Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   187 / 1154
(#) kanocos hozzászólása Nov 5, 2009 /
 
Sziasztok!
TP64N típusú FETnek kellene nekem helyettesítője de még adatlapot sem találok róla. Ami pontosan a FETen van:
TP64N
055t
IXYS K729
K0731T
(#) Doncso válasza hapro hozzászólására (») Nov 5, 2009 /
 
Szia, köszönöm, de ezek mind ellenállás packok egy tokon belül, amire nekem szükségem van, az egy ATX táp nak a PWM vezérlője, olyan mint a 494, illetve a power good áramköre.
Üdv.
(#) kadarist válasza kanocos hozzászólására (») Nov 5, 2009 / 1
 
Szia!

Itt: Bővebben: Link van adat róla.
(#) kanocos válasza kadarist hozzászólására (») Nov 5, 2009 /
 
köszi bár nem sokminden. szerinted egy IRF4905PBF elegendő lenne helyette ? szintén 64A és 55V a tokozása is egyezik. egy autóerősítő tápjában van 4 ilyen. kettő szénné égett. mind a 4et cseréljem hogy ugyanolyanok legyenek vagy elég szerinted azt a kettőt ?
(#) kadarist válasza kanocos hozzászólására (») Nov 5, 2009 / 1
 
Cseréld mind a négyet a biztonság kedvéért. A meghajtást is ellenőrizd.
(#) kanocos válasza kadarist hozzászólására (») Nov 5, 2009 /
 
rendben köszi a segitséget
(#) lapose válasza kanocos hozzászólására (») Nov 5, 2009 /
 
Szia!

Adatlap:

TP64N055T.pdf
    
(#) wolverine14 hozzászólása Nov 5, 2009 /
 
sziasztok az lenne a kérdésem, hogy hány pf egy uf?
(#) kadarist válasza wolverine14 hozzászólására (») Nov 5, 2009 /
 
Szia!

Egymillió piko egy mikro.
Ezer piko egy nano, tízezer piko tíz nano és így tovább.
(#) wolverine14 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 5, 2009 /
 
kösz a gyors választ
(#) kadarist válasza wolverine14 hozzászólására (») Nov 5, 2009 /
 
Szívesen.
(#) nagy_david1 válasza wolverine14 hozzászólására (») Nov 5, 2009 /
 
(#) tempra14 hozzászólása Nov 5, 2009 /
 
Üdvözlök mindenkit!
Kérdésem van és jelzem, nem vagyok szakmabéli. Egy ellenállást keresek, pontosabban a korrekt meghatározását (esetleg hazai fellelhetőségét). Külföldi honlapokról a következőket tudtam meg róla:
56 Ω 1/8 watt, és „láng nélkül olvaszthatónak” kellene lennie. Szerepe, hogy az ellenőrző áramkör ellenőrizze és megszakítsa.
Ránézésre (nekem laikusnak) ugyanúgy néz ki, mint egy normál ellenállás, a színkódja is megfelel a fenti adatoknak (zöld-kék-fekete-arany), de az eddig általam beszerzetteket nem fogadja el, és sűrű füstök közepette elég (valszeg az egyik probléma az 1/8-ad watt, a másik meg, hogy nem olvasztható).
(képet mellékeltem, a felső ellenállás a probléma)
A segítséget előre is köszönöm!

bizti.jpg
    
(#) lapose válasza tempra14 hozzászólására (») Nov 5, 2009 / 1
 
Szia!

Ha a betett normál ellenállás is elég, az azt jelenti, hogy van még valami hiba az áramkörben, valószínű egy zárlat.
Ennek az ellenállásnak pont az a feladata, hogy hiba esetén elégjen, megóvva az áramkör többi részét a károsodástól.
(#) kadarist válasza tempra14 hozzászólására (») Nov 5, 2009 / 1
 
Szia! Nézz szét itt: Bővebben: Link, de előbb a zárlatot szüntesd meg.
(#) tempra14 válasza lapose hozzászólására (») Nov 6, 2009 /
 
Köszi a válaszokat és a linket. Utóbbit átnézve, annyit már megtudtam, hogy létezik amit keresek: „fusible resisitor”, azaz olvasztható ellenállás.
Valszeg nem zárlat van mert ez egy nyomtató ellenőrző áramköre, és azért haragszik meg az ellenállásra, mert nem megfelelő, így nem megfelelőnek látja a berakott patront.
Sajna a listában (és a keresőben) 1/8 w-os 56 ohmosat nem találtam. Gondolom azért választotta ezt a gyártó, hogy nehezebb legyen pótolni és így utántölteni a nyomtatót.
Mégegyszer köszi, és ha valaki talál forrást a fenti adatokkal, az mégjobban köszönném.
(#) kadarist válasza tempra14 hozzászólására (») Nov 6, 2009 /
 
Nézz szét más netes üzletben is. Biztosan rálelsz a kellő típusra. Az elnevezés egyébként a kiolvadásból ered, mint az olvadóbetéteknél (fuse).
(#) tempra14 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 6, 2009 /
 
Nem vagyok szakma béli, nem nagyon ismerek netes üzleteket. Eddig egy-két Kméti szaküzletben voltam, de azt se tudták miről beszélek.
Ja és a netes boltok egy része nem ánglius nyelven adja meg a termék nevét. Azt meg nem tudom, magyar földön hogy használatos ez az alkatrész.
Azért köszi, majd kereskedek
(#) kadarist válasza tempra14 hozzászólására (») Nov 6, 2009 /
 
incomp, lomex, ret, fdh,
(#) kadarist válasza tempra14 hozzászólására (») Nov 6, 2009 /
 
Írd be ide Bővebben: Link ,hogy "resistor fusible". Van választék.
(#) Epracer hozzászólása Nov 6, 2009 /
 
Sziasztok
To-220-as tokozásban mi lenne a legnagyobb áramú fet ( irfz44n helyett ) ? Minimum 25 V-os legyen.
Eddig a legkisebb belsőellenállású amit találtam az az Irfz48 N, 14 mohm, és 64 A.
válaszokat előre isköszönöm
(#) Dudus válasza Epracer hozzászólására (») Nov 6, 2009 /
 
IRF1104

Power MOSFET(Vdss=40V, Rds(on)=0.009ohm, Id=100A

~700 Ft/db->HQ - nál kapható

Az adatlapja...
(#) Epracer válasza Dudus hozzászólására (») Nov 6, 2009 /
 
köszönöm
(#) Epracer válasza Dudus hozzászólására (») Nov 6, 2009 /
 
Esetleg ha tudnál To 247 tokozásban is minél kisebb belsőellenállásút, annak nagyon örülnék.
Szintén ilyen kis feszültségre, jelenleg irfp 064N-et ismerem legkisebbet, 8 mohm, 110 A.
(#) Dudus válasza Epracer hozzászólására (») Nov 6, 2009 /
 
Olyan HEXFET-et , ami be is szerezhető és ettől jobb paraméterekkel bír nem ismerek.
(#) lapose válasza tempra14 hozzászólására (») Nov 7, 2009 /
 
Szia!

Idézet:
„Valszeg nem zárlat van mert ez egy nyomtató ellenőrző áramköre, és azért haragszik meg az ellenállásra, mert nem megfelelő, így nem megfelelőnek látja a berakott patront.”


És mi alapján tenne különbséget? Egy ellenállásnak egy mérhető jellemzője van: az ellenállása,. Ha az stimmel, jónak kell lennie. és is sok esetben egy hagyományos ellenállással helyettesítem.
Talán az értéked nem stimmel. Biztos ez az 56 ohm?
(#) nagy_david1 hozzászólása Nov 8, 2009 /
 
Hello!
Ezekre bukkantam valamelyik nap, de csak azért saccolom kondenzátornak mert ahonnan származik, annak az oldalában a rajzon C-vel van bejelölve. De viszont kicsit furcsának találom egy ekkora aluminium házas 20cm magas kondinak a létezését (láttam már több 100 voltos 100,000 µF kondit de az mind kisebb volt). Valaki be tudná azonosítani, hogy esetleg milyen kondenzátor, már ha az?
(#) kadarist válasza nagy_david1 hozzászólására (») Nov 8, 2009 /
 
Szia!

Nagyfeszültségű, olajszigetelésű kondenzátorok ezek. Az egyik fegyverzet a fémházhoz van kötve.
(#) nagy_david1 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 8, 2009 /
 
Szia!
És valamire felhasználható? Mire szokták használni? Kb. hány farados? Ritkán foglalkoztam nagyfeszültséggel, de sehonnan nem hiányoltam ilyeneket, azért kérdem. Egyáltalán van valami értékük, vagy alig használatos kondenzátor típusok? Köszi.
(#) kadarist válasza nagy_david1 hozzászólására (») Nov 8, 2009 /
 
Valami felirat rajta? Kapacitásmérővel mérd meg az értékét. Röntgengépekben, csöves rádióadókban, indukciós kemencékben stb. használatosak.
Következő: »»   187 / 1154
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem