Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Inverteres hegesztőtrafó
 
Témaindító: Gabi, idő: Aug 12, 2005
Lapozás: OK   125 / 562
(#) Tubi56 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Aug 24, 2010 /
 
A segéd táp trafónak elég 14VA-is! A ferrit trafó E65!
A gate meghajtó ferrittrafó lehet E-E mag 20-25mm-es légrés nélkül!
Vagy E-I 25, de itt 0,5mm légrés kell! A tekercselésre fektess nagy hangsúlyt szigetelés és kezdő pontokra!
Ventillátor 12V 90mm-es , de lehet nagyobb 120mm és lehet 230V-s is!
(#) Ricsi89 válasza Tubi56 hozzászólására (») Aug 24, 2010 /
 
Rendben. Egy eladónak van ilyen diódája olcsón, sok, plusz nála láttam E25-ös magot csévével. Táp pufferkondik is vannak nála, szerintem összeszedek pár cuccot tőle. E25 mag Az eladó termékei.
Még szétnézek, mert E65-öt eddig még nem láttam. Azt is jó lenne összeszedni valahonnan olcsón.
(#) Tubi56 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Aug 24, 2010 /
 
Ezek a magok E-E magok és azt írja, hogy légréses!
De ez nem jó neked Ebben az esetben légrés nélküli kell!
Légréses az E-I magba kell! Ne keverd!
Egyébként potom pénzért van a LOMEX-él! Vagy a Tali bt -él, de itt van E 65 is meg nagyobb is!
A kondik sem olcsók nála ahogy nézem! A LOMEX-él 470 µF 420V elkó 105C' 290Ft
(#) Ricsi89 válasza Tubi56 hozzászólására (») Aug 24, 2010 /
 
Amit linkeltem, az légrés nélküli, de van az eladónál légréses is.
(#) (Felhasználó 46585) válasza Tubi56 hozzászólására (») Aug 24, 2010 /
 
Nem légréses, oda is írta, hogy légrés nélküliek.
(#) Remci válasza Tubi56 hozzászólására (») Aug 24, 2010 /
 
Szia!

Bár nem ide vág és bocs az off-ért,de ma az M5-ön láttam egy bordó volvót Tubi 56 rendszámmal. Igaz hogy ez az inverteres heggesztőtrafókra semmilyen hatással nincs,csak érdekes milyen véletlenek vannak (vagy mégsem?)
(#) Tubi56 válasza Remci hozzászólására (») Aug 25, 2010 /
 
Igen ilyenek a véletlenek! Nekem Mazda 3-as volt, amit most adtam el az új Renault Fluance Privileg meg csak Szeptemberben jön meg sajnos, addig kocsi nélkül vagyok, horgászni sem tudok most menni, de majd bepótolom! De azért kösz!
(#) erdgab válasza Tubi56 hozzászólására (») Aug 25, 2010 /
 
Idézet:
„Igen ismerős a rajz, mintha láttam volna már!”

:gumicsirke: :hide:
(#) csatika1 hozzászólása Aug 25, 2010 /
 
Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni, már napok óta robbantgatok egy Weldarc 1100 típusú francia hegesztőt.
A vezérlése UC3845 ami meghajt 3db SGP15N120 típusú IGBT-t A hegesztő úgy néz ki mint ha beindulna aztán vagy 10mp múlva felrobban az IGBT. Olvastam itt a fórumon hogy ez az IC hajlamos a gerjedésre meg érzékeny a tápfesz stabilitásra. Ebben a hegesztőben viszont az egyenirányított nagy áramú részből van leosztva táplálva az IC.
Esetleg van valakinek ötlete merre tovább mit kellene megnéznem ?
Előre is köszi!
Bővebben: Link
(#) pimi9 válasza csatika1 hozzászólására (») Aug 25, 2010 /
 
Elsőnek azt kéne kiderítened, mitől megy tönkre az igbt.
(#) KissAttila válasza erdgab hozzászólására (») Aug 26, 2010 /
 
Mi a velemenyetek, E19-es ferit mag, PC tapbol kibanyaszva,ujra tekerve 0,22 mm-es drottal(szigetelessel egyutt 0,22), jo lesz vagy keves a mag es a drot keresztmetszete. Azert tekertem 0,22-bol, mert vastagabbol nem fert ra a 35 menet. Persze a meghajto traforol irok.
(#) Ricsi89 hozzászólása Aug 26, 2010 /
 
Úgy néz ki tudok olcsón E65-ös magot is(olcsó a tme-hez és lomexhez képest). Annyi kérdésem van ,hogy za eladó azt mondta, hogy M2TN-C anyagból van. Ez jó lehet nekem? Ha jó, akkor szólok is neki, hogy kell. Ja igen 1 pár mag 2000Ft és 500 hozzá a csévetest. Szerintem jó ár.
(#) Cavalier válasza Ricsi89 hozzászólására (») Aug 26, 2010 /
 
Van még neki ilyen? Esetleg nagyobb?
(#) Ricsi89 válasza Cavalier hozzászólására (») Aug 26, 2010 /
 
Azt írta, hogy talán 3 db van összesen. Nagyobbat nem kérdeztem, de megkérdezhetem, ha érdekel.
(#) Cavalier válasza Ricsi89 hozzászólására (») Aug 26, 2010 /
 
Ha mondasz egy elérhetőséget, az is jó, majd intézkedek, de meg is kérdezheted.
(#) Ricsi89 válasza Cavalier hozzászólására (») Aug 26, 2010 /
 
A fentebb linkelt vaterás linkemen szereplő eladótól kérdeztem.
(#) Cavalier válasza Ricsi89 hozzászólására (») Aug 26, 2010 /
 
Köszi, megvan.
(#) Ricsi89 hozzászólása Aug 26, 2010 /
 
Összeszedtem az alkatrészeket lomexből, meg megnéztem a drágább dolgokat a HQ-ban is. Elég érdekes végeredmény lett. A Lomex jóval olcsóbb. A Hq-ban összeszedett félvezetők és drágább alkatrészek többe kerülnének, mint a lomexben az összes szükséges alkatrész.
Trafóügy is megoldani látszik, hűtőbordát is kinéztem már, így kb 20ezer Ft körül jön ki az anyagköltség majd. Ez még nem is olyan sok.
Szerk.: Egy alkatrész értéke számomra rejtély. Tt1.1-es tekercsnél van egy 1,6/0,5W feliratú ellenállás. Az most 1,6 Ohm lenne?Szerintem itt hiányzik valami.
(#) erdgab válasza Ricsi89 hozzászólására (») Aug 26, 2010 /
 
Nem hiányzik onnan semmi,az az ellenállás 1,6 ohm/0,5W,lehetőleg pontos és megbízható legyen,az áram beállításban van rendkívül fontos szerepe,az sem baj,ha 1W értékű.
(#) erdgab válasza KissAttila hozzászólására (») Aug 26, 2010 /
 
Remélem légrés nélküli,elvileg megfelel.
(#) Ricsi89 válasza erdgab hozzászólására (») Aug 26, 2010 /
 
Rendben, csak kicsit kevésnek tűnt, de jobban megnézve az IC adatlapját értem is már miért.
(#) erdgab válasza csatika1 hozzászólására (») Aug 26, 2010 /
 
Nem hinném,hogy gerjedékenyebb lenne mint más IC-k, 100n a táplábon biztosan megfogja.Csatlakoznék pimi9 kollégához,meg kéne keresni,miért mennek tönkre az IGBT-k,zárlatos főtrafó,leszakadt snubber kör,de a vezérlésben is lehetnek hibák.
(#) Ricsi89 hozzászólása Aug 26, 2010 /
 
Ja még egy utolsó kérdés mára. A linkelt hűtőborda megfelelő lenne? Bővebben: Link
(#) erdgab válasza Ricsi89 hozzászólására (») Aug 26, 2010 /
 
Ha bizonytalan vagy valamiben,kérdezz nyugodtan,segíteni fogunk,mintsem valami "butaság" miatt elfüstöljön a készülő masina.Nyugodtan,megfontoltan csináld és akkor nagy az esélye a sikernek.
(#) erdgab válasza Ricsi89 hozzászólására (») Aug 26, 2010 /
 
Igen.
(#) Ricsi89 válasza erdgab hozzászólására (») Aug 26, 2010 /
 
Rendben, jönni is fogok még tutira. Én sem szeretném hogy füstfelhő legyen a gépből. Nem kétfilléres alkatrészekről van szó, nem szeretném egy pillanat alatt elfüstölni őket.
(#) csatika1 hozzászólása Aug 27, 2010 /
 
Köszönöm a válaszokat, hasznos volt, de sajna nem működik így sem esetleg nem érdekel valakit alkatrésznek? minden benne van, csak az IGBT-k rosszak.
Gyári doboz, trafó, aljzat, teljesen ép csak nem működik .
(#) Freedomocska válasza csatika1 hozzászólására (») Aug 27, 2010 /
 
Szia , nézzél be az apróhirdetések "keres" oldalára mert azt hiszem András pont ilyen készülékeket keres . :yes:
(#) Ricsi89 hozzászólása Aug 27, 2010 /
 
Most láttam az apróban a linken lévő trafót. Ez alkalmas lenne főtrafó helyére? Talán még bolygatni sem kellene, mert menetszám megegyezik(persze ha a keresztmetszet is jó lenne). Bővebben: Link
Megkérdezem mennyiért adná, hátha jó lenne és nem is drága.
(#) csepisaco hozzászólása Aug 27, 2010 /
 
Nem lapozgattam át az összes oldalt ezért nem tudom hogy fent van-e de én ezeket a kapcsolási rajzokat találtam.


meg egy oroszt
Inverteres heggtrafó
Következő: »»   125 / 562
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem