Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » A műhely (bemutató topik, ahol az alkotások készülnek)
Ez a műhelyünkről készült képek, leírások, mi miért oda került, hogy lehetne még jobb hozzászólások témája.
Lapozás: OK   129 / 308
(#) Collector válasza Krisz03 hozzászólására (») Aug 3, 2011 /
 
Hmm, egy lámpa felszerelése még eszembe se jutott.
Sajnos nincsenek hozzá cserekerekek, csak néhány, ami a gépre van szerelve.
(#) Alkotó válasza Collector hozzászólására (») Aug 3, 2011 /
 
A festegetés valóban időt rabló dolog, de semmi értelme egy régi gépél. Ezeknek általában számos egyéb hibája van, amik valóban fontosak. Itt-ott lötyög, itt-ott lóg egy kicsit, itt-ott folyik egy kicsit. Ha jól emlékszem ennek is siklócsapágyas a főorsó tokmány oldali csapágya, ami felvet némi kis problémát. Nem maga a siklócsapágy, mert az elég jó is tud lenni bizonyos esetekben, hanem annak a kopása. Többször láttam már olyat, hogy az állítókúp végig ért, tehát már nem lehetett utána húzni. Egy ilyen csapágyat újra legyártatni, cirka 30.000 Ft, amiből 20.000 csak az alapanyag.
És még nem is említettem a hajtóművet, az előtoló mechanizmust, és annak cserekerekeit.
Tehát ha dolgozni akarsz, akkor ne festésre pazarold az időt, hanem a minél optimálisabb feljavításra.
Az újra-festés általában a teljesen felújított gépek kiváltsága. Na és sokan azért csinálják, mert csak eladni szeretnék, és ezzel meg lehet téveszteni a tapasztalatlan vevőket.
(#) Collector válasza Alkotó hozzászólására (») Aug 3, 2011 /
 
Igen, siklócsapágyas. A hajtóműházat, a szegnyerget, az álló és futóbábot akarom egyelőre csak lefesteni, mert nagyon lejött róla már a festék, és rozsdásak, be vannak állva (már a bábok). Menet közben meg ne hulljanak már festékdarabok, meg rozsda mindenfelé. 1500 forint a festék, tehát ez nem egy nagy kiadás azért cserébe, hogy normálisan nézzen ki az egész. Meg most még dolgozni úgysem tudok vele, ki kell építsek hozzá mindent. 1 hét alatt rendbe lehet hozni külsőleg, akkor miért ne?
Amit tudtam átnéztem rajta, ezeket az utánállítási lehetőségeket még meg kell nézzem, csak kellene egy gépkönyvet is szereznem hozzá.
(#) Alkotó válasza Collector hozzászólására (») Aug 3, 2011 /
 
A gépkönyv nem árt, meg lehet vele spórolni elég sok töprengést, mert bizony korántsem egyértelmű mindig, egy-egy szerkezet felépítése, és hogy azt hogyan lehet szétszedni.
De nem nélkülözhetetlen, sokszor elég a rutin és a józan ész kombinációja is.
(#) Collector válasza Alkotó hozzászólására (») Aug 3, 2011 /
 
Rutinom az nincs, én kezdő vagyok
Az előző esztergán csak egy két alap dolgot tanultam meg pár év alatt.
(#) nagy hoho válasza Collector hozzászólására (») Aug 3, 2011 /
 
De jó!!! Irigylésre méltó kis gép. Nekem is műszerész van de egy nagyobb vasdarabot esztergálva beremeg. Nincs öntöttvas felépítmény amitől stabil a gép.
(#) ntomi hozzászólása Aug 3, 2011 /
 
(#) Collector válasza nagy hoho hozzászólására (») Aug 4, 2011 /
 
Próbáld meg lecsavarozni, bár én nem szoktam.
(#) Krisz03 válasza Collector hozzászólására (») Aug 4, 2011 /
 
Én így vettem, hogy volt rajta lámpa. Elég gyári kinézetű, tehát nem utólag felszerelt. Az enyémnek egyébként más a motorja, hosszabb. Ja, és az ajtaján KART felirat olvasható.
(#) Collector válasza Krisz03 hozzászólására (») Aug 4, 2011 /
 
Hát a lámpa legyen a legnagyobb problémám

Ma egész nap a festéket szedtem le vésővel és kalapáccsal, lefestettem az egyik oldalát, azért barátibb lett. Tehát amikor már 3 centis darabokban hullik a festék róla, a repedések meg kitakaríthatatlanul teli vannak olajos mocsokkal, akkor már inkább leszedem a régit.
(#) zolika60 válasza Collector hozzászólására (») Aug 4, 2011 /
 
Nem dolgoztál hiába.
(#) Krisz03 válasza Collector hozzászólására (») Aug 4, 2011 /
 
Nos, az enyémre is ráférne egy festés, és akkor az is ilyen szépen nézhetne ki.
(#) Collector válasza Krisz03 hozzászólására (») Aug 4, 2011 /
 
Ez a hammerite kalapácslakk relatíve közel áll színben az eredetihez, 1500 forint a 250ml, és az van rajta, hogy 7m^2-re elég. Ha még pontosabb szín kell, akkor van egy zöld lakk, a kettőt keverve szerintem nagyon jól meg lehet közelíteni az eredetit. De nekem nem volt célom, inkább vettem egy vöröset is, és azzal meg az eredetileg vörös helyeket festem majd újra. Viszont az eredeti vörös festéket semmiképpen ne próbálja senki kromofággal leszedni, mert eszméletlenül büdös. A zöldhöz meg felesleges, mert oda úgyis véső kell.
(#) nagy hoho válasza Collector hozzászólására (») Aug 4, 2011 /
 
Most épül az új műhelyem, lefogom betonozni.
(#) SALáta válasza Collector hozzászólására (») Aug 5, 2011 /
 
Esetleg szemcseszórás. Azzal patyolat tisztára le lehet takarítani. Bár szerintem a felületből is szed le. Ha a cégnél valami nagyon rozsdás (nem olajos, csak rozsdás) akkor feldobjuk a szemcseszóróra és pár perc alatt fémtiszta. Persze jó lenne egy mester aki fel tudja hántolni a szánokat. Azért mostanság már egy drót egy anyag mert múltkor elég nagy hangja volt egy 10kg körüli készüléknek mikor leesett. )
(#) Collector válasza SALáta hozzászólására (») Aug 5, 2011 /
 
Darabokra kéne szedni az egészet, hogy tökéletesen ki lehessen tisztítani, arra szerintem egyelőre nincs szükség. Lefestettem a másik oldalát is, meg leszedtem róla a táblákat, mert olvashatatlanok, és deformáltak voltak, majd marok újat.
(#) nagy hoho válasza Collector hozzászólására (») Aug 5, 2011 /
 
Nekem ilyen lenne vele aludnák!
(#) Gafly válasza nagy hoho hozzászólására (») Aug 5, 2011 /
 
Hááát Hoho:
Mióta barátomnak kettőnél több eszterga gépe van azóta eggyel kevesebb felesége
Szerintem a kettö között van valami összefüggés (és az fordított )....
(#) nagy hoho válasza Gafly hozzászólására (») Aug 5, 2011 /
 
Tudod 40 évi házasság után már nem venné zokon a nejem ha az az esztergával aludnék. Sőt!
(#) mps válasza nagy hoho hozzászólására (») Aug 6, 2011 /
 
Legalább egy esztergám lenne...
(#) Doncso válasza nagy hoho hozzászólására (») Aug 6, 2011 /
 
Adnék egy asszonyt egy esztergáért.
(#) Alkotó válasza Doncso hozzászólására (») Aug 6, 2011 /
 
Fiatal? Csinos? Jól főz? Házias? Vagy gusztustalanul gazdag?
(#) nagy hoho válasza Doncso hozzászólására (») Aug 6, 2011 /
 
Óráspad is jó?
(#) t.gergo hozzászólása Aug 10, 2011 /
 
Üdv mindenkinek!
Mivel annyi műhelyet láttam ezért én is felrakok pár képet az enyémről.
(#) Gafly válasza t.gergo hozzászólására (») Aug 10, 2011 /
 
Szép.
Balkezes vagy ugye, és azért így rendezted így ergonómailag (fény jobbról, stb...)?
(#) t.gergo válasza Gafly hozzászólására (») Aug 10, 2011 /
 
Így van, balkezes vagyok.
(#) Gafly válasza t.gergo hozzászólására (») Aug 10, 2011 /
 
Nincsen ezzel semmi gond, a zsenik nagyobbrésze az
Csak annyira látszott ...
Valamint azt mondják hogy minden csapatba kell egy balkezes. Próbáltál már a másik sarokba fúrni/csavarozni? Na az egy halál
(#) t.gergo válasza Gafly hozzászólására (») Aug 10, 2011 /
 
Énis így tudtam... Eddig még egyszer se próbáltam a másik oldalon de nem is fogom
(#) Ricsi89 válasza t.gergo hozzászólására (») Aug 10, 2011 /
 
Van, amikor muszáj jobb kézbe venni a pákát, vagy egyéb szerszámot. Én is balkezes vagyok, és néha nekem is kell jobb kézzel is dolgozni. Nem árt néha fejleszteni egy kicsit a jobb kéz technikáját is. Ki tudja mikor lesz szükség arra is.
(#) t.gergo válasza Ricsi89 hozzászólására (») Aug 10, 2011 /
 
Ismerős szituáció, majd valami satuszerűséget kelene még beszereznem és egy halom dolog egyszerűbben menne...
Következő: »»   129 / 308
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem