, 2011 /
 
5+9 rövidre zárva , iso-val kommunikál, viszont modiag adatbázisból hiányoznak a négyjegyű 1-el kezdődő kódok!!!
(#) bmotor60 válasza palaga hozzászólására (») Máj 13, 2011 /
 
Rá kellene menni a scanmasterrel ,a Modiag amúgy is válogatós még az újaknál is!
Még konkrét megoldást én sem találtam,bár van egy pár kifejezetten honda programom K fészre.Azokat meg még nem teszteltem...
(#) palaga válasza bmotor60 hozzászólására (») Máj 15, 2011 /
 
Scanmaster eobd-t ír.
Viszont amilyen hibakódot ír, még a gyártóspec. listában sincs.(P1435;P0456)
Esetleg Honda Prog?
(#) bmotor60 válasza palaga hozzászólására (») Máj 15, 2011 /
 
(#) bmotor60 hozzászólása Máj 18, 2011 /
 
Sziasztok!
Van valakinek rossz opcomja?
Irjatok privátban.
Köszi!
(#) b0077 hozzászólása Máj 19, 2011 /
 
Sziasztok!
Nekem olyan problémám van ,h egy épített k-lineos diag adapter ki tudja olvasni a légzsákvezérlőből és az ECU-ból is a pontos típusát, és iso kódját is. De amikor csatlakozni kellene semmi válasz, ez említett vezérlők más diag adapterre kommunikáltak. Vkinek vmi ötlet?
(#) Beachway hozzászólása Máj 26, 2011 /
 
Üdvözlök mindenkit az oldalon.Tudom nem pont ide tartozik a dolog, de ez az oldal legalább él, és vannak igazi autós szakik is. Az lenne a kérdésem, hogy egy Opel Meriva ECU-t lehet e házilag javítani??Úgy tudom ,hogy ki van öntve valami szilárd masszával, és sérül az elektronika ha nekiesek.Ha valaki szerelt már szét ilyen tipusú motorvezérlőt motorvezélőt kérem ossza meg velem az élményeit. Előre is köszönöm.
(#) Suncorgo hozzászólása Jún 18, 2011 /
 
Sziasztok!

Egy Opel Astra F (96os, motorkód: C14NZ) autóm van, szeretnék vele kapcsolatot létesíteni élő adatok kiolvasására lehetőleg USBn keresztül. Milyen megoldások vannak erre? Van valami megépíthető interface vagy valami klón ami képes is kommunikálni vele 20e alatt?

Csatlakozó csatolva. Milyen protokollt használhat? Csak a K-line kell nekem? (pin7?)

Ha valakinek van valami tapasztalata ez ügyben legyen szíves ossza meg.

Köszönöm
(#) Suncorgo válasza Beachway hozzászólására (») Jún 18, 2011 /
 
Én már megtekintettem az enyém (C14NZ) de szerintem nem javítható. Valami átlátszó vastagon ráfújt/kent lakk vagy műgyanta réteg van rajta hogy védje a portól de szerintem nem forrasztható. Persze ez csak tipp nem próbáltam forrasztani.
(#) Rumcaiss válasza Suncorgo hozzászólására (») Jún 27, 2011 /
 
Helló!
Ha interface kell akkor ilyesmiben kellene gondolkodnod:
http://www.teszvesz.hu/item/view/index.php?cod=1463183981

Ha pedig csak egy adat kell akkor az nagyon spéci és ebben nem tudok segíteni.
Üdv Rumcaiss!
Következő: »»   46 / 60
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem