Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   467 / 1154
(#) _vl_ válasza teszti hozzászólására (») Ápr 2, 2013 /
 
Ez sajnos nem ilyen egyszerű. Egyrészt vannak paraméterek, amik lehetnének rosszabbak is, de ezt csak az áramkör ismeretében tudnád eldönteni, ergó nem választhatsz rosszabbat. Vannak azok a paraméterek, amik alapvetően a hőtermeléssel vannak összefüggésben, ott meg szintén ki tudja, hogy mennyi tartalék volt még az áramkörben, vagy mennyire volt határra tervezve. És akkor jön az a probléma, hogy a legtöbb paraméter javítása valamelyik másik paraméter romlásával jár együtt, azaz az sem opció, hogy jelentősen nagyobb tűréshatárú FET-et választasz, mert az megintcsak nem lesz jó.
Egyszóval: minden paraméterében kb. eléggé hasonlót kell választani, akkor nagyon nem lehet mellélőni.
Amúgy szerintem a belinkelt Infineon chipnek még a tokozása sem egyezik meg a keresettel, szóval elég nehéz lesz a helyére forrasztani... (elektronikailag sem feltétlenül lenne jó, mivel a gate kapacitása kb. 6x akkora)
A hozzászólás módosítva: Ápr 2, 2013
(#) kadarist válasza _vl_ hozzászólására (») Ápr 2, 2013 /
 
Itt már megtaláltuk a helyettesítőt.
(#) teszti válasza _vl_ hozzászólására (») Ápr 2, 2013 /
 
Köszönöm a segítséget! A linkelt smd-t kipróbálom!
(#) kiborg hozzászólása Ápr 3, 2013 /
 
Sziasztok!
Egy SMD diódáról hogy lehet megállapítani a típusát? Esetleg azt, hogy az adott dióda zener vagy csak sima dióda? Ez egy kész áramkörben van, bontható, de az alkatrészeket jó lenne felhasználni, mivel a közelben sajnos nincs SMD alkatrész beszerzési forrás.
Kiborg
(#) proli007 válasza kiborg hozzászólására (») Ápr 3, 2013 /
 
Hello! Zénerre záró irányban rákötsz egy 4,7k ellenálláson keresztül 24V tápot, és ha rámérsz, már látod is hogy zéner-e vagy sem. üdv!
(#) laszlo raduj hozzászólása Ápr 4, 2013 /
 
jo napot kivanok

Sikerult elrontanom egy "transformatort", fel tucat alkatresz megfeketedet benne.
12v halogen egokhoz tartozik, amire ledeket szeretem volna kotni ,de nem merheto feszultseg a kijovetelen ha legalabb 1 ego nincs rakotve.
Probalkoztam elenalasal ,rovidre zarni a kijovetelt , az ego 1- 2 ohmos,de ugysem gyujtota a ledeket, majd kondenzatorokal es ekor fustolt el benne 3 ellenalas , 1db 2n5551, es 2db D13005md tranzisztor .
Azt szeretnem toletek megtudni, kerdezni,
1 mivel lehet helyetesiteni a D13005md tranzisztorokat mivel nalunk nem lehet kapni az uzletben.
2 mit csinaljak vele hogy ledekel mukodjon, takarekosag gyanant .

Bocsanat a rosz minosegu kepekert , de nincs okostelefonom , es ezek utan apukam bisztos nem adna ide a fenykepezogepet(, igy marad a webkamera.

elore is koszonom
(#) kiborg válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 4, 2013 /
 
Szia!
Ez oké, de mi a helyzet a sima diódával? Annyit tudok, hogy SOD80-as tokozás.
Valószínűsítem, hogy kisjelű dióda lehet. De típus az nagyon kérdéses. Valami más ötlet?
Kiborg
(#) _vl_ válasza kiborg hozzászólására (») Ápr 4, 2013 /
 
Ha nagyon akarod, felveheted a jelleggörbéjét pár ponton (mondjuk 0.1mA, 1mA, 10mA, esetleg még 50..100mA-nél, többet nem biztos, hogy bír). Ennél többet nem tudsz tenni vele, ennyiből ki kell derülnie, hogy valami Schottky, vagy sima. Mondjuk ha sima, akkor 4148, és kész
(#) BEMcorp hozzászólása Ápr 5, 2013 /
 
Sziasztok!

Adott egy kis távvezérlő-vevő chip, de nem találok róla semmit, a típusjelzése meg inkább hasonlít valami régi 'varázsigére' mint típusszámra...

ADA04 - ADABAAY - 0737R .

Így ebben a sorrendben vannak a feliratok a chippen (az utolsó pont is, ami gondolom az egyes lábat jelzi).
A nullák lehetnek ó-k is, túl kicsi ahhoz hogy megkülönböztessem...az egész chip 5x5mm (SMD), 32lába van.
Közben találtam másikat is (modulokon vannak), és azon a 2. sor más: ADABAAJ

Ha valaki tudna róla egy adatlapot, nagyon megköszönném!
A hozzászólás módosítva: Ápr 5, 2013
(#) proli007 válasza BEMcorp hozzászólására (») Ápr 5, 2013 /
 
Hello! Nem tudom, de simán elképzelhető, hogy maszkolt mikrokontrollerről vagy PLA-rol van szó, ahol a varázsige a bent lévő program gyári kódja/változata. De amúgy ha tudod is micsoda, mit kezdesz egy ilyen kis százlábú rovarral? üdv!
(#) BEMcorp válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 5, 2013 /
 
Ahogy említettem nem csak a kis széttaposott bogárka van, hanem egész modul. Valamilyen TV ir vevője és kapacitív gombsor-vezérlője lehet. Mivel egyben van, gondoltam, hátha fel lehetne használni így ahogy van.
Csak úgy sokkal könnyebb volna kísérletezni vele, ha a chip lábkiosztását tudnám.
(elnézés a képek minőségért, de jelenleg csak telefon van kéznél)
(#) proli007 válasza BEMcorp hozzászólására (») Ápr 5, 2013 /
 
Hello! Ha ma is az a divat még mint régen, akkor nem sokra mész vele. Mert általában a távrángató vevő a gép központi és egyben a "belső kommunikáció forgalom központja" is szokott lenne. Vagy is sokkal több feladatot lát el, mint első ránézésre gondolná az ember. Mindenféle alapbeállításokat kiabál ki magából, és ha nincs körülötte a többi eszköz, akkor csak a jó ég tudja mit csinál, vagy csinál-e egyáltalán bármit. Mert a kommunikáció kétirányú..
üdv!
(#) BEMcorp válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 5, 2013 /
 
No igen, valami ilyesmi választól féltem...
De ez van, majd azt használom róla, amit tudok (IR modul, smd zümmer...)
Köszi a választ!
(#) golem hozzászólása Ápr 5, 2013 /
 
Sziasztok!
Van ez a kis alkatrészem tudom hogy hőkapcsoló csak nem tudom hány fokos?
a talpára az van irva hogy KSD 180 itt a kép.
(#) kadarist válasza golem hozzászólására (») Ápr 5, 2013 /
 
Szia!
Ez éppen 180 fokon kapcsol.
(#) golem válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 5, 2013 /
 
mikrohullámu sütőbe ekkorát tesznek
(#) kadarist válasza golem hozzászólására (») Ápr 5, 2013 /
 
Gondolom, hogy grillezős a mikró.
(#) interferi válasza BEMcorp hozzászólására (») Ápr 5, 2013 /
 
Nekem is van jopár ilyen érintő kapcsolóm Samsung tv be való.
A kapcsolási rajz Bővebben: Link
Meg kell várni amíg megjelenik a "Get manual" felirat.
A schematic pdf 9-4 oldal function nál van hozzá lábkiosztás de az ir jel nem megy be a rajta levő IC-be.
(#) gkari válasza laszlo raduj hozzászólására (») Ápr 5, 2013 /
 
Hát az bizony nem egy egyszerű trafó, hanem kapcsolóüzemű tápegység-amiben van transzformátor is- a D13005 egy gyors kapcsoló teljesítménytranzisztor. Ha LED-eket akarsz működtetni, akkor a legegyszerűbb, ha egy trafó(+egyenirényító)val táplálod.
(#) Auth Zsigmond válasza laszlo raduj hozzászólására (») Ápr 5, 2013 /
 
Ha csak a LED-ek táplálása miatt akarod a tápegységet megjavítani, a helyedben nem tenném. Különösen a régebbi mobil telefonokhoz, és elég sok fajta villamos eszközökhöz olyan dugasz tápegységeket adtak, amelyek közül némelyik 12 V-os 0,8-1,5 amperes, ezek nagyon jól megfelelnek a LED-ek meghajtására. Persze nem szabad a LED-eket direkt rákötni, az áram korlátozásra figyelemmel kell lenni. A LED (vagy LED panel) típusától függően eltérő lehet a munkaáram. Jól használhatók a számolótáblák, a neten sok található. Ezek a tápfeszültség, a LED típusa ismeretében megadják a szükséges előtét ellenállást. 12 V-os tápfeszültség esetén csoportonként általában 3 LED köthető sorba, ilyen felépítésűek a LED szalagok, csoportonként jellemzően 150 ohmos ellenállással.
(#) laszlo raduj válasza gkari hozzászólására (») Ápr 5, 2013 /
 
Koszonom a valaszotokat , de jo otletnek tartotam led meghajtokent hasznalni arra gondolva hogy csak anyit aramot hasznal mind amenyi ledet rakotnek, takarekosagbol.

Ugyis jo lenne megjavitani , mukodo kepesen viszateni a helyere mielott felszerelesre kerulne)

A D13005md hejet adtak mje13005-ot , becineztem de megsem mukodik. Helyetesitheto??? Talalok valahol kapcsolasi rajzot a taprol??

tap1.jpg
    
(#) BEMcorp válasza interferi hozzászólására (») Ápr 6, 2013 /
 
Nagyon butának érzem magam, mert hiába bóklászom a schematic pdf-et (és a többit is), nem találom az érintőpanel áramkörét. Tutkó bennem van a hiba, de még csak 32lábas ic-t se találok...
F1....F1.... ha kérhetném
(#) mindenes válasza laszlo raduj hozzászólására (») Ápr 6, 2013 /
 
Üdv. Jó az mje helyette. Ha nem müködik akkor máshol kell keresni a hibát. Irtad hogy "lefeketedett" a panel, ezért nem árt ha ellenőrizöd a többi alkatrészt is :primeroldalon elsőként diódahid, diódák, puffer kondik stb....
(#) laszlo raduj válasza mindenes hozzászólására (») Ápr 6, 2013 /
 
Szia , 200 volt egyanaram merheto a dioda hid utan .
A kondit hogy merem ki ? Vagy mibol latszik ha elszalt ?
Van kulombseg a 2 tranyo kozt , mert a D13005 belso kapcsolasan lathato 1 dioda E es K kozott , ami az mje-bol hianyzik, menyire befojasolja a kapcsolast?
Mar atneztem szinte egyenkent az alkatreszeket , volt meg 1 dioda es 1 diak elszalva , azt is kicsereltem , es itt meg jon 1 kerdesem ha ezek az alkatreszek rovidzarosok voltak elszalhatote ujra csendben valamelyik tranyo , mivel most mar fustjelt nem adott.

Bocsi ,hogy enyit kerdezek de ha ezt nem sikerul megcsinalnom akkor elszalt a tamogatas a szuleimtol , hogy uzhesem ezt a hobbyt ))

koszonom megerteseteket
(#) interferi válasza BEMcorp hozzászólására (») Ápr 6, 2013 /
 
A kapcsolási rajza sajna nincs benne csak a készülék oldali csatlakozása.
(#) BEMcorp válasza interferi hozzászólására (») Ápr 6, 2013 /
 
Értem, de sajnos akkor én most nem vagyok előrébb. Készülékem nincs, csak a panel... Azért köszönöm szépen!
(#) mindenes válasza laszlo raduj hozzászólására (») Ápr 6, 2013 /
 
A 200V kevés mivel a pufferkondi 300V fölé töltődik. Ellenőrizd a diódákat. Ha van soros R azt is.
(#) laszlo raduj válasza mindenes hozzászólására (») Ápr 6, 2013 /
 
Probalom lerajzolni, mindjart az ertekeket is beirom , nem vagyok tisztaban az 1-es tekercsel , 3 van 1 magon de nem tudom meg a vegeket eldonteni mi hova kapcsolodik .Meg anyit ,hogy a 2-es tekercs szabad resze (a rajzon ) kapcsolodik aaz 1-es tekercs egyik kijovetelehez.
(#) laszlo raduj válasza mindenes hozzászólására (») Ápr 6, 2013 /
 
Ime a 220v resze , ertekekel , 285v merheto a kimeneten. Folytatom a tobi reszevel is.
(#) teszti hozzászólása Ápr 6, 2013 /
 
Sziasztok!

4810B mosfet betehető a 4812B helyére?
Következő: »»   467 / 1154
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem