Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   641 / 1674
(#) vicsys válasza Doncso hozzászólására (») Okt 9, 2010 /
 
A hangszín kikapcsolása nem rossz ötlet! Végül is van még 1 szabad láb egy relének éppen elég. Arra gondoltam, hogy a középállás is közel ezt a hatást éri el, de az annyira nem "audiofül".
Még nem tudom lesz-e cikk, hiszen nem üzemeltem be. Még csak majd most fog következni a hibakeresés és tesztelgetés. Ahogy előrébb jutok, ide teszek fel képeket, hozzászólásokat. Addig is szorítsatok, hogy összejöjjön!
(#) vicsys válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 9, 2010 /
 
Fotóztam.
Ja, a narancssárga színre gondolsz? A maratás után vizes csiszolás 2 mérettel, majd tisztítás. Ezután fehér festés airbrush-sal. Ezután a pantone színskála szerinti színkeverés majd több rétegű színre fújás. Száradás után 2 rétegben lakk következett és újabb szárítás. Ezután vizes csiszolás 2 mérettel, majd polírozás, polírozó pasztával és géppel. :whistle: (Közben eltelt 2 nap.)
(#) IMi válasza vicsys hozzászólására (») Okt 9, 2010 /
 
És ha elkészül a doboz, na akkor írunk 2011..:hide:
(#) Zoli_bácsi válasza vicsys hozzászólására (») Okt 9, 2010 /
 
De minek kellett a nyákot befesteni? Látható lesz a készüléken belül?
(#) lidi válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Okt 9, 2010 /
 
Szerintem csak viccel. Leaglábbis remélem...
(#) zolee1209 válasza lidi hozzászólására (») Okt 9, 2010 /
 
Szerintem le lett fújva, mert picit tükröződnek a panelon az alkatrészek...
(#) vicsys válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Okt 9, 2010 /
 
Még az is lehet, hogy látható lesz... Viszont a narancssárga berendezésnek jobb a hangja. (Csak viccelek)

Lidi!
Nem vicc, tényleg így készült. (Lehet kövezni!)

Imi!
Mondasz valamit...

Zolee!
Ön nyert! (Egy levehetős ajtajú NDK turmixgépet)
(#) Ricsi89 válasza zolee1209 hozzászólására (») Okt 9, 2010 /
 
Egyébként látszik, hogy festve van, a bal alsó csavarlyuk alsó részénél felpattant egy picit a festék.
(#) vicsys válasza Ricsi89 hozzászólására (») Okt 9, 2010 /
 
Te kis sasszemű. Helyszínelő a foglalkozásod vagy filatelista?
(#) Ricsi89 válasza vicsys hozzászólására (») Okt 9, 2010 /
 
Egyik sem, csak tudtam, hogy hol kell keresni a hibát, ha van. Bár mindig ilyen könnyen menne a hibakeresés.
(#) Frankye válasza vicsys hozzászólására (») Okt 10, 2010 /
 
Azt hittem, tortabevonó...
(#) Doncso válasza vicsys hozzászólására (») Okt 10, 2010 /
 
Valld be, ez lasagne tészta rásütve.
(#) zolee1209 hozzászólása Okt 10, 2010 /
 
Szép estét!
Kezd működni a kijelzőm... Vannak még sebességbeli gondok, de talán holnap erre is találok megoldást. Amit ennek az áramkörnek tudnia kell, ha már végleges: 16x128-as felbontás 224 színmélységgel. Extraként tettem rá egy hőmérőszenzort. A szerkezet centírozásán még finomítani kell, továbbá a motor fordulatát is növelnem kell jócskán. A légmagos tekercs álló részét újra kell tekernem, mert ez egy talált tekercs, és elég nagy a légrés. Valószínűleg emiatt van olyan problémám, hogy nem jut át elég nafta a forgórészre. Emiatt a proci nem képes, csak 4MHz-en járni. Elindul 8MHz-en is, de ki is fagy. Pedig jó lenne 16MHz-en járatni, mert majd kelleni fog. Sajnos működés közbeni képet nem tudok mutatni még, de remélem, jövő hét folyamán erre is sor kerül!

szerk.: Kérlek úgy nézzétek a képeket, hogy ez egy erősen demo verziója annak, amit majd szeretnék ebből kihozni, értem ezalatt az SMD alkatrészek DIP átalakítón való elhelyezését...

Bocsi a képminőségért, de a fényviszonyokra fogom...
(#) zolee1209 válasza zolee1209 hozzászólására (») Okt 10, 2010 /
 
Csak készítettem egy videót... Igaz, nem sok érdekes látszódik rajta, de a 16 LED fényerejét talán tükrözi valamelyest. A szekrény direkt lóg bele, mert azon látszódnak is a színátmenetek valamennyire.
Bővebben: Link
(#) vtnagy hozzászólása Okt 10, 2010 /
 
Sziasztok!

Elkészültem az esti díszvilágításommal.
A LED-panel nem túl bonyolult, 3 LED és egy előtét-ellenállás, a vezérlő része már kissé több alkatrészből áll. Az áramkör majd hálózatról fog működni, trafóval. A stab. IC lábainál azért ilyen a forrasztás, mert eleinte nem jó induktivitással próbáltam, és nem megfelelő feszültséget adott le.

Mivel a fényviszonyok nem a legjobbak, ezért a képek minősége nem minden esetben tökéletes.
A paneleken az átfolyt lakkot nem tudtam szépen letakarítani sajnos.
(#) klemo86 válasza zolee1209 hozzászólására (») Okt 10, 2010 /
 
Engem lenyűgözött a videó annak ellenére, hogy milyen egyszerű szerkezetnek tűnik! Nagyon látványos
(#) proli007 válasza zolee1209 hozzászólására (») Okt 10, 2010 /
 
Hello!
"proci nem képes, csak 4MHz-en járni"
A PIC típusát (ha az) meg kell nézni, működik-e 4MHz felett. Valamint, hogy HS-re vane állítva az oszcillátorod.
üdv! proli007
(#) zolee1209 válasza proli007 hozzászólására (») Okt 10, 2010 /
 
A processzor képes 16MHz-re alapból, de még 20MHz-en is elketyeg... A problémát a táp instabilitása adja úgy érzem. Ezt majd későbbiekben orvosolom... :yes:
(#) zolee1209 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Okt 10, 2010 /
 
Miért sajnos?!
(#) tbence3 válasza vtnagy hozzászólására (») Okt 10, 2010 /
 
Szép lett azért. Próbáld meg máskor körömlakklemosóval, hátha azzal letudod takarítani.
(#) zenetom válasza zolee1209 hozzászólására (») Okt 11, 2010 /
 
Kíváncsian várjuk a fejleményeket!
Simpi: én már feldolgoztam azt, hogy Zolee AVR-ezik...
(#) zolee1209 válasza zolee1209 hozzászólására (») Okt 11, 2010 /
 
Egy kicsit méregettem ma... 3V felett picivel jutott a procira, illetve a LED-driverekre, nem is csodálom, hogy nem működött 4MHz felett... A 16 LED-ből csak 4-et hajtva kissé csökkentett fényerő mellett már vígan jár a rendszer 12MHz-ről is. De ha egyszer a LED-ek 4A-t zabálnak...
(#) vicsys válasza zolee1209 hozzászólására (») Okt 11, 2010 /
 
Szivárványos világító torony, avr-rel....
Ha már kész, szívesen néznék egy videót!
(#) zolee1209 válasza vicsys hozzászólására (») Okt 11, 2010 /
 
Videót már linkeltem, a "kész" pedig relatív... Holnap napfényben még megpróbálom levideózni, de gyanítom, hogy nem lesz eredményes webkamerával...

Ja, hogy ez készen van, és néznél szívesen egy videót... Tessék! Bővebben: Link
(#) vicsys válasza zolee1209 hozzászólására (») Okt 12, 2010 /
 
Nem, félreértettél. Gondolom valami színes képet vagy animációt fog vetíteni a gép...? Vagy csak ennyi? Színes csíkok és kész? Nemá'!
(#) lidi válasza zolee1209 hozzászólására (») Okt 12, 2010 /
 
Milyen led drivert használsz ?
(#) interferi hozzászólása Okt 12, 2010 /
 
Elkészült a mühely asztalhoz a LED es lámpa.
(#) zolee1209 válasza vicsys hozzászólására (») Okt 12, 2010 /
 
Igen, képet, animációt, illetve karakteres dolgok megjelenítését szeretném vele elérni. Pl hőmérséklet, idő/ dátum, ilyenek... Sajnos most csak eddig jutottam hardevres korlátozások miatt...

lidi: Harmadik meghajtót használom, ami úgy tűnik, meg is felel a célnak... TLC59116
(#) zolee1209 válasza zolee1209 hozzászólására (») Okt 12, 2010 /
 
Azt elfelejtettem mondani, hogy későbbiekben egy 128x64-es méretűt szeretnék majd összehozni, de ehhez előbb le kell tesztelnem, mire képes a LED-meghajtó, különben felesleges nagyobban összepakolnom.
(#) sooty hozzászólása Okt 12, 2010 /
 
Régi flipperkijelzőből építettem egy Pinball Clockot. A 6 digites plazmakijelző (panaplex) ideális órának. Az ötlet nem a sajátom, itt láttam és nagyon megtetszett. A dobozolás még hátra van az előlap már készül. A belsejéről itt van egy kép és video.
Még egy kép
Következő: »»   641 / 1674
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem