Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   346 / 1153
(#) bubuc17 hozzászólása Okt 20, 2011 /
 
Sziasztok
Egy hőmérőben találtam egy lm1458 ic-t
adatlapot nézve Dual Operational Amplifilter.
Sajnos nem vagyok még jó szakmai angolban.
Pontosan mit tud ez az ic?
Gondolom nem sima müv erősítő.
(#) nedudgi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 20, 2011 /
 
Már nem kell oda, tegyél bele egy másikat helyette... Valószínűleg egy túlfeszültség levezető, ami már működött egyszer.
Ha jól tippelek, mert a kép olyan, mintha szemüveg nélkül nézném.
(#) qvasz2 válasza bubuc17 hozzászólására (») Okt 20, 2011 /
 
Idézet:
„Gondolom nem sima müv erősítő.”

De. Csak mindjárt kettő is van benne.
(#) bubuc17 válasza qvasz2 hozzászólására (») Okt 20, 2011 /
 
Sikerült megfejtenem végül.
Műveleti erősítő és komparátor egy tokban.
Köszönöm azért a tippet.
(#) pucuka válasza bubuc17 hozzászólására (») Okt 20, 2011 /
 
Nem egészen, a neve is kettős műveleti erősítő. Ebben az IC -ben két teljesen egyforma műveleti erősítő leledzik. A műveleti erősítő és a komparátor között kapcsolástechnikai, és jelentős paraméterbeli különbség van. Bár a műveleti erősítővel lehet komparálni, a komparátorral nemigen lehet lineárisan erősíteni.
(#) szebik hozzászólása Okt 21, 2011 /
 
Egy nem teljesen elektronika témával kapcsolatban fordulok hozzátok.
Van egy mézpergetőm, melyet egy 92 vagy az előtt gyártott Skoda Fabia ablaktörlő motra hajt.
A problémám abban lenne, hogy a motor felfogatása nem hasonlít egyik a sorozathoz gyártott motor felfogatásához.A szénkefét nem egy alaplapra felfogatott fémház tart, hanem egy műanyag szénkefeház. A sokéves használat során a foglalt deformálódott, s szükséges cserélni. Ezidáig sem autóvillamossági, sem háztartási, sem más egyéb végigjárt üzletekben nem tudtak még csak tippel sem szolgálni.
A szénkefeházon a 112 316 sorozatszám található, ami semmilyen keresésemre nem hozott eredményt.
A segítségét kérném, hogy ilyen vagy hasonló műanyag foglalatot esetleg milyen gépben, vagy akármiben található.
A szénkefeházról és a motorról már kép:
(#) zolika60 válasza szebik hozzászólására (») Okt 21, 2011 /
 
Szerintem bontóban keress motort. Egyszerűbb lesz, az ára sem lehet borzaszó. Szerintem a 120-as Skodában is ilyen volt.
(#) szebik hozzászólása Okt 21, 2011 /
 
Motrom már van 3 is de a szénkefeház az egész más és a skoda motrokat is mindet végignéztük.Én még valamiféle háztartási gépre tippelnék, de ötletem nincs hogy miben lehet.
Ezt csak az tudná pontosan megmondani aki már látott ilyet.
(#) Pixi válasza szebik hozzászólására (») Okt 21, 2011 /
 
Hali!

Ez nem ablaktörlő motor hanem hűtő ventilátor motorja!
Ugyan ilyen van nekem is a 120-as sokoda hűtőn!
Ugye a kefe házat egy nagyon pici csavar fogja be a helyére?
Itt van egy eladó komplett!

üdv
PIXI
(#) Omega1 hozzászólása Okt 21, 2011 / 1
 
Hello.
Találtam néhány érdekességet a ládafiában amiről nem sokat tudtam megállapítani. Ha valaki tudna némi infot róluk megköszönném.
üdv.
(#) kadarist válasza Omega1 hozzászólására (») Okt 22, 2011 / 1
 
Szia!
Írd be a gugliba a neveiket, amik rájuk vannak nyomtatva. Sok adatot találsz róluk. Pl.: Bővebben: Link
(#) bodgabo válasza Omega1 hozzászólására (») Okt 22, 2011 / 1
 
(#) szebik válasza Pixi hozzászólására (») Okt 22, 2011 /
 
Úgy van! Egy picike csavar tartja bent a helyén!
A motor háza a neten a többi képen is hasonló, sőt a hűtő,motornak a teteéjn levő kicsi lyuk is stimmel!
Köszi!
Most aztán fülig ér a szám
Nem csalódtam hogy itt megkérdeztem....a sok bontós és eladó szaki nem tudott segíteni hónapok óta itt meg nem egész egy nap alatt meglett a megoldás
(#) Omega1 válasza bodgabo hozzászólására (») Okt 22, 2011 / 1
 
Köszönöm a tippeket de én úgy gondoltam, hogy valaki találkozott-é ilyenekkel a gyakorlatban.
(#) Pixi válasza szebik hozzászólására (») Okt 22, 2011 /
 
Hát látod ennyi az egész!
De én sem tudtam volna lehet ha annó nem szedem szét az enyémet!
Amúgy annyit elárulok még hogy a befogató csavart épp csak egy kicsit kell meghúzni, mert különben megfogja a kefét és már nem is működik rendesen a motor! Én bekentem menetrögzítővel, és finoman meghúztam hogy tartsa benn a házat, meg elötte 2-es fúróval picit megfúrtam ott ahol látszott a csavar helye a műanyagban! Így jobban tart!
(#) pucuka válasza Omega1 hozzászólására (») Okt 22, 2011 / 1
 
Nem sűrűn fordulnak elő ilyenek a hétköznapokban. A BurrBrown mindíg is a speciális főleg egyedi áramkörökben jeleskedett, méregdrágán. De ha a különleges feladatok, körülmények megkívánták, akkor nemigen volt más, főleg a katonai és űrtechnikában. Ha megnézed a Motorola FET jét, az is csúcsteljesítmény volt gyártásának idején, ma sincs sokkal jobb.
(#) pucuka válasza pucuka hozzászólására (») Okt 22, 2011 / 1
 
Pl. ha megnézed azt az "egyszerű" feszültség frekvencia átalakító paramétereit, az offset feszültsége max 5 mikrovolt a -55 - +125 C fok tartományban. Azért ez nem piskóta dolog, de veheted a linearitását is.
(#) bodgabo válasza pucuka hozzászólására (») Okt 22, 2011 / 1
 
Ipari elektronikában gyakran előfordulnak ilyen BB termékek. Különböző távadók (nyomás, hőmérséklet...), PLC-kanalóg ki/bemenetei... Persze a hétköznapi életben ritkán fordulnak elő.
(#) banyaiakos hozzászólása Okt 22, 2011 /
 
Üdv! Ehhez a kapcsoláshoz megfelelő potmétert keresnék. HQVideoba találtam de valami rémdrága. Köszi a segítséget.
(#) proli007 válasza banyaiakos hozzászólására (») Okt 22, 2011 /
 
Hello!
Nem láttam a poti értékét, de egy kapcsolós potiról van szó. Válaszd külön a kettőt, egy kapcsolóra és egy potira. Mindjárt barátságosabb az ára..
üdv! proli007
(#) Omega1 válasza banyaiakos hozzászólására (») Okt 22, 2011 / 1
 
Hello.
Ez hasonló ha megfelel. Annyi baja van, hogy két tüskéje letörött de azért hozzá tudsz forrasztani.
üdv.
(#) banyaiakos válasza proli007 hozzászólására (») Okt 23, 2011 /
 
Én is gondoltam erre, de semmi igényes megoldás nem jutott eszembe, hogy hogyan tudnék a poti mögé tenni egy mikrokapcsolót. Ezt írták:
-10k Potentiometer, with built in momentary Pushbutton
- A regular Pot 1-10k ohm and a momentary Pushbutton can be substituted.
Itt a poti feszültségosztóként van bekötve. Szóval az értéke nem kritikus szerintem. Némi trükközés után végül itt találtam viszonylag jó áron.
Omega1 köszi, de nekem nem sztereó poti kell...
(#) kormika hozzászólása Okt 23, 2011 /
 
Sziasztok! Hozzámkerült egy ősrégi autósmagnó, a paneljából már bontottak ki sok mindent, de a két végfok IC benne van még, a feliratuk: BA501 547 és Rohm gyártmányúak. Ezekre a kulcsszavakra a google DC-DC konvertert dobott ki, nekem viszont kellene ezeknek az IC-nek legalább a gyártó által ajánlott kapcsolása, tudom, hogy nem nagy teljesítményűek, de van egy pár megdöglött aktív PC hangfalam, abba jó lenne végfoknak... Aki tud segítsen légyszi, előre is köszönöm.
(#) Omega1 hozzászólása Okt 24, 2011 / 1
 
Hello
Szerintetek mire lehetne egy ilyet hasznalni?

PA244248.JPG
    
(#) bodgabo válasza Omega1 hozzászólására (») Okt 24, 2011 / 1
 
Ott van az adatlapján, hogy hova ajánlja a gyártó.

APPLICATIONS:
- INDUSTRIAL PROCESS CONTROL
(Transducer channel isolator for thermocouples, RTDs, pressure bridges, flow meters)
- 4mA TO 20mA LOOP ISOLATION
- MOTOR AND SCR CONTROL
- GROUND LOOP ELIMINATION
- BIOMEDICAL/ANALYTICAL MEASUREMENTS
- POWER PLANT MONITORING
- DATA ACQUISITION/TEST EQUIPMENT ISOLATION
- MILITARY EQUIPMENT

Tehát hétköznapi, amatőr célú eszközökhöz nem nagyon tudod használni.
(#) Omega1 válasza Omega1 hozzászólására (») Okt 24, 2011 / 1
 
Köszi, a military-ból gondoltam, hogy nem valami mindennapi kütyü.
(#) szebik válasza Pixi hozzászólására (») Okt 25, 2011 /
 
Még egyszer is köszönöm a tippet óriási segítség volt
Igen ezekre a trükkökre én is rájöttem, mert a motor a pörgetőn szabadon áll.
Tegnap voltam bontóba és egyből 3 működésképtelen motort is mutattak, amibe ezek a foglalatok voltak benne, viszont az utángyárott motorhoz tartozó foglalat már egész más kiképzésű.
(#) Adamyno hozzászólása Okt 25, 2011 /
 
Vajon mi lehet ez?

1) SOT-23 tokozás, csak annyi van a tetejére írva, hogy H F de van olyan is, aminek a tetejére B A van írva.

Valamilyen tranzisztor szerintem, csak a típus kérdéses. Valamire ki kéne cserélni, mert nem tudom megmérni őket (nem muszáj smd)
A HF-esről annyit találtam, hogy talán lehet a pontos típusa KTC3882.

2) sot-89 tokozás, annyi van ráírva, hogy BAUA1. Én valami szűrő IC-nek tippelem, mert ha minden igaz, akkor egy DC-DC step-up után van, ami ugye nagyfrekin megy, de pontosan nem tudom mi lehet.

Ennyit találtam róla.
(#) kadarist válasza Adamyno hozzászólására (») Okt 25, 2011 / 1
 
Van valami fordítás itt: Bővebben: Link
(#) Adamyno válasza kadarist hozzászólására (») Okt 25, 2011 /
 
Tehát akkor ez egy DC-DC step-up. Akkor tuti az romlott el

Találtam egy hasonlót, egy másik napelemes töltőben, csak annak jobb a hatásfoka (90%) meg jobban terhelhető.

Ha valakit esetleg érdekelne -> Bővebben: Link

Az elsőre senkinek semmi tippje?
Következő: »»   346 / 1153
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem