Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Folyamatábrás mikrokontroller programozás Flowcode-dal
Lapozás: OK   197 / 360
(#) NyariG hozzászólása Máj 20, 2014 /
 
(#) Szebence hozzászólása Máj 20, 2014 /
 
Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem.
Volt egy lcd kijelkzőm ami tönkrement, a vezérlővel I2C-n kommunikál, a kijelző egy sima karakteres LCD volt amire maximum 10 betűt írt ki és pár szimbólumot. Annyit sikerült kideríteni, hogy a kijelző címe 0x9B. Tehát a plc küldi az adatokat a 0x9B címre, mert ez a kijelző és ezeket kellene feldolgozni és betűkké alakítani. Ezt hogyan lehet megcsinálni?
(#) djadji hozzászólása Máj 20, 2014 /
 
Köszönöm mindenkinek a segítséget, sok próbálkozás után elkezdett kommunikálni velem a DHT-11. Az elképzelésem jó volt, csak a kód nem akart összejönni. De nem jó adatokat kapok. Most az jelenik meg rajta, hogy "147 192 2 112", egy normál szobában. A második és negyedik nulla kellene legyen, de nem az, nyilván nem jók az adatok és nem tudom, hogy hol a hiba. Esetleg a bitek elcsúsznak? Hogyan lehetne ezt kideríteni?
Felteszem a jelenlegi programot, amit a példa alapján raktam össze, lehet hogy komoly hibát vétettem benne, de én nem találom.
Ha valaki vetne rá egy pillantást. Köszönöm előre is.

Az én tippem az lenne, hogy a lekérdezésnél sok a vizsgálat, értékadás, és lecsúszok 1-2 bitről. De hogyan lehetne ezt kideríteni?
(#) kaqkk hozzászólása Máj 23, 2014 /
 
Flow 5 ben megoldható valahogy a pic altatása ? Mondjuk egy vezérlő láb gnd-re húzásával alszik,+ ra emelésével ébred ? Ha igen akkor mi módon?
(#) NyariG válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 23, 2014 /
 
C kódba beírod hogy : sleep()
és már alszik is.
Megszakítást megint lehet tenni bele le is felfutóélre. Pice válogatja.
(#) kaqkk válasza NyariG hozzászólására (») Máj 24, 2014 /
 
Ez így egyszerű, köszönöm ! Az ébresztés ilyen könnyű?
(#) NyariG válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 24, 2014 /
 
Meg kellene nézni a pic adatlapjában hogy mire tud fel kelni. De általában feltudnak kelni külső megszakításra.
(#) kaqkk válasza NyariG hozzászólására (») Máj 24, 2014 /
 
Köszönöm a segítséget átnyálazom az adatlapot.
(#) NyariG hozzászólása Máj 24, 2014 /
 
Tudna valaki segíteni a HID kapcsolat felépítésben?
A kontrollerem : 18f4550 20MHz kvartzzal.

A watt cikke alapján szenvedtek már kb 1 hónapja de nem tudtom megoldani.
A pc oldali alkalmazás remekül működik watt hex állományával (annak ellenére is hogy ott 18f2550 van.
Viszont fc ben sehogy sem jön össze a kommunikáció.
A pc csatlakozik, viszont adatot nem tudok küldeni a picről és fogadni sem és nem jövök rá hogy hogy kellene megoldani. Ill szerintem a HID Destriptions-sal is bajok vannak.
Valaki nem tudná összedobni ehhez a progit fcben?
(#) watt válasza NyariG hozzászólására (») Máj 24, 2014 /
 
Szia! Privát kérdésedre a válasz, sajnos nem tudom flow alatt hogyan kéne.
(#) djadji válasza djadji hozzászólására (») Máj 27, 2014 /
 
Sziasztok!
Hosszas tesztelések után megtaláltam a hibát. Valamiért úgy gondoltam, hogy 7 lekérdezés után megkapok 8 bitet. Szóval egyszerűen 8 helyett 7-t írtam. Egy hetembe került kitalálni, de megvan!
Köszönöm a segítséget még egyszer mindenkinek!
(#) simonsen hozzászólása Máj 30, 2014 /
 
Üdvözletem mindenki felé!

Nagyjából végig futottam a listán de a feltett linkekről nem sikerült letölteni egyik FLWCODE verziót sem.A torrenttől irtózok a többi oldalakhoz meg lehet , hogy ügyetlen vagyok..

Rövidebb egyszerűbb letöltés létezik valahol ? üdv simonsen!
A hozzászólás módosítva: Máj 30, 2014
(#) NyariG válasza watt hozzászólására (») Máj 30, 2014 /
 
Ezt a bootloadert használhatom egy 18f4550 hoz is ügye?
(#) Horváth P Tamás hozzászólása Máj 31, 2014 /
 
Sziasztok!
Szeretném megkérdezni, segítséget kérni: flowkód 5.0 programmal írok programokat az PIC beállításokat szeretném megkérdezni. 16F690 PIC-et használok, és PICIT 2-vel programozok. Szeretném megkérdezni, hogy a program beállításokba hogyan kell beállítani a következőket:
oscillator
wachdoc timer
power up timer
master clear enable
code protect
data EE read protect
brown out detct
internal external swich over mode
monitor clock Fail-cafe
Köszönöm a segítséget
(#) NyariG válasza Horváth P Tamás hozzászólására (») Máj 31, 2014 /
 
Hello,
Buld->Projektopcio->Chip beállitás.

Nézd a képet!
(#) niedziela válasza NyariG hozzászólására (») Máj 31, 2014 /
 
Nem hol, hanem hogyan kell ?

Szóval mi legyen
wachdoc timer
power up timer
master clear enable

enabled - disabled...stb melyik mi legyen ?
(#) Bakman válasza niedziela hozzászólására (») Máj 31, 2014 / 1
 
Oscillator: Itt meg tudod adni, milyen (és honnan, ugyanis van belső is) órajelet használon a PIC.
Watchdog: Ez akkor lehet hasznos, ha lefagyhat a program, de erre nagy valószínűséggel nem lesz szükséged (Disable).
Power Up Timer: Kicsit hosszú elmagyarázni, adatlapon és neten minden megtalálható (Enable)
Master Clear: Használod-e a külső Reset-et vagy sem. Ha nem, akkor Internal, Port on ..
Code Protect: Ha bekapcsolod, nem lehet kiolvasni a PIC-ből a programot, olvasási védelem lesz rajta, nem tudják lemásolni.
EE Read Protect: Hasonló, mint az előző, de ez az EEPROM területre vonatkozik.
Brow Out Detect: Tápfeszültség csökkenéskor Reset állapotba tudja taszítani a PIC-et.
Internal-external: Külső órajelhiba esetén (kimarad) átkapcsol abelsőre, már ha engedélyezed.
(#) niedziela válasza Bakman hozzászólására (») Máj 31, 2014 /
 
Köszi, Horváth P Tamás nevében is
(#) NyariG hozzászólása Máj 31, 2014 /
 
Engem meg az érdekelne hogy az I2C milyen értékekkel tud visszatérni, és melyik mit jelent?
Jelenleg "1" amivel visszatért egy adatküldés után az most jó? vagy az hibát jelöl?
(#) Horváth P Tamás hozzászólása Jún 1, 2014 /
 
Köszönöm szépen a segítséget mindenkinek .
(#) NyariG hozzászólása Jún 2, 2014 /
 
egy input[32] es string mennyi bájtot tárol 32-őt vagy 33-mat?
(#) NyariG válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jún 2, 2014 /
 
és akkor input[0] - input[31] ig vagy [1]-[32] ig?
(#) NyariG válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jún 2, 2014 /
 
ok, köszi
(#) Georgee hozzászólása Jún 3, 2014 /
 
Üdv Uraim! Kérdésem lenne, még nem kezdtem neki a projektnek, csak tisztába akarom tenni magamba a dolgokat. Szóval adott egy léptető motor unipoláris. Kérdésem az lenne hogy a gyári léptetőmotor makróval megoldható, hogy amikor a PICbe befut egy impulzus, akkor lépjen egyet a motorom? Vagy ez jelen esetben felejtős? Mert ilyen beállítási lehetőséget nem találtam. Köszönöm a válaszokat.
(#) Bakman válasza NyariG hozzászólására (») Jún 3, 2014 /
 
Jogos a kérdés. Általánosabb a programozási nyelvekben a 33, de a Flowcode-ban csak 32-t, 0 - 31 -ig.
(#) Bakman válasza Georgee hozzászólására (») Jún 3, 2014 /
 
Megoldható nagyon egyszerűen de ne beállítást keress, hanem programozd le. Figyeled a bemenetet valamilyen módon, majd amikor befut a jel, léptetsz egyet (előre vagy hátra).
(#) Georgee válasza Bakman hozzászólására (») Jún 3, 2014 /
 
Konkrétan interrupttal terveztem a léptetést, tehát felfutó jelre szeretnék egyet léptetni. Csak kérdés, ha mondjuk nagyobb a frekvencia a motor akkor tudja követni?
(#) slogan válasza Georgee hozzászólására (») Jún 3, 2014 /
 
Tárolod a bejött inputok számát ,majd a motor végrehajtja a saját tempójában.
(#) Georgee válasza slogan hozzászólására (») Jún 3, 2014 /
 
Így már tiszta köszönöm a segítséget
(#) neocska hozzászólása Jún 17, 2014 /
 
Üdv mindenkinek!
Volna egy mosogép motorom AC 420W 13000rpm
Ennek szeretném ha lenne 3 fokozata, 10000rpm, 8000rpm, 6000rpm,
A motor fordulatszám figyelése egy Tachométer segitségével van mérve a motoron belül (ha jól emlékszek).
Az egész egy mosogép program része lenne, de sajnos nem tudom, hogyan oldhatnám meg a motor fordulatszám figyelését, hajtását, s null átmenet figyelést.
Következő: »»   197 / 360
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem