Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1266 / 1675
(#) eaglee71 válasza zenetom hozzászólására (») Dec 31, 2014 / 5
 
Üdv!
Kösz!
Lesz NYÁK, de az egész projekt 1,5 hete, mit derült égből... Most a működő proto a lényeg. A képen nem röhög!!!
A KépErnő SmartGLCD a MikroElektronikától, PIC18F87K22 alapokon - MikroC. A frontend-ben PIC16F1788 lakik - MPLAB XC8.

Névtelen.jpg
    
(#) JZoli válasza eaglee71 hozzászólására (») Jan 1, 2015 /
 
Ez a projekt nagyon jó lett, illetve nekem nagyon tetszik. Valami hasonlóra lenne szükségem, publikus lesz a dolog?
(#) eaglee71 válasza JZoli hozzászólására (») Jan 1, 2015 /
 
Publikus??? Márhogy közzé teszem-e az összes forrást?
Nem gondolnám...
Legfeljebb privátban elküldöm... egy-két fejlesztési fogásért cserébe.
(Pl.: ha értesz a SmartGLCD-hez, /vagy nan időd fórumokban szöszölni/ nem t'om, mi a legjobb-leggyorsabb megoldás a részleges képfrissítésre. /Ha csak szimplán frissítem egy változó értékét+újrarajzoltatom, akkor automatikusan nem törlődnek az előzőleg aktív pixelek. Vagy "lefestem" a területet az új kiírás előtt, vagy az előzőt újraíratom háttérszínnel./
Ilyesmik.
Aztán persze, ha egy komplett cuccot csinálsz Te is, ki akadályozhatja meg, hogy közzétedd????
Én nem akarok senki anyázásának tárgyává lenni.
Hogy ne legyek, sok-sok dokumentálós munka lenne, amire nincs időm. És persze az után is csak záporoznának a kérdések.
(#) lajos1969 hozzászólása Jan 1, 2015 /
 
Sziasztok BUÉK mindenkinek!!
Sikerült beüzemelni a Theremint, kellemes csalódás ért,tudja amit írtak róla!!
Itt egy rövid videó róla.Bővebben: Link
Játszani még nem tudok rajta!! Nem is igen fogok megtanulni.
A hozzászólás módosítva: Jan 1, 2015
(#) JZoli válasza eaglee71 hozzászólására (») Jan 1, 2015 /
 
Oké, meg is értem a véleményedet! De én még messze vagyok ettől a szinttől, így a segítségemmel nem sokat érnél. Azért köszönöm.
(#) mark.budai válasza mutatvanyos hozzászólására (») Jan 1, 2015 /
 
Ebben 74LS47 IC van? Én kicserélném 74LS247-re, ennek nem valami szép a 6-os és 9es kijelzése.
Amúgy szép lesz, ha csinálsz neki egy jó kis dobozt.
(#) StefuPeti válasza eaglee71 hozzászólására (») Jan 1, 2015 /
 
Szia.Garantálok, nagyon ügyes vagy. Bár csak fele ennyire tudnék programozni.
(#) eaglee71 válasza JZoli hozzászólására (») Jan 1, 2015 /
 
Háááát, ha nem zaklatsz majd túl sokat... megküldhetem
Most viszont azon szüttyögök, hogy a frontend csak analóg legyen, az AD funkciókat áttelepítem a GLCD-be. Ez viszont időbe telik.
Akkor még rajz is lesz róla. /Most az eleje csak pár kézi skicc-lap. /
(#) PowerPein hozzászólása Jan 1, 2015 /
 
Elkészült a plazma hangszóróm 2.0-ás változata, dual FET-es meghajtás flyback trafón Videó
Ezt a videót mindazoknak sok szeretettel küldöm, akik anno le akartak beszélni erről a témáról
(#) pjg válasza PowerPein hozzászólására (») Jan 1, 2015 /
 
Mennyi ózont termel?
(#) PowerPein válasza pjg hozzászólására (») Jan 1, 2015 /
 
Az ózon szagát nem éreztem, szóval nagyon minimálisat, meg nagy légterű jól szellőző helyiségben üzemelem.
(#) pjg válasza PowerPein hozzászólására (») Jan 1, 2015 /
 
Ügyes vagy! Én az elektrosztatikus hangsugárzón elmélkedem.
(#) nagym6 válasza eaglee71 hozzászólására (») Jan 1, 2015 /
 
Szia. A grafikákat milyen progival csinálod? Csak akkor érdekelne, ha ingyenes a progi, és publikus a válasz.
Köszi
(#) eaglee71 válasza nagym6 hozzászólására (») Jan 1, 2015 /
 
Szia!
Használsz SmartGLCD-t?
A válasz legfeljebb privátban érdekeljen! Még nincs hivatalos Visual GLCD-m, mert ez az első projektem, és látni akarom, megéri-e az egész.
(#) eaglee71 válasza nagym6 hozzászólására (») Jan 1, 2015 /
 
...1ébként a MikroC Pro-ban van egy GLCD Bitmap Editor című Tool... de még nem használtam.
(#) Roland922 hozzászólása Jan 1, 2015 /
 
Sziasztok!
Második készítményem, egy ledes villogó 555-ös ic-vel!!
Apa/lajos1969/ segített egy keveset de én marattam meg forrasztottam be!!!
(#) lajos1969 válasza Roland922 hozzászólására (») Jan 1, 2015 /
 
Ügyes vagy kisfiam!!!
(#) zolika60 válasza Roland922 hozzászólására (») Jan 1, 2015 / 1
 
Ügyes vagy, apád is mondta.
(#) janimester hozzászólása Jan 2, 2015 / 2
 
90%-ban kész az emmzolee féle autóhifi táp, gondolom egy két ember szemét kiszúrja az , hogy nem a legigényesebben próbálgatom meg a trafó sem végleges de egész szépen szól a tda7294 híddal és a két SAL130W-os ményomót tartalmazó mélyládával. A működőképességet vitatták de üzenem nekik már 2-3 órát halgattam és éppen hogy csak langyos lett a hűtőborda a trafó pedig 40-50 fok környéke lehetett saccra ami pedig a hatásfokot illetően pont optimális. És még egy fet sem robbant fel a jóslattal ellentétben. Nagy hangerőn hallgatva full bass-on 33-ról 31voltig tud esni a feszültség maximum ez talán belefér még, mert a trafó sem sikerül teljesen olyanra mint amilyenre szerettem volna (hiányzik egy szekunder oszlop) de majd átgondolom hogy kevesebb primerrel felférjen az is, most sincs bekötve egy oszlop primer mint ahogy látszik a képeken. ja és volt pár nem jó értékű ellenállás az is cserélve lett.
A hozzászólás módosítva: Jan 2, 2015
(#) dbase válasza janimester hozzászólására (») Jan 2, 2015 /
 
Ilyen hosszú trafo lábakkal lehet nem a legjobb neki ekkora frekin. Én is megépítettem szerintem de nekem nem működött bár nagyon rég volt már. Irfz 44-ekkel van?
(#) janimester válasza dbase hozzászólására (») Jan 2, 2015 /
 
A hétvégén bekerül a panelra a trafó ha sikerül áttekerni ahogy illene. Nem IRF3205-ökkel van építve.Nekem se indult elsőre egy kis baki miatt.
(#) szikorapéter válasza janimester hozzászólására (») Jan 2, 2015 /
 
Szerintem szép munka,az a lényeg hogy működjön,és nem az hogy néz ki. Bár néha a külcsíny is számít,de ez még 3/4-ig kész. Esetleg el tudnád linkelni a kapcsolási rajzát? Előre is köszönöm türelmedet.
(#) janimester válasza szikorapéter hozzászólására (») Jan 2, 2015 /
 
Szia köszönöm Működik végülis Tessék ebből dolgoztam de itt van az új lay-is ami "optimalizálva van" kapcsitáp
(#) szikorapéter válasza janimester hozzászólására (») Jan 2, 2015 /
 
Köszönöm a linket.
(#) emmzolee válasza dbase hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
Hello.

Sajnálom, hogy nem működött neked. Gondolkoztam rajta, hogy mivel ez egy egyszerű táp, írok belőle egy cikket, hogy aki nem merült el a kapcsi tápokban, meg tudja magának építeni.

A kapcsolást amit annak idején föltettem, működik. Azóta Janimester segítségével tökéletesítettem. Ha meg lesz a cikk, akkor benne lesz.
Hogy mikor? Na azt pontosan nem tudom. De nemsokára.
(#) Zsolt2 hozzászólása Jan 3, 2015 / 2
 
Sziasztok!
Be szertenem mutatni a legutobbi muvet, egy AVR-es tranzisztortesztert. Egy regi radio dobozaban kapott helyet, tokeletesen mukodik.
(#) pont válasza Zsolt2 hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
Ez egyedi gyártás, vagy a sokféle E-bay-en rendelhetőek egyike?
(#) Spagoca hozzászólása Jan 3, 2015 / 1
 
Sziasztok !
Szeretném bemutatni a művemet. Egy kis router tuning.
Egy TL-WR741-es routerre készitettem USB és soros prtot.
Az USB mobil stick-hez kellet, a soros egy másik alkalmazáshoz.
A felvételek lehet, hogy nem a legjobbak, de a mobilom csak ennyire képes.
(#) kala1982a válasza Spagoca hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
Az igen. OpenWRT-vel használod?
(#) Spagoca válasza kala1982a hozzászólására (») Jan 3, 2015 / 1
 
Igen, azzal használom.
A hozzászólás módosítva: Jan 3, 2015
Következő: »»   1266 / 1675
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem