Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » ICL7106/ICL7107
 
Témaindító: Zoli007, idő: Ápr 10, 2006
Lapozás: OK   13 / 93
(#) maTaKee válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 9, 2009 /
 
Üdv!
Ezt esetleg áram mérésre is át lehetne kalibrálni? Amúgy tetszik
(#) Alkotó válasza maTaKee hozzászólására (») Júl 9, 2009 /
 
Messzire mutató kérdés...

Természetesen ez egy olyan alapműszer, ami 200mV-ot mér.
Viszont nyilvánvaló, hogy egy söntöt lehet úgy méretezni, vagy a rajta eső feszültséget úgy leosztani, hogy az éppen jó legyen a kijelzőnek, azaz áramot mérjen.

Alkotó
(#) Doncso válasza maTaKee hozzászólására (») Júl 9, 2009 /
 
0,1-ohmos söntön teljesen jól lehet ezzel mérni az áramot.
(#) Alkotó válasza Doncso hozzászólására (») Júl 9, 2009 /
 
Legalábbis 2A-ig. Mert 0,1 ohm-on ha 2A folyik, akkor valóban 200mV feszültség esik.
De ettől nagyobb áramokat is lehet mérni. Továbbá nincs arra garancia, hogy a 0,1ohm, az tényleg annyi. Általában viszonylag nagy tűrésűek a nagyobb teljesítményű ellenállások. Épp ezért célszerű vagy magunknak "hangolni" a söntöt, vagy olyat választani, amin esik annyival több feszültség a mérni kívánt áramnál, amiből biztonságosan lehet osztani a megfelelő arányt.

Én pl. 2db párhuzamos 0,33ohm/5W-ot használok a labortápomban, és persze egy feszültségosztót (igazából kettőt, mert két méréshatár van).

Alkotó
(#) Doncso válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 9, 2009 /
 
Nálam a gyakorlatban ez teljesen jól bevállt dolog, 1% os 0,1 ohmos ellenállásaim vannak, évek óta ezt használom, tényleg megdöbbentően jól beválltak. Ha nagyobb áramokat kell mérni, akkor emelem a méréshatárt 2V-ra így 20A-ig kitolódik, ez pedig már több mint elég. A tápomban is így van megoldva, mindkét oldal,tökéletesen megfelel. Kis áramoknál szinte észrevehetetlen hogy esetleg csalna, 4A-nél meg nekem mindegy hogy 3,99 vagy 4A, az a 10mA csalás engem nem zavar, ha valóban csalás egyáltalán, ki tudja, hogy az 1500Ft-os műszerem csal e, vagy a 100-éves omszöv multiteszterem, esetleg a 7107, vagy az EMG asztali multi? egy szó mint száz, szerintem abban kiegyezhetünk, hogy hobbi szintre ez több mint elég, a profi műszerek meg nem itt kezdődnek. Gyakorlati ember vagyok, nem szeretem a szükségtelen túlbonyolításokat, mindig törekszem az adott feladatra a legegyszerűbb és használható megoldást keresni.
Üdv.
(#) Alkotó válasza Doncso hozzászólására (») Júl 9, 2009 /
 
Ha 1%-os a 0,1ohm, és elég nagy a teljesítménye, akkor attól álmodni sem lehet ideálisabbat. Az valóban optimális erre a feladatra.

(Csak nekem megsúgod, hol "lőtted" ezeket az ellenállásokat? Amit én tudok venni, az 0,1ohm/5W-10% vagy 0,1ohm/2W-5%)

Alkotó
(#) Doncso válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 9, 2009 /
 
Még a vaterán vettem annó, olcsóért árulták, aztán gondoltam beruházok egy pár darabra, pont erre vettem, 2W-os kék színű ellenállások. De egyébként kanthal-ból is gyönyörűen lehet készíteni egyet, csak el kell találni a méretet, vagy előtte valami komolyabb műszerel kimérni, én ESR-mérővel már csináltam kanthal-ból is, azzal sem volt semmi probléma.
(#) cseffo hozzászólása Júl 9, 2009 /
 
Hello!
Valaki tudna segíteni abban hogyan lehetne(vezérlő ic-vel ellátott) LCD-vel feszültségmérőt csinálni?
Elöre is köszi!
(#) Doncso válasza cseffo hozzászólására (») Júl 9, 2009 /
 
Ugyanúgy mint a LED kijelzőssel, csak annyi a különbség, hogy oda ICL7106-os vezérlő kell és egy minimum 3,5 digites 7 szegmensen LCD kijelző. Bár lehet hogy te a karakteres kijelzőre gondolsz? Sokféle LCD-van ,mutass egyet melyikre gondolsz.
(#) cseffo válasza Doncso hozzászólására (») Júl 9, 2009 /
 
hd44780al ellátottra! Gondoltam!
(#) klemo86 hozzászólása Júl 9, 2009 /
 
Itt vagyok egy kis topikváltással, a kezdő kérdéseknél vetettem fel először a problémámat, de nem olyan egyszerű a dolog, mint képzeltem...
Arról lenne szó, hogy van egy (két) 7107-es műszerem, egy feszmérő és egy árammérő.
Bekapcsolásnál 1666-ot ír egy pillanatra, de ezt megszoktam már más működő műszereknél (oszcillátor-hibakód, azt mondták), utána az első ("ezresek") digitben van egy 1-es.. Sajnos ez akkor is ott van, amikor 0 Volt a bemeneti feszültség
Az oszcillátort megnéztem szkóppal, az működik, mondtak még egy olyat, hogy tisztítsam meg a panelt, hogy abszolút semmi kosz ne legyen rajta, folyasztószer-mentesre letakarítottam, megszáradt, ugyan az a jelenség... Továbbá a csillagpontba kötés se vált be :no:
Dobjam ki és építsek másikat, vagy valaki tud még rá mit mondani? (azon kívül, hogy tök sz@r)
(#) Doncso válasza cseffo hozzászólására (») Júl 9, 2009 /
 
Bővebben: Link
Itt egy jó kis kapcsi hozzá.
(#) Doncso válasza klemo86 hozzászólására (») Júl 9, 2009 /
 
Melyik nyák terv ez? biztos bele való a kijelző?
(#) cseffo válasza Doncso hozzászólására (») Júl 9, 2009 /
 
Köszönöm szépen csak a PIC-be irandó programot holtalálom?
(#) Doncso válasza cseffo hozzászólására (») Júl 9, 2009 /
 
Bővebben: Link Jah, tényleg, itt találtam a kapcsolást, a hex-et is valahogy le lehet szedni.
(#) klemo86 válasza Doncso hozzászólására (») Júl 9, 2009 /
 
Persze hogy jó az egész, egyszer már működött, csak nem tudom, mi érte azóta Egy tesztüzemet ment...
Pontosan úgy van beépítve, mint az Attila86-féle labortápban, a kapcsolás egyébként megegyezik azzal!
(#) Doncso válasza cseffo hozzászólására (») Júl 9, 2009 /
 
Esetleg van még egy ilyen is. Bővebben: Link
(#) cseffo válasza Doncso hozzászólására (») Júl 9, 2009 /
 
Köszi szépen, amugy e-mailban lehet tölük kérni!
(#) Doncso válasza klemo86 hozzászólására (») Júl 9, 2009 /
 
Ja értelek, tehát az ilyen alapvető hiba lehetőségeket már kiküszöbölted. Én egyszer hasonlóképp jártam, nálam az volt a probléma, hogy nem foglalatba tettem, és kicsit oda sült az IC, neked van foglalat? A többi szegmens rendesen működik? Csak az első szegmens világít 1-et?
Üdv.
(#) klemo86 válasza Doncso hozzászólására (») Júl 9, 2009 /
 
Mondom, bekapcsoláskor ír egy 1666-ot, aztán mint általában amikor nem fér a méréshatárba a dolog, egy 1-es világít a legelején, semmi más
Most már csak arra tudok gondolni, hogy megfikkadt az IC (na de mindkettő?)...
Mondjuk ugyanúgy megy mindkettő, tehát ha valami "olyan" érte, akkor repült mind.
Egyébként természetesen ehhez se használtam foglalatot
Én gáznak tartom, nem rakok sehova - a hétszegmensesekhez persze kellett, nekem se volt jobb ötletem...
Szóval ha tényleg senkinek semmi jobb ötlete, akkor kicserélgetem az IC-ket (csak jó volna tudni, hogy mégis mi érte őket).
(#) Doncso válasza klemo86 hozzászólására (») Júl 9, 2009 /
 
Az ICL-hez mindig használj foglalatot, nem szereti a páka hőmérsékletét, ez tapasztalat.

A sima 1-es a kijelzőn azt jelenti hogy túlcsordult, tehát a bemenetén valami gatya van, többet kap mint 200mV. Mutasd meg a kapcsiját és megmondom hol mérd meg. Valami miatt túl sok feszültséget kap a bemenete, ez szinte biztos.
(#) klemo86 válasza Doncso hozzászólására (») Júl 9, 2009 /
 
Hogy kapna sokat, ha 0-t mérek rajta, vagy amikor egyszerűen nincs is ráforrasztva a drót?
Ha üresjáratban megy is ezt írja ki...
Akkor kidobálom az IC-ket

táp.jpg
    
(#) slogan válasza klemo86 hozzászólására (») Júl 9, 2009 /
 
A referencia fesz be van állítva a 35...36 lábon ?
(#) klemo86 válasza slogan hozzászólására (») Júl 9, 2009 /
 
Be, persze!
(#) Doncso válasza klemo86 hozzászólására (») Júl 9, 2009 /
 
Dobáld csak ki, semmi gond, az egyik az hogy semmit nem lehet látni a kapcsolásból, a másik dolog az, hogy nem azt mondtam hogy sokat adtál a bemenetére, hanem hogy sokat kap valahonnan, a kettő nem ugyanaz, elképzelhető, hogy tönkre mentek és belül kap a bemenete tápot, vagy valami el van kötve, esetleg az egyik kondi zárlatos, és a tápfeszt vagy annak egy részét megkapja a bemenete, de az szinte biztos hogy a műszer túlcsordul. Hiába dobálod a vigyorgós smile-kat, nem érted miről beszélek. Ha jól látom ahhor a 31-es lábat kellene megmérni, illetve a referencia hogy áll.
(#) klemo86 válasza Doncso hozzászólására (») Júl 9, 2009 / 1
 
Ezaz, ezért gondolom, hogy az IC maga lehet megpusztulva, mert ahogy azt a digitális műszereknél megszokhattuk, ha a méréshatárba nem férünk bele, a legelejére egy 1-est ír ki! A bemenetél meg 0 Voltot mérek, innentől kezdve ugyanarról beszélünk.........
A méretezést meg nem állítottam át, nem mozgok itt valami otthonosan.

táp.jpg
    
(#) Doncso válasza klemo86 hozzászólására (») Júl 9, 2009 /
 
Hát akkor nincs több ötletem. Gondolom a bemeneten a 31-es lábat mérted a földhöz képest, ha az nulla, akkor én azért mégegyszer átpöttyögném a forrasztásokat, illetve gyorsan végigmérném az alkatrészeket, különösképp a potit, látod ezért lenne jó most a foglalat, csak kihúzod aztán annyi. Gondolom a + és - oldali tápfeszeket ellenőrizted. Ha ezek után sem találnék semmit , akkor szinte biztos hogy megsült az IC. Jó lesz kiszedni.
(#) klemo86 válasza Doncso hozzászólására (») Júl 9, 2009 /
 
A forrasztásokat 100%-osra szoktam csinálni, az alap...
A tápellátás szintén egy alap, anélkül nincs is miről beszélni, a referenciafesz megint alap, és az összes ilyen "hülye" dolgát végigellenőriztem, illetve javítottam, amire finnyás... Az alacsony illetve magas szintű bemeneteken is nullát mérek, úgyhogy valami biztos hogy érte az IC-t Lehet amúgy, hogy egy másik nyákot csinálok neki, azt kész Induljunk új lappal
Köszi mindenkitől, akik azokat a bizonyos "hülye dolgait" említették, azokra figyelni fogok a következő szériánál
Meg akik foglalkoztak a témával. Hajrá!
(#) klemo86 hozzászólása Júl 10, 2009 /
 
Kicseréltem az IC-ket, gyönyörűen megy a cucc
(van egy vágópadom, amin a nyákokat szoktam darabolni, azzal mentem végig a rossz IC lábain, aztán kiszedegettem őket egyesével, az újat meg takaréklángon forrasztottam vissza )
Azért jó volna tudni, hogy mi érte a régieket...
Na mindegy, lényeg, hogy az új IC-kkel megy
Még egyszer köszi mindenkinek a jó tanácsokat!
(#) Darka válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 11, 2009 /
 
Sziasztok
Megépítettem az Alkotó által újított szűk helyre is beépíthető voltmérőt. Elsőre beindult, hibátlan, összeraktam neki a kis feszültségosztót ami egy 10k ellenállásból és egy 100 ohmos trimerből áll, 20 voltig simán mérek vele, azonban most jutott eszembe hogy 30 voltig kellene mérjek. Szóval mit tegyek? Gondolom a feszültségosztón kell kicseréljek valamit hogy 200voltig mérjen mint a kézi mérőknél a korlátváltás de mit?
üdv!
Következő: »»   13 / 93
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem