Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 120 W-os HF erősítő TIP tranzisztorokkal
Lapozás: OK   15 / 16
(#) Korolasz válasza reloop hozzászólására (») Nov 4, 2013 /
 
Köszi a választ és pufferelésnek trafónként 2x 22000µF ot használnék ,100nF hidegítéssel ,szerinted az úgy jó -e?meg egy kérdésre sehol nem láttam választ hogy a végfokpanelokon hány amperes biztik vannak?
(#) reloop válasza Korolasz hozzászólására (») Nov 4, 2013 /
 
A puffer öt erősítőre is elég.
A biztosíték azon múlik mekkora impedanciájú hangszórót szeretnél rákötni. A féltápot osztod a terhelő-ellenállás √8-szorosával és felfelé kerekítesz. (4 ohm-hoz 3A a trafód esetében)
(#) Korolasz válasza reloop hozzászólására (») Nov 4, 2013 /
 
8 OHM-os terhelést szeretnék majd rákötni.Gondolom akkor 6 A es bizti kell bele vagy tévedek?
(#) reloop válasza Korolasz hozzászólására (») Nov 4, 2013 /
 
Ha nagyobb számmal osztasz,akkor kisebb eredményt kell kapnod!
1,5-2A-es biztosítékot használj.
(#) Korolasz hozzászólása Nov 13, 2013 /
 
szisztok.megépítettem ezt ez a végfokot és a bc548 helyett bc547-es tranyót raktam szerintetek az jó-e,és a C1-es kondi 470pfos helyett 560pF-os kondit tettem és jó e úgy? köszi a válaszokat
(#) Korolasz hozzászólása Aug 7, 2014 /
 
szia mindenkinek! Egy kérdeést szeretnék ezzel az erősítővel kapcsolatban feltenni mégpedig,az egyik oldalon ISC márkájú végfokok vannak mert azt még régebben vettem és azt forrasztottam be a másik oldalra meg vettem újakat azt meg a philips gyártja (BDW83-84) És ez a philips márkájú mindig kimegy már vagy 3 garnitúra végfokot cseréltem benne a másik oldal az meg bírja szerintetek mi lehet a baj?és csak akkor megy ki a végfok ha hajtom rendesen az erősítőt huzamosabb ideig3-4 óra(házibuli Pl.) nem max hangerőn de addig még h ne torzítson szépen szóljon, a 2 panelen a trimmerpoti ugyanabban az állásban van egyforma alkatrészek vannak benne csak a végfok márkája külömbözik.poróbáltam azt is hogy kisebb biztiket rakok a philips-es végtranyóval szerelt oldalra de úgyis kimegy a végfok és semmi más a panelon csak ez a 2 vég,semmi meghajtó kis tranyó.A válaszotokat előre is köszi.Az erősítő régi Ágota DS300 as kaszniba van elég markáns hűtőbordávaL.
(#) kadarist válasza Korolasz hozzászólására (») Aug 7, 2014 /
 
Szia!
A Philips már régóta nem gyárt tranzisztorokat. Biztosan hamis példányokat kaptál.
(#) 6C4C válasza fecameca hozzászólására (») Aug 7, 2014 /
 
Sziasztok! Én úgy emlékszem, a TIP sorozatú tranzisztorokat annó a TEXAS INSTRUMENTS fejlesztette ki. Hasznos link
A hozzászólás módosítva: Aug 7, 2014
(#) ATOMIC hozzászólása Jan 3, 2015 /
 
Sziasztok! A tip142/tip147 tranzisztorokat lehet helyettesíteni kt818/kt819 szovjet végfok tranyókkal?
(#) reloop válasza ATOMIC hozzászólására (») Jan 4, 2015 /
 
Ebben a kapcsolásban nem. A darlingtonok erősítését nem lehet nélkülözni.
(#) ATOMIC válasza reloop hozzászólására (») Jan 4, 2015 /
 
Értem. És a két tip tranyót mivel lehetne kiváltani?
(#) Beringer 600 válasza ATOMIC hozzászólására (») Jan 4, 2015 /
 
Szia! Én már váltottam ki magamnak Tip 142/147 darlingtonokat,csak ismerni kell a belső be kötését,ha érdekel el tudom neked küldeni .Üdv,Zsolt.
(#) ATOMIC válasza Beringer 600 hozzászólására (») Jan 4, 2015 /
 
Érdekelne
(#) Beringer 600 válasza ATOMIC hozzászólására (») Jan 4, 2015 /
 
Tessék

A007890.jpg
    
(#) ATOMIC válasza Beringer 600 hozzászólására (») Jan 4, 2015 /
 
köszönöm!!!!
(#) Beringer 600 válasza ATOMIC hozzászólására (») Jan 4, 2015 /
 
Nincs mit,de ha jól körül nézek,még készre szerelt darabok is vannak
(#) FredGyerek hozzászólása Nov 9, 2016 /
 
Sziasztok. Lenne egy kérdésem, ami lehet sokaknak egyértelmű, de én lelkes kezdő vagyok és hobbi szinten érdekel a téma vagyis nem igazán értek a témához.
Teszem azt, hogy egy erősítőben megcserélem a tranzisztorokat, akkor az elvileg fordítva fogja erősíteni a bemeneti jelet vagy csak mérgesen robban egy nagyot és a füstben elszáll a tranyók lelke? (a PNP-t az NPN helyére és fordítva)

Van nekem egy erősítőm, amiben látványosan szétment négy tranyó és csak ezeken volt hűtőborda (2x IRF954 és 2X IRF540). Hozzám már úgy került, hogy rossz és nem kell visszaadnom se. Az erősítőnek megtaláltam neten a könyvét, ahol meg van adva a kapcsolási, beültetési, szerelési stb. rajzok. Két IRF540-es maradt benne egymással szemben, de a dokumentum szerint pont rossz helyen (IRF9540-es helyén).
(#) reloop válasza FredGyerek hozzászólására (») Nov 9, 2016 /
 
Szia! Linkeld be a rajzot! Megnézzük helytálló-e a dokumentáció, azt is emberek készítik, lehet benne hiba. Az N-es és a P-s félvezetők nem cserélhetők el egymással.
(#) FredGyerek válasza reloop hozzászólására (») Nov 9, 2016 /
 
Igazából nekem elég ennyi és a pdf alapján fogok eljárni, de linkelem is. Köszönöm a válaszod.

http://www.kallhovde.com/pioneer/tricomp/Audio/A/A-405R_505R_605R_R...94.pdf
(#) reloop válasza FredGyerek hozzászólására (») Nov 9, 2016 /
 
Az IRF9450 drain-ek mennek a negatív tápra, az biztos támpont, lekövethető a puffertől.
(#) FredGyerek válasza reloop hozzászólására (») Nov 9, 2016 /
 
A pdf-en megtaláltam, de a valóságban nem. Na majd én megkeresem dióda tesztel, mert úgy majd sípol nekem hamar. Aztán hamar sípolt is... a graetz hídon a + és - nál is
Nem sok lelki erőm van már nézegetni, hogy hátha össze ér valahol a panel, esetleg a puffer kondik-e a bajosak (ez most jut eszembe). Holnap meg kukkantom és mást nem van egy halom alkatrészem. Pedig az IRF-eket már meg vettem
Kösz szépen még egyszer, hogy írtál reloop. Az ijedéstől az én lelkem is elszállt volna a tranzisztorokkal együtt össze rakás után
(#) macibacsi hozzászólása Nov 9, 2018 /
 
Sziasztok!
A T3 helyett mehetne a BD139?
Van itthon 5 pár MP1620 és MN2488, ezeket használhatnám végtranyóknak?(T7 és T8)
Köszi..
(#) bereczk.jans hozzászólása Nov 9, 2018 /
 
Igen, ha elég nagy az erősítési tényezője a BD139-nek. Jobb ha BD139-16. Szerintem a Sanken darlington végtranzisztorokkal sincs probléma.
(#) macibacsi válasza bereczk.jans hozzászólására (») Nov 10, 2018 /
 
Köszönöm..
(#) bereczk.jans válasza macibacsi hozzászólására (») Nov 11, 2018 /
 
T1 és T2 pozíciójában milyen tranzisztorok vannak? Ugye ez a kapcsolási rajz tartozik a panelhoz? https://www.hobbielektronika.hu/forum/getfile.php?id=201374
(#) macibacsi válasza bereczk.jans hozzászólására (») Nov 11, 2018 /
 
Igen, ez a rajz tartozik hozzá..
A T1-T2 pozícióban BC556B tranyók vannak bétára összeválogatva, és a T5-T6 is majdnem teljesen egyforma B-val rendelkezik.
(#) bereczk.jans válasza macibacsi hozzászólására (») Nov 12, 2018 /
 
A nyugalmi áram beállító trimer potméter bekötésén érdemes kicsit változtatni a végtranzisztorok védelme érdekében. Küldöm a megoldást mellékletben. Elengedhetetlen, hogy minden tranzisztor és a többi alkatrész is helyesen legyen beültetve (hibátlanságuk leellenőrzése után), a nyák se legyen hibás és a forrasztások is jók legyenek. Jobb elkerülni a hibákat mint utána nyomozni a tönkretett alkatrészeknek! (Utólagos nyomozást nem vállalok mert kevés az időm.)
Nem szabad megfeledkezni a hűtés test pontra kötéséről sem.
(#) zolek hozzászólása Nov 18, 2018 /
 
Üdv. És ha a T3 bc548-at nem a hűtőbordára, hanem közvetlen valamelyik T7 vagy T8 tip tranzisztorra
felfogatni? Mivel a tranzisztor melegszik hamarabb a hűtőborda meg csak utána veszi át a hőt.
(#) reloop válasza zolek hozzászólására (») Nov 18, 2018 /
 
Üdv! A rendkívül nagy értékű végtranzisztor-emitterellenállások miatt akár el is tekinthetünk a termikus stabilizálástól.
(#) zolek hozzászólása Nov 24, 2018 /
 
Üdv. Én ezt a panelt készítettem .Meg is építtetem. Eddig még semmi gond nincs vele.
A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2018
Következő: »»   15 / 16
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem