Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1382 / 1674
(#) trickentrack válasza Buvarruha hozzászólására (») Jún 25, 2016 / 1
 
Koszi a tippeket, javitani fogom amennyire tudom!
#morzsa15 Egy ismerosomtolckaptam a tervet es ocsegit ebben az epitesben. O mar tobb ilyen mudult is apitett ami mint ebayes fetekbol, tranyokbol all es tokeletesen mukodik!
#nzozz Nem tudom egy ismerostol kaptam a kapcsolast/tervet!
A segitseget ezuton is koszonom #krisz69 nek!
(#) kameleon2 hozzászólása Jún 25, 2016 / 5
 
Sziasztok! Mindig kicsit szégyellem magam itt a fórumot olvasva, mert bár sok mindent készítek, de kevés marad meg belőle. Amint elkészül valami - vagy szerszám lesz belőle és használom, vagy megrendelőnek készül és elviszi - nem marad belőle, róla fotó. Most elsőként egy kis rejtvény: Mi a közös a képen látható tárgyakban? Mire lehet jó?
(#) bbalazs_ válasza kameleon2 hozzászólására (») Jún 25, 2016 / 1
 
Szerintem vezetekfono, kabelgyarto, korbacskeszito. De mehet ugyanez kender- vagy nylonkotellel is, esetleg borszijjal.
(#) nedudgi válasza kameleon2 hozzászólására (») Jún 25, 2016 /
 
Sörnyitó.
Ha nem, akkor annyit segíts: jól látom, hogy 5mm átmérőjűek a furatok?
(#) kameleon2 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Jún 25, 2016 /
 
Kitűnő válasz Persze nem minden ok nélkül került oda az a vezeték. Egyszerűen olyan sok alkalommal kellett sodornom, hogy beleuntam, leültem, kitaláltam, megrajzoltam és kivágtam a géppel. Nagyon hasznos kis szerkezet. Egyszerre 10db csatlakozós készülékkébelt kellett összeraknom. Hagyományosan, hogy valami külalakja is legyen, általában 4-es fonással összefontam, de ez már sok volt nekem is - így sodorva is tökéletes és szép a végeredmény. Függönyzsinórhoz is tökéletes. Múltkor készítettünk párat a gyerekekkel. Nagyon élvezték. A 4db kis áthelyezhető pöcök persze lehet több is - és a lényeg, hogy a saját tengelyük körük is megfordulnak, így pontosan arra tekeredik csak a vezeték - amerre szeretném.
(#) kameleon2 válasza nedudgi hozzászólására (») Jún 25, 2016 / 1
 
"bbalazs" beletrafált. 6mm-es furatok és egy alu perselyes 3-as csavar megy bele. A csavarok fejeire egy karika van forrasztva. Pepecselős dolog volt, de a végeredmény miatt megérte. Szépen sodor és villámgyorsan. Ha kell 10-20 - eret is.
(#) nedudgi válasza kameleon2 hozzászólására (») Jún 25, 2016 /
 
Ötletes!
(#) kegyetlen19 válasza kameleon2 hozzászólására (») Jún 26, 2016 /
 
Akkor most már használat közbeni képeket is kérünk róla.
Régebben láttam valami hasonlót a YouTube-on, de most nem tanálom.
(#) elektrorudi válasza kameleon2 hozzászólására (») Jún 26, 2016 / 7
 
Idézet:
„Kitűnő válasz”
Kár. A sörnyitó sokkal kézenfekvőbb megoldás lett volna.
...mert az nem lehet, hogy valami nem sörnyitó!
(#) kameleon2 válasza elektrorudi hozzászólására (») Jún 26, 2016 / 1
 
Én nem ismerek olyan tárgyat amivel ne lehetne sört nyitni !
(#) kameleon2 válasza kegyetlen19 hozzászólására (») Jún 26, 2016 /
 
Ha a kezemben a fúrógép - nehéz videózni Ez egy tárcsa amit a fúrógépbe befogsz. A lukakba a saját tengelyük mentén is forgó kis szemek vannak, amibe egy egyszerű csomóval odakötöd a vezetéket. A túloldalon szintén egy ugyanilyen. Levágod közel méret + rövidülésre a vezetéket. Az egyik tárcsa befogható a satuba és tud magában pörögni, a másikat a géppel pörgeted, a vezetékek pedig szépen sodródnak. Nem teljesen saját az ötlet, kb 40 évvel ezelőtt olvastam egy hajómakett építő könyvet, abban ugyanilyennel sodorták a vitorlások köteleit - cérnából. Ez is eléggé hasonló technológia, csak kicsit nagyobb.
(#) csavarkulcs válasza kameleon2 hozzászólására (») Jún 26, 2016 /
 
(#) kameleon2 válasza csavarkulcs hozzászólására (») Jún 26, 2016 /
 
Igen, hasonló. Annyi a különbség, hogy a kötélverőnél a tárcsa áll és a horgokat egyszerre forgatja a fogaskerekes meghajtás. Nálam a tárcsa forog és a huzalok igyekeznek nem megtekeredni .
(#) csavarkulcs válasza kameleon2 hozzászólására (») Jún 26, 2016 /
 
Szerintem az nem lesz olyan tartós összefonás, szét fog esni.
(#) csavarkulcs válasza trickentrack hozzászólására (») Jún 26, 2016 /
 
Eléggé fürdik az ónban a dolog, egy nagyobb teljesítményű pákát ha végighúzol a vezetősávon, akkor egy egyenletes óncsíkot kapsz.
Nem éri meg kétes kivitelű feteket rendelni mert többet bukhatsz ha átvernek mint amennyit a filléreskedésen nyernél.
A Fetek alá szigetelésnek szerintem laminálófóliát tegyél, vagy csillámot, a lamináló szerintem bír 80 voltot is.
Ha igazán szépet szeretnél építeni akkor már a boltban összeválogatod a teljesítmény ellenállásokat, hogy egyformán legyenek feliratozva.
Az alkatrészeken tényleg igazíthatnál hogy párhuzamosak legyenek, de nem forrasztva.

Ezekkel a módosításokkal szerintem tényleg gyönyörű lenne, így is szép, de ha nem akarod bedobozolni akkor érdemes jól megcsinálni.
A hozzászólás módosítva: Jún 26, 2016
(#) krisz69 hozzászólása Jún 26, 2016 / 4
 
Nem most épitettem de át lett húzalozva . Eddig 2x350w ott sikerűlt mérnem . Kábelezés elött. 0.75volt húzva ott hatalmas volt a fesz esése. Most majd újra mérem .de8ohmon tudja a 350w tisztán
(#) Vales válasza kameleon2 hozzászólására (») Jún 27, 2016 /
 
Ha csigavonalban lennének a furatok és pislákolna mögötte egy glimmlámpa, akkor megesküdtem volna, hogy Nipkow-tárcsás képmegjelenítő lehet!
(#) kameleon2 válasza csavarkulcs hozzászólására (») Jún 27, 2016 / 1
 
Szia! Nem esik szét, mivel a felcsatlakozózás is összefogja, plusz a végén a bandázsszalag, vagy zsugorcső (nem szigszalag!). Az erek pedig egymáshoz vannak sodródva végig , visszaható forgatónyomaték nélkül, ami a visszatekeredés irányába hatna. Azaz stabil.
(#) kameleon2 válasza Vales hozzászólására (») Jún 27, 2016 /
 
Ma már nem lenne nagy kunszt azt sem megcsinálni itthon.
(#) trickentrack hozzászólása Jún 27, 2016 / 1
 
Üdv!

Készítettem 2db sátorlámpát, amiről videó is készült!
Videó
Akit érdekel nézze meg!

Köszönöm a figyelmet!
(#) Zoli1974 hozzászólása Jún 27, 2016 / 6
 
Sziasztok!
Elkészültem az akkukapacitásmérő dobozolásával. Mivel nincs cnc-m ezért a furatok és a kijelzőablak kialakítása fúróval és reszelővel történt nem is lett 100%-os. Íme néhány kép róla.
A hozzászólás módosítva: Jún 27, 2016
(#) csavarkulcs válasza Zoli1974 hozzászólására (») Jún 27, 2016 /
 
A hibákat úgy tudnád el(t)üntetni a dobozon, hogy furatba fogható gombot teszel bele. Bővebben: Link
A kivezetésekre pedig szerintem használhattál volna banánaljzatot.
De amúgy szép munka, lehet hogy én is építek majd eggyet.
Azt a lencsét tedd már el onnan(,) ha összekarcolódik dobhatod ki!
A hozzászólás módosítva: Jún 28, 2016
(#) lajos1969 hozzászólása Jún 29, 2016 / 13
 
Készül a led asztal!
A hozzászólás módosítva: Jún 29, 2016
(#) Szammer válasza lajos1969 hozzászólására (») Jún 29, 2016 /
 
Ez teljesen ok. de mire is való?
(#) lajos1969 válasza Szammer hozzászólására (») Jún 29, 2016 /
 
Bővebben: Link
Valami ilyesmire!!
(#) Szammer válasza lajos1969 hozzászólására (») Jún 29, 2016 /
 
Ok. De mégis mire jó ez?
(#) Buvarruha válasza Szammer hozzászólására (») Jún 29, 2016 / 1
 
Mire lenne jó, jól néz ki, design elem, puccos. Mire jó a dísztárcsa a lemezfelnin?
A hozzászólás módosítva: Jún 29, 2016
(#) Bakman válasza Szammer hozzászólására (») Jún 29, 2016 /
 
Mire jó egy díszvilágítás?
(#) zolika60 válasza lajos1969 hozzászólására (») Jún 29, 2016 /
 
Jó lesz ez. Gratulálok hozzá.
(#) miertcsak válasza Szammer hozzászólására (») Jún 29, 2016 /
 
Például játékra. 7:20-tól.
Következő: »»   1382 / 1674
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem