Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   919 / 3950
(#) gg630504 válasza kormoran hozzászólására (») Jún 29, 2010 /
 
Megjegyzés: szokásos angolszász mértékegységzagyvaság, pongyolaság.
22 AWG -> d = 643.8 μm
22 MWG -> d = 2,2 mm
Röpke 3,417-szeres eltérés.
Biztos, mindkettővel jó
(#) gg630504 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 29, 2010 /
 
Kár volt kutakodni, mert van még SWG is.
22 SWG -> d = 0.711 mm.

Bővebben: Link AWG leírás itt.
(#) zoka válasza proli007 hozzászólására (») Jún 29, 2010 /
 
Ez már túl egyszerű
Köszi szépen
zoka
(#) kadarist válasza qvasz2 hozzászólására (») Jún 29, 2010 /
 
Alapvetően köszönjük! Én az adatlapnak hiszek.
(#) qvasz2 válasza kadarist hozzászólására (») Jún 29, 2010 /
 
Nincs az adatlappal semmi gond: a csoki szigetelése tudja, amit ráírtak. Viszont ha NYÁK-ot tervezel, neked kell(ene) tudni a vonatkozó előírásokat.
(#) pucuka válasza SzervízMacska hozzászólására (») Jún 29, 2010 /
 
Nem is tudom. A gauge = mérték, becslés, vasúti nyomtáv (Rail gauge), szabvány, kaliber (szótárból), minden, csak nem átmérő. Azt, meg hogy 10 el osztod, és megkapod mm -ben, honnan vetted? Olvasd el figyelmesebben, végig. Különben is a #0 méret az mennyi is a számításod szerint? Mert a táblázatod szerint 8.2524 mm, és a méretszámok növekedésével az átmérő csökken. #22 = 0.645, a #32 AWG = 0.2032, ha elkerülte volna a figyelmed.
(#) SzervízMacska válasza pucuka hozzászólására (») Jún 29, 2010 /
 
[OFF]Szia. Csak azért kezdtem keresni, mert Te magabiztosan AWG értéket adtál meg, holott ez nem szerepelt az eredeti kérdésben. A forrást linkeltem. Azért, idézem az idevágó részt:
Idézet:
„Metric Gauge: In the Metric Gauge scale, the gauge is 10 times the diameter in millimeters, so a 50 gauge metric wire would be 5 mm in diameter.”
Nem Veled akartam vitába szállni, csak érzékeltetni, hogy hiányos a kérdés, így egy másik lehetséges megoldást mutattam csupán.

Üdv.: Macsek
(#) dizi hozzászólása Jún 30, 2010 /
 
Hello urak.
Lenne egy kérdésem .
Szeretnék építeni egy olyan áramkört ami tartalmazná
4db napelemes kerti lámpa belsejét kivéve az aksikat mert azt egy db 1,2 voltos góliát aksi helyettesítené mellékelem a képet az elképzelésről és egyet a bontandó lámpáról,szerintetek életképes e.
Figyelem a rajz csak egy skicc egy vázlat.
(#) dizi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 30, 2010 /
 
Csak azért írtam ide ,mert itt nagyobb a forgalom,vagy nyitnom kellett volna egy újabb egyoldalas témát?
Amúgy meg simán elmegy a kezdő kérdésben.
(#) dizi válasza (») Jún 30, 2010 /
 
Na jól van,inkább hagyjuk.
(#) David.zsombor válasza qvasz2 hozzászólására (») Jún 30, 2010 /
 
A kapcsolásban is úgy volt megcsinálva
(#) David.zsombor válasza (») Jún 30, 2010 /
 
Szegény köbzoli :rinya: Már vagy három oldalja csakezt hallom tőle KERESŐ
(#) David.zsombor válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 30, 2010 /
 
Háát igen bár néha már nekem sincs erőm a sok sok oldalt végigolvasni de legalább az esetek 50%-ban találok valami számomra is használhatót.Ui:akkor ennek vegyem ki a közepét?Bővebben: Link
(#) David.zsombor válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 30, 2010 /
 
Akkor így jó?
(#) dave500 hozzászólása Jún 30, 2010 /
 
Sziasztok! Azt szeretném kérdezni, hogy egy kb 100W-os házimozi erősítő, hány v-al működhet?(Régebbi típus, DVD-s. Mert ebből nekem a mélynyomó kéne. Szerintetek egy egy 12V-os kocsi akksiról elmenne? Válaszotokat előre is köszi!
(#) David.zsombor válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 30, 2010 /
 
Hol?A középső nincs rajta.
(#) kisist1 hozzászólása Jún 30, 2010 /
 
Sziasztok!

a számítógépem fogyasztását szeretném megmérni. multiméterrel meg tudom ezt tenni?
P=U*A itt mennyire használható?
egy helyen olvastam hogy így nem épp pontos eredményt kapok, de mégis mennyire lesz pontatlan?
vagy milyen egyéb módszert használhatnék?
csak ezért nem szeretnék fogyasztásmérőre költeni

a multiméterem egy SAL (MAS 830)

előre is köszönöm a segítséget
(#) gg630504 válasza kisist1 hozzászólására (») Jún 30, 2010 /
 
Idézet:
„P=U*A”

Teljesítmény = feszültség * terület?
Milyen terület? Huzalkeresztmetszet?
(#) kisist1 válasza gg630504 hozzászólására (») Jún 30, 2010 /
 
bocsi áramerősségre gondoltam
P=U*I
(#) nagy_david1 válasza kisist1 hozzászólására (») Jún 30, 2010 /
 
Ez a műszer nem mér váltóáramot, úgy hogy hálozati oldalról való mérést kizárhatod.
(#) El_Pinyo válasza kisist1 hozzászólására (») Jún 30, 2010 /
 
Érdekességképpen a mellékletbe felteszek néhány mérési eredményt, mely a számítógépek kapcsolóüzemű tápegységének be-tápvezetékén voltak mérve. Az ábrákból látható, hogy az ideális esetben szinuszos jelek a valóságban mennyire nem azok. Hagyományos digitális multiméterrel csupán egy becslést lehetne tenni a felvett hatásos teljesítményre. Mindenképpen olyan műszer kell, mely képes valódi effektívérték (True-RMS) mérésére.
(#) kopaszs hozzászólása Jún 30, 2010 /
 
Sziasztok egy olyannal kapcsolatban kérnék segtséget hogy egy adaptert akarok egy 12v leadó tekercsből csinálni de valahogy le akarom tesztelni hogy lead-e 800mA DC-be azt esetleg lehet úgy teszek rá egy 1000mA
12v égőt és rámérek mennyit ad vagy ezt igy nem lehet?
(#) kisist1 válasza nagy_david1 hozzászólására (») Jún 30, 2010 /
 
tényleg ezt benéztem

akkor még annyit kérdeznék, hogy ha találok boltban fogyasztás mérőt, 3000Ft körül akkor az mennyire lesz vajon megbízható?
vagy a pontosságának szerepelnie kéne rajta ugye?
(#) ISF79 hozzászólása Jún 30, 2010 /
 
Sziasztok!


Meg tudnátok mondani, hogy ennél az infrás távolság érzékelőnél, hogy tudnám növelni az észlelési távolságot?
Jelenleg 15-20cm, jó lenne megduplázni.

Köszönöm.

Link
(#) qvasz2 válasza David.zsombor hozzászólására (») Jún 30, 2010 /
 
Ha nem veszed ki, akkor is működik, és valószínűleg nem is lesz vele gondod, de úgy nem teljesíti a vonatkozó előírást.(nincs meg a szükséges távolság) Ezeket a szabályokat azért alkották ilyen szigorúra, hogy semmiképpen se történjen baleset (pl itt átütés, áthúzás). Te most itt magadnak barkácsolsz, ha valami balul üt ki, az a te felelősséged, magadnak csináltad. De ha egyszer eljutsz oda, hogy másnak csinálsz dolgokat, és abból baleset lesz, azért már le is ültethetnek téged, mert nem tartottad be az előírásokat.
(#) hadnagyakos válasza kopaszs hozzászólására (») Jún 30, 2010 /
 
Igen, tegyél rá egy nagyobb áramú fogyasztót és köss sorba vele egy áramerősség mérőt. Ha leadja a 800mA-t vagy többet, akkor jó.
(#) kopaszs válasza hadnagyakos hozzászólására (») Jún 30, 2010 /
 
köszi a segtséget még egy dolog lenne ugye megcsináltam mindet tettem kondit meg gretz hidat ez oké de ugye a 12 v váltóból lett 15 v DC na most ez az adapter egy 12v-os hangaszerhez kell ez igy nem lesz baj ha rákötöm nem teszi tönkre a hangszert mert 15 v ad?
(#) Imi65 válasza kisist1 hozzászólására (») Jún 30, 2010 /
 
Megnéztem az általad megjelölt árkategóriájú fogyasztásmérő leírását. Nem tér ki külön a kapcsolóüzemű tápegység által üzemeltetett berendezések mérhetőségére, de a fázistényezőt figyelembe veszi, sőt, ki is jelzi. A megbízhatóságról természetesen e leírásban nem esik szó, de egyéb adatok szerepelnek benne. Pl. U=190-276V, I=0,005-16A, P=4416W, Ezen adatok 3%-os pontosságúak, míg a fogyasztásmérés 5% pontosságú, ha a hálózati feszültség legfeljebb 10% torzulású. A többi adat - villamos szempontból - nem igazán lényeges.
(#) djhua hozzászólása Jún 30, 2010 /
 
Szeretnek kesziteni egy stopperórat kijelzovvel ... ha lehetseges akkor ne Pic vagy Avr legyen !

Koszonom .. ha nyakrajzot is tudnatok adni akkor megkoszonném erosen ! :
(#) Mtt591 hozzászólása Jún 30, 2010 /
 
valamijen vezeték nélküli potméter kéne
Egy modellt szeretnél építeni, a távirányításhoz kellene. Vezetékes távirányítóhoz készítettem kapcsolási rajzot és a modell működéséről is csináltam egy vázlatot .
Ez egyébként valami helikopter szerűség
Következő: »»   919 / 3950
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem