Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolóüzemű táp 230V-ról
 
Témaindító: cimopata, idő: Szept 13, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   20 / 778
(#) cimopata válasza Pafi hozzászólására (») Aug 16, 2007 /
 
Üdv
Jó hogy megtiszteled köreinket

Valahogy ugy gondoltsm énis.
Csak kicsit ramatyul magyaráztam a dolgokat.


Terminálon 1-2 hónapja próbáltál segíteni a kapcsitápomban, valami miatt egyedülmaradtam a bajaimmal de végül sikerült negoldanom az akkori kimeneti zaj6gerjedés problémát, rájöttem miért volt.

Még jó hogy nem fogytam ko a további problémákból.

Na csá
(#) László zs hozzászólása Aug 16, 2007 /
 
Nem tudom, hogy ismeritek-e az az EPCOS oldalát? (mielőtt valaki különböző vasakat rak be trafónak célszerű a működési paramétereiről meggyőződni)

1. link

2. link

Méretező program



3. link

(#) gulyi88 válasza potyo hozzászólására (») Aug 16, 2007 /
 
by299 nél azt azt mértem hogy nem 0,7 volt a potenciálgát hanem 0,4V körrül van..
tehát 0,8 volt az tök megfejel

védelmi célt szolgál, Ube max -ot korlátozza..
az Ib áram az meg függ a Ic és a B től..

egyébként csak egy ötlet volt .. tranyóval nem is kisérleteztem eddig...
csá
(#) Pafi válasza cimopata hozzászólására (») Aug 16, 2007 /
 
Részemről a kélymámor!

És mi volt akkor a hiba oka?

A problémák csak a halállal szűnnek meg, úgyhogy kívánok még sok-sok problémát, de ritkán!
(#) cimopata válasza Pafi hozzászólására (») Aug 16, 2007 /
 
Üdv!

A hiba az volt hogy a TL494 belső műveleti erősítőjén nem volt visszacsatolás. Csak egy sima komparátorként működött, nem pedig a hibajelerőstőként.
Valamint még tettem szűrőkondikat a referenciafeszre.

Így már elmúlt a zavar.

Most ezekkel nincs már probléma.

Sajnos nincs több fetem ugyhogy pihen. De rendelek majd a lomexből IGBT-t 600V/10A típust meg IR2110 et és azzal is próbálkozom.

Próbálok mindenféle lehetséges elvet kipróbálni kapcsitápoknál. Több kevesebb sikerrel

(#) kurtyka hozzászólása Aug 29, 2007 /
 
Sziasztok! CSak nem boldogulok a Skory féle táppal... megterveztem Eagle-ben át tudnátok nézni esetleg?? Remélem jó, de több szem többet lát mert suliba majd fotózásos eljárással szépen megtudom csinálni a panelt aztán addig szépen megtervezném. Na felrakom a képeket ja és ki hogy áll a tápjával???
(#) mex válasza kurtyka hozzászólására (») Aug 29, 2007 /
 
Javaslom futtasd a "drill aid"nevű ulp-t,mert nagyon nagyok a furatok,ezt akárhogy fotózod nagyon vékony forrszemkarikák maradnak előhivás után. Nekem a top réteg a vörös szin....
(#) kurtyka hozzászólása Aug 30, 2007 /
 
Köszi, közben én is rájöttem hogy vörös a top, mondom oan furi régen kék volt de mind1
(#) zoz11 hozzászólása Szept 1, 2007 /
 
Nem találtam meg a kapcsoló üzemű tápokról szóló topicot ezért írom ide kérdésemet! Meg építtettem a képen látható kapcsoló üzemű tápot, vagyis majdnem kész vagyok vele, a trafóról lenne egy két kérdésem hogy milyen vastag huzallal kel megtekerni, meg hogy kb hány menet, vagy egyáltalán jó hozzá ez a vas?
A vasmagom: RM6 FERRITMAG N67 Al=2400nH G=0,0mm B65807-J-R67 FAZÉKMAG PÁR (2 DARAB)

Bővebben: Link
(#) szabi83 válasza zoz11 hozzászólására (») Szept 1, 2007 /
 
amúgy max 10 W -s icből mennyit akkarsz elérni?
(#) zoz11 válasza szabi83 hozzászólására (») Szept 1, 2007 /
 
Kb 5W-kell nekem! nem kell nekem több100Watt!!!
(#) szabi83 válasza zoz11 hozzászólására (») Szept 1, 2007 /
 
jah ez pici mag most nézem csak

doksival tudsz számolni
sok sikert
(#) zoz11 válasza szabi83 hozzászólására (») Szept 1, 2007 /
 
Köszi, este majd megnézem.
(#) PHARO hozzászólása Szept 8, 2007 /
 
Sziasztok!

Végigolvastam a fórumot,és szeretnék építeni egy olyan kapcsolóüzemű tápot ami a legegyszerűbb és kis helyen elfér.Egy vezérlő ic-t hajtanék vele power led-hez(http://radio.delanet.ru/images/stories/pdf/MP2467.pdf).A lényeg,hogy 230V bemeti feszültség mellett kb.30V/1.5 - 2A -t kellene,hogy tudjon a táp.A led-ek sorba lesznek kötve(7db).Nekem is ez a tinyswitch tűnik a legegyszerűbbnek erre célra.Erre gondoltam:TOP244Y, de az adatlapján nem találtam ilyen feszülség kimenetet.Tudna nekem segíteni valaki,az alkatrészek kiszámításában és hogy milyen tekercset használjak?Menetszám,átmérő,vasmag.Nem ragaszkodom feltétlen ehhez az alkatrészhez,a lényeg,hogy egyszerű legyen.Előre is köszönöm.
(#) Benzol hozzászólása Szept 9, 2007 /
 
Üdvözlet

Nos elkezdtem kísérletezni a kapcsolótápokkal.
A félhidas rész tranzisztorokkal, vezérléssel, kistrafóval tökéletesen működött, semmi melegedés.
DE!
Építeni akartam segédtápot ami a PWM ic-t táplálja. Flyback üzemód :no: , az katasztrófa füstöl pukkan , melegszik teljesítményt nem lehet rólla levenni
Nem ajánlom senkinek a Flybacket márpedig tinyswitch TOP244Y ezek azok. Ehez jó trafót készíteni nagyon nehéz és hiába tűnik egyszerünek nem biztos hogy az lesz. Tehát félhidas a jó megoldás.
(#) potyo válasza Benzol hozzászólására (») Szept 9, 2007 /
 
Félhidashoz sem egyszerű jó trafót készíteni. Legjobb felhasználni már elkészített trafót pl. számítógép tápból.

Amúgy miért akartál segédtápot készíteni? Induláshoz elég egy áteresztő rendszerű táp, azután pedig mehet a saját maga által előállított tápról...
(#) Benzol válasza potyo hozzászólására (») Szept 9, 2007 /
 
A segédtáp azért kell mert a feszültséget szabályozni szeretném (0-50 v) A vezérléshez stabil különtáp kell mert ha leesik a feszültség megáll a táp .
Alkatrészhiány miatt egy darabig áll a projekt
Teszteltem - tartós zárlatban hogy működik.
A vezérlés megszünt , freki lecsökkent , szétrobbant. :csodalk:
(#) saca200 hozzászólása Szept 14, 2007 /
 
sziasztok volna egy oriási problémám 2x400W-os erösitőhöz kéne kapcsi táp az erösitő +-65V-trol megy .
Ha valakinek van ilyen rajza kérem segitsen az erösitő nagyon várja a tápot
válaszaitokat elöre is köszönöm
ÜDV:SACA
(#) Benzol válasza saca200 hozzászólására (») Szept 14, 2007 /
 
Hello sajnos ez tényleg igen nagy probléma.


Előfordulhat robbanás, füstölés, csökkentett teljesítmény.
A PC táp ferritmag : EI33 max 300W
Neked 800W kellene: ETD 49 ferrit trafó.
És nagyfrekis schottky dióda ( esetleg híd) ami elbír 20 ampert és Kb 150 voltot. Ezek nélkül nem érdemes hozzákezdeni. A másik kényes dolog a trafók méretezése, kivitelezése igennagy gyakorlatot és tapasztalatot igényel , szigetelése - ÁRAMÜTÉS VESZÉLY . Szerintem jobban jársz egy sima 50 HZ-es trafóval.
(#) László zs válasza Benzol hozzászólására (») Szept 16, 2007 /
 
"És nagyfrekis schottky dióda ( esetleg híd) ami elbír 20 ampert és Kb 150 voltot" Jó helyette a MOS FET-is megfelelő vezérléssel.
(#) Benzol válasza László zs hozzászólására (») Szept 16, 2007 /
 
Az erősítőhöz kell középpont megcsapolásos trafó. Vagy feszültségkétszerező. A pc tápban lehet hogy van dióda ami nagyobb feszt elbír de utánna kell nézni az adatlapján.

Amúgy érdekes jószágok ezek a diódák az adatlapon az van írva hogy: I(AV) 30.0 Amps, IFSM 275.0 Amps
Tényleg elbír 275 ampert ?
(#) potyo válasza Benzol hozzászólására (») Szept 17, 2007 /
 
Elbir, ha az a 275A nem tart tovább 8.3ms-nál, és utána van ideje lehűlni az átmenetnek. Vannak ettől durvább arányok is, pl. az 1N540x sorozatú diódák 3A konstans áramot tudnak, viszont 8.3ms ideig 200A-t is. :eek2:
(#) Benzol válasza potyo hozzászólására (») Szept 17, 2007 /
 

Ú Köszi ez már elég komoly áram.
Szóval ha egy párat párhuzamosan kötnék az jó lenne heggesztőhöz ?
(#) potyo válasza Benzol hozzászólására (») Szept 17, 2007 /
 
Nézz szét itt a hegesztőről: http://forum.terminal.hu/viewtopic.php?t=19886
(#) László zs válasza saca200 hozzászólására (») Szept 17, 2007 /
 
A 9. oldalon megtalálod hogy melyik IC való bele SG3825-ös IC-vel már láttam egy 5V 240A- es tápot (most alakítom át nagyobb feszültségűre, de ha nekem kéne teljesen megépíteni nem tenném. Ha van legalább egy kétsugaras szkópod akkor még sikerülhet is). Javaslom, hogy szerezzél egy roncs nagyteljesítményű tápegységet és alakítsd át a kívánt feszültségűre az eredmény biztosabb és nem utolsó sorban olcsóbb!!
(#) Pafi válasza saca200 hozzászólására (») Szept 17, 2007 /
 
Kapcsolási rajzzal nem szolgálhatok, de van egy +/- 65 V-os, kifejezetten erősítőhöz kifejlesztett (rezonáns működésű), 1500 W-os, zárlatvédett eladó tápom szimmetrikus bemenetű előerősítővel 32000 Ft-ért.
(#) László zs válasza Pafi hozzászólására (») Szept 17, 2007 /
 
Elmondanád ennek a működését nagyvonalakban? A proci hűtő alatt miféle kapcsolóeszköz található?
(#) Pafi válasza László zs hozzászólására (») Szept 17, 2007 /
 
A hűtő alatt meglepetésre egy tekercs lakik, a rezonáns működés egyik lelke. A teljesítmény félvezetők (összesen 11-en) a nyák alatt fekszenek, és az alaplemez (3 mm-es alu javasolt) hűti őket.

A működés egyik alapelve az, hogy a trafó szórási induktivitása egy kondival ki van hangolva soros rezonanciára, a másik pedig hogy a kapcsoláskor a feszültségváltozást nem a tranyók kényszerítik ki, hanem a tekercsben (ami a bordával van hűtve, mert 4-5 W folyamatosan disszipálódik) folyó áram tölti át a tranyókkal párhuzamos ki kondikat, így nincs (pontosabban nagyon kicsi) kapcsolási veszteség, és a kapcsolási EM zaj is kicsi. Az eredmény 95 % körüli hatásfok.
(#) roland9 válasza Benzol hozzászólására (») Szept 18, 2007 /
 
Sziasztok!!
Ilyen ETD 49 vasmagot hol leht beszerezni??

Üdv.: Roland
(#) zoz11 válasza roland9 hozzászólására (») Szept 18, 2007 /
 
Pl; RETelektronika.
Következő: »»   20 / 778
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem