Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1329 / 2489
(#) highand válasza Koncsar hozzászólására (») Máj 30, 2013 /
 
Én nem tartom parasztvakításnak. Ne felejtsd el, hogy te belenyúltál az eredeti hangképbe ahhoz, hogy ő tökéletesnek hallja. A vájtfülűek belenyúlás nélkül is tudnak jó hangot csinálni.

Hasonlat: az igazán jó csaj, smink nélkül is jó...

Meggyőzni nem akarlak, mindenki kövesse a saját meggyőződését.
(#) reloop válasza matyusz hozzászólására (») Máj 30, 2013 /
 
Szia! A 2N3055-nek van egy nagyobb testvére az MJ15015, az már 120V-os. Az ára még megfizethető, a HQ-nál láttam árulni.
(#) szamóca válasza highand hozzászólására (») Máj 30, 2013 /
 
No igen, de miközben tűzzel vassal irtanak minden frekimanipulatív ketyerét, sőt alkatrészt a láncban, mégiscsak olyan hangszínt próbálnak elérni a cajgjaikkal, és azok csereberéjével, ami a fülüknek jó.
(#) emersys válasza szamóca hozzászólására (») Máj 30, 2013 /
 
Mindenki a saját fülének kellemes torzítást keresi, a "High End" -ben, hifiben. -és persze legvégül a rendszer eredő spektrumképe lesz a mérvadó.

Nincs ebben semmi új, csak néha nehéz elfogadni a tényeket.
A hozzászólás módosítva: Máj 30, 2013
(#) highand válasza szamóca hozzászólására (») Máj 30, 2013 /
 
Ez így van ahogyan írod.
(#) matyusz válasza reloop hozzászólására (») Máj 31, 2013 /
 
A beszerzéssel van gond. Itt Szolnokon például egy elektronikai boltban megkérdeztem és Hq-tól rendelnék az ST-s 2n3773-at 1500Ft ért hoznák darabját... közben ~850FT. És 2db kellene. A választ köszönöm.
(#) Alkotó válasza matyusz hozzászólására (») Máj 31, 2013 /
 
MJ15003-at is nézd meg. Izmos darab.
(#) matyusz válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 31, 2013 /
 
Igen, köszönöm, de ezt még drágábban hoznák...
(#) univerzum hozzászólása Máj 31, 2013 /
 
Üdv. van egy gyári bontatlan Yamaha ax-500as erősítőm és B osztályos keresztezési torzítást lehet az egyik oldalt hallani rajta, mi lehet az oka? Van amikor nem csinálja, ez "ciklusfüggő"
(#) saraha válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 31, 2013 /
 
Vagy az ebay-en 400Ft/db és nem hamisak...nekem beváltak.
(#) Koncsar hozzászólása Jún 1, 2013 /
 
Sziasztok! Alakul a belsőség, távtartók, stb. Rosszak lettek a képek. A tegnap feltett dobozkámba ez majd becsúsztatható lesz. Jó nagy munka, távtartó ide távtartó oda, menetfúrások, elfáradtam. Majd még be kell vakolni az elejét hátulját. Katasztrófa. Segítséget, inkább tanácsot szeretnék kérni. a Trfó elötti lágyindítóba van egy X amperes bizti, a végfokon oldalanként egy egy 6-7 A bizti. Akérdés: Az egyenírányitás után a tápágakba +- ba tegyek még biztosítékot? Az élesztés és a terhelés próba ideje alatt volt benne, De ez a végleges összeállításnál már talán sok. A jótanácsokat nagyon szivesen fogadom. Köszönöm.
Üdv.
A hozzászólás módosítva: Jún 1, 2013
(#) ELKO26 hozzászólása Jún 1, 2013 /
 
Üdv.125w/8 ohm sal hanszórót hajtanék meg mp3 lejátszóval,milyen erősítőket ajánlotok? (17v-os trafóm van.)
(#) reloop válasza Koncsar hozzászólására (») Jún 1, 2013 /
 
Szia! A szekunder körben elegendő a végfok panelen elhelyezett biztosíték.
(#) Beringer 600 válasza ELKO26 hozzászólására (») Jún 1, 2013 /
 
Szia! Én TDA7294-et javallanék,egyszerű,és strapa bíró.
(#) ELKO26 válasza Beringer 600 hozzászólására (») Jún 1, 2013 /
 
Ezt nézegettem én is csak ez +- tápról megy,nekem csak+gnd tápom van.Ha +gnd tápot kap akkor mi van?
(#) Robi85 válasza ELKO26 hozzászólására (») Jún 1, 2013 /
 
Arra is van megoldás. Nézz át a TDA7294 topicba. Reloop forumtársunk alkotta meg és tette közzé.
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Jún 1, 2013 /
 
Szia! Köszi, csak ugye a +- 80V tápról működő hangsugárzó védelem nem lesz biztosítva. Ha az bezárlatól akkor ég a bíbor doboz. István vettem 15 m 0.5 vezetéket a +12 volthoz. Ha rátekertem és kimértem a 10 V AC-t elég ha szigetelőszallaggal betekerem?

Üdv: Gy
A hozzászólás módosítva: Jún 1, 2013
(#) reloop válasza Robi85 hozzászólására (») Jún 1, 2013 /
 
Köszönöm, hogy felhívtad rá a figyelmet! Sajnos a fórumtársunk 17V-os trafója nem szolgáltat hozzá elegendő feszültséget, csak abban az esetben ha terhelés hatására nem esik 16VAC alá. Valamilyen híd kapcsolású autós végfok IC lesz a megoldás, várom valaki belinkeljen egy bevált kivitelezést.
(#) reloop válasza Koncsar hozzászólására (») Jún 1, 2013 /
 
A védelem külön biztosítékot érdemel. Rá szoktam tenni a paneljára.
(#) Beringer 600 válasza ELKO26 hozzászólására (») Jún 1, 2013 /
 
Az a kapcsolás kialakításától függ,hogy mi van.Ha szimmetrikus táp kell neki,és te + gnd-t kötsz rá,akkor valószínű,hogy füst lesz,de ha egy tápos kapcsolásra kötsz + gnd-t,akkor minden bizonnyal semmi gond nem lesz.
A hozzászólás módosítva: Jún 1, 2013
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Jún 1, 2013 /
 
Ezen már nem sok hely van István. Mind a két polarításra kéne tennem?
A hozzászólás módosítva: Jún 1, 2013
(#) reloop válasza Koncsar hozzászólására (») Jún 1, 2013 /
 
Átgondolva a Skori féle védelmet, azért el van az biztosítás nélkül is. Bármely félvezetője zárlatos lesz, nem fog lángra kapni. Amit linkeltem, az ventilátor vezérlő is egyben.
(#) norbi97 hozzászólása Jún 1, 2013 /
 
Sziasztok!
Ma elkészült az első működő erősítőm!
TDA7294-ből készült el. Nem szép, de működik, és az én munkám.
Sokat olvastalak benneteket, amire elkészült.
(#) Koncsar válasza norbi97 hozzászólására (») Jún 1, 2013 /
 
Szépen szól?
(#) norbi97 válasza Koncsar hozzászólására (») Jún 1, 2013 /
 
Szerintem igen .
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Jún 1, 2013 /
 
István Barátom! Szeretnék kérdezni. A táptól a két végfok panelig a + - GND legyenek összetekerve a vezetékek? A hangsugárzó védelemhez is így vigyem a 3 szálat? A végfok bemenetnél mikrofon kábelt fogok tenni, jónak látom az árnyékolását. Persze ilyen megy a potikhoz is.
A hangsugárzókhoz a kondik lemezéről viszem a GND-t és a végekről a kimenő teljesítményt. Az mehet nem összetekerve?
Köszi válaszod, várom mielöbb.
Üdv: Gy
A hozzászólás módosítva: Jún 1, 2013
(#) reloop válasza Koncsar hozzászólására (») Jún 1, 2013 /
 
A védelemre és hangszóró csatlakozóra tetszőlegesen kábelezhetsz. Egyedül a táp igényel némi körültekintést.
Az árnyékolt kábel bekötését ennek a cikknek a végén találod.
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Jún 1, 2013 /
 
Na jó ! Ezen a rajzokon rágodhatok még egy két napig. Akkor elkezdem a rágodást. Amúgy köszönöm.
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Jún 1, 2013 /
 
Megpróbálom a Castone erőlkődőről lemásolni a bekötéseket. Ott minden mindennel össze van tekerve. A rajzokról nem értek egy jópár dolgot.
A hozzászólás módosítva: Jún 1, 2013
(#) jancsi8511 hozzászólása Jún 2, 2013 /
 
Sziasztok !
Elnézést de segítségeteket szeretném kérni! Egy Monacor PA 888 végfokában megpörkölődött 3 ellenállás és rajzot sehol sem találtam róla.Esetleg tud valaki valamit erről a típusról?
Következő: »»   1329 / 2489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem