Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3870 / 3950
(#) Delinsky válasza Bakman hozzászólására (») Júl 16, 2023 /
 
Tehát kuka?
(#) pipi válasza Delinsky hozzászólására (») Júl 16, 2023 /
 
A műszered is csalhat, egy friss hasonló kondit mennyinek mutat? Az a mF nem inkább µF nagyságrend?
(#) Bakman válasza Delinsky hozzászólására (») Júl 16, 2023 /
 
470 µF helyett 760 µF jelentős eltérés (kuka), de lehet mérési hiba is. Mérj meg egy biztosan jót a műszerrel. Az sem mindegy, mivel méred, mert ha polaritásfüggő a kondenzátor és "fordítva" csatlakoztatod a műszerhez, jelentősen eltérő értéket mutathat.
(#) jani1987 válasza diamik hozzászólására (») Júl 16, 2023 /
 
100 nanós kondit kértem a boltban. Műszerrel mérve 70 körül volt. Azóta inkább bontott de bevizsgált alkatrésszel dolgozom.
(#) Delinsky válasza pipi hozzászólására (») Júl 16, 2023 /
 
Egy panelen van. A panelen van másik ilyen kondi is , de az kb. jó. Természetesen 470 µF helyett mutat ekkora értéket. Kidobom, csak nem értettem mitől van ez. Kb. hatvan éves készülék tápegységében van. Olyanról már hallottam, hogy csökken a kapacitás, de hogy nő?
(#) Skori válasza Delinsky hozzászólására (») Júl 16, 2023 /
 
Régen gyártottak olyan kondikat, amelyeknek +80%/-30% volt a tűrése. Kerámia kondiból ma is kapni ilyet, de a régi elkók között is sok ilyen volt. Volt MM gyártmányú 33000µF-os kondim, ami 30 évesen még majdnem 50000µF volt mérve (nem volt hibás, és még az ESR is alacsony volt).
(#) Bakman válasza Delinsky hozzászólására (») Júl 17, 2023 /
 
Kiforrasztva is mérd meg mert a környező alkatrészek beleszólhatnak a mérésbe.
(#) Gafly válasza Bakman hozzászólására (») Júl 17, 2023 /
 
Mivel nem tudjuk hogy miben van, és mivel mérte, ezért egyértelműen igazad van.
Kérdező is lehetett volna szószátyárabb...
(#) zamatőr válasza Gafly hozzászólására (») Júl 17, 2023 /
 
AA ceruza elemről kelene működnie, és ha a lakásban nincs térerő akkor is működik? Pontos megnevezése a modulnak? Kapcsolást tervezni nem tudok csak kísérletezek amíg összejön, még a szinkronizálás is kísérletezés az inga hosszával stb... A működtető tekercs már megvan ( "bólogató virág" -ból vett tekerccsel már működött egy tranzisztoros kapcsolásos inga) de tudok készíteni is .
A hozzászólás módosítva: Júl 17, 2023
(#) zamatőr válasza Bakman hozzászólására (») Júl 17, 2023 /
 
Fontos lenne a minimális fogyasztás . Itt írtál a DS3231 modulról 1mp-es beállítást , tudnám használni ? Bővebben: Link
(#) pucuka válasza zamatőr hozzászólására (») Júl 17, 2023 /
 
Idézet:
„ha a lakásban nincs térerő akkor is működik?”

Ha nincs (elegendő) térerő, akkor semmilyen rádiós eszköz nem működik.
(#) JMarton87 hozzászólása Júl 17, 2023 /
 
Kedves Fórumozók!

Egy témában szeretném kérni segítségetek!
Tavaly költözéskor csináltam egy kis átalakítást, pár dugaljt odébbraktam.
Most, hogy volt idő, hívtam egy villanyszerelőt, hogy nézze, mérje át a lakást, meg amit én csináltam.
Hála Istennek rendben találta a dolgokat, de mondott egy valamit, ami elgondolkodtatott. Én annó úgy láttam gyerekként, hogy behúzáskor a vezetéket szappannal megkenik. Ott, ahol a behúzóra rákötöm a vezetétek és leszigszalagozom, ott én is megkentem, sajnos eszembe sem jutott, hogy ez esetleg probléma, nekem ez természetes volt.
Mondta, hogy nem jó, mert lúgos, és vazelint kell használni - de nagy jelentőséget nem tulajdonított neki.
Engem viszont elgondolkodtatott, és nem szeretnék én okozni problémát.
Szerintetek ki kellene húzatni ezeket a vezetékeket, és újakat behúzni? Egyébként a kilógokon semmi sem látszik, meg az a rész, ahol megkentem, azt biztosan levágtam, de ilyen távlatban már én sem emlékszem =(

Előre is köszönöm válaszotok, segítségetek!
(#) Lamprologus válasza JMarton87 hozzászólására (») Júl 17, 2023 /
 
Hááát ... szerintem már ne foglalkozz vele!

Ha a vezeték elejét bekented és azt végig húztad a csőben, akkor a vezeték végig, és a cső belső fele is végig szappanos lett. Gondolom a csövet meg úgysem akarod kivésni, vagy kimosni.
A lug rongálhatja a vezeték szigetelését, pár évtized múlva nézzél rá, nem-e repedezik!
(#) Régi motoros hozzászólása Júl 17, 2023 /
 
Ismeritek ezt az áramszint kapcsolót? A készülékre 0.5A max kapcsolható áramérték van megadva.
Na de ha megnézem a 4N60 FET adatlapját, abban 4A szerepel.
Jól sejtem, hogy a készüléken a félvezető hűtés hiánya miatt engedélyeznek csak fél ampert kapcsolni?
Esetleg ha kis áramnál kell kapcsolni, akkor a vezérlő G feszültsége alacsonyabb, és nem nyit ki teljesen?
(#) Bakman válasza zamatőr hozzászólására (») Júl 17, 2023 /
 
Lehet azt is használni, de használat előtt be kell állítani egy mikrokontrollerrel.
(#) Bakman válasza Régi motoros hozzászólására (») Júl 17, 2023 / 1
 
A hűtés és/vagy a FET normális meghajtásának hiánya miatt nem engedélyezett a nagyobb áram kapcsolása.
(#) zamatőr válasza Bakman hozzászólására (») Júl 17, 2023 /
 
Azt sajnos nem tudom megoldani de talán a DS1307 ic-vel igen. Van egy órapanelem (vicsys-től pic16f877a -val)amin működik és 1mp-en villog egy led.
(#) Bakman válasza zamatőr hozzászólására (») Júl 17, 2023 /
 
Hova van kötve az a LED? A PIC-re vagy az RTC IC-re? Ha az RTC IC tápellátása megszűnik, visszaáll minden beállítása a gyári értékre. DS1307 nem olyan pontos, mint a DS3231.
(#) zamatőr válasza Bakman hozzászólására (») Júl 17, 2023 /
 
Az RTC 7-8 lábra 10k -val sorosan. Tudom nem olyan pontos de a másikat nem tudom beállítani.
(#) Jonni válasza JMarton87 hozzászólására (») Júl 17, 2023 /
 
Az ami a szappanból származik az nagyon gyenge lug (a kezednek se lesz tőle baja de a müanyagnak még annyira se ), szinte elképzelhetetlen , hogy lesz valami baja a szigetelésnek. A kábelek szigetelése sokkal több igénybevételt is kibírnak.
(#) pipi válasza Régi motoros hozzászólására (») Júl 17, 2023 / 1
 
Az sem mindegy milyen rézfólia szélesség van a nyákon...
(#) antiktelefon hozzászólása Júl 18, 2023 /
 
Eredetiek ezek a FETek? TMEs a 2db, 1db az régi eredeti.
Sokkal rondább és változó melységű a feliratozása, ködös a tok felülete és az ir logo jóval mélyebb, mont a többi szöveg és kisebb felbontású a lézer, mint a régin.
(#) Skori válasza antiktelefon hozzászólására (») Júl 18, 2023 /
 
TME-től eddig még sosem kaptam hamisítvány FET-et, szerintem a gyártótól vásárolnak.
(#) Bakman válasza antiktelefon hozzászólására (») Júl 18, 2023 /
 
Simán lehet, hogy lecserélték/átállították a gravírozó részt. A FET kódolása alapján a két új régebben készült (2003 7. hét, "D" gyártósor), mint a használt (2004 47. hét, "D" gyártósor), a két dátum között 1.7 év van. Skori tapasztalatát én is osztom.

szerk.:
Gondolom arra már nem jutott energia, hogy a gravírozáskori füstöt letöröljék a tokról.
A hozzászólás módosítva: Júl 18, 2023
(#) bitmixer hozzászólása Júl 18, 2023 /
 
Nem találtam jobb témát a kérdésemnek, bocs.
Szomszédom vett egy ilyen mágnesszelepet, és engem nyaggat, hogy számoljam ki neki, hogy lehetne áttekercselni 12 VDC-ről 230 VAC-re:
https://www.banggood.com/1-or-2-3-or-4-1-Inch-12V-Electric-Solenoid...0.html
Mivel én ilyen mágneses témákban teljesen járatlan vagyok, kérdezném a hozzáértőket, hogy érdemes-e egyáltalán próbálkozni, és ha igen, miért nem
Számomra egyébként meglepő volt, hogy 3 Ampert vesz fel 12 V-ról.
(#) Gafly válasza bitmixer hozzászólására (») Júl 18, 2023 /
 
A DC és AC mágnestekercs között nem csak a menetszámban van különbség, hanem például van benne beépített rövidrezárt menet is, konstrukciósan.
Adjál neki egy dugasztápot, mindenki nyugodtan alszik utána. Ha nincsen, akkor viszek ajándékba.
(#) pipi válasza bitmixer hozzászólására (») Júl 18, 2023 /
 
Szerintem lehet kapni tekercset külön, még akár az is lehet tudok túrni az egyik ismerősömnél használt rossz szelepről. Az is kérdés lehet, milyen vasmag van benne, hogy viseli az AC-t
(#) antiktelefon válasza Bakman hozzászólására (») Júl 18, 2023 /
 
Pont ez az, ahhoz képest, hogy milyen gyakori FET, túl régi a date code és ez a gagyi vastag vonalas, rosszul fókuszált csomós lézergravírozás leginkább hamis és új gyártású félvezetőkre jellemző. Meg a típusjelzés is más, a kerekterek elhagyása pont a régebbi tîpuson furcsa. Eléggé nagy terhelésen, de kis frekin mennek, remélem jó lesz, de nem szimpatikusak.
(#) pipi válasza maszatomyhu hozzászólására (») Júl 18, 2023 /
 
Most jött szembe... hátha segít, ha még nem oldódott meg:
https://www.checkfiletype.com/
(#) Bakman válasza antiktelefon hozzászólására (») Júl 19, 2023 /
 
A "gyakori" relatív fogalom. Az viszont gyanítható, hogy a TME nem harmincasával veszi ezeket, kell némi idő, amíg újra kell tölteni a készletüket. Egy számjegy jelöli az évet, a 3-as szám lehet 2003 vagy 2013 is. Hibás gravírozóbeállítás is lehet a túl mély jelölés eredménye.

A gyártósoron van -tól -ig elfogadott érték, lehet, hogy ez éppen a határon van, a még éppen jó kategóriában de ez nem csökkenti a termék élvezeti értékét.
Következő: »»   3870 / 3950
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem