Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   255 / 1674
(#) joko1313 válasza joko1313 hozzászólására (») Júl 3, 2008 /
 
Hello!
végre kitaláltam hogy is nézzen ki a feliratozás.
ez a prototipus.

DSC00770.JPG
    
(#) zoknee hozzászólása Júl 3, 2008 /
 
Sziasztok!

Elkészült a saját Nixie csöves órám.
Itt van egy kis leírás róla. Az ott feltett kérdésmár nem aktuális, úgy látszik megoldódott a hiba, amit magamnak okoztam .
A honlapomon van kép az óra elődjéről, annak nem én terveztem a főpanelét, ennek viszont már én csináltam, és a progi is félig kész már
(#) Topi hozzászólása Júl 4, 2008 /
 
Egy kis átalakításon esett át az egyik régi 19"-os monitorom, ami most TV-ként született újjá.
(#) Topi válasza Topi hozzászólására (») Júl 4, 2008 /
 
Az átalakításról deguss szétszedős oldalán készítettem egy kis illusztrált leírást. Bővebben: Link

És a végeredmény:

R0018376.JPG
    
(#) borvendeg hozzászólása Júl 4, 2008 /
 
Hello megint én vagyok elkészült a második és harmadik generációs aksi kisütőm a különbség abban rejlik,hogy a második generációsban a két párhuzamosan kötött 120ohm-os ellenállás helyett 2db karácsonyfaizzó van sorbakötve (ez az ami a képöen működik) a harmadik generációsban viszont ugyanezek helyett az ellenállások helyett 12V 5W-os izzó van. Jah és egy saját készítésű csatlakozó az aksihoz ezelőtt fél órával még ruhacsipesz volt

PICT0008.JPG
    
(#) Mzolee válasza borvendeg hozzászólására (») Júl 4, 2008 /
 
Látom te is úgy vagy mint én, mikor kicsi az áramkör és kevés alkatrészt igényel, akkor megcsinálsz egy sorozatot, hamár ugyis ki kell maratni
Amugy a "lámpafoglalat" kissé elnagyolt lett. Mivan ha melegszik az izzó?
Egyébként pofásak!
(#) borvendeg válasza Mzolee hozzászólására (») Júl 4, 2008 /
 
A sorozat azért készült mert nekem kapásból kell kettő mert két fegyverem van (airsoft aku kisütéshez kell) de az egész csapatnak is kell szóval ez kevés is. A foglalat meg azért lett ilyen mert az ellenállás helyére be kellett férni az izzónak de ki van próbálva teljesen feltötlött aksi lemerítésénél sem tud megolvadni a ragasztó de amugysem sütöünk ki tökig feltötött aksit
(#) neomur válasza Topi hozzászólására (») Júl 4, 2008 /
 
nagyon jó lett, de nem is vártam mást tőled.
amúgy jól látom hogy egyszerre 2 monitort használsz?
(#) cimopata hozzászólása Júl 4, 2008 /
 
Üdv mindenkinek!
Elkészültem a rezonáns kapcsitápommal.

Sikerült egészen jól beállítanom a frekijét, úgy hogy 190W terhelésnél a kimenőfeszültség az üresjárási feszültségének a 92%-a; 250W-al terhelve pedig a 88%-a. Hűteni semmit sem kell, csupaszon is hűvösek a fetek, a diódák pedig terheléstől függően langyosodnak.
(Megjegyzem: ETD-34 (0,96cm^2) 60k járatva elég szép teljesítmény.)
Remekül működik, nem kell neki segédtáp, és kiegészítettem 1 kis rövidzárvédelemel v. túlterhelésvédelemmel. (kinek hogy tetszik) Ugyan még nincsen bekötve, de ha szükség lesz rá akkor megvan a helye a panelen.

Erősítő mellé szerintem kiválóan alkalmazható.

A képek nem a legjobb minőségűek, sajnos csak mobil volt kéznél.
(#) DJ Szabcsa válasza cimopata hozzászólására (») Júl 4, 2008 /
 
Gyönyörű munka.Esetleg nem lesz belőlle egy cikk???Vagy megosztanád a nyáktervet és a kapcsolási rajzot???Engem érdekelne a dolog,főleg ha jó erősítőbe is tápnak.
(#) cimopata válasza DJ Szabcsa hozzászólására (») Júl 5, 2008 /
 
Heló, kösz, még nemdöntöttem el.
Holnap kipróbálom erősítővel. Meg meglátom lesz e nagyobb igény egy egyszerübb kis cikkre.

Kitudja...
(#) Mzolee válasza cimopata hozzászólására (») Júl 5, 2008 /
 
Részemről is mutatkozik igény
(#) Istike88 válasza cimopata hozzászólására (») Júl 5, 2008 /
 
Én mindenképp vevő lennék a cikkre :yes:
Egyébként szép munka nagyon! Gratulálok
Mekkora a szekunder fesz?
(#) Doncso válasza cimopata hozzászólására (») Júl 5, 2008 /
 
Engem is érdekelne a cikk, de akár egy kapcsival is beérném, amugy nagyon szép munka GRAT
(#) JZoli válasza cimopata hozzászólására (») Júl 5, 2008 /
 
Én is érdeklődnék a táp után, remélem lsz cikk is róla, szerintem ennyit mindenképpen megérne!
(#) mario1111 hozzászólása Júl 5, 2008 /
 
Üdv! Én tegnap hangtechnikát alkottam a bringámra. A bringán van 4db 12 voltos 18 Ahs akku a hajtás miatt és ebből ugye lehet+-24 voltot levenni egy AB osztályú erősítőnek. A hangszórók egy igényesebb, régebbi siemens tvből vannak ami eléggé magas hangminőséget biztosít ezáltal. Ezenkívül még készült egy töltéskiegyenlítő ami 4 akkut figyel,h ne emelkedjen a fesz töltéskor egyiken se 14,9 volt fölé. Ha ez bekövetkezik akkor elkezd rákapcsolni egy irf540es fetet az akkura párhuzamba. Egy kis trimmer potival lehet beállítani,h mekkora fesznél avatkozzon be. A hangfal magasságából levágtam 2 centit. Íme a Bringa. Az erősítő tápcsatiját egy az egyben a töltő helyére kell dugni.
(#) mario1111 hozzászólása Júl 5, 2008 /
 
Még pár kép.
(#) mario1111 hozzászólása Júl 5, 2008 /
 
Még egy uccsó.

aah.jpg
    
(#) zenetom válasza mario1111 hozzászólására (») Júl 5, 2008 /
 
Uhh gratula! Nem semmi :eek2:
Lassan kocsi lesz abból a kerékpárból
(#) válasza mario1111 hozzászólására (») Júl 5, 2008 /
 
Huhh, grat hozzá, szuperül és igényesen kivitelezted! Személy szerint szoktam szeretni (hú b*szki milyen alliteráció ) ha valaki nem csak egy áramkört tud működően összerakni, de a mechanikai munkákat sem csapja össze, és képes esztétikusra megcsinálni. Az egyetlen ami nem tetszik, az az hogy nem tudom mennyire maradt bringaként is használható a gép; gondolok itt a súlypont esetleges túl magasra kerülésére, és a jelentős súlynövekedésre. De biztos meg lehet szokni.
Apropó, megkérdezhetem, hogy hány kilót nyom a gép?
(#) Gery hozzászólása Júl 5, 2008 /
 
cimopata: Én is örülnék egy cikknek

mario1111: Nagyon fain lett a bicikli De nekem is lenne egy pár gyakorlati kérdésem, amire kíváncsi vagyok.
-Esőbe lehet egyáltalán használni a biciklit?
-A hátsó keréknél az a kábel nincs túl közel a kerékhez, és a felverődő sártól nem oxidálódnak el a kábelek, csatlakozások?
-Milyen dinamóval töltöd mindezt, és amennyiben ez a dinamó be van kapcsolva mennyire nehéz tekerni a biciklit?
(#) vicsys válasza cimopata hozzászólására (») Júl 5, 2008 /
 
Szia
A cikket "követelők" táborához én is csatlakoznék!
Nagyon szép munka és tényleg kíváncsi lennék! :kalap:
Ha kell segítség a cikk megírásához, keress meg.
(#) Attila86 válasza cimopata hozzászólására (») Júl 5, 2008 /
 
Hmm... guszta!
Mekkora névleges teljesítményre tervezted? Milyen feteket tettél bele? A meghajtó ic valami IR típus?

Üdv.!
(#) banyaiakos válasza cimopata hozzászólására (») Júl 5, 2008 /
 
Cikk Cikk Cikk Nagyon jó lett
(#) mario1111 válasza hozzászólására (») Júl 5, 2008 /
 
Szerintem mindenestül 35 max 40 kg.

Gery: esőben lehet, a legkényesebb a hangfal.
a vezetékek még változnak, a zöld sárga véletlen lóg a kerékhez. Nem kell dinamó. Hálózatról töltöm.
(#) cimopata válasza Attila86 hozzászólására (») Júl 5, 2008 /
 
Köszönöm mindenkinek az elismerő szavakat, és jó látni a lelkesedést

Attila!
Tervezni nem terveztem semekkorára, de azt mondanám, hogy úgy 200W névleges teljesítményű. Mivel ekkora terhelésnél esik a kimenőfesz a 90%-ra kb.

IR2155 van benne IRF740 el párosítva.
(#) Topi válasza neomur hozzászólására (») Júl 5, 2008 /
 
Idézet:
„nagyon jó lett, de nem is vártam mást tőled.
amúgy jól látom hogy egyszerre 2 monitort használsz?”


Igen, két monitort használok, dualhead. Két 22"-os wide TFT.
(#) Mzolee hozzászólása Júl 5, 2008 /
 
Készülgetek az ST151-el. Az alkatrészek és a doboz már megvannak. A trafo-val pedig ma készültem el. Tettem rá jó sok kivezetést, hátha később próbálgatok más végfokokat még.
Egyébként most tekercseltem először toroidot
Ime:
(#) szamóca válasza Mzolee hozzászólására (») Júl 5, 2008 /
 
Nem fáj a kisujjad?
(#) Mzolee válasza szamóca hozzászólására (») Júl 5, 2008 /
 
Mondjuk úgy, hogy célzottan nem, de úgy az egész tenyerem gémberedett inkább
De annak örülök, hogy legalább ott voltak a kívánt feszültségek, ahol kiszámoltam.
Következő: »»   255 / 1674
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem