Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   448 / 1674
(#) zz0323 válasza SALáta hozzászólására (») Júl 18, 2009 /
 
4 topban SAL DP35 magas + MNC 30112 (Eclipse l, 30cm)
Az 1. kettőbe valót kaptam, szóval muszály volt a másik2-t is ezalapján, a párhuzamos kötés miatt
Szerettem volna ezután újítani, nemtúl drágán, és PA-t . Ebből lett a SAL PA 40100, (800/600-as sub), csak nekem azt nem mondta a kedves üzletember h a 15" és a 18"(SAL PA 50100) 1 árban van
Eredetileg a 18 colost csin. a 15 helyett h csere lesz, csak még nem adtam el, de ha érd. v.kit akk. tessék szólni (1 éves, 6x volt kb használva, sérülésmentes)
A magas az MNC 33305 tölcsérben lesz (4db) 400/200-as colos driver, még nemtudom h milyen gyártmány, mert csak ígérik
(#) gydanee válasza vzoole hozzászólására (») Júl 18, 2009 /
 
Hali!

Nagyon tetszik az éjjellátód, el is olvasom hogy készült!
(#) titi válasza vzoole hozzászólására (») Júl 18, 2009 /
 
Hali!
Nagyon jó!
Néztem az általad emlegetett, linkelt, delton céget, de nem jön be az oldaluk. Pedig érdekelne az emlegetett kamera, csak nekem tolatókamerának kellene...
(#) SALáta válasza zz0323 hozzászólására (») Júl 18, 2009 /
 
Mi 4 spa 4050 et vettünk, tökéletes, de egy mért és az alapján ajánlott jobban teljesít, persze az ukrán az már más árkategória, de tényleg nem rosszak a PA szériái, biztos van aki száz gyerekbetegségét felsorolja.
Fa dobozt adtak hozzá? Nekem olyan dobozból volt a munkahelyemen a "hifi".
(#) zz0323 válasza SALáta hozzászólására (») Júl 19, 2009 /
 
Egyébként itt olvastam v.melyik topicban hogy a SAL PA az nemis SAL, hanem v.mi más, csak átcímkézik. Azt írták hogy a pille alatt van valami logo .Szóval nem kínai. Mondjuk az más kérdés hogy a SAL nemis tudna ilyet gyártani.
(#) Akashi válasza MolnarG hozzászólására (») Júl 19, 2009 /
 
Na elkészült az all in one táp?
(#) zz0323 válasza zz0323 hozzászólására (») Júl 19, 2009 /
 
Jah , bocs, "Somogyigyár" nincs is
(#) hapro válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 19, 2009 /
 
Ez a hangszóró adja az ívet! Ebből van nekem is vagy 5-6db. Az ALU kosaras a nyerő változat, a lemezkosaras már kapufa, nem elég merev a kosara. Nem az a high-end minőség, de hajtani lehet ahogy nem szégyenled. Régebben én is építettem ilyen hangszóróból, 120literes bass-reflex dobozba került 2-2db ilyenből, párhuzamba kötve, így az érzékenysége is javult némiképp, így a 10W JLH-val falat lehetett vele bontani. Sőt akkortájt épült egy quad-405 is...

u.i.: Egyébként távol álljon tőlem a kritika, de most látom hogy igényességből ötös! Még a belsejét is lefúrnéroztad
(#) Kovidivi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 19, 2009 /
 
Jól néz ki Legalább pont arcmagasságba fog sugározni. A dobozt tervezted, vagy találtál valahol ilyen tervet?
(#) zoly15 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 19, 2009 /
 
Szia!
Szépen néz ki! Gratulálok!
A szabad ég alatt dolgozunk?

Üdv!
A háttérben ott kerekeken az hegesztő trafó?
(#) zoly15 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 19, 2009 /
 
Hát most mit csináljak
Már-már hozzám nő a hegesztés..
(#) CIROKL válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 19, 2009 /
 
Mi lessz az talán madár etető ? Azok a régi alu kosaras hangszórók még tuti jók voltak anno! Jó neki fogtál a szabad ég alatt , de a végeredmény majd magáért beszél !Tán csak lessz alkalmam egyszer élőben is meghalgatni az EBL -ed -el ? Zoli gratulálok hozzá [quote] Az agusztusi nagy börzére jössz ? [OFF]
(#) MolnarG válasza Akashi hozzászólására (») Júl 19, 2009 /
 
Hali!
Kösz a kérdésed, már készen van a táp, de sajnos még van valami
Idézet:
„gyerekbetegsége”
meg majd egyszerre szeretném bemutatni a tápot, az erősítőt, a Sub-szűrőt és egy PicKit2 klónt. Talán hét közepére be tudom mutatni őket. Most úgyis csak feküdni és ülni tudok egy sérülés miatt. Most hétvégén túl sok volt a Balaton , azért nem értem rá...
(#) Istike88 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 19, 2009 /
 
Nagyon jó lett! Amennyiben beválik a doboz akkor lehet, hogy érdekelne a terve, mert nekem is van itthon kettő ilyen vidi és majd szeretném felhasználni őket.

Üdv
(#) scooby_ válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 19, 2009 /
 
Ezek a hangszórók nagyon ismerősek valahonnan!
Nem ilyen van a videoton hangfalakban?
Ha nem is onnan ismerős,valahonnan iszonyúan!
Szép hangfalak lettek!
De mért nem a belső része került kívülre(az nem szebb?)
Minden esetre nagyon szépen illeszkednek a deszkák!
Amiket én csináltam idáig azok nem lettek olyan jók
(#) major18 válasza Braf hozzászólására (») Júl 20, 2009 /
 
hat ez nagyon szep
(#) marcell05 hozzászólása Júl 20, 2009 /
 
Sziasztok! Szeretném bemutatni az általam épített zenekari mélyládát. A hangszóró BEYMA SM115N.

P2080054.JPG
    
(#) CIROKL válasza marcell05 hozzászólására (») Júl 20, 2009 /
 
Szép a láda ! gratulálok hozzá Ami az eggyik lukból kilóg az mi ? vagy csak benne maradt valami .Most látom mi majdnem szomszédok vagyunk !/
(#) marcell05 válasza CIROKL hozzászólására (») Júl 20, 2009 /
 
Szia ! Kicsit hosszú lett a csatlakozó és a hangszóró közti kábel. Na azt látod . De már rövidebbre vágtam.
(#) zenetom hozzászólása Júl 20, 2009 /
 
Életem 3. NYÁK-ja (első kettő egyszerű kétledes villogó volt ).
Utólag kiderült rossz az IC, maikor méregettem a lábakat. Megint okos voltam.
De már kezdek lenyugodni
(#) lidi hozzászólása Júl 20, 2009 /
 
Ehh, valami port kéne kiszórni, mert nagyon elszaporodtak itt az erősítős - hangsugárzós egyedek

Ezek a bazi ládák hova kellenek ? Azt ne mondjátok hogy otthonra lakásba. Valahogy nem igazán tudom megérteni azt aki az ilyen szinten hangos zenét élvezi. Persze egy bizonyos hangerőig én is szeretem felhangosítani. De tegnap este is, két házzal odébb puffogtattak valamit benn a lakásban, és nálunk csukott ablaknál is hallatszott benn a szobában... nóórmális ?!

Meg maga az erősítő építés, beküldünk egy jelet, kijött belőle ugyanaz erősebben... dejó. Hát sokáig nem kötne le. Persze másnak meg az én hülyeségeim mennének az agyára, szóval nem akarok bosszantani senkit, csak ki kellett írnom magamból.
(#) marcell05 válasza lidi hozzászólására (») Júl 20, 2009 /
 
Szia !
Ebben tökéletesen igazad van. Én sem szeretem a hangos zenét sőt , de mivel zenészként tevékenykedem így szükségem van nagyobb teljesítményű technikára. Tehát nekem ez munkaeszköz. Nem akartam feltenni csak láttam hogy elég sokan megmutatták ezért úgy gondoltam hogy miért ne.
(#) lidi válasza marcell05 hozzászólására (») Júl 20, 2009 /
 
Félreértesz, örülök hogy felteted megmutani. Én csak az otthoni lakóövezetben házi disco-t létesítőkre haragszom.
Szépek lettek a ládák, ha nem mondod hogy saját, én gyárinak néztem volna. Milyen hangszeren játszol amúgy ?
(#) CIROKL válasza lidi hozzászólására (») Júl 20, 2009 /
 
Idézet:
„Meg maga az erősítő építés, beküldünk egy jelet, kijött belőle ugyanaz erősebben... dejó”
[/OFF] Már ne is haragudj de ez nem ide tartozik de azért ez a kijelentésed nagyon furcsa ? Szerinted akkor az erősítő építéshez már nem is kell érteni ? [OFF]
(#) lidi válasza CIROKL hozzászólására (») Júl 20, 2009 /
 
Mondjuk összerakni egy erősítő kapcsolást nem sok szakértelem kell szerintem. Kivéve ha magad tervezed meg azt a kapcsolást. Persze ez igaz bármilyen más kapcsolásra is. Nem tudom hogy nálad saját kapcsolások vannak-e, de tény hogy szépen össze vannak rakva a dolgaid. És mint írtam is, engem az erősítők nem hoznak lázba, pont úgy mint ahogy lehet hogy téged meg a vasútmodellek nem. De nincs is ezzel baj, csak kezdett a topik valami erősítő építősre hasonlítani. Pedig régebben sokszínűbb volt.
(#) gtk válasza zenetom hozzászólására (») Júl 20, 2009 /
 
Ugyes. De a tekercseket mivel kented ossze, es miert? Szilikon?
(#) Stephani Mihaly válasza gtk hozzászólására (») Júl 20, 2009 / 1
 
Üdv! Sikerült bedobozolnom az Új rádiómat, Ilyen lett:
Már csupán a teteje, meg az oldalai hiányoznak
(#) mark.budai válasza lidi hozzászólására (») Júl 20, 2009 /
 
Tegnap ezért balhé volt, hogy milyen egyszerű összerakni egy erősítőt! Sokan építenek erősítőt, mivel a "hangláncnak" még ez az otthon legkönnyebben megépíthető "láncszeme". A zenét pedig sokan szeretjük, még mi is, nem? Főleg ha az alkatrészeket pakolod a nyákra, és csak akkor van egy kis beszéd, ha megsüt a páka . Így aztán jó zenét hallgatni, nincs olyan csönd. A kétledes villogó csak tanulásra jó, én sem építettem meg, csak a múltkor, amikor nem tudtam mit csinálni .

Egy kis OFF is van benn talán...

Stephani Mihaly: Légyszíves írd be a kapcsolási rajz linkjét, de úgy, hogy meg tudjuk nyitni, ahogy Frankye leírta! Érdekelne a rajza, de így sem keresni nem tudom az oldalon, se nem küldöd el a rajz linkjét.
Gratulálok, szép lett, tetszik!
(#) marcell05 válasza lidi hozzászólására (») Júl 20, 2009 /
 
Szia !
Én billentyűzöm, s örülök hogy tetszenek a ládák . Még szakközépiskolás koromban ugyan amatőr szinten de rengeteget foglalkoztam elektronikával. Ma már sajnos kevesebb időm jut rá, de annak idején a teljes hangosítást felépítettem. Saját építésű keverő, eq, effekt , erősítő de az évek folyamán eladtam s gyáriakra cseréltem ( ami nem biztos hogy jobb ). Most egy triakos fényvezérlővel bűvészkedem majd arról is teszek fel képet.
(#) alex077 hozzászólása Júl 20, 2009 /
 
Sziasztok!

Összedobtam egy kis hőmérőt. Az elv a következő: low cost, low power
Ezek vannak benne: PIC18F2520, TCN75, HD47780, napelem, 4700µF kondi
Amikor még kb 2 mp-ként mért kb 6 mA volt az áramfelvétele.
Most majd azt akarom, hogy csak fél percenként mérjen és utána mindig aludjon a pic és a hőmérő, de a kijelzés folyamatos legyen. Egyelőre azt nem tudom, hogy hogy lehet felébreszteni az alvásból a picet és a hőmérőt.Na de ezt majd másik topicban megtudakolom.
((A labortápom is elkészül kb 1 hét múlva))
(A képről kilóg a TCN75, a szalagkábelen van.)

SDC10002.JPG
    
Következő: »»   448 / 1674
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem