Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1116 / 1674
(#) zolika60 válasza janimester hozzászólására (») Dec 14, 2013 /
 
Mondjuk ilyen módon próbálva a gyertya helyett lehetne bármilyen vasdarab.
(#) szili83 válasza janimester hozzászólására (») Dec 14, 2013 /
 
Hát küldd el, megnézem. *
A hozzászólás módosítva: Dec 14, 2013
(#) zoly15 hozzászólása Dec 14, 2013 /
 
Itt egy kis építés, igaz nem elektronika, de olyan pici, hogy nem is off! Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Dec 14, 2013
(#) nightlife válasza fifadani hozzászólására (») Dec 14, 2013 /
 
Dehogynem, ott kell építeni, ahol a technológiai háttér biztosítva van
(#) Izeg. válasza zoly15 hozzászólására (») Dec 14, 2013 /
 
Ez "hatalmas"
Nagyon jó, mit fűtesz vele, mivel tüzelsz?Működni is fog?
(#) Feki hozzászólása Dec 14, 2013 /
 
Sziasztok ! Hétfőn sajnos elköszönt a wellerem fűtőbetétje... így 5 nap után az erős elvonási tünetek miatt , építettem egy "kísérleti" forrólevegős pákát , a döglött fűtőbetétet szétszedve , abból kinyerve a huzalt , új fűtőbetétet "tekertem" majd akváriumi légpumpával párosítottam , egy rossz 230V-os páka "testébe".
(#) nagy hoho válasza janimester hozzászólására (») Dec 14, 2013 /
 
Nekem ilyen kellene a műhelyem ajtórácsába. Egy rajzod volna számomra.
(#) zoly15 válasza Izeg. hozzászólására (») Dec 14, 2013 /
 
Köszönöm! Ez csak egy modell lesz, persze működőképesre készül! Amit látsz az eddig 14 óra eredménye.
(#) zenetom válasza vicsys hozzászólására (») Dec 15, 2013 /
 

Idézet:
„A zeneválasztásért, külön pirospont!”

Nálam feketepont.


nightlife:
Gratula!
Az FFT függvények is sajátok?
(#) laszlo raduj válasza zenetom hozzászólására (») Dec 15, 2013 /
 
A zene választásért tőlem is pirospont .

Én azon csodálkozom , honnan van ennyi türelmetek ilyen bonyolult cuccokat meg építeni.
(#) vicsys válasza laszlo raduj hozzászólására (») Dec 15, 2013 /
 
Megépíteni? Nincs trükk, csak nem kell kapkodni. Addig kell csinálni folyamatosan egyenletes tempóban, amíg el nem készül.
(#) Buvarruha válasza laszlo raduj hozzászólására (») Dec 15, 2013 /
 
Ez az egész lényege, én mindenből kb. 3 verziót csinálok, mire a végeleges cucc összejön.
(#) laszlo raduj válasza Buvarruha hozzászólására (») Dec 15, 2013 /
 
Gratulálok a türelmetekhez, én az elsőre ha nem indul kidobom amit én építek(apróságok), lényegében fel is fűgesztem a tervet hószú időre .
(#) nightlife válasza zenetom hozzászólására (») Dec 15, 2013 /
 
@zenetom:
Saját FFT-vel annyira lassú volt, hogy majdnem feladtam az egészet, de hál'Istennek találtam egy elég jót, amit fel is tudtam fogni. Ebben assemblyben vannak a kényes részek (forgatás, shift).
Végül is mondhatjuk úgy is, hogy felfogtam, megtanultam ergo: Magamévá tettem, mert ma már én sem csinálnám másképp A scriptet egy lengyel oldalon találtam, ott a srác azt írja egy sráctól van, aki szerezte valahonnan. Ha valaha cikk lesz belőle lehet, hogy megpróbálom végigkövetni a szálakat a forrásmegjelölés érdekében.

@laszlo raduj:
Ha valaki elektronikával foglalkozik, akár hivatásosan, akár hobbi szinten, már azt jelenti, hogy lényegesen magasabb türelemmel lett megáldva, mint a többi ember.
Igazából inkább makacsnak kell lenni, elhatározni, hogy a tökéletes előtt nem fogsz megállni. Végül tényleg nem fogod hamar abbahagyni, mert realizálod, hogy mennyi időt töltöttél el azzal, hogy "valamennyire" működjön a dolog, ezért nem állsz le, mert már csak kicsi hiányzik az "AZTAMINDENIT" kategóriáig.
Itt is vannak lépcsők azért, hogy ki-ki mennyire: Pl Búvárruha kartárs azt írja általában 3 verzió kell a véglegeshez, nálam ez a második NYÁK-ilag, és már ennek is van a forrasztási oldalán anyátlan alkatrész. Két ellenállás és egy kondenzátor, a forrasztási oldalról pedig ki lett véve két kondi az I2c vezetékei csak forrasztva vannak, nem csatizva. Ha a fene fenét eszik is, én már nem fogom kijavítani. Szoftverileg viszont: Egy bájt nem lett volna elég tágas, hogy tárolja a verziószámot, és még nincs vége, mert tervben van:
* Hőfokalapú ventilátorszabályzás, hőmérséklet kijelzése
* Teljesítmény mérése, és túláram érzékelése ACS712-vel, természetesen kijelzéssel
* RC5 távirányító jelének fogadása, szerencsére van a neten példaprogram
* RTC bővítéssel, standby módban idő mutatása, ehhez lesz segítség a fórumon, sok itt az órásmester
* Lágyindító vezérlése állítható időtaggal
* Lehet, hogy oltári nagy hülyeség, de mi lenne, ha egy kontroller állítgatná valósidőben a nyugalmi áramát a végfokoknak (persze, amikor épp nincs bemenő jel)?
(#) Buvarruha válasza laszlo raduj hozzászólására (») Dec 15, 2013 /
 
Hál istennek ilyen gondjaim már nincsenek (kopp kopp), de most konkrétan DAc-ot építek és most készült el a második nyák, de már tervezem a harmadikat, amiben minden apró hibát kijavítok és tökéletesítem az egészet.

Hogy a témhoz is kötődjön a dolog néhány fénykép. A V1 maradványain látszik, hogy ott még a PIC is azon a nyákon volt, a V2-nél már minden IC külön stabot kapott és az sample rate converter is belekerült, a PIC pedig állítva lett megoldva teljesen külön nyákon, külön áramkörrel, így ezt a részt már a következőbe át tudom rakni.
(#) vicsys hozzászólása Dec 15, 2013 /
 
Készítettem egy villogó macskaszemet. A macsek sziluettjét a fehér ledes háttérvilágítás adja. Semmi extra csak egy PIC12F675 és BS170.
Ide kattintva, megtekinthető a video
(#) Johnny0004 válasza vicsys hozzászólására (») Dec 15, 2013 /
 
Szia! Szép, de én akárhogy nézem nem látom a macseket.
A hozzászólás módosítva: Dec 15, 2013
(#) Csupasz válasza Johnny0004 hozzászólására (») Dec 15, 2013 /
 
Mikor nézted, éppen elment inni egy kis tejecskét....Nézd meg újra.
(#) Johnny0004 válasza Csupasz hozzászólására (») Dec 15, 2013 /
 
De komolyan most mi van? Két piros led villog, a fehér meg vakít.
A hozzászólás módosítva: Dec 15, 2013
(#) SzervízMacska válasza vicsys hozzászólására (») Dec 15, 2013 /
 
Én már megnéztem a postod olvasása előtt. Azt hittem, fényerő szabályzáshoz kellenek azok a bántó fehér fényű ledek. Majd újra megpróbálom, hátha akkor átjön. A zene viszont ismét telitalálat!
(#) vicsys válasza Johnny0004 hozzászólására (») Dec 15, 2013 /
 
A megrendelőm a következőt tervezte:
Egy házszám 8-as számjegye egy fekete macsek. A szemeiben a piros ledek hunyorognak. A hátterét (a házfalra) a fehér ledek világítanak, hogy látszódjon a számok és macsek sziluettje. Mindez egy mozgásérzékelőről van vezérelve és csak sötétedéskor aktivizálódik. Mivel a mechanikai részét nem én készítem, nem is tudom megmutatni. Gondolom, így már elképzelhető...
(#) Johnny0004 válasza vicsys hozzászólására (») Dec 15, 2013 /
 
Így már igen, csak a leírásból úgy volt értelmezhető, hogy a videón látható a macsek sziluettje.
(#) zenetom válasza nightlife hozzászólására (») Dec 15, 2013 /
 
Idézet:
„egy lengyel oldalon találtam, ott a srác azt írja egy sráctól van, aki szerezte valahonnan”

Ezt szép project lesz visszakövetni.
(#) janimester hozzászólása Dec 15, 2013 /
 
Végre sikerült magamtól program ügyileg ezt is megoldani a műszeremben a többi funkció mellé. Sebességi fokozat kijelző simsonra (igen arra) .
(#) laszlo raduj válasza janimester hozzászólására (») Dec 15, 2013 /
 
Mi alapján dönti el a kütyü a fokozatot?
(#) petemazi válasza Buvarruha hozzászólására (») Dec 15, 2013 /
 
A harmadik verzióban majd dobáld ki a stabkockákat a D/A chip tápjából, és az analóg fokozatéból is, TL431 legyen helyette. Jól látom, DIR9001 és valamilyen BB D/A?
(#) janimester válasza laszlo raduj hozzászólására (») Dec 15, 2013 /
 
Tudom meg lesz mondva majd hogy egyszerűbben is meg lehetne oldani meg minden de én így tudtam Szóval van 5db. láb mindegyik lábhoz egy egy érték van rendelve ami az adott lábkombinációt kapcsolja be, olyan mintha 5 gombod lenne és annak nyomogatása függvényébe írná ki a számot. Az érzékelés pedig a kapcsolódon keresztül fog történni, a kapcsolódob lesz maga a közös pont amin lesz egy csúszó érintkező, és a kapcsolódob köré meg építek majd egy 5 részre beosztott ellenérintkező felületet. És ahogy forog a kapcsolódob mindíg a fokozatnak megfelelő ellenérizkezővel fog rövidre zárulni, ezáltal kizárva a hamis érték szolgáltatását.
A hozzászólás módosítva: Dec 15, 2013
(#) nagym6 válasza janimester hozzászólására (») Dec 15, 2013 /
 
Ha a led-re süt a nap, nem lesz látható. Jól körbe kell árnyékolni.
(#) janimester válasza nagym6 hozzászólására (») Dec 15, 2013 /
 
Természetesen. Meg amennyire tudom növelem a ledek feszültségét a minnél nagyobb fényerő miatt.
(#) laszlo raduj válasza janimester hozzászólására (») Dec 15, 2013 /
 
Szerintem nem lesz szükség ra . Gondolom csak az építés öröméért csináltad, egy ilyen simson fanatikusnak mar a vérében van az amit az a kütyü tud.
Következő: »»   1116 / 1674
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem