Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   2878 / 3948
(#) nemprofi válasza Bakman hozzászólására (») Okt 28, 2016 /
 
Kösz. Akkor felesleges fóliázgatnom. Egyégként most vettem észre nemrég, hogy van egy laptopos topic is, de már mindegy.
(#) proli007 válasza vladcepes hozzászólására (») Okt 28, 2016 /
 
Igen így, de mehet mind kettő a 12V feszültségről.
(#) Kovabe hozzászólása Okt 28, 2016 /
 
Sziasztok
Tegnap kézhez vettem a DSO138-at ésössze is szereltem, elsőre ment minden.
Olyan kérdésem lenne hogy mekkora feszültséget lehet vele mérni maximum?
(#) csanyipal hozzászólása Okt 28, 2016 /
 
Tiszteletem!

Változtatható-e egy szervómotor elfordulásának sebessége?
Más szóval, gyorsítható-e, vagy lassítható-e a forgási sebessége adott szögelfordulás alatt?
Ha igen, akkor jó lenne programból vezérelni.

Pl.: egy Arduino UNO -val vezérelném, ami programozható.
(#) Kovabe válasza csanyipal hozzászólására (») Okt 28, 2016 / 1
 
Pl feszültség módósítással igen. 4,8 és 6V között lehet használni és ugyebárkisebbfeszültség lassab elfordulás, nagyobb sebesség gyorasbb elfordulást eredményez.
(#) Bakman válasza csanyipal hozzászólására (») Okt 28, 2016 / 1
 
Kb. úgy, hogy nem egy lépésben adod meg az elfordulás mértékét, hanem fokozatosan. Igaz, így már inkább léptetőmotorra fog hajazni.
(#) jubilleum hozzászólása Okt 29, 2016 /
 
Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Van itthon egy Ilyen kis vevő egység a kapcsoló mögött, amivel tudom távirányítani az égőt.
Eddig fénycsövek voltak a foglalatban, amik "csak" zúgtak a vevő miatt, de most lecseréltem őket ledesre , amik viszont vibrálnak is. Ha kiszerelem a vevő egységet akkor mindkét esetben megszűnt a tünet. A kérdésem az lenne hogy ennek mi az oka, és hogy hogyan tudom kiküszöbölni? Hasonlót vettem észre amikor a kapcsolóban an egy kis világítás (amivel sötétben is meglehet találni)
Köszönöm!
(#) Kovabe válasza jubilleum hozzászólására (») Okt 29, 2016 /
 
Szia
sajnos van egy kis áteresztése a kapcsolllllllónak és ezért van ez a jelenség. Esetleg egy hagyományos izzót tegyél be, az jó lesz vagy pedig olyan ledes izzót keress ami fényerőszabályozható.
(#) jubilleum válasza Kovabe hozzászólására (») Okt 29, 2016 /
 
Értem, és mitől van ez az áteresztés?
Nem lehet valami áramkört közé rakni, ami ezt orvosolja?
(#) Kovabe válasza jubilleum hozzászólására (») Okt 29, 2016 /
 
Én ennyire nem vagyok penge de az tuti hogy valami ssr van a dobozban. Azt lehet hogy az ssr helyére teszelegy relét illetve az RC tagot kiiktatod belölle, valoszinű hogy az okozza a bajságot.
(#) Kovabe válasza jubilleum hozzászólására (») Okt 29, 2016 /
 
Sajnos itt a megfejtés:
Idézet:
„Nem szükséges nulla vezeték.”

Ez a termékleírásban volt,akkor muszáj neki minimális feszültséghogy a vevőnekmeglegyenatápja.
(#) jubilleum válasza Kovabe hozzászólására (») Okt 29, 2016 /
 
Oké, és akkor a vevőegység után, de a foglalat előtt nem lehetne berakni valami "varázslatot"?
(#) lajos1969 hozzászólása Okt 29, 2016 /
 
Sziasztok!
Lenne egy kérdésem ha nem gond. csináltam egy kis végfokot , erre egy bluetooth-os mp3-at szeretnék rákötni annyi a gondom ha arra a tápra van kötve a bluetooth egység amire az erősítő akkor óriási zaj van a bluetooth csatornán!!! De ha egy külön tápról táplálom a bluetooth egységet akkor süket semmi zaj! Ezt hogy lehetne megoldani?? Remélem érthetően írtam le a problémámat.
Köszönöm!
(#) lajos1969 válasza lajos1969 hozzászólására (») Okt 29, 2016 /
 
Itt az erősítő rajza!
Meg a lejátszó! Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Okt 29, 2016
(#) diysub hozzászólása Okt 29, 2016 /
 
Sziasztok!
Szerintetek melyik kis erősítő lenne a legjobb egy telefonhoz való kis hangsugárzó megépítéséhez?
1
2
3

Olyan kérdésem lenne még, hogy ez a kis áramkör ezzel az akkuval megfelelő lenne ezekhez az erősítőkhöz?
akku+töltő
(#) Bakman válasza diysub hozzászólására (») Okt 29, 2016 /
 
Az 1-es típust használtam már, ügyes. Persze csak akkor, ha nem high-end kell. A másik kettő is a PAM8403-as IC-re épül, nagy különbségek nincsenek. Az első amolyan minden az egyben, a potenciométer egyben kapcsoló is.
(#) diysub válasza Bakman hozzászólására (») Okt 29, 2016 /
 
Ezt jo hallani, koszi. Nem kell tul jo minoseg.
2 db 3-5W-os hangszorohoz kellene.
Olyan gondod nem volt vele, amit PWM erositokrol lehet olvasni, hogy a hangszoroval osszekoto vezetek antennakent mukodott?

Udv.
(#) Bakman válasza diysub hozzászólására (») Okt 29, 2016 /
 
Nem, igaz, nem is használtam hosszú vezetékeket, max. 15 - 20 cm lehetett.
(#) diysub válasza Bakman hozzászólására (») Okt 29, 2016 /
 
Remek, nekem max 5 cm hosszu ha lesz, remelem jol fog mukodni, koszi.
2*3W-os teljesitmenyt nagyjabol leadja szerinted?
A hozzászólás módosítva: Okt 29, 2016
(#) gyoran válasza jubilleum hozzászólására (») Okt 30, 2016 /
 
Szia

Ennek a kis elektronikának is kell valamennyi áram, hogy működjön. Ezt onnan szedi, hogy sorba van kötve a lámpával, és kikapcsot állapotban is vezet egy kicsit, és az így folyó áram táplálja a rádiós vevőt pl. Enélkül nem működne.
Ez viszont elég ahhoz, hogy a kisfogyasztású lámpák, pl LED-ek erre már fényt adjanak ki magukból.
Egyébként is a leírása szerint 5-300 W a teljesítményhatár. A LED-ed pedig -le merem fogadni - 5W alatti.
Szóval ez a technológia nem jó ilyen környezetben. Sima izzóval (5W felett) jól kell menjen.
Nekem is van ilyen, kompakt fénycsövön az is hunyorog kikapcsolt állapotban de nem zavaró.
A varázslaton pedig sokat gondolkoztam. Az elektronikának kéne kb. (sacc) 1 mA. Ezt még megkaphatná egy ellenálláson vagy kondin keresztül is, ami párhuzamos a LED-del, de miután nálam a lámpa alig van bekapcsolva, az így keletkező fölös fogyasztás több, mint amennyit nyerek a LED-del a hagyományos izzó ellen. És mivel - nálam -nem zavaró, itt abba is hagytam.
És miután a helyzet megoldása a nulla vezető lenne, de azt a házakban nem igazán húzzák bele pluszban, ezért nincs nekem még full távírányítós lakásom:
A hozzászólás módosítva: Okt 30, 2016
(#) gyoran válasza gyoran hozzászólására (») Okt 30, 2016 /
 
P.S. ha van kedved kisérletezni, rakjál párhuzamosan a LED-del mondjuk először 220K 1/2 W ellenállást. Aztán, ha semmi eredmény, csökkentsd az ellenállás értékét max a feléig, de a teljesítményre vigyázz, mert annak meg nőnie kell. Előbb utóbb nem éri meg, jobb az izzó.
De ez csak tüneti kezelés.
A nálam okosabbakhoz: mivel a LED-ek szerintem brutálisan rossz kapacitív cosFI értéket adnak, nem lehetne a LED-del párhuzamos induktivitással dupla nyereséget elérni? Nem számolgattam, csak ötleteltem.
A hozzászólás módosítva: Okt 30, 2016
(#) Bakman válasza gyoran hozzászólására (») Okt 30, 2016 /
 
Legyen inkább 1 W-os az az ellenállás, számolva az átütési szilárdsággal is.

Az ilyen kismértékű kapacitív terhelésnek igazábol örül a szolháltató, az ipari gépek úgy is induktív irányban terhelik a hálózatot. Fázisjavítással nem tudsz nagyobb nyereséget elérni mert a valós teljesítmény "adja" a fényt.
(#) jubilleum válasza gyoran hozzászólására (») Okt 30, 2016 /
 
Az a helyzet hogy a csillárban 3 foglalat van, és mindegyik fogalaltban egy 16wattos led van (1521 lumenes darabja, nagyon sötét a szoba) Szóval 5w-nál jóval többet fogyaszt. A probléma pedig nem az hogy kikapcsolva villog, mert olyat nem tesz, hanem ha bekapcsolom akkor vibrál.
A hozzászólás módosítva: Okt 30, 2016
(#) Bakman válasza jubilleum hozzászólására (») Okt 30, 2016 /
 
Ha a LED-es lámpatestek nem szabályozhatóak (a többségük ilyen), akkor nincs mit tenni, mint lecserélni őket vagy kiszerelni a fényerőszabályzót.
(#) gyoran válasza jubilleum hozzászólására (») Okt 30, 2016 /
 
Bocs, akkor félreértettem az esetet.
Viszont akkor nincs ötletem. Ha annyi feszültség esik rajta, hogy a LED-nek már nem marad, akkor végképp nem tudom mivel lehetne javítani. Kábelbehúzással vagy sima izzóval persze igen, csak, hát pont ezt akarja az ember elkerülni.
(#) jubilleum válasza Bakman hozzászólására (») Okt 30, 2016 /
 
Nem a led tényleg nem fényezőszabályozható, viszont a kapcsoló sem fényerőszabályzó, csak egy távirányított kapcsoló.
(#) Bakman válasza jubilleum hozzászólására (») Okt 30, 2016 /
 
Akkor ennyit tud a kapcsoló, másikat kell választani.
(#) csanyipal hozzászólása Okt 30, 2016 /
 
Tiszteletem!

Van-e arra mód, hogy egy elektronikai szerkezettel egy pl.: 40x40 mm felületet egyik pillanatban elektrosztatikussá tegyünk, majd egy másik pillanatban elektrosztatikusan semlegessé tegyünk?

Ha van ilyen lehetőség, lehetne-e gyengítenünk, vagy erősítenünk e felület elektrosztatikus töltésének erejét?

Köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Okt 30, 2016
(#) Gafly válasza csanyipal hozzászólására (») Okt 30, 2016 /
 
Természetesen van.
De azért jó lenne tudni a célját is, mert például nem mindegy hogy lesz-e a közelében ember, és baj-e ha odanyúl, akkor meghal?
A hozzászólás módosítva: Okt 30, 2016
(#) csanyipal válasza Gafly hozzászólására (») Okt 30, 2016 /
 
Ha lehetne, akkor porszedéshez jól jönne a lakásban. Pl.: egy kis önjáró robot összeszedné a port a padlón, majd egy adott sarokban lerakná a port: azaz, egy másik felület magához rántaná elektrosztatikus úton az összeszedett port a kis robot 40x40-es felületéről.
Következő: »»   2878 / 3948
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem