Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangsugárzó építés, javítás - miértek, hogyanok
Lapozás: OK   596 / 727
(#) Benji94 válasza P_Laszlo hozzászólására (») Nov 16, 2016 /
 
Köszönöm!
(#) aradi-gyula válasza P_Laszlo hozzászólására (») Nov 21, 2016 /
 
Köszönöm a választ. Wima MKS4 sorozatból építettem be kondenzátorokat, ennek elfogadható az ára. A dobozt még nem tömítettem anyag hiányában. Egy helyen találtam fidekaplast tömítőt, de nem találtam róla semmit. Ez az anyag mennyire könnyen megmunkálható? Hasonlít a gyurmához? Inkább o-gyűrűs tömítést használjak? Melyik szakszerűbb?
(#) konyak6 hozzászólása Nov 21, 2016 /
 
Sziasztok!
Vettem két(212) üres gitár hangsugárzót, de nem volt üres. Kaptam ajándèkba kèt Celestion greenback hangszórót. Az egyik szól, de súrol a lengő cséve, a másiknál ki van szakadva a vezeték tőben. A kérdésem az, hogy érdemes őket javítani?
(#) Fész válasza konyak6 hozzászólására (») Nov 22, 2016 /
 
Szia!Ha esetleg úgy döntesz,hogy nem érdemes velük foglalkozni,egy db-ra vevő lennék,hátha életre lehet kelteni.
(#) jocko válasza konyak6 hozzászólására (») Nov 22, 2016 /
 
Nekem még 8 éve újított fel Pesten egy szakember egy celestion-t,akkor volt ha jól emlékszem 6 ezer körül ennek a díja,de azon membrán csere is volt,meg új tekercset is kapott,és egyből megvették tőlem.És az nem egy 40 ezer forintos változat volt mint ez!
(#) konyak6 hozzászólása Nov 22, 2016 /
 
Köszönöm a válaszokat! Úgy döntöttem javítás lesz.
(#) telnagyapo válasza konyak6 hozzászólására (») Nov 23, 2016 /
 
Javíttasd meg, jó kis hangszórók ezek!
(#) aradi-gyula hozzászólása Nov 25, 2016 /
 
Sziasztok!
Úgy néz ki, jövő hét közepére lesz készleten fideka egy cégnél. Előtte, mivel még nem találkoztam ezzel az anyaggal, lenne egy kérdésem. A hangszóróim kialakítása olyan, hogy elvileg gumigyűrűvel szabályosan lehetne tömíteni, van a hangszóró kosáron egy kis mélyedés. Most fidekából elvileg tudok formálni egy kb. 3mm átmérőjű gumigyűrű szerű anyagot?
(#) tiggersoft válasza aradi-gyula hozzászólására (») Nov 25, 2016 /
 
Igen, olyan, mint a gyurma csak kicsit rugalmas is.
(#) aradi-gyula válasza tiggersoft hozzászólására (») Nov 25, 2016 /
 
Köszönöm válaszod.
(#) szamóca válasza aradi-gyula hozzászólására (») Nov 25, 2016 /
 
Terostat néven is fut. Üvegesek is használják, gépiparban, járműiparban rugalmas tömítésekre.
A hozzászólás módosítva: Nov 25, 2016
(#) nandika76 válasza szamóca hozzászólására (») Nov 25, 2016 /
 
Sziasztok, sőt mosogató tálca, és főző lapok alá is szokták használni.
Szerintem csak egy baj van vele, az ha ki kell szedni valamiért a hangszórót!!
Baromira beragad.
(#) jocko hozzászólása Nov 25, 2016 /
 
Én most ezt használtam utoljára,mert ez volt otthon,és ezt le lehet utólag szedni,olcsó,és tömít is.

SAM_6145.JPG
    
(#) nandika76 hozzászólása Nov 25, 2016 /
 
Én 3mm-es parketta alátétből vágok alátéte amilyen kell.
(#) szamóca válasza nandika76 hozzászólására (») Nov 25, 2016 /
 
Ha a műanyagszalagot rajtahagyod, akkor megoldható, hogy könnyen kivedd, visszatedd, a ragadás nélkül. Üzemben mi is így használjuk.
(#) nandika76 válasza szamóca hozzászólására (») Nov 25, 2016 /
 
Az igaz!!
(#) szamóca válasza nandika76 hozzászólására (») Nov 25, 2016 /
 
Egyszer vettem úgy használtan két 17R626A-s mélyközepet, hogy az illető sziloplast-al tömített.
Hagy ne ecseteljem a továbbiakat.
(#) nandika76 válasza szamóca hozzászólására (») Nov 25, 2016 /
 
Gondolom "ecsetelted" lefele rendesen a maradványokat
(#) voodoo hozzászólása Nov 25, 2016 /
 
Hali.
Két kèrdésem is lenne: az egyik az hogy volna két 15R400-asom amiken szerintem elég kis kitérést biztosít az a szövet szél amit valamikor valakik rá tettek, érdemes volna-e kicserélni olyanra ami több hullámú, nagyobb kilengést adna?
Másik kérdés: hol tudok venni hozzá olyan szivacs peremet ami a kosárhoz szokott lenni a csavarok köré?
(#) Primary hozzászólása Nov 25, 2016 /
 
Ezzel a hangszóróval milyen kicsi dobozt lehetne építeni? 80 Hz-es alsó határfrekvenciát szeretnék elérni körülbelül. Mekkora és milyen dobozban lehet ezt elérni?
Idézet:
„60W/100W
40-3600Hz
91dB/W/m
6om
Xmax 15mm
Fs 39Hz
Qts 0,4
Vas 30l
d = 136 mm”
A hozzászólás módosítva: Nov 25, 2016
(#) telnagyapo válasza voodoo hozzászólására (») Nov 26, 2016 /
 
Fütésszerelők használnak polifoamot, csö ek hőszigetelésére. Abból tudsz vágni csíkokat. Két féle falvastagsággal van: 9 és 15mm.
(#) aradi-gyula hozzászólása Nov 26, 2016 /
 
Köszönöm válaszaitokat a tömítőanyaggal kapcsolatban. Egyelőre csak szilikon habzsinórt sikerült szereznem helyben, vasárnap kipróbálom, alkalmas-e a feladatra. Elég puha anyagról van szó.
(#) elektrorudi válasza telnagyapo hozzászólására (») Nov 26, 2016 /
 
Fűtésszereléshez lehet, hogy jó (1 év teljes körű garanciával ), de egyébként elporlik. Én a tetőszigetelésre tettem fehér polifoam-ot (kb. 4mm). Elporlott. Később a pincébe tettem a csövekre fekete polifoam-it (kb.15mm vastag) Elporladt.
(#) ptesza válasza Primary hozzászólására (») Nov 26, 2016 /
 
Inkább milyen nagy. Ha ezek a paraméterek valósak akkor inkább 150 Hz alsó határt lehet kihozni belőle ,nem kis dobozban. Lehet jobb lenne lemérni és úgy megfontolni.
(#) voodoo válasza elektrorudi hozzászólására (») Nov 26, 2016 /
 
Akkor megis mit javasoltok ? Mert ha lecserelem a szovet szelt akkor ugyebar ujat kene feltenni a helyere, hogy valahogy kinezzen. Lehet korbe nezek valami fekete ikeas labtorlo gumiszonyeg szeruseg is jo lenne. Bar a legjonn az lenne ha konkretan lehetne ilyet kapni valahol. Nem kene farigcsalgatni.
(#) granpa válasza voodoo hozzászólására (») Nov 27, 2016 / 1
 
Olyan polifoamból vágj, amit a turisták használnak, az nem porlik el 20 év alatt sem, és kapható belőle vékony is. Nekem van tán 30 éves is, és mint az új.
(#) teddysnow hozzászólása Nov 29, 2016 /
 
Sziasztok.
Kaptam egy pár maszek hangsugárzót. Kis 16cm-es MNC és egy SAL magas van benne, plusz reflex cső. Hangváltó nincs, csak egy kondi választja le a mélyet a magasról. Probléma a következő, az átvitelében van egy jókora csúcs kb. 117-122Hz között. Nem minden zenében hallani (kb. 40-1), de ahol igen, ott nagyon tud búgni.
A készítőben megvolt a jószándék, mert belülről 3mm polifóm van körberagasztva és a belső hátoldalára meg tojástálca alakú szivacs.
Kérdés, adott állapotban lehet vele valamit kezdeni?
(#) ptesza válasza teddysnow hozzászólására (») Nov 29, 2016 /
 
A túl magas hangolás frekvencia kiemelhet pont ott. Magyarán hosszabb cső kellene bele.

kiemel.png
    
(#) P_Laszlo válasza teddysnow hozzászólására (») Nov 29, 2016 /
 
Az MNC hangszóró a fő bűnös valószínűleg, túl gyenge a mágnese. De azért ird le a dobozod méreteit, utána lehet számolni, és kiderül, hogy mi is a helyzet, és mitől uborkásüveg a hangja.

A polifoam, meg a szivacs, nem sokat tesz az ügy érdekében, de lehetne szálas műanyagvatta szerű csillapítóanyaggal is hangolni rajta. De előbb azt kell tudni, melyik hangszóró ez, mekkora a doboz, reflexcső.
(#) teddysnow hozzászólása Nov 29, 2016 /
 
Nem hiszem, hogy a cső a hibás, mert kb. 30 és 70Hz között lehet hallani a hatását, ha letakarom. A hangszóró MNC noir2 16cm. A doboz belső mérete 20x20x30, a reflexcső 4,5cm átmérőjű és 11 cm hosszú.
Következő: »»   596 / 727
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem