Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autós erősítős kérdések, problémák
Lapozás: OK   70 / 196
(#) Honda130 válasza EcoPityu hozzászólására (») Máj 19, 2011 /
 
Rendben, tenni fogok. Mégegyszer köszönöm a magasszintű segítséget neked is és mindenkinek, aki segített.
(#) thedespot0 hozzászólása Máj 19, 2011 /
 
Sziasztok, csináltam egy erősítőt kocsiba , tda7294-el, na igen ám, csakhogy magas szintű bemenetet nem tudtam varázsolni rá, egy fesz osztóval megcsinálhatom? Még egy kérdés.. ezt építeném meg a végfok el, de itt azt irják, hogy nem használhatom csak ha földszimmetrikus a kimenet, de ez nem igy van, ellenállással, feszosztássla nem lehet ezt megoldani?
(#) Lacq válasza thedespot0 hozzászólására (») Máj 19, 2011 /
 
üdv!

Ugye ennek az erősítőnek +-40V ot lehet adni max ha 8 ohm os hangszóróid vannak. ha 4Ohm akkor +-29V kb lehet hogy az a TDA7293. 3 lehetőséged van:

1, Csinálsz neki egy +- os kapcsi tápot
2, Veszel neki egy trafót és használod 230V ról
3, Nem jöhet minden össze vannak az ember életében vakvágányok (magyarán nem lesz autó erősítőd)

No * ha ügyes vagy akkor az elsőt ajánlom de ha nem érzed úgy h meg tudod oldani a gondot akkor láttam Kit ben +-24V vagy +-30V 100W feszkó átalakítót.

kb 2000-3000 Ft + szállítás. ha érdekel hol láttam elküldöm privátba a linket!
(#) PPetya válasza EcoPityu hozzászólására (») Máj 19, 2011 /
 
Szia!

Igen 2x45V. A két kollektor között 95,5V van.
Kimeneti testhez mérve a 2 műveleti erősítőn mért feszültség: +16V; -11,8V.
A bemeneti RCA -hoz képest: +54,7V; -50,4V a feszültség.
Remélem, hogy nem durrant el az egész...

Üdv.: Petya
(#) thedespot0 válasza Lacq hozzászólására (») Máj 19, 2011 /
 
Szia, már a tápot megcsináltam, kész az erősítő is, és nem akarok rákölteni nagyon már , igy is sokba volt. Tehát valami olcsobb megoldást keresek, lényegében ez is egy 12vbol egy +- 30 voltot készítő áramkör. Ha csinálok egy szűrőt aminek a feszé zener diodával csinálnék meg +-12 volt meg akor ott a végfok +-30v, a szűrő bemenetére egy fesz osztoval csinálom meg a bemenö jelet. Ez eddig igy jo?
(#) M.Béla válasza EcoPityu hozzászólására (») Máj 19, 2011 /
 
Blaupunkt BSA 247 . Elvileg 2x120 és Hídban 1x240W

A signal ground nincs kapcsolatban a kimeneti testtel,nem sípol,és belül a nyákon sincs köze hozzá.
(#) EcoPityu válasza M.Béla hozzászólására (») Máj 20, 2011 /
 
Szia!
Megnéztem!
BSA-107-em van, tök ugyanez a bemenete!
Összesípoltattam, egyértelműen a kimenet testjével közvetlen kontaktusa van!
Amúgy, voltam a "tanyán", és letöltöttem a használatiját!
Nézd meg, ott is közvetlen testet kap...
Amúgy nem semmi kis meghajtó IC-s végfok van benne...

Testelj!

Pityu
(#) EcoPityu válasza thedespot0 hozzászólására (») Máj 20, 2011 /
 
Idézet:
„Ha csinálok egy szűrőt aminek a feszé zener diodával csinálnék meg +-12 volt meg akor ott a végfok +-30v

Nem fejezted ki magad valami Magyarossan..
De , az, hogy elég-e egy Zéner diódás stabilizátor, azt a szűrő-előerősítő áramköröd áramfelvétele határozza meg.
Szerintem, ha a linkeltet építed, elég lesz!

Pityu
(#) EcoPityu válasza PPetya hozzászólására (») Máj 20, 2011 /
 
Az RCA-s mérési eredmények is gyanúsak!
Légyszíves te is sípoltasd meg az RCA-testet a kimeneti testtel!

Pityu
(#) PPetya válasza EcoPityu hozzászólására (») Máj 20, 2011 /
 
Szia!

Nem sípol.

Üdv.: Petya
(#) EcoPityu válasza PPetya hozzászólására (») Máj 20, 2011 /
 
Szia!
Az baj!
Sajnos ki kell vedd a panelt, és ellenőrizni kell az RCA csatlakozó testérintkezőjét, vagy kívülről kell pótolnod az átkötést!
Mert azoknak érintkezni kell!
Ha jól mértél, és biztos a kimeneti testet találtad meg, próbára onnan is átkötheted...
De tuti ne hangszórókimenet legyen, az ne legyen mérvadó, hogy hangszóró mínusz, vagy plusz van odaírva, mert az egyik csatorna fázisfordított, így az egyiknél a hangszóró mínusz, a másiknál a hangszóró plusz a közös, tehát a test!
Előbb már Hondának leírtam, hogy lehet megbizonyosodni!

Csak okosan, nehogy füst legyen!

Pityu
(#) EcoPityu válasza M.Béla hozzászólására (») Máj 20, 2011 /
 
Most nézem csak: Ez egy igazi retro erősítő a fénykorból!
Bipoláris tranyós dupla táp, ha jól látom csatornánként egy, nem lepárhuzamosítva, mint a kommerszeknél!
Igazi duál monoblokk!
Külön táppanel, és végfok! ÁÁÁÁÁ

Fantasztikus!
Irígyellek!

Azért nem semmi különbség, egy mai FET-es tápú végfok nyugalmi áramfelvétele 6-800mA, ennek 2A!

Pityu
(#) thedespot0 válasza EcoPityu hozzászólására (») Máj 21, 2011 /
 
Módosítottam a szűrőt , egy tl072vel megy majd. Szerintem 20mA-t vesz majd fel kb. Ha a hangszórókimenetet feszültség osztással illesztem a szűrő bemenetéhez, az úgy elégséges lenne? Tehát nem piszkálná a fejegységet? Mert még mindig az a cikk motoszkál a fejemben, amit a linkelt kit-hez írtak, hogy tönkre vághatja a fejegységet.. Nem értem , hogy ezt hogy okozhatja. Ezzel kapcsolatban tudnál egy kis okítást adni nekem?
(#) Doncso válasza EcoPityu hozzászólására (») Máj 21, 2011 /
 
Pityu, BSA-107-hez is van rajzod véletlen? Csakmert, nekem is olyanom van ám. Annó be is mértem átvitel tekintetében, szerintem nagyon jó kis erősítő.
(#) Honda130 hozzászólása Máj 21, 2011 /
 
Sziasztok!
Lenne egy furcsa kérdésem. csináltam kb. 1 éve egy olyan áramkört, ami az autóban lévő 12 voltot megduplázza 24 voltra. A tervem az volt, hogy egy 24 volt-tal működő ipari hőfokszabályzót működtessek vele. Természetesen ez működött is ideig-óráig, de a pici áramkör nem bizonyult tartósnak. Sajnos nem tudta a locsim klímáját vezérelni még egy szezonon keresztül sem. Ez valószínű azért volt, mert a kis áramkör épphogy el tudta hajtani a hőfokszabályozót, de többet nem is bírt volna. egyszer csak elposszant benne a fet. Azt hiszem, hogy fet volt, de nem is ez a lényeges.
a kérdésem amit most felvetek, lehet botrányos lesz, de azért feltenném, ha nem üldöztök el melegebb éghajlatra. A Crunch erősítőm javításakor mikor ráeszméltem hogy nemcsak 12 volt cikázik a készülékben, hanem 30 volt, egyből eszembe jutott, hogy nem lehetne-e ezt a 30 voltot más célra is használni esetleg? Ha vennék egy akár működésképtelen eősítőt ugyancsak a Szombathelyi bolhapiacon mondjuk 2-3 ezer forintért és kiforrasztanám belőle a feteket, akkor elvileg lehetne egy +-30 voltos kihasználatlan tápom. csak az lenne a dolgom, hogy a megfelelő ponton kivezessem a készülékből és felhasználjam önös célokra. És íme a konkrét kérdés a hosszú felvezetés után:
Működne szerintetek ez a dolog?
A régebbi erősítőkben is meglehet a 30 volt? Ugyanis biztos hogy lenne a zsibin olyan erősítő, amit az ember már nem nagyon akarna bekötni autóba, mert mondjuk semmit sem lehet állítani, meg amúgy is csak kis teljesítményű, stb.

Válaszotokat előre is köszönöm! Elnézést hogy pont egy ilyen topikban teszem fel a kérdésem, ahol az emberek azért vannak, hogy megmentsenek egy erősítőt és nem azért, hogy szétberheljék.
Megmondom őszintén, az is eszembe jutott, hogy egy teljesen használatban tartott erősítőtt megcsapoljak a bizonyos készülék áramellátásának céljából, hisz ez a hőfokszabályozó nagyon keveset vesz fel.

Sziasztok!
(#) Honda130 hozzászólása Máj 21, 2011 /
 
Bocs az előbbi hsz-emben lévő helyesírási és külalaki hibák miatt. A fetek helyett sem feteket, hanem végtranyókat akartam írni, csak mire mindent kijavítottam, lehet hogy lejárt az idő és nem tudtam semmit kijavítani.
(#) M.Béla válasza EcoPityu hozzászólására (») Máj 21, 2011 /
 
Igen elég jól is szól most éppen 2 láda van rajta és nem ijed meg tőle.
(#) M.Béla válasza M.Béla hozzászólására (») Máj 21, 2011 /
 
Egyébként le volt rúgva mikor hozzám került kellett benne cserélnem 2 PWM IC-t (upc494) de csak TL494-et kaptam helyette azt raktam bele,az nem lehet baj?

Vagy akkor más is tönkremehetett?

Szerintem valamit rosszul kötöttek rá mert a DIN csatiktól a középső 8. pont ami egy kapcsoló szál +12V az végig volt égve a nyákon. Lehet hogy valami még kapott benne.
(#) PPetya válasza EcoPityu hozzászólására (») Máj 21, 2011 /
 
Szia!

A CH1 két kimenete egymáshoz sípol a plusz a minuszhoz. Ez szerintem nem egy pozitív dolog...
Rendben átkötöm, de előtte erre lennék kíváncsi, hogy ez miért lehet.
(#) EcoPityu válasza Honda130 hozzászólására (») Máj 21, 2011 /
 
Szia!
Miért nem építesz egyet?
Amúgy, működne a dolog, nagyonrégi erősítőknél, ráadásul külön is van a tápegység a végfoktól!
Látsd: itt előbb BSA 247
(#) EcoPityu válasza thedespot0 hozzászólására (») Máj 21, 2011 /
 
Szavaidból kivéve, jól gondolom, hogy nincs RCA-n kivezetett LINE OUT kimeneted? Csak a hangszóró kimenet áll a rendelkezésedre?
A hangszóró kimeneteden max hangerőn egy 10Vpp várható, ezt kell leosztani 1/10-ére, majd hangerőszabályozni. De mivel (mai hídkapcsolású végfokokkal szerelt fejegység esetén) egyenfesz is van a kimeneten, ezért azt le kell választani! Tehát sorban egy 10-47µF-os kondi, majd 10kohm sorban egy 1kohm-ossal. Az osztási pontra egy hangerőszabályzó poti, ha lehet azt is kondival sorban, és kész is! Az osztásod nem pont 1/10-ed lesz, de közelít!
Így semmiképp sem bánthatja "bánthassa" a fejegységedet!

Pityu
(#) EcoPityu válasza Doncso hozzászólására (») Máj 21, 2011 /
 
Sajna nincs rajzom! De minek is az neked?
Után akarod építeni?
Ne mondd., hogy javításhoz rajz kell!

Pityu
(#) EcoPityu válasza M.Béla hozzászólására (») Máj 21, 2011 /
 
Az, hogy upc, vagy TL, csak a gyártót mutatja, szerintem egyformák!
A test szakadás viszont lehetett attól, hogy nem kapott megfelelő táptestelést, és a bemeneti csati felőli testtől akarta volna felvenni a tápáram nagyobb részét, ettől akár vezeték, vagy fóliasáv is eléghet!

Pityu
(#) EcoPityu válasza PPetya hozzászólására (») Máj 21, 2011 /
 
Szia!
De ugye nem hagytad rajta a hangszórót! (megintcsak nem akarlak hülyének nézni! )
Fényképezd le légyszíves, hogy melyik kettő kivezetés sípol egymással!

Pityu
(#) Honda130 válasza EcoPityu hozzászólására (») Máj 21, 2011 /
 
Szia!
Végülis már készítettem egy kétszerező áramkört, csak az a helyzet, hogy akkor még nem ismertem ennyire sem az autóerősítők felépítését és fogalmam sem volt, hogy létezik ilyen. Skory veblapján találtam egy viszonylag egyszerű áramkört, amit megcsináltam. Azt persze nem tudtam, hogy ennyire instabil körről van szó.
Az autóerősítő tápja egy kész táp, gondoltam ez már kész van. Meg persze megint újrakezdeni a nyákkészítést és rendelgetését az alkatrészeknek három helyről, picit beleuntam a PCB3-mas epromíróm készítésekor. Nem is jött össze, mert szerintem amit csináltattam nyákot, lehet hogy hibás. Végül rendelnem kellett az Ebay-ről és meglepődtem, hogy ilyen marha vagyok, mert én simán ráköltöttem 10000 forintot a cuccokra, Hong Kong-ból meg postával megjött 6000-ért és még szebb SMD cuccokból is van. Szóval picit elpártoltam a saját áramkörök készítésétől. Főleg, ha bonyolult. Persze kicsit sem tudom, hogy mennyire bonyolult egy autóerősítő tápot építeni. Minden esetre biztos hogy egyszerűbb lenne rákötni a hőfokszabályozót egy kész tápra.
Köszönöm a választ! Szerintem ezt fogom választani, mert gyorsabban életre tudom kelteni a klímát így. Eredetileg 220voltos a hőfokszabályozó, csak közben rájöttünk, hogy stabilan elindul 24-26 voltról is.
(#) PPetya válasza EcoPityu hozzászólására (») Máj 21, 2011 /
 
Szia!

Most jogos a hülyének nézés a ch1 -en rajtahagytam a hangszórót és úgy sípolt össze :S:S:S Bocs...
A két mérőzsinórral összekötött kimenet sípol.
Adom a linket a fotóhoz: Kép

Üdv.: Petya
(#) PPetya válasza EcoPityu hozzászólására (») Máj 21, 2011 /
 
Szia!

Jó, hogy kivetetted velem a panelt, a test el volt égve a legvékonyabb részen. Van egy másik pálya is ami elégett de az nem tudom hova vezet. Minden esetre kijavítom a hibákat.
Üdv.: Petya
(#) PPetya válasza EcoPityu hozzászólására (») Máj 21, 2011 /
 
Szia!

Újabb fejlemények történtek az erősítővel:
- kipótoltam az eddig figyelmemet elkerülő elégett pályákat
- a műveleti erősítőkön -15.1 V van + feszültség 0.0 V
- a kollektor feszültség két végtranzisztor között: 52 V

Ha rákötöm a hangszórót és bemenetet is adok neki akkor a hangszóró recseg, de a zene ritmusát ki lehet venni belőle.

Remélem elég információt tudtam adni a továbblépéshez.

Üdv.: Petya
(#) M.Béla válasza EcoPityu hozzászólására (») Máj 21, 2011 /
 
El is volt égve a fóliasáv de nem a test hanem a +12V kapcsoló feszültség vezetősávja.

Most hogy 2 láda van rajta azt vettem észre hogy az egyik oldal csak akkor szól ha jár a motor (nem elég a gyújtás rá kell indítani) és ha hídba rakok egy ládát akkor szól de olyan furán jár a hangszóró (lassan nagy kilengésekkel)

Valami itt nagyon nincs rendben.
(#) EcoPityu válasza PPetya hozzászólására (») Máj 21, 2011 /
 
HEHE!
Amúgy a két középső (abban az esetben, ha a szélsőkhöz van írva a bridged) a test, tehát sípolhat is!
Pityu
Következő: »»   70 / 196
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem