Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   291 / 1675
(#) Norberto válasza mutatvanyos hozzászólására (») Szept 9, 2008 /
 
Ha bp-i vagy, akkor megoldható könnyedén, én beégetem szívesen bármikor.
(#) zoly15 válasza mutatvanyos hozzászólására (») Szept 9, 2008 /
 
Köszi!
Én Szilva-tól rendeltem egy "egységcsomagot" felprogizott PIC-el csak a nyákot kellet megcsinállom..

üdv!
(#) mutatvanyos válasza Norberto hozzászólására (») Szept 9, 2008 /
 
Köszi Norberto, de szegedi vagyok, azért kösz a jószándékot, próbálom felvenni a kapcsolatot Szilva mesterrel, hátha tud küldeni nekem egységcsomagot, vagy legalább egy programozott Pic-et, köszi Zoly15 az info-t..
(#) vtnagy válasza mutatvanyos hozzászólására (») Szept 9, 2008 /
 
Szia!
Én Szeged környéki vagyok, minden nap Szegedre járok iskolába. Ha az megoldható, hogy beszerzed a PIC-et, én szerintem be tudnám neked égetni, mert már rendelkezem PIC programozóval.

Ha érdekel, akkor PM-ben vedd fel velem a kapcsolatot!

Üdv
vtnagy
(#) bbalazs_ válasza mutatvanyos hozzászólására (») Szept 9, 2008 /
 
En szegedi vagyok - ha kell, beegetem.
(#) Norberto válasza bbalazs_ hozzászólására (») Szept 9, 2008 /
 
[off]Címet szerintem lehetőleg azért ilyen nyíltan ne írjunk be...

Jó lesz az privátban is a delikvensnek.
(#) szarvaspeti válasza SzervízMacska hozzászólására (») Szept 9, 2008 /
 
Szia ez a kilométeróra kapcsolás engem is érdekelne,tudsz esetleg kapcs. rajzot is tenni róla??Van benne valami spec. alkatrész is vagy csak hagyományos elemekből épül fel.Én is gondolkodtam egy teljesen digitális műszerfalon autóba de ezzel kéne indítani a dolgot és persze a km számlálóval!Ha tudsz segíteni köszönöm!!
(#) bbalazs_ válasza Norberto hozzászólására (») Szept 9, 2008 /
 
Nem szegyellem. A neten megtalalhato a teljes cimem, telefonszamom, eletrajzom, testmagassag/suly, meg foto is van fent, tudomanyos publikacioim pl. az egyetem honlapjan. Nem 'Szabo Janos'-nak hivnak.
Nem tudom, miert kellene szegyenkezni az embernek a sajat adatain. Olyan eletet elek, hogy nincs takargatnivalom.

A cimet tajekoztatasul irtam be, mert Szeged nem egy tulzottan kis varos.

Persze ha tilos, akkor nem szoltam. Vagy tekintsetek coming outnak, az mostanaban ugyis divatos
Ha valakinek takargatnivaloja van, akkor nem irja be a cimet es kesz.
(#) Norberto válasza bbalazs_ hozzászólására (») Szept 9, 2008 /
 
[off]Egyszerűen nem az oldalra való és kész. Csak azért szóltam, mert az ilyeneket privátban szokás megbeszélni, de ha te szeretnéd megváltoztatni ezt a "helyzetet", felőlem tedd, semmi közöm az egészhez. Csak jót akartam, de legközelebb ilyen tuti nem lesz. Bárki bármit beírhat nyíltan, tök jó lesz... az, hogy ha valaki vállalja (ha nyíltan kérdezik tőle!!!) a nevét, címét, egyebet, az OK. De ha valaki ezt önszántából teszi meg, mindenféle konkrét kérdés nélkül, az kicsit inkább exhibicionista, mint jól meggondolt ember. Szerintem. Na mindegy, legközelebb azt adsz meg, amit szeretnél...
(#) SzervízMacska válasza szarvaspeti hozzászólására (») Szept 9, 2008 /
 
Szia Peti!

Mint írtam, ez az áramkör spontán készült. Sajnos, lerajzolva még nincsen. A felhasznált alkatrészeket tekintve - mivel hétvégén készült - abból építkeztem, amit otthon találtam. Speciális alkatrészt nem tartalmaz, kivéve talán az mcu ( PIC 16F628A ), mivel ez programozási ismereteket kíván és programozó készüléket. Így bármilyen funkcióval felruházható, amire ez az egyszerű hardver alkalmas: pl. stopper; impulzus ( km ) számláló; fordulatszámmérő; sebességmérő stb. Sajnos a program megírásában még nagyon kezdő vagyok, ezért tart a dolog csupán a gyakorlópanel stádiumnál. Időm is kevés rá, de mihelyt elkészülök a végleges progival, közzé teszem a kapcsolást valamelyik sebességmérős topicban.

u.i.: Mindenkinek köszönöm a dícséretet bár szerintem nem méltó rá ez a kis tákolmány.
(#) Doncso válasza SzervízMacska hozzászólására (») Szept 9, 2008 /
 
Idézet:
„u.i.: Mindenkinek köszönöm a dícséretet bár szerintem nem méltó rá ez a kis tákolmány.”


Hadd vitatkozzam veled egy kicsit, pontosan attól méltó ez a tákolmány mert nem utánépítetted hanem TE TERVEZTED ami nem mindegy. Szerintem ez az ami kiemeli azt a kis "tákolmányt"
Mellesleg nekem nagyon tetszik és GRAT!!!!!
(#) Frillsp hozzászólása Szept 10, 2008 /
 
sziasztok!
én házilag készítettem egy 60cm-es mélynyomót!
(#) még1MbR válasza Frillsp hozzászólására (») Szept 10, 2008 /
 
Igényes, szép munka!
(#) Steve válasza Frillsp hozzászólására (») Szept 10, 2008 /
 
Hú nagyon komoly. A kosár zártszelvényből készült?
(#) MolnarG válasza Frillsp hozzászólására (») Szept 10, 2008 /
 
Jól néz ki. Osztanál meg velünk információkat? Mit, miből, hogyan?
(#) Frillsp válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 10, 2008 /
 
köszi szépen!
hát sajna csak egy 100w-os erősítőm van de már ezzel is jó brutális a hangja! nagyon szépen dorombolja az alsó frekiket!
majd be akarok szerezni valami nagyobb erősítőt azt azzal akarom széttesztelni!
(#) huhuu válasza Frillsp hozzászólására (») Szept 10, 2008 /
 
GRATULÁlok!!!!!

Mennyi idö alatt készült el?
A cd lemez a fotón viszonyítás képpen van ott vagy az is bele van épitve?
(#) Frillsp hozzászólása Szept 10, 2008 /
 
-a kosár bükk fából van (7Kg)
-ami erre rámegy az 2db biciklifelni
-a perem csőszigetelő szivacsból van
-a membrán karbonszállból,mely 16db fenyő léccel van merevítve
-a pillét is én préseltem kender szövetből ami gyantával lett keményítve
-a 2db 220mm-es mágnesgyűrűket itt vettem: Logotech
-a mágnes vas magját és alsó felső gyűrűjét úgy esztergáltattam
-a tekercs 101mm átmérőjű és 47mm széles a tekercselés és 2 rétegű! 52méter 0.58as réz van rajta(fúrógéppel tekertem fel!
-az egész 27Kg lett
(#) Frillsp válasza huhuu hozzászólására (») Szept 10, 2008 /
 
Köszi!
Kb 2 hét folyamatos meló volt.
A CD nincs beépítve csak viszonyításképp van ott.
(#) Frillsp hozzászólása Szept 10, 2008 /
 
Itt a pille prése.
MDF és rá a gipsz.
Ezt is én martam.

DSCF6685.JPG
    
(#) MPi-c válasza Frillsp hozzászólására (») Szept 10, 2008 /
 
Ez ám a "Csináld magad!" Óriási! :kalap:
(#) sound.man válasza Frillsp hozzászólására (») Szept 10, 2008 /
 
Engem az érdekelne hogy a mágnesbe a vasmagot hogy állítottad be középre és milyen ragasztóval rögzítetted? Amúgy nagyon király lett.
(#) imcsi hozzászólása Szept 10, 2008 /
 
sziasztok tudna valaki segiteni? TA8273H hoz kéne kapcsolási rajz elöre is köszi
(#) Topi válasza imcsi hozzászólására (») Szept 10, 2008 /
 
Zavarjon már egy kicsit, hogy ez nem a kapcsolási rajzot keresek téma. Zavarjon már hogy baromi rossz helyre írtál. Csak egy kicsit.
(#) DJ Szabcsa válasza imcsi hozzászólására (») Szept 10, 2008 /
 
Bocsi, de erre van egy külön téma:
Kapcsolási rajzot keresek!
(#) pixels válasza Frillsp hozzászólására (») Szept 10, 2008 /
 
Minden elismerésem, szép munka! (a kalapemelős smile hol van? )
(#) Lázár Péter válasza Frillsp hozzászólására (») Szept 10, 2008 /
 
Hmmm. Nem aprózod el sok szabad időd lehet. Gratula. :gumicsirke:
(#) Frillsp válasza sound.man hozzászólására (») Szept 10, 2008 /
 
köszi!
először is ráragasztottam a két mágnesgyűrűt a vasmagos részre epoxi gyantával,utánna meg a vasmagra 4db szöget tapasztottam oda(a mágnes odavonzotta) és úgy toltam rá a felső vasgyűrűt.
mikor megszáradt akkor harapófogóval kellett kihúzgálni a szögeket.

DSCF7021.JPG
    
(#) sound.man válasza Frillsp hozzászólására (») Szept 10, 2008 /
 
Aham már értem és a vasmagos részt azt hogy ragasztottad be középre? Vagy pont akkora a pereme mint a mágnes átmérője?
(#) lidi válasza Frillsp hozzászólására (») Szept 10, 2008 /
 
Hú, hát ez nagyon szép lett.
Dobozba hogyan szerelted be ? És hogy néz ki a doboz ? Képeket még azonnal!
Következő: »»   291 / 1675
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem