Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 12V/5A 230V~ ból, autóhűtőládához
Lapozás: OK   1 / 1
(#) gabriel80 hozzászólása Jún 2, 2007 /
 
Egy olyan tápegység érdekelne ha esetleg ki lehet 10eFt alatt jóval kihozni, mert ezért már kapható pl az obiban úgytudom olyan kinai, aminek az lenne a feladata, hogy egy kb ( még vétel elötti) 20-35L és kb tipustól függően, a leadott hűtés 55-150W, átlag 5A felvétel.
Na az is fontos lenne ne merítse le az akkumlátor, esetleg ilyenkor a lámpa jelez, ( nem kel zümi). s ami fontos , hogy esténként a konnektorból hűtse le magát , persze nem díszdobozban, úgy rendesen.
Köszönöm a nyári segítséget.
(#) Tomi20 válasza gabriel80 hozzászólására (») Jún 2, 2007 /
 
heló

Kösd rá az akku töltőt, és már meg is vagy...

Vagy szerezz valahonnan egy 9V-os nagy áramú trafót, ami uán kötsz egy egyenirányítót, meg egy puffert, és még töltő sem kell hozzá.

Vagy még az is megoldás lehet, hogy szerzel egy régi 200W-os PC tápegységet. (pc bontókban dobálják utánnad)
(#) gabriel80 válasza Tomi20 hozzászólására (») Jún 2, 2007 /
 
Akkumlátor töltő az van, de nem egy kis darab , ugyebár ha régi az jó, úgy kb 20 éves és cirilbetűs , és mai napig ezt használja mindenki kinek kell.
A PC tápon gondolkodtam, de az sem kicsi , úgyan szerintem is célnak jó lenne, a 12V adva, meg minden, de lehet ez is nagy, de hát ha nem lesz marad ez vagy az.
(#) lelkes amatőr válasza gabriel80 hozzászólására (») Jún 2, 2007 /
 
ilyen gondjaim nekem is voltak, megoldódott.
a teendő: a hűtőbe építeni egy kis panelt ami X fesz. alatt (célszerüen 11,6 V) leállítja azt, ezáltal marad az akksiban annyi, hogy elinduljon a kocsi. a 230 V-os tápot én egy notebook táppal oldottam meg, harmadik éve megy hibátlanul.
(#) oldman válasza gabriel80 hozzászólására (») Jún 2, 2007 / 4
 
Ne rablónál vásárolj! Lehet kapni készen úgy 5000 körül, bár nem szerencsés hogy szezon előtt keresed.
Én szezon után vettem leselejtezettet a madaras áruházban párszázért. Egy teljesítménytranyót kellett cserélni és azóta is jó. Jó megoldás ha hozzájutsz régi mobil töltőjéhez, (a 450 MHz-es aktatáska méretűre gondolok) az 14V 5A és kb 3 cigisdoboz méretű jól bírja a gyűrődést akkut is tölthetsz vele! Bolhapiacon, lomtalanításnál lehet hozzájutni.
Egyébként egy trafó+graetz is megteszi szűrni sem muszáj, bár ez nehezebb mint egy kapcs. üzemű táp.
A fesz kijelzést/lekapcsolást néhány alkatrésszel megoldhatod, nem kell túlbonyolítani!
(#) sniperx válasza gabriel80 hozzászólására (») Jún 6, 2007 /
 
Ahogy oldman is írta: trafó + graetz a legstrapabíróbb megoldás szerintem is. Szűrőkondi utána, aztán ennyi.

(#) (Felhasználó 1947) válasza gabriel80 hozzászólására (») Jún 14, 2007 /
 
Szia !

Gondolom amig autózól addig eleve az akkuról menne,ha otthon leparkolsz, akkor szeretnéd hálózati tápra tenni.
A pc táp is megoldás, csak egy szivargyújtó aljat kell a
12 V-os kimenetre szerelni.Persze gyárthatsz hozzá
trafós tápegységet is, de szerintem nem árt kicsit túlméretezni.(12V/10A)Ha nagyon nagy tömegű dolgot hűtesz hirtelen, vagy kicsil le van jegesedve a hűtő, megnő az áramfelvétel.

Üdv ! Luki
(#) maestro hozzászólása Jún 18, 2007 /
 
Üdv mindenkinek!
Engem konkrétan az elektromos hűtőtáskák működése érdekelne. Gázzal működnek, mint a testvérei, vagy tényleg csak egy hűtőborda van benne amit kivűlről is látok? Fel tudna valaki világosítani?

A táplálásról meg annyit, hogy a PC tápnak a 12V-os kimenete nem stabil, ezért a 12V-ból emlékeim szerint nem jut csak 8V a hűtőhöz. :no:
+ érdekelne még az otthoni klímák, mobil klímák és az autó klímák felépítése, de ezt majd egy másik topicban.
(#) Dudus válasza maestro hozzászólására (») Jún 18, 2007 /
 
Peltier hőelemmel működnek, nincs benne hűtőközeg. A hőelem egyik oldala melegszik a másik pedig hül ha áram halad át rajta. Megfordítva az áramirányt megfordul a folyamat is, így vannak hűtő-fűtő ládák is. A Waeco gyárt nagyon jó minőségű kapcsolóüzemű tápokat szivargyújtós eszközökhöz.
(#) maestro válasza Dudus hozzászólására (») Jún 18, 2007 /
 
Rákerestem és nagyon Zsír! (erről se hallottam még) Hol lehet ilyet kapni és mennyitől kezdődik az ára?
Jó lenne a procimhoz. Esetleg a számítógépet körbe venném vele
Vagy kb. hány darab ilyen hőelem van egy hűtőládában?
(#) sniperx válasza maestro hozzászólására (») Jún 19, 2007 /
 
Procira???
Megnézted a teljesítményeket?
A procidhoz édeskevés, feltéve, hogy nem C64-el nyomod. (arra meg úgysem kellett)
Amúgy a másik fele MELEGSZIK! Ezt nagyobb dolgoknál illendő hűteni.
Procira max vízhűtés, ami csendes, és megfelelő hőteljesítményt tud felvenni a prociról.
(#) tszaboo válasza maestro hozzászólására (») Jún 19, 2007 /
 
Lehet menni megnézni a tuningnet -et elolvasni mindent, és jó építkezést.
(#) maestro válasza sniperx hozzászólására (») Jún 19, 2007 /
 
A proci csak poén volt, sajnálom hogy nem esett le neked. De ha rá is tenném a procimra, akkor sem hagynám le a hűtőbordát meg a ventillátort. (De akkor már inkább egy zalman hűtés )
A fő kérdés a hozzászólásomban az ára volt és erre szeretnék választ kapni.
(#) Haszuboy hozzászólása Jún 19, 2007 /
 
Peltier elem nagyon jó dolog, csak van egy-két rossz tulajdonsága, az első, hogy az egyik fele télleg NAGYON melegszik, a másik meg hogy agyon rossz a hatásfoka. Am régebben olvastam valahol (amikor még nekem is új volt a dolog ) hogy télleg van aki procira építi rá, dehát mi értelme, ha ugyanúgy kell a hűtőborda (még nagyobb mint addig) + a venti is. 12V-os kis hűtőládákba töckéletes és kész
(#) brian4138 hozzászólása Jún 11, 2014 /
 
Helló mindenkinek! Az lenne a kérdésem, hogy ha én a kocsim szeretném rákötni 220 voltra, akksi nélkül. Az akksi helyére. Mert aksi nélkül szeretném szólaltatni a zenéket a kocsimból. Előre is köszönöm a segítséget.
(#) zosza18 válasza gabriel80 hozzászólására (») Jún 11, 2014 /
 
Szia.
Az én véleményem szerint, ha kicsi kell és erős, akkor PC táp az ami Neked jó lenne. Egy 200W-os táp nem nagy és tud 8-9A-t. Azzal szerintem a legegyszerűbb megoldani, ráadásul van benne védelem is, ha netán gond lenne a táskával.
(#) zosza18 válasza brian4138 hozzászólására (») Jún 11, 2014 /
 
Szia.
Én nem tartom normális dolognak ezt, hogy akku nélkül használod, ha meg kell a kocsi, akkor visszateszed az akkut. Akkor jobbnak látom ha teszel egy csatlakozót az akkura és arra egy töltőt teszel, amivel visszatöltöd folyamatosan. Ez értelmesebbnek tűnik számomra, mint akku nélkül, tápról használva. Gondolom nem 6-os IFA rádiód van 2x5W-al, hanem valami komolyabb cucc. A komolyabb cuccokhoz pedig nem kicsi tápegység kellene, hogy megfelelően működjön minden!
(#) fongab válasza brian4138 hozzászólására (») Jún 11, 2014 /
 
Szia
"én a kocsim szeretném rákötni 220 voltra" Ne tedd rázni fog!!!
"akksi nélkül." Aksi nélkül is, rázni fog!!!
"Mert aksi nélkül szeretném szólaltatni a zenéket a kocsimból" Ha valamit nem jól csinálsz és megfogod a kilincset, mindjárt táncra perdülsz. Így én azt javaslom a kocsin kivül helyezd el a 230V rész, és a kocsiba csak a 14V menjen.
Nem tudni hogy mid van?
Lehet egy sima autórádió 1X5W vagy akár 4x350W is. A betáplálásnak 15....20% többet kell számolni. Első eset: 1x5W =5W 5W/14V=0,357A + 20%=0,428A Tehát neked egy olyan táp kell ami 14V 0,5A tud kiadni. Talán ez is megteszi
Második eset: 4x350W Az összeségében 1400W/14V=100A x20% =120A Tehát neked olyan táp kell ami 14V 120A tud Talán ez is jó De a kimenőfeszültségből, le kell tekerni.
üdv.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem