Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   348 / 1154
(#) nedudgi válasza Bialko hozzászólására (») Nov 1, 2011 /
 
Mutass képet, akkor könnyebb segíteni...
(#) B.I válasza tomi324 hozzászólására (») Nov 2, 2011 / 1
 
Szia. Itt olyasmi van írva, hogy mérőműszerek védelmére szolgál.
(#) nedudgi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 2, 2011 /
 
Az adatlap mást mond.
(#) nedudgi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 2, 2011 /
 
Anno sokat forgattam a 'Tesla kremikovy tranzistory' című alapművet.
(#) tamas 88 hozzászólása Nov 2, 2011 /
 
Értem, de ha túlfesz levezető, akkor miért lenne rajta a háromszög meg a radioaktív felirat? Meg ott a képen a második csőről tudtok valamit mondani?
(#) nedudgi válasza tamas 88 hozzászólására (») Nov 2, 2011 /
 
Ekkora méretben mi más célra szerepelhet a katalógusadatok között 40A csúcsáram 100-200 V feszültséggel?
A háromszög azért is lehet rajta mert tartalmazhat valamilyen sugárzó anyagot.
Biztosíték?
(#) bodgabo válasza tamas 88 hozzászólására (») Nov 2, 2011 /
 
Régebben tartalmaztak a túlfesz. levezetők radioaktív anyagokat. Ilyenek voltak pl. a kültéri fekete telefon kötődobozokban (a fedőt egy csavar tartotta középen), melyekbe bement a két érből tekert légkábel, egy földelő horganyzott acéldrót meg a lakásba bemenő vékony
vezeték.
(#) tamas 88 hozzászólása Nov 2, 2011 /
 
Szóval akkor biztosíték. Azt hittem hogy geiger cső és arra az 100-200 voltra, hogy akkora fesz kell neki.
De nem értem miért tettek a biztosítékba sugárzó anyagot...
De köszönöm a segítséget!
(#) kadarist válasza tamas 88 hozzászólására (») Nov 2, 2011 /
 
Az ionizálást segíti elő semleges gázokban. Tehát egy kis rádium segíti a határozottabb vezetésbe menetelt.
(#) davidovics hozzászólása Nov 2, 2011 /
 
Sziasztok!
Körülbelül 4-5 hónapja kiégett a merevlemezen egy alkatrész és arra szeretnélek titeket megkérni,hogy segítsetek milyen alkatrész lehet.
Én szerintem talán egy zener túlfeszültség ellen,de lehet,hogy tévedek,nem tudom......
Beszéljenek a képek.
(#) elektro95 hozzászólása Nov 3, 2011 /
 
Hali
Azt szeretném megtudni hogy ez a mérő műszer mit mér és hogy lehet használni ?
(#) bodgabo válasza elektro95 hozzászólására (») Nov 3, 2011 /
 
Talán gabona nedvességtartalom mérő, bár ilyet még nem láttam, nem mai darab. A pohárba teszed a gabonát, aztán a műszer kijelzi hogy hány % nedvességtartalma van. De lehet hogy egészen másra való...
(#) elektro95 válasza bodgabo hozzászólására (») Nov 3, 2011 /
 
hát én is valami ilyesmire gondoltam mert a hátoldalán van valami százalék jelzés de nem lehet kivenni belőle semmit se mert lekopott már a fele és ami azt illeti téleg nem mai darab
(#) elektro95 válasza bodgabo hozzászólására (») Nov 3, 2011 /
 
még azt szeretném megtudni hogy ez a két alkatrész micsoda és mivel lehet helyettesíteni
(#) Ricsi89 válasza elektro95 hozzászólására (») Nov 3, 2011 /
 
Mindkettő kondenzátor, a hengeres tuti, de a másik is elvileg az. Helyettesíteni kondenzátorral lehet.
(#) elektro95 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Nov 3, 2011 /
 
Jó az odáig tiszta hogy kondi de milyen értékű kondik lehetnek mert az nem tiszta a kicsi hengeresen csak annyi van hogy 330 és egy H de a másikon semmi azt honnan tudom meg hogy milyen értékű ?
(#) Ricsi89 válasza elektro95 hozzászólására (») Nov 3, 2011 /
 
Te kérdezted, hogy mi lehet. Szerinted én látom, hogy a hengeres kondi másik oldalára milyen szám van írva? ha 330 van ráírva, akkor elvileg 33pF-os(van az oldalon ilyen segédprogram is). A másik pedig színkódos, de így hirtelenjében nekem is elő kellene kotorni egy színkódtáblázatot, de rád hagyom.
(#) Ricsi89 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 3, 2011 /
 
Az oldalon lévő segédprogram szerint 33pF. Először én is 330-at írtam, de megnéztem a programmal és az meg 33-at mondott.
(#) pucuka válasza Ricsi89 hozzászólására (») Nov 3, 2011 /
 
A méretét tekintve 33 pF (styroflex). A színkódosnál lehetnek problémák a megfejtésben, olyan 47 - 470 nF körüli lehet, fólia kondi, feltehetően szűrő, vagy csatoló kondi, így az értéke valószínűleg nem kritikus. De ezt az áramkörből lehetne kideríteni.
(#) Auth Zsigmond válasza davidovics hozzászólására (») Nov 3, 2011 /
 
Ismered a viccet? Két ember beszélget:
-Mennyi?
-Mi mennyi?

Tehát nagy segítség lenne az, ha tudná az ember, milyen (típusú) merevlemezről van szó, hátha valakinek van kéznél hasonló,
A képekről az elfüstölt alkatrész felirata nem olvasható, hasonló geometriájú alkatrész fajtából elég nagy a választék, nem beszélve a paraméterekről...
(#) granpa hozzászólása Nov 3, 2011 /
 
Helló Jártasabbak!
Már kérdeztem, és nem hiszem, hogy ennyi profi közül nem tudja senki; a színjelzéses diódák miként dekódolandók. Vannak supressor kinézetű diódáim, amiken narancs,- kék,- zöld gyűrűk vannak(van amin pettyek), mit tudhatnak? Továbbá: 8x5 mm-es, fekete hengeres testű, két ezüst csík van a katód felől, és 51 az összes felirata. De van 8x3 mm-es is, TB 8F jelzéssel, szintén két ezüst csíkos. Se gyártó, se egyéb. Ki tud róluk?
Üdv: Kálmán
(#) aandcs hozzászólása Nov 3, 2011 /
 
Szép estét mindenki net!

Elkélne egy kis szakmai rápillantás. http://kepfeltoltes.hu/view/111103/DSC03224_www.kepfeltoltes.hu_.jpg ez milyen alkatrész, ha valaki be tudná azonosítani.

Előre is köszönöm.
(#) erdgab válasza aandcs hozzászólására (») Nov 3, 2011 /
 
Ez egy dióda,a rajt lévő betü-szám adatok alapján beazonosítható,esetleg zénerdióda is lehet.
(#) Mr_Peti hozzászólása Nov 3, 2011 /
 
Sziasztok!

Ha valaki otthon van túlfeszültség védelemben talán tud segíteni, az ábrán látható alkatrészekhez szeretnék segítséget kérni, az egyik tekercs lehet, a másik szénellenállás?
(#) bitfarago válasza aandcs hozzászólására (») Nov 3, 2011 /
 
Üdv!
Szerintem ez egy 3v körüli zéner dióda lesz.
(#) davidovics válasza Auth Zsigmond hozzászólására (») Nov 4, 2011 /
 
A merevlemez típusa:
-ST3160023A
-160 GB
-Márkája:Seagate
(#) davidovics válasza davidovics hozzászólására (») Nov 4, 2011 /
 
Egy képet letudtam szedni hozzá,talán ezen jobban látszik.
(#) Auth Zsigmond válasza davidovics hozzászólására (») Nov 4, 2011 /
 
Nem mai gyerek ez a winyo, a mágnesek miatt begyűjtöttem néhányat a pécsi zsibin. Alkalomadtán szét nézek köztük, talán a hétvégén lesz rá időm.
Addig is, felelősség nélkül kondinak nézem, mintha lenne egy polarítást jelző fehér vonal rajta, talán ha le lehetne olvasni valamiféle kódot...
A típus ismeretében lehet hogy másvalaki rövid időn belűl konkrét választ tud adni neked.
(#) Ricsi89 válasza davidovics hozzászólására (») Nov 4, 2011 /
 
Nagy valószínűséggel dióda lesz ez. A rajta lévő kódból talán ki is deríthető, hogy mi a típusa.
Hopp most látom, hogy kiégett a nyákon. Így kicsit nehezebb lesz a beazonosítása.
(#) davidovics válasza Ricsi89 hozzászólására (») Nov 4, 2011 /
 
Csináltam róla még egy képet.
Ennél jobbat már nem nagyon tudok róla csinálni,de nagyjából látszik mi van rajta.
A karikában az van,hogy: ON vagy lehet,hogy CN
És ha jól veszem ki akkor valami olyasmi van ráírva,hogy:
QE
RTB
Adom hozzá a képet is.
Következő: »»   348 / 1154
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem