Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   1150 / 1153
(#) pedro7 válasza img hozzászólására (») Ápr 1, 2024 /
 
Egyenlőre még nem forrasztottam ki.
Teljesen kikapcsolt állapotban mindkét érzékelő ellenállása 11Kohm.
Bekapcsolás után a működő oldalon 1,5V a töltő feszültség, és 11kohm az érzékelő viszont
a nem működő oldalon 100kohm körüli az érzékelő és 3V a töltő feszültség.
Nem biztos, hogy az érzékelővel van a gond.
(#) pedro7 válasza pedro7 hozzászólására (») Ápr 1, 2024 /
 
Nem az érzékelő a hibás.Beforrasztottam a helyére egy 18k-, akkor is az a hibajelenség.
(#) Tomi111 válasza bitmixer hozzászólására (») Ápr 1, 2024 /
 
Sziasztok! Az enyém az utolsónak feltöltődött cellát tölti túl mindig. Mindegy melyik helyen van. Pl. ma is töltöttem 4db egyforma 2000mA-sat. Három megáll 1900-2000 körül,( már régiek) az utolsóba belenyom 3000-t. Ha kettőt vagy hármat töltök, akkor is az utolsóba többet tölt. Újkorában nem csinálta. A Mode gomb normális, hogy csak hosszú nyomásra vált? Kell nyomnom úgy 2 másodpercig, mire vált( pl. a kisütésre). Ez is úgy rémlik újkorában azonnal váltott, de lehet rosszul emlékszem.
(#) Bakman válasza bitmixer hozzászólására (») Ápr 1, 2024 /
 
Idézet:
„nem hagyja abba a töltést, holott a néveges kapacitásnak már a másfélszeresén is túl van”
Amíg használtam, nálam is így viselkedett azokkal az akukkal, amelyek jobban elhasználódtak. Ha teljesen le van merítve az akku, az normális, hogy töltéskor több energia megy az akkuba, a töltésnek is van egy hatásfoka.
(#) Bakman válasza Tomi111 hozzászólására (») Ápr 1, 2024 /
 
Idézet:
„A Mode gomb normális, hogy csak hosszú nyomásra vált?”
Igen, nekem már újkorában is így viselkedett.
(#) Fats Domino hozzászólása Ápr 4, 2024 /
 
Jól gondolom,hogy ez egy szilárdtest relé? Minősége 1 től 5 ig? mivel nem találtam róla infót,hogy ki a gyártó?
A hozzászólás módosítva: Ápr 4, 2024

013.JPG
    
(#) mnyugger válasza Fats Domino hozzászólására (») Ápr 4, 2024 /
 
1 től 5 ig? 10-ből?
Megy? Nem megy!
(#) vargham válasza Fats Domino hozzászólására (») Ápr 4, 2024 /
 
Elő szokott fordulni, hogy belül az elektronika csak a felét bírja. Szétszedés nélkül nem fogod tudni eldönteni.
(#) Fats Domino válasza vargham hozzászólására (») Ápr 4, 2024 /
 
Szia! Hol bontható? Nem látok rajta semmi rögzítő csavart
(#) Patópali válasza Fats Domino hozzászólására (») Ápr 4, 2024 /
 
Sehol, ezek beöntött alkatrészek. Megfelelően beköt, használ, elromlik, hulladékudvar. Ennyi
A hozzászólás módosítva: Ápr 4, 2024
(#) vargham válasza Fats Domino hozzászólására (») Ápr 5, 2024 / 1
 
Roncsolással bontható. Van pár Youtube video, ahol szétfűrészelik, és látszik belül, hogy az alkatrészek néhány amperrel kisebb áramra méretezettek.
(#) majkimester válasza vargham hozzászólására (») Ápr 5, 2024 /
 
Kiváncsiságból belenéztem néhányba, de megakadt a szemem ezen a kínai darabon.

40A-ert igér, és egy 40A-es BTA41 van benne, eddig jó.
Viszont a NYÁK-ot megnézve az bemenet és kimenet elválasztására egy bemarás van ami keresztben végig vonul a panelon. Ezen keresztű csak az optónak szabad kapcsoltatot teremteni a bemeneti és kimeneti oldal között, itt viszont a kép bal oldalán ott van egy kondenzátor, aminek a lába a bemarás vonalában van, és a bemeneti oldalon mellette lévő ellenállás lába nagyon közel esik hozzá, talán össze is vannak kötve, de ez a másik oldalon lévő fekete bevonat miatt sajnos nem látszik.
Elsőre azt gondolnám ez a kondi a triak snubber RC tagjának a kondija, és semmi keresni valója a bemeneti oldalnál. Nem egy bizalomgerjesztő megoldás.
(#) Suba53 válasza majkimester hozzászólására (») Ápr 8, 2024 / 1
 
Amikor a Szilárdtest reléket kitalálták, és megalkották, akkor az eredeti darabokban nem diszkrét félvezetőkből, és alkatrészekből volt felépítve az egész.
Maga a szilícium lapka volt felforrasztva a hordozó, hűtő felületre, és körülötte egy vékonyréteg, vagy vastagréteg áramkör adta a körítést. Szerintem a "nagyok" még mindig így csinálják.

Az meg egy kínai olcsó találmány, hogy egy SSD tokba bezsúfolják a diszkrét áramkört mindenestül. Nyilván működik, mert diszkrétből összerakva is működik, csak az SSD eredeti elve van meghágva.
(#) Régi motoros válasza Suba53 hozzászólására (») Ápr 8, 2024 /
 
SSD??? Nem SSR-t akartál írni?
(#) Suba53 válasza Régi motoros hozzászólására (») Ápr 8, 2024 /
 
Jogos! Csak mostanában gyakrabban használom az SSD-t.
(#) gerry hozzászólása Ápr 9, 2024 /
 
Tiszteletem!

Az alany egy STS 2606WH típusszámú kenyérpirító, ami fűtőszál zárlatra tönkrement. A vezérlő paneljét kimértem és a rajta lévő szakadt 20ohm-os ellenállást cseréltem, igaz csak 22-ohmosat kaptam, de ez nagyban nem befolyásolhatja a működését, már ha működne, mert nem teszi!
Az ellenállásokat kimértem, a nulla ohmosak is vezetnek, a diódák rendben vannak és a potméter és működik. A nyáklapon ott van az a 16 lábú (mi)csoda ic, aminek a leírását nem lelem.
Valaki találkozott már a fotókon található alkatrésszel, nyáklappal, hibával? Mi lett a magoldása?
Köszönöm!
(#) majkimester válasza gerry hozzászólására (») Ápr 9, 2024 / 1
 
Az IC minden bizonnyal egy mikrokontroller ami a megrendelő (Sencor) kérésére az IC gyártó által előre programozott és egyedileg cimkézett. Ilyenről infót nem fogsz találni.
(#) Lamprologus válasza gerry hozzászólására (») Ápr 9, 2024 /
 
Hogyan kapja meg a fűtőszál a feszültséget?
Én nem látok ezen a panelen nagyáramú kapcsoló eszközt ...
(#) Gobe54 válasza Fats Domino hozzászólására (») Ápr 9, 2024 /
 
Ha jól tévedek Gödi elektronika KTSZ gyártotta (összerakta, árulta). Kb. 40 éve volt vele dolgom, a triak volt halott benne. Marógéppel bontottam ki és csréltem az eszközt. Talán még ma is működik valahol, csak amibe beleraktam már nincs nálam,
(#) gerry válasza majkimester hozzászólására (») Ápr 9, 2024 /
 
Ezt mondtam a tulajnak én is!
(#) gerry válasza Lamprologus hozzászólására (») Ápr 9, 2024 /
 
A fűtőszál a kenyérpirító mechanikáján lévő kapcsolóról kapja a feszt, amikor lenyomom a liftet az megnyom egy kétpólusú kapcsolót, ami egybe van építve egy elektromágnessel.
(#) Lamprologus válasza gerry hozzászólására (») Ápr 9, 2024 /
 
Na, akkor azt kéne tisztázni, mi az hogy: nem működik?
Lenyomod a liftet, és nem marad úgy, vagy úgy marad de nem pirít, vagy addig pirít amig nyomod lefele... ? Milyen vezetékek mennek a panelre? Tápfesz megvan a panelen?
(#) elactrofan válasza gerry hozzászólására (») Ápr 9, 2024 / 1
 
Középső képen az ic alatt a 100µF/25V kondi lábai nincsenek elválva a paneltól a képen úgy tűnik.
(#) totimalk hozzászólása Ápr 13, 2024 /
 
Sziasztok!
Valakinek valami gondolata lenne de nagyon kevés az alkatrészen levő infó.
(#) zamatőr válasza totimalk hozzászólására (») Ápr 13, 2024 / 1
 
A kép alapján kerestem -ha csak úgy jött egy próbát megér összedobni egy kapcsolást a pdf szerint.
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Ápr 13, 2024
(#) vision61 válasza totimalk hozzászólására (») Ápr 13, 2024 /
 
Szia!

Ha jól emlékszem, akkor ezek régi orosz (szovjet) katonai célra gyártott 5 V-os feszültségstabilizátorok.
Nekem is van néhány darab, talán a lábkiosztása is megvan.
A hozzászólás módosítva: Ápr 13, 2024
(#) Gafly válasza totimalk hozzászólására (») Ápr 13, 2024 /
 
Én orosz keverőre tippeltem volna, mert négy lába van és nagyon "aranyos", de szerintem a többieknek van igaza. Azért méregessél a lábak között, abból sok következtetést le lehet vonni.
(#) Suba53 válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 13, 2024 /
 
Én is első ránézésre valamilyen mikrohullámú eszközre gondoltam, de zamatőr által linkelt adatlap megoldotta. "Állítható feszültségstabilizátorok pozitív polaritás"
Az adatlapján az áramköri rajza is egyértelmű.

Atombiztos kerámia tokozásban. Ez katonai, vagy űrtechnikai kivitel lehet.

Aztán az is lehet hogy más eszköz van betokozva ebbe a tokba, mert a tok felirata egészen más, mint az adatlapon lévő eszköz típusjele.
Gyakorlatilag bármi lehet, RF tranzisztortól a keverőig, akármi. A lényeg, hogy orosz.
A hozzászólás módosítva: Ápr 13, 2024
(#) vision61 válasza totimalk hozzászólására (») Ápr 14, 2024 / 1
 
Nna, előszedtem a kis aranylábúakat.
Részben jól tippeltem. Az enyémek típusszáma 14X44 (14H44), és fix 5 V-os stabilizátorok, hűtőlemezre szerelve 3 A-ig bírta a folyamatos terhelést. A nálad lévő 14X40 is szerintem fix stabi, csak más feszültségre.
A bekötése egészen más, mint a zamatőr (köszi, adatlap mentve) által linkelt állítható kimeneti feszültségű változatnak.
Ennél, maradva az adatlapon lévő lábszámozásnál:
2 - nincs használva
8 - bemenet
11 - kimenet
17 - test, ez közös a hűtőzászlókkal
A hozzászólás módosítva: Ápr 14, 2024
(#) Gobe54 válasza Fats Domino hozzászólására (») Ápr 16, 2024 / 1
 
Megtaláltam az adatlapját.

SzTR.jpg
    
Következő: »»   1150 / 1153
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem