Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » VF2 végerősítő
 
Témaindító: proksa1, idő: Feb 7, 2007
Lapozás: OK   134 / 163
(#) reloop válasza frissadam hozzászólására (») Nov 15, 2015 /
 
A 0,66V-hoz a 18k (ez két darabból van?), a 100 ohm és a bekötött 0,22 ohm valamelyikének eltérő értékűnek kell lennie. Esetleg a 0,22 ohm-on 1A folyna, vagy gerjed az erősítő?
(#) frissadam válasza reloop hozzászólására (») Nov 15, 2015 /
 
18.8K 2 darabból van. A többi ellenállás stimmel. Gerjedést nem tudom. Az IC-m amúgy ME5534.
(#) reloop válasza frissadam hozzászólására (») Nov 15, 2015 /
 
Az NE5534-hez be kéne rakni a bemeneti csatolót, az 1µF jó lesz. A magas áramfelvétele miatt csökkenteni kell az 1k+3*15k ellenállást, ha a zeneren 12V-nál kevesebb a feszültség. Ez az IC gerjedni is szeret ebben a kapcsolásban.
A kimeneten mért -25V miatt a visszacsatolás 47µF kondija válik gyanússá a szememben. Ez olyankor szokott meghibásodni mikor a kimenet tartósan kiül valamelyik tápra.
A 0,22 ohm-on, a 100 ohm-on és a 18,8k-n egyenként mérj feszültségesést, máris kibukik a hiba oka.
A hozzászólás módosítva: Nov 15, 2015
(#) frissadam válasza reloop hozzászólására (») Nov 16, 2015 /
 
A 18k és a 100 Ohm közös lábán 0,6V esést mérek. A 0.22-őn 0.0166 V. Nincs bipoláris 1 µF kondim. Majd holnap keresgélek. 47µF cseréljem a visszacsatolásban?
(#) reloop válasza frissadam hozzászólására (») Nov 16, 2015 /
 
Úgy szólt a kérdés mekkora feszültség esik a 100 ohm-on (az ellenállás két lábán mérve) és mekkora a 18,8k-n (mérés mint előbb).
Ha elkó a bemeneti csatoló, a negatív nézzen a műveleti erősítő felé.
A 47µF cseréje akkor válik ajánlottá, ha az ellenállások rendberakása (meg még amit a mérésed alapján találunk) után, makacs egyenfeszültség mutatkozik a kimeneten.
Szerk.: NE5534 esetén a 47µF beültetése is az előbbi szabály szerint javasolt, negatív az IC felé.
A hozzászólás módosítva: Nov 16, 2015
(#) frissadam válasza reloop hozzászólására (») Nov 16, 2015 /
 
Negatívtápban 100 Ohmon 0.3v 18k-n 57v, pozitív tápban 100 Ohmon 0,6v 18k-n 108v.
(#) reloop válasza frissadam hozzászólására (») Nov 16, 2015 /
 
Így már korrekt, a kimeneten -25V-od van jelenleg.
Most mérd meg mindkét MJE tranzisztor bázis, emitter és kollektor feszültségét testhez képest, az előjel feltüntetésével, valamint a műveleti erősítő 2, 3, 4, 6, 7 lábait.
(#) frissadam válasza reloop hozzászólására (») Nov 16, 2015 /
 
MJE pozitív ág:
B=+12
E=+11.4
MJE negatív ág:
B=-12.4
E=-12

IC lábak:
2=-13.5
3=-13.8
4=-12.7
6=-0.03
7=+12.1

Ha nincs bent az IC akkor a 2-es lábon -0.07V-ot mérek. 3-as lábon -65V-ot. Lehet IC hiba?
(#) reloop válasza frissadam hozzászólására (») Nov 16, 2015 /
 
Figyelemre méltó eredmények!
Kérlek a kollektorfeszültségeket is közöld!
Az IC nem sok jót ígér, a 3-as lábon megjelenő negatív feszültségtől a 6-os kimeneten -11V-nak kéne lenni.
Az MJE350 bázis-emitter között nem lehet 0,4V különbség csak 0,6V körüli érték. A tranzisztor, vagy az emitter körében lévő poti, ellenállás hibás. A megfelelő tranzisztort, a megfelelő lábkiosztással ültetted ide?
(#) frissadam válasza reloop hozzászólására (») Nov 16, 2015 /
 
+78.6 a pozitiv MJE a negatív -78.2. Ez stimmel szerintem. Én IC hibára tippelek.
(#) frissadam válasza reloop hozzászólására (») Nov 16, 2015 /
 
A rossz kondival üzemelő visszacsatoló kör, tönkre tudja tenni az ic-t?
(#) reloop válasza frissadam hozzászólására (») Nov 16, 2015 /
 
Az IC csere teljesen indokolt. Ha módod van rá TL071-et használj, ha nyertél a Lottón, akkor OPA134-et
(#) reloop válasza frissadam hozzászólására (») Nov 16, 2015 /
 
Nem a kondi a bűnös, ha valamilyen hiba miatt kiül a táp a kimenetre viszi magával az IC-t. A 4, 7 táplábakról egy-egy záróirányú 1N4148-at kell(lene) minden ilyen ilyen kapcsolásnál a visszacsatolás lábára (jelen esetben a 3-as) vinni.
(#) frissadam válasza reloop hozzászólására (») Nov 16, 2015 /
 
Ilyen dióda a quadban sincs. De értem mire gondolsz. Ezt érdemes lenne beletenni minden VF panelnél? Ha cserélek IC-t akkor megszűnik a tápfesz a kimeneten? Vagy tegyek diódát és azután cseréljek IC-t? Hogy lehetne innen tovább lépni?
(#) reloop válasza frissadam hozzászólására (») Nov 16, 2015 /
 
Ha tele a fiók IC-vel akkor szúrj bele egy másikat, ha bolt mégy érte ennyit áldozhatsz a biztonságra.
(#) frissadam válasza reloop hozzászólására (») Nov 16, 2015 /
 
Ok! Köszi a segítséget!
(#) frissadam válasza reloop hozzászólására (») Nov 16, 2015 /
 
Van amúgy olyan kapcsolásod, ahol ez már eleve bele van tervezve a cuccba?
(#) reloop válasza frissadam hozzászólására (») Nov 16, 2015 /
 
Ezzel a műveleti erősítő bemeneti jelkorlátozóval PA erősítőknél találkoztam, ahol számol a tervező a meghibásodással.
Több eljárás is létezik, például lemondunk az egyenfeszültség egységnyi erősítéséről Bővebben: Link. Kicsit problémásabb a kimeneti DC kézbentartása, de garantáltan az erősítésnek megfelelően leosztott jel kerül az IC-re.
Ha az igényünk úgy kívánja, hogy legyen kondi a visszacsatolásban, akkor azt és az IC egyszerre lehet védeni két soros, ellenirányú pár voltos zenerrel a kondival párhuzamosan.
Azért mikor a kimenet kifekszik a tápra van akkora kár az erősítőben, hogy egy műveleti erősítővel több-kevesebb nem sokat számít. Az élesztésnél jó, ha ilyen praktikák be vannak vetve, mégha ideiglenesen is.
(#) frissadam válasza reloop hozzászólására (») Nov 17, 2015 /
 
A visszacsatolásban lévő kondi, nem szűri az egyenfeszt ilyen esetben? És konkrétan mit befolyásol ha van bent kondi a visszacsatolásban?
(#) reloop válasza frissadam hozzászólására (») Nov 17, 2015 /
 
A kondi miután feltöltődött, átengedi az egyenfeszültséget, így válik a kapcsolás egységnyi egyenfeszültség-erősítésűvé.
(#) frissadam válasza reloop hozzászólására (») Nov 17, 2015 /
 
Bővebben: Link

A Quad visszacsatolásában nincs kondenzátor. A linkelt verzióban lévő megoldás sem szűri az egyenfeszt a visszacsatolókörben? Szükséges az hogy egységnyi egyenfeszültséget erősítsen az erősítő?
A hozzászólás módosítva: Nov 17, 2015
(#) reloop válasza frissadam hozzászólására (») Nov 18, 2015 /
 
A belinkelt rajzban C3, C4 végzi ezt a feladatot és D1, D2 vigyáz a kondik és a műveleti erősítő épségére.
Az egységnyi egyenfeszültségerősítés kisebb kimeneti DC ingadozást biztosít igen egyszerű módon.
(#) frissadam válasza reloop hozzászólására (») Nov 18, 2015 /
 
Ugyan ezt a megoldást én beépíthetem a VF-be? Az erősítő hangját ez a megoldás nem befolyásolja?
(#) reloop válasza frissadam hozzászólására (») Nov 18, 2015 /
 
A 47µF kondenzátorra ráültetheted a diódapárt.
(#) frissadam hozzászólása Nov 29, 2015 /
 
Idézet:
„A 4, 7 táplábakról egy-egy záróirányú 1N4148-at kell(lene) minden ilyen ilyen kapcsolásnál a visszacsatolás lábára (jelen esetben a 3-as) vinni.”


Elővettem a panelt, hogy kipofozzam. Annyi a kérdés a diódás dologhoz, hogy a linkelt kapcsolásokban a diódák egyik fele a földön van, másik pedig a visszacsatolókörben. A mit te ajánlasz az pedig a tápágakba lenne kötve. Mi a különbség? Mind a 2 megoldás jó lehet? Melyiket alkalmazzam?
A hozzászólás módosítva: Nov 29, 2015
(#) frissadam válasza reloop hozzászólására (») Nov 29, 2015 /
 
Jelenleg az IC tok 3-as lábán IC NÉLKÜL -62V-ot mérek. A kimeneten pedig a negatív táp van. Ha beteszem az IC-t akkor a visszacsatolásnál a 3-mas lábon -13V a kimeneten pedig -22V jelenik meg. 2 IC-vel próbáltam , mind a kettőnél ez volt a helyzet.

Jah az előző hozzászólást is neked címeztem.

Köszi a segítséget!
A hozzászólás módosítva: Nov 29, 2015
(#) reloop válasza frissadam hozzászólására (») Nov 29, 2015 /
 
Ha jó az IC-akkor a 6-os kimenetén is jelentős negatív feszültséget kell mérj, ellenőrizd le!
A táplábakról vidd a diódákat, figyelve a katód a pozitív felé nézzen.
(#) frissadam válasza reloop hozzászólására (») Nov 29, 2015 /
 
6-os lábon+0.1V. Most vagy mind a 3 IC rossz amit próbálok, vagy most mentek tönkre. De a hibát még mindig nem tudom. IC nélkül normális hogy ekkora feszültség van a visszacsatoló körben?
(#) reloop válasza frissadam hozzászólására (») Nov 29, 2015 /
 
Fotózd le ezt a panelt!
(#) frissadam válasza reloop hozzászólására (») Nov 29, 2015 /
 
Ha képek között keresel akkor az első 2 kép! Már feltettem az oldalra!
Következő: »»   134 / 163
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem