Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1944 / 2486
(#) krisz69 válasza reloop hozzászólására (») Jan 24, 2017 /
 
Én speciál. 10pár fetet akarok hajtani.erősebb meghajtásal. És 90-95 v ról, Speciál az R21-22.és a az 1n 4007 diodákat is elhagytam.
A hozzászólás módosítva: Jan 24, 2017
(#) reloop válasza Linegekko hozzászólására (») Jan 24, 2017 /
 
Mit szólnál az alábbi megoldáshoz?
(#) Szabi1 válasza Beringer 600 hozzászólására (») Jan 24, 2017 /
 
Melyik kapcsolásra gondolsz, amit en posztoltam vagy amit reloop?
(#) Linegekko válasza reloop hozzászólására (») Jan 24, 2017 /
 
Nagyon király! Erre nem is gondoltam pedig kéznél van egy alacsony impedanciás kimenet.
(#) reloop válasza krisz69 hozzászólására (») Jan 24, 2017 / 1
 
Az elhagyni kívánt alkatrészek a táp hullámosság szűrésén kívül még arra szolgálnak, hogy csúcsterhelésnél, mikor leesik a pufferek feszültsége, a meghajtó fokozat még magasabb szinten maradjon, így jobban ki tudja nyitni a FET-eket ideig-óráig.
Megnyirbálnád vele a dinamika csúcsok kivezérelhetőségét.
(#) zotya1983 válasza krisz69 hozzászólására (») Jan 24, 2017 /
 
Inkább kevesebb fettel boostolj a + - ut r9-r10 5w/100 ohmok helyére mehet egy egy plusz táp.
Így a csúcsoknál marad energia a meghajtásnak ami még kifacsarja a maradékot a fetekből is.
A hozzászólás módosítva: Jan 24, 2017

boost.png
    
(#) reloop válasza Linegekko hozzászólására (») Jan 24, 2017 /
 
Kicsit elkényelmeskedtem a rajzot. Szerencsésebb, ha a 33k nem a jobb C3-ra, hanem a jobb R6-ra van kötve. Így nem megy át az első fokozat kimeneti DC hibája. Ezen a TDA2030 hídon jól láthatod a kapcsolás elvi vázlatát.
(#) Linegekko válasza reloop hozzászólására (») Jan 24, 2017 /
 
Igen, tiszta sor. Érthető. Köszönöm!
(#) krisz69 válasza zotya1983 hozzászólására (») Jan 24, 2017 /
 
Még mindig nem.
(#) reloop válasza krisz69 hozzászólására (») Jan 24, 2017 /
 
A gyakorlatban egyetlen segédtekercs is elegendő, hiszen nem sok áramot kell ennek a tápnak szolgáltatnia. Megengedhető az egyutas egyenirányítás is.
A hozzászólás módosítva: Jan 24, 2017

Táp_2.png
    
(#) Flatlander hozzászólása Jan 25, 2017 /
 
Sziasztok

Még mindig a hibás genius erősítővel küzdök... kint az asztalon pár újraforrasztás után szinte teljesen zajmentes volt ha úgy rendeztem el a kábeleket.Tegnap este visszraktam a dobozába és a hiba továbbra is fennáll...szerintem a trafó közelsége okozza a gondot... viszont akkor pl új korában miért nem csinálta ezt? mi változott az évek alatt? mit tudnék kezdeni vele a trafó áthelyezése nélkül? árnyékoljam le lemezzel? Kösözöm előre is a válaszokat
(#) kameleon2 válasza Flatlander hozzászólására (») Jan 25, 2017 /
 
Hagyj bent mindent a dobozban és csak a trafót tedd ki dobozon kívülre. Tesztként sok mindent el fog árulni.
(#) Beringer 600 válasza Szabi1 hozzászólására (») Jan 26, 2017 /
 
Amit te posztoltál a tip142-147 erősítőre
(#) Klorid válasza reloop hozzászólására (») Jan 26, 2017 /
 
Tudnál esetleg nekem segíteni abban, hogy mit kéne változtatni a kapcsolásban ahhoz, hogy érzékenyebb legyen az erősítő és ne menjen a minőség rovására? Jelenleg 1V. Ha lehet meg szeretném úszni, hogy egy előerősítőt kelljen elé tenni.
Rajz
(#) reloop válasza Klorid hozzászólására (») Jan 26, 2017 /
 
Az R5 legyen 330Ω, C7 pedig 100uF. Az érzékenység 500mV lesz tőle.
(#) Flatlander válasza kameleon2 hozzászólására (») Jan 26, 2017 /
 
Olyan mintha maga a trafó okozná a hibát... lehetséges ez? furának tartom azt is,hogy túlságosan melegszik.
(#) tomi1990120 válasza Flatlander hozzászólására (») Jan 26, 2017 /
 
Pontosan milyen tipusu az a genius 5.1?Marmint melyik model?
(#) Klorid válasza reloop hozzászólására (») Jan 27, 2017 /
 
Köszi a választ! 100µF-os bipoláris kondenzátort nagyon nehéz itthon szerezni. Mi történik, ha marad a 47uF? Vagy kössek sorba 2db 220µF-osat így: --|(--)|-- ?
(#) reloop válasza Klorid hozzászólására (») Jan 27, 2017 / 1
 
Tegyél 100µF sima elkót!
(#) Flatlander válasza tomi1990120 hozzászólására (») Jan 27, 2017 /
 
Az 5000,de már az újabbik barna dobozos. Már teljesen tanácstalan vagyok mivel kiszedve a dobozból mindent az asztalon sikerült szinte nullára csökkentenem az alapzajt,de visszaszerelve zúg ugyan úgy... Ebben egyben van a mély végpaneljével a kisfeszültségű rész is,de ha lehúzom a bemenetet a végfokról akkor is zúg,tehát nem abból szedi össze.Külső tápról meghajtva a kis feszültséget szintén ugyan úgy zúg,tehát az sem lehet.De akkor mi maradt?
A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2017
(#) kameleon2 válasza Flatlander hozzászólására (») Jan 27, 2017 /
 
Azt írtad, amikor dobozba építettél mindent, akkor lett zajos. Ezért javasoltam, hogy csak a trafót emeld ki a dobozból, hogy jobban körbe lehessen határolni a hibát.
(#) tomi1990120 válasza Flatlander hozzászólására (») Jan 27, 2017 /
 
Nekem regen egy 3600as tipusu volt.Azis ujonnan csendes volt nem bugot aztan egy ido utan elkezdett de nem allandoan.Annak a trafobol jott a bugas mar a veget jarta ugyhogy inkabb tuladtam rajta.Hogy a tied mitol bughat nemtudom annyira nemvagyok szaki
(#) Linegekko válasza Flatlander hozzászólására (») Jan 28, 2017 / 1
 
Szia. Lehet hogy a puffer kondi száradt ki és nem tudja szűrni a tápot a zajoktól?
Nekem is volt gondom az 5.1-es emmel, Időnként búgott, főleg bekapcsolás után egy jó ideig, annál csak a tápkondit cseréltem ki és megszűnt a baj.
Egy egyszerű kísérlettel kijöhet a probléma. Hajszárítóval fújd egyenként a kondikat, ha valamelyik hibája okozza a bajt akkor fújás hatására enyhülni fog.

Ha butaságot írtam javítsatok ki!
(#) Dempsey hozzászólása Jan 29, 2017 /
 
Sziasztok!
Van valakinek tapasztalata erről a panelről? Érdemes megvenni?
(#) szikorapéter válasza Dempsey hozzászólására (») Jan 29, 2017 /
 
Havernál hallgattuk egy darabig bitang nagyot szól jó ládákkal (Reflex),viszont egyszer amikor átépítette az erősítőt véletlenül zárlatba vitte a kimenetet. Azóta bármit csinálunk vele (összes alkatrész csere,méricskélés,igeráolvasás,wuduzás) semmi nem segített rajta,azóta döglött. Ha nem csinálsz vele ilyesmit hogy zárlatba kötöd és egyebek akkor korrekt erősítő. (Persze ez saját tapasztalat,a szakik közt lehet van aki már többet tapasztalt ezzel a típussal. )
(#) Dempsey válasza szikorapéter hozzászólására (») Jan 29, 2017 /
 
Az ilyen tapasztalatokra vagyok kíváncsi pont . Persze a szakik infója is érdekel.
(#) ozpecs válasza szikorapéter hozzászólására (») Jan 29, 2017 /
 
Van ennek olyan változata is amiben koppanásgátló meg védelem is van, bár elvileg zárlat ellen védve kellene lennie a kimenetnek...
(#) peze hozzászólása Jan 30, 2017 /
 
Sziasztok!

Remélem,hogy nem áll távol a kérdésem a fórum témájától.
Hogyan lehet a legegyszerűbben optikai kábelből RCA átalakítót csinálni?

Előre is köszönöm!
(#) kistee válasza peze hozzászólására (») Jan 30, 2017 /
 
A legegyszerűbben úgy, hogy megveszed. Pl. innen. Néha a vaterán is előfordul.
(#) peze válasza kistee hozzászólására (») Jan 30, 2017 /
 
Igen,köszönöm! Csak gondoltam,hogy hátha le tudom gyártani,mondjuk egy cél IC felhasználásával.
Következő: »»   1944 / 2486
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem