Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   1152 / 1153
(#) Horvath65 válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 24, 2024 /
 
Igen. Holnap kipróbálom.
(#) Horvath65 válasza Horvath65 hozzászólására (») Ápr 24, 2024 /
 
Üdv a csapatnak! Szét szedtem a fenti kapcsolót. Ezt találtam benne.(lásd képek) Az egyik érintkezőn nincs ipari ezüst pogácsa. Van ötletetek mivel tudom pótolni?
(#) proli007 válasza Horvath65 hozzászólására (») Ápr 24, 2024 / 1
 
Hello! A keményforrasztást ezzel az ezüsttel végzik. Aki tud ezzel forrasztani, esetleg tud rá egy pöttyöt tenni. De legfeljebb utólag megmunkálod. Bár a két fém olvadáspontja közel van egymáshoz. Vélhetően eredetileg ponthegesztve volt a pogácsa.
(#) pipi válasza Horvath65 hozzászólására (») Ápr 24, 2024 / 1
 
Most néztem, az enyémet áram alá helyezve folyamatosan virit a piros led, arra nem emlékszem hogy takarékossági okból elalszik-e, vagy merülőfélben mit csinál, rég volt...
Teszt gombra az ablak sötétül...
Az is lehet hogy nálad normál a sötét led, ha meg merül esetleg villog...
Próbálj youtube-os videót keresni hátha.. az enyém ilyesmi kinézetű: https://www.youtube.com/watch?v=vZsX4waT82c
Azt nézted, hogy működik-e a tiéd? Amúgy lehet megy csak a napeleméről is... van is ilyen elem nélküli verzió is, de én inkább az elemest választottam, jobban bízom benne
(#) Horvath65 válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 25, 2024 /
 
Helló! Nekem van ilyen pálcám, gondoltam is rá, de nincs ilyen kis szúrólángom ami nem a környezetét hevíti. Már gondoltam egy kapcsoló pogácsáját lefejteni, de ponthegesztőm sincs. Lehet Sany tanácsát kell megfogadnom, 1800HFt nem olyan vészes, igaz a posta drágább.
(#) Horvath65 válasza pipi hozzászólására (») Ápr 25, 2024 /
 
Köszönöm. Ez nem az enyém egy kolégámé, az enyémben nincs elem. Itt a fórumon olvastam, hogy valaki az ilynből is kibányászta és kicserélte az élemet(?). Nekem 2012-től üzemel gond nélkül.
(#) Sinike hozzászólása Ápr 25, 2024 /
 
Hellóka.
Egy digitális, kerekes távolságmérőben a kerékre rögzített mágnesek adta erővonalakat két tranzisztor kinézetű alkatrész érzékeli és adná a jeleket a chip-nek. 2 db AAA elemmel működik, tehát 3V. Mi lehet ez az alkatrész, 3 sor van ráírva: "CS", "20", "004".
A hozzászólás módosítva: Ápr 25, 2024
(#) pipi válasza Sinike hozzászólására (») Ápr 25, 2024 /
 
Hall elem valószinűleg
(#) Sinike válasza pipi hozzászólására (») Ápr 25, 2024 /
 
Én is erre gondoltam első körben, de akkor rosszak, mert a kimenetén kéne mérnem fesz változást..
Valaki esetleg tud javasolni helyettesítőt, vagy hogy erről hogy találnék adatlapot?
(#) Gafly válasza Sinike hozzászólására (») Ápr 25, 2024 /
 
Mind a kettő egyszerre?
(#) Sinike válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 25, 2024 /
 
Ha már lúd...
Nem megy tönkre könnyedén a hall szenzor - úgy tudom. Tehát oka volt, akkor viszont mindkettő. Fordított polaritás kinyírhatja?
(#) pipi válasza Sinike hozzászólására (») Ápr 25, 2024 /
 
https://www.hestore.hu/search.php?q=hall vagy a Lomexben is van , sok adatlap is van...
De hogy a tiéd milyen nem látjuk...
Lehet analóg,
lehet digitális ez lehet uni vagy bipoláris...
(#) Sinike válasza pipi hozzászólására (») Ápr 25, 2024 /
 
Akkor egyszerűen csak megveszem az első találatot, aztán reménykedünk
Ide felesleges bipoláris, a mágneses tér nem fordul meg.
(#) pipi válasza Sinike hozzászólására (») Ápr 25, 2024 /
 
érzékenységben is van különbség, érdemes figyelni, vagy többfélét venni
(#) azandriska hozzászólása Hé, 9:24 /
 
Sziasztok! Kőszépen előre is a segítséget! Ez mi is pontosan ? Vagy körülbelül?

Eladó lesz, ha megtudom mi is ez pontosan .
(#) Suba53 válasza azandriska hozzászólására (») Hé, 9:36 / 2
 
Váltakozó feszültség, és szint mérő. Voltban és deciBelben mutatja a mért szintet.
Millivolt mérőhöz hasonlóan, jellemzően a hangfrekis tartományban használják feszültség szintek mérésére.
(#) azandriska hozzászólása Hé, 10:42 /
 
Sziasztok a segítséget kérnék, hogy körülbelül használtan mennyit érnek a következő eszközök. Az 5350 MVM peaktech-et nem is tudom mire jó pontosan.Köszönöm szépen a segítséget előre is!

1. -5350 mvm (peaktech)
2. -manson ep-925
3. -iwatsu Bringo II Oscilloscop

Egyben nagy kedvezménnyel, de külön-külön is kedvező áron eladók.
(#) azandriska válasza Suba53 hozzászólására (») Hé, 11:25 /
 
Köszönöm szépen ! Az értékèt nem tudod véletlenül ?
Üdvözlettel: András.
(#) Gafly válasza azandriska hozzászólására (») Hé, 13:26 / 1
 
Ár az annyi, amennyit adnak érte.
- A kétcsatornás DSO (oszcilloszkóp) az "elég sokat".
- A milivoltmérő sem kidobandó, mondjuk "valamennyit", bár az a használati értékén nem sokat dob, hogy két független csatornája van, de csak egy mutatós műszere. Nem jut az eszembe olyan, amikor pont erre lett volna szükségem.
- A tápegység meg gyakorlatilag "semmit".
Mivel számokat akarsz hallani, szerintem a három az egyben is csak "ötszámjegyes".
De tedd fel árverési oldalra, vannak még csodák.
(#) azandriska válasza Gafly hozzászólására (») Hé, 13:40 /
 
Köszönöm szépen a segítségedet ! Az egyik ep-925 tápegységet viszont , szerencsémre, már el is vitték 40.000-èrt, igaz , egy hónap garanciàt adtam rá.
(#) wbt hozzászólása Kedd, 8:42 /
 
Sziasztok!
Kicsi, 500mAh li-akkumulátorhoz beépített védő áramkörben található a sot23-6 tokozású, G34S... feliratú IC, sajnos semmit nem találok róla. (Sorban mennek tönkre az aksik) Ha valaki ráismer és tud adatlapot, nagyon megköszönöm!

aksi.jpg
    
(#) Suba53 válasza wbt hozzászólására (») Kedd, 9:50 /
 
Ha csak a kis elektronika ment tönkre, akkor nagyon valószínű, hogy a cellák még jók. Ha levagdosod a "tönkrement" akkukról úgy, hogy az akku kapcsain maradjon a kivezető lemezke, akkor a cellákat még használhatod más feladatokra, akár úgy is hogy párhuzamosan kötöd őket egy nagyobb kapacitású blokként. Lehet kapni mindenféle BMS modult, meg töltő modult is. A kivezető lemez jól forrasztható, és nem károsítja az akkut forrasztáskor.
(#) wbt válasza Suba53 hozzászólására (») Kedd, 9:56 /
 
Az a fő gondunk, hogy termékbe kellene, vezetéknélküli töltővel megy, aztán egyszer csak meghal az egész. 5 LED-et táplál szerencsétlen. Olyan fura jelenség is előfordul, hogy feltöltött állapotban nem jön ki fesz, amint egy pillanatra a töltőre kerül, feléled. Ezért keresem az IC adatlapját, hogy ugyan mit-hol mérjek. Az gyanús, hogy rövidzárvédelem nincs benne, mert nem találok kisértékű söntellenállást...bár lehet tévedek. Köszönöm a segítséged, most teljesen új pakkal tesztelődünk, de ugyebár ez napok
(#) uniman válasza wbt hozzászólására (») Kedd, 10:29 /
 
Egyszerűbb cserélni azt a panelt: 1S BMS
(#) wbt válasza uniman hozzászólására (») Kedd, 11:22 /
 
Köszönöm, nagyon úgy látszik, sikerült pont ezt megtalálni. A csere nem jöhet szóba (sok munka). Igazából a rövidzárvédelmet nem tudom, hogyan csinálja..de biztos Mégegyszer köszönöm!
(#) majkimester válasza wbt hozzászólására (») Kedd, 14:54 /
 
a sot23-6 lehet esetleg ilyen FET:
IRLMS2002PBF
A feliratból G a fix rész, utánna gyártási idő és lot code.
(#) mitibi hozzászólása Kedd, 16:10 /
 
Sziasztok, segítsen valaki beazonosítani a képen látható diódákat, amelyek egy Baxi Eco 240i kéményes gázkazán vezérlőpaneljáról vannak. Mindkettő zárlatos. Köszönöm.
(#) Régi motoros válasza majkimester hozzászólására (») Kedd, 17:07 /
 
Nem valószínű. Általában a 6 lábú a védő IC, a 8 lábú szokott a FET lenni.
Persze kivételek léteznek nagy ritkán.
(#) majkimester válasza Régi motoros hozzászólására (») Kedd, 18:39 /
 
Csak a felirat alapján kerestem, de igazad van.
A 8 lábú a 8205A dual FET, a 6 lábú pedig DW01 vagy hasonló vezérlő IC lehet.
(#) azandriska hozzászólása Kedd, 19:08 /
 
Sziasztok!

Egy újabb kütyü értéke után érdeklődők. És hogy mikor hol és mire használjàk !

Millinewton mérő? Mikor is van rá szükség ?
Köszönöm szépen előre is a segítséget!
Következő: »»   1152 / 1153
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem