Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 7812 és 7912 együtt
 
Témaindító: kanhangya, idő: Ápr 3, 2007
Lapozás: OK   3 / 4
(#) satlokk válasza Moka hozzászólására (») Jan 30, 2012 /
 
Szia!
Átlagban elég két db 100 nanós kondi.
(#) Moka válasza satlokk hozzászólására (») Jan 31, 2012 /
 
Köszi az eddigi segítségeket!
de mitől függ, hogy mekkora kondi kell? mert pl. amit reloop linkelt be abban a bemeneten van egy 100 nanos és a kimeneten egy 100 nanos és egy 10 mikros,
viszont találtam olyan kapcsolást ahol a bemeneten nincs az 1000 mikroson kivül semmi és a kimeneten van egy 100 mikros van és egy 100 nanos.
a datasheet es adatlapján pedig a bemeneten egy 0.33 mikros van a kimeneten pedig egy 0,1 mikros.
Olvastam olyat is hogy nem szabad túl nagy kondít tenni a kimenetre, mert kikapcsoláskor a feszszabályzón sül ki és tönkrevágja a cuccot, mivel a kimenetére ad kakaót.
Nekem ez egy 12 v - os max 0,5 A áramfelvételű transmittert fog hajtani. A trafó tudja a max 1 A -t és a diódák is, meg ez a 7812 es is.. csak a kondi a kérdés

üdv: Moka
(#) satlokk válasza Moka hozzászólására (») Jan 31, 2012 /
 
Semmi gondod nem lesz a két db 100 nanós kondival,hisz csak hidegítő szerepet fog betölteni,a szüréshez nincs köze.Igen én is ismerem a gyári ajánlást, ez az érték az általános.
(#) Moka válasza satlokk hozzászólására (») Jan 31, 2012 /
 
hagykérdezzem meg hogy mi az a hidegítés?
(#) brian1985 hozzászólása Feb 5, 2012 /
 
gondolom nem fog annyira melegedni a 78xx stab ic, ha 100nanos kerámia kondit használsz.
(#) didyman válasza brian1985 hozzászólására (») Feb 5, 2012 /
 
Ezt viccnek szántad?
(#) didyman válasza Moka hozzászólására (») Feb 5, 2012 /
 
Arra szolgál, hogy az IC-n pl. a hosszú hozzávezetések hatására ne keletkezhesen gerjedés, stabilabb legyen az üzeme.
(#) Saggitarius válasza satlokk hozzászólására (») Feb 5, 2012 /
 
FYI: A 100 nF is szures, csak epp abban a tartomanyban, ahol az elektrolit mar nem hatasos (magasabb frekvenciak)
(#) pont hozzászólása Feb 7, 2014 /
 
t4nt1zjeee-nek. A Graetz típusától függően kell alakítani a bemenetet. És minimum 1K Ohm-mal kell terhelni a kimeneteket, még a próba mérés alatt is.
A hozzászólás módosítva: Feb 7, 2014
(#) t4nt1zjeee válasza pont hozzászólására (») Feb 7, 2014 /
 
Köszi! tuti!
(#) Helios hozzászólása Jún 10, 2015 /
 
Sziasztok.

Problémába ütköztem a téma címében említett két stabkockával kapcsolatosan. A 7812es 36Vrol 12,2Vot készít. De a 7912 -36V feszültségből -26Vot állít elő. Behalt a stabkocka?
A hozzászólás módosítva: Jún 10, 2015
(#) zenetom válasza Helios hozzászólására (») Jún 10, 2015 /
 
Szia!
Idézet:
„Behalt a stabkocka?”

Hát, mivel a 7912 a GND ponthoz képest negatív tápfeszültséget stabilizál(na), ezért lehetséges... Bővebben: Link
Egyébként az adatlap szerinti max Ube 35V a 7812-nél. Talán a HV (HighVoltage) verzió tud 50-60V-ot is...
(#) ferci válasza Helios hozzászólására (») Jún 11, 2015 /
 
Szia!
Biztos jól kötötted be? Test, -Ube, -Uki... - könnyű elfelejteni..
A 36 voltot pedig csökkentsd akár 2-2 soros diódával, a kivett áramhoz igazodva.
(#) Buvarruha válasza Helios hozzászólására (») Jún 11, 2015 /
 
Tapasztalatom szerint 30V is már határeset ezeknek az IC-knek. a 36V-biztos, hogy sok, próbálj 30V alá menni előtétellenállásokkal.
(#) Helios válasza zenetom hozzászólására (») Jún 11, 2015 /
 
CV tipusuak a stabkockak, eddig is 36V körüli feszultsegen használtam.
(#) Helios válasza ferci hozzászólására (») Jún 11, 2015 /
 
Az a baj hogy már nincs helyem az ellenállásoknak. A kivenni kívánt áram maximumát még nem tudom meghatározni,, mert azok a panelek még nincsenek készen.
(#) ferci válasza Helios hozzászólására (») Jún 11, 2015 /
 
Ellenállást ne is tégy bele, hanem diódákat.. 1N4001...2...3 akármelyikek jók és állítva, vagy pici panelre, élben beapplikálva huzallábakkal.
Annyit még hozzátennék, ha helyed nincs és nem tudod a leendő terhelést se, hogyan fogod leküzdeni az ( Ut-Ube)*Iki max wattot, hogy ne izzadjon el akármelyik IC? Hűtőlemez, borda?
A hozzászólás módosítva: Jún 11, 2015
(#) Helios válasza ferci hozzászólására (») Jún 11, 2015 /
 
Egy PC tápból bontott hűtőborda van hasznosítva a célra, melyeken FET-ek vagy valami nagy méretű bigyók voltak, szám szerint 6 darab... Így feltételeztem hogy elegendő lesz. 7812,7912,7815 és 7915 van a bordán, egymástól elszigetelve, gyűrűvel, csillámmal, megfelelően bepasztázva, szakadás viszgálattal ellenőrizve hogy még véletlenül se húzzon át.

Az előző verzióban ugyan ilyen borda volt, csak ketté volt vágva, csak ott az elrendezéssel volt probléma.

1N4007-em van itthon.
A hozzászólás módosítva: Jún 11, 2015
(#) Gafly válasza Helios hozzászólására (») Jún 11, 2015 / 1
 
1.) Mint már mondták előttem, a 78 és 79 sorozatnak más a bekötése.
2.) Én hasonló esetben mindig két stabilizátort használtam: Elöl egy 7824, utána a másik. Egyrészt megoszlik a meleg, másrészt nagyobb bemenő feszültséget visel el...
(#) Helios válasza Gafly hozzászólására (») Jún 11, 2015 /
 
Tudom hogy más a bekötése, kétszer is ellenőriztem. Eddig nem volt gond, mert nem egy projektben használtam már ezt a konfigurációt... Csak azt nem értem hogyha rossz, akkor miért ad 26V-ot... holott a párja 36V-ról stabilan tartja a 12V-ot...

100nF van az IC közvetlen közelében az OUT és a GND-re forrasztva, szűrés gyanánt...
A hozzászólás módosítva: Jún 11, 2015
(#) ferci válasza Helios hozzászólására (») Jún 11, 2015 /
 
Ezek szerint tudsz mindent.. a test lába is biztos gnd-van, be van forrasztva...
Vagy nem jó a stab.
(#) Helios válasza ferci hozzászólására (») Jún 11, 2015 /
 
Igen, a test láb a GND-hez van forrasztva, ezt is ellenőriztem. De hogy lehet hibás a stab, ha 26V-t lead? Ezt nem értem. Van itthon hibás egységem, az nem hogy 26V-ot, de még 2,6-ot sem ad...
(#) ferci válasza Helios hozzászólására (») Jún 11, 2015 /
 
Figyelj.. ha minden oké a méréseid szerint, nem is gerjed ( ott vannak a 100n-k ), akkor szedd ki és próbálj beletenni újat. filléres cucc...
Ha nincs kéznél, kontrollra még egy 7915 is jó a helyén!
A hozzászólás módosítva: Jún 11, 2015
(#) Helios válasza ferci hozzászólására (») Jún 11, 2015 /
 
Azt tudom hogy jó kontrollnak... És jelenleg pont nincs kéznél... Igazából 7815 és 7915-öm van, de nem tudom hogy az áramkörök hogyan viselnék ha nem 12V hanem 15V-ot kapnának....
(#) Buvarruha válasza Helios hozzászólására (») Jún 11, 2015 / 1
 
Körülbelül százhúszféleképpen tönkremehet egy alkatrész.
(#) kadarist válasza Helios hozzászólására (») Jún 11, 2015 /
 
Válaszd le az áramköröket a próba idejére... A 7915-öt és a másikat is terheld be 2-3 kohm-al, mert kell nekik egy minimális terhelés a feszültség beállásához.
(#) Helios válasza kadarist hozzászólására (») Jún 11, 2015 /
 
Az áramkörök nincsenek rajta, volt annyi sütnivalóm hogy most nem forrasztottam be


Arra gondolta, hogy előtét ellenállással és egy leddel lecsökkentem a 36V-ot... Így határértéken belül lesz az üzemi feszültség... Az megoldható?
(#) ferci válasza Helios hozzászólására (») Jún 11, 2015 /
 
Te írtad, hogy azok a panelek még nincsenek készen... akkor mi a gond?
Nem szeretnéd tudni a tutit? Kontrollt írtam, nem véglegest..
Beírtam az előbb, hogy ellenállást NE tegyél oda... megokoljam???
A ledet hová tennéd? Előterhelésnek jó egy 1kohm is.
Sorbakötve pedig a bemenő körben tönkrevágnád egy 150 mA-es árammal, pölö...
A hozzászólás módosítva: Jún 11, 2015
(#) Helios válasza ferci hozzászólására (») Jún 11, 2015 1 /
 
Kipróbálom mindenféleképpen...
(#) kadarist válasza Helios hozzászólására (») Jún 11, 2015 /
 
Néhány sorosan kötött dióda jobb lenne a bemeneti feszültség csökkentéséhez, a terhelésnek pedig a soros ellenállással kiegészített LED nagyon jó választás.
Következő: »»   3 / 4
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem