Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   992 / 1673
(#) mykymokus válasza tomat5 hozzászólására (») Jan 25, 2013 /
 
Szia köszönöm a segítséget előre is.Foglak keresni. Szia
(#) Pulyka válasza mykymokus hozzászólására (») Jan 25, 2013 /
 
Szia.
Nagyon tetszik.
...de én SMD LED-eket használnák, mivel olcsóbbak is, "szorosabban" lehet őket illeszteni, nincs fölösleges levágott alkatrészláb, és furkálni sem kell nekik, azon kívül a legtöbb SMD LED-nek nagyobb a sugárzási szöge, így különböző szögekből jobban lehet látni fényújságot.
A forrasztás lehet, hogy hosszabb meló(és persze nyákot is kell hozzá tervezned), de biztosan megéri a "bajlódást".
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2013
(#) mykymokus válasza Pulyka hozzászólására (») Jan 25, 2013 /
 
Első lépésben sűrűbbre raktam a ledeket de akkor nagyon kicsire sikeredett.SMD re gondoltam de akkor meg kellett volna bővítenem a magasságot amihez Shift Regeisztert kellene használnom, de mivel nemrég kezdtem vele foglalkozni én ennek is nagyon örülök hogy siketült a 0-rol eddig eljutnom 2-3 hónap alatt.Később ha megy a SR majd építeni akarok nagyobbat de addig kutatnom kell a programozásuk megértéséhez a lényegét értem csak a programozással vagyok lemaradva.
Köszönöm a hozzászólásod.
Szia
(#) Mybuster válasza mykymokus hozzászólására (») Jan 26, 2013 /
 
Gratulálok mégegyszer. Szerintem igen csak jó lett az a dobozolás.
(#) simib válasza mykymokus hozzászólására (») Jan 26, 2013 /
 
Alakul a dolog! Jó lesz! Én is éppen egy hasonló dolgon ügyeskedem, csak kicsit nagyobb lesz és lesz benne jó sok extra! Ha elkészültem, bemutatom a dolgot...
(A doboza kísértetiesen hasonlít az enyémhez! )
(#) mykymokus válasza simib hozzászólására (») Jan 26, 2013 /
 
Köszönöm. A doboz csak egy sima kimaradt bútorlap darab amibe nútot martam.
A dobozolás nem az erősségem.
(#) Pulyka válasza mykymokus hozzászólására (») Jan 26, 2013 /
 
Szia.
Jó, mert én még programozni se tudok. ,szóval én nemhogy egy fényújságnak, de én annak is örülnék, ha programozni tudnék, de az is igaz, hogy most mással vagyok elfoglalva.
Nem is a LED-ek darabszámának emelését támogattam, csak a furatszereltek helyett a későbbi verziókban a felületszerelteket ajánlanám, mivel olcsóbbak(átlagban, szóval nem boltfüggő), szorosabban lehet őket illeszteni, ha később bővítenél, nem kell azt a sok lyukat kifúrni, ráadásul minden lednél kettőt, és bár vannak furatszerelt ledekből 100-120 fokos sugárzási szögű LED-ek, de az SMD LED-eknél ebből a kategóriából nagyobb a választék.
Sugárzási szög alatt azt értem, hogy amiket most alkalmaztál LED-eket, azok 20-40 fokosak lehetnek, így ha csak szemben állsz velük, csak akkor látod lényegesen a fényüket, de a 100-120 fokosoknál már tágabb az a terület, ahonnan rendesen látni a fényüket(2 oldalról stb stb..), így a fényújságot is.
Nem kioktatni akarlak, csak építő jellegű hozzászólás.
Üdv.Tomi
A hozzászólás módosítva: Jan 26, 2013
(#) mykymokus válasza Pulyka hozzászólására (») Jan 26, 2013 /
 
Rendben Köszönöm
(#) Melphi hozzászólása Jan 26, 2013 /
 
Tiszteletem
Délutáni bütykölgetés, 3x1w power ledes lámpa+generátor,horgászni készítettem,és sátorvilágításnak aksiról hajtom.
Éppen rendelés alatt áll 50db 1w os led, és 50db pt4115, na ezekből építek több darab ledes világítást pecázni.
(#) saraha hozzászólása Jan 26, 2013 / 2
 
Üdv.Készen lett kapásból kettő projektem is(3/4-ig). Tekercselőgéphez egy számláló.Jelgenerátorhoz egy frekimérő.
Köszönet ezúton is vicsys-nek az égetésért,akinek a személyében egy roppant kellemes és szimpatikus szakembert ismertem meg.Képek
Kedvem lett volna még maradni náluk,de nálunk meg disznótor volt,van...azt meg nem lehet kihagyni!
A hozzászólás módosítva: Jan 26, 2013
(#) vicsys válasza saraha hozzászólására (») Jan 26, 2013 /
 
Na, látom működik! Gratula! (Legközelebb majd iszunk alkoholmentes sört is... )
(#) saraha válasza vicsys hozzászólására (») Jan 26, 2013 /
 
Csak én, mert tudod...
(#) kocsgab002 válasza saraha hozzászólására (») Jan 26, 2013 /
 
Szia.
A számlálóról tudsz mondani bővebben egy-két dolgot? (hasonlót keresek)
Látom hall szenzorral működik? De van rajta 2 nyomógomb is..
Esetleg publikus lenne?

köszi
(#) vicsys válasza kocsgab002 hozzászólására (») Jan 26, 2013 /
 
(#) kocsgab002 válasza vicsys hozzászólására (») Jan 26, 2013 /
 
Köszönöm szépen.
(#) Pulyka hozzászólása Jan 27, 2013 /
 
Kész is vagyok.
Nekem tetszik.
Az apród.hu felirattal ellátott képet a neten találtam, ebben még (gondolom, nagyon valószínű) az eredeti nagyfeszültségű neon cső világít.
Hasonlít is a 2 világítás egymásra.

A LED-es szeletkék fizikailag nem érhetnek hozzá az amúgyis műanyagra "talpra", de így hagyom őket,(nincs is rés, ahol hozzá lehetne érni a LED-ekhez, csak ha szétszedik a lámpát.Ö mert ez a lámpa eredetileg is beltérre készült, mivel dugó van rajta, és beltéren használatos kapcsoló, ha kültéri lenne, akkor sorkapcsot kapott volna a lámpa, meghát semmilyen tömítés nincs benne.
73db cool white LED világít egy fóliakondis előtéttel, egyenirányítva, 47µF-es kondival a végén.
(#) Norberto válasza Pulyka hozzászólására (») Jan 27, 2013 /
 
Fain lett nagyon! Nekem teszik! Ugye nem hálószobába lesz téve? Ott nem lehetne elviselni ilyen napfényt az éjszakában...
(#) Pulyka válasza Norberto hozzászólására (») Jan 27, 2013 /
 
Köszike.
Az az igazság, hogy felújítás utáni eladásra szántam, de nagyon örülök neki, hogy én készíthettem el ezt, mert még nem volt részem ilyen "projectben", és a végeredmények is nagyon örülök.
Nem is szerettem volna segítséget kérni(amugyis egyszerű az egész), mert sportszerűtlennek tartottam volna magam, amiért más jószívű segítségét az én saját hasznomra pénzre "fordítom".
Mellegleg a többi kütyü, amit a HE-án belül bárhova is feltettem, saját célra készült, ezt kivéve, ami 12eFt-ba fáj eddig.. :/

Ha lenne valami vendéglátós helyem, el nem adnám, az tuti.
A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2013
(#) vicsys válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 27, 2013 /
 
Jópofa lett, gratula!
(#) accaboj válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 27, 2013 /
 
*
Jó lett.
A hozzászólás módosítva: Jan 28, 2013
(#) Mybuster hozzászólása Jan 27, 2013 / 1
 
Ha már mindenki Ledezik . Ma délután megint okosabb lettem sikerült csinálnom egy többfunkciós futófényt MSP430-al. A programot mint mindíg most is C nyelven írtam. Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2013
(#) lesliewednesday hozzászólása Jan 27, 2013 /
 
Egy apró LED pwm vezérlőt készítettem még a karácsonyi ünnepekben, de csak most tudtam lefotózni. Először egy "nagyobb" panel készült, a véglegest utóbb zsugorcsőbe húztam. Egy ablakdísz tönkrement izzósorát cseréltem LED szalagra, viszont a fényereje olyan nagy volt, hogy páromnak nem tetszett. Így a pici AVR programjában 2 gombbal le/fel lehet a fényerőt léptetni, amit megőriz kikapcsoláskor. Ha pedig bekapcsoláskor egyik vagy másik gombot nyomva tartjuk, automatikusan le/fel változtatja a fényerőt, illetve villog a LED sor. A programozó lábaknak is maradt hely a panelen, ami vasalással készült. Az ónozás felülete nem sima. Most próbáltam ki először a réz csőszerelős folyasztószert. Ezt az ónozási módszert még finomítanom kell. Kep1 és 3 a végleges, kep2 a kiinduló panel. A pénzérme csak a méret miatt van a képen.
(#) Hujikolp hozzászólása Jan 27, 2013 /
 
Üdv!

100db LED 230V-ra a mostani projekt, és a sok kis apró (5050) LED-et ne legyen akkora kínszenvedés beforrasztani, készítettem egy kis leszorító állványt. Egy toló retesz tökéletesen megfelel a célra, hozzá egy kis mágnessel hozzáfogattam egy kihegyezett menetes szár darabot. A végére egy pici öntapadós szivacsot illesztettem, hogy az alkatrészt ne sértse meg és a mágnes ne kapja fel. Kicsit kellett a mágnes nagyságával játszani, de sikerült belőni. (CD olvasók lencséjénél található jó )
A felső végállást szintén egy mágnessel oldottam meg, aminek a helyzetével könnyen be tudtam állítani az ideális fogási erősséget. A menetes szár persze cserélhető, így a későbbiekben bármilyen méretű és alakú SMD alkatrészt könnyen le tudok majd vele szorítani!

Remélem, ma még kész leszek a LED-ekkel. )
(#) bankimajki válasza Hujikolp hozzászólására (») Jan 27, 2013 /
 
Neked nagyon sok szabadidőn van.
(#) Gafly válasza Hujikolp hozzászólására (») Jan 27, 2013 /
 
Ötletes
(#) TAKLACO válasza Hujikolp hozzászólására (») Jan 27, 2013 /
 
HELLO!
Varjuk a kapcsolast , remellem a ledek kondenzatoron keresztul vannak megtaplalva 230V-al.
(#) Hujikolp válasza TAKLACO hozzászólására (») Jan 27, 2013 /
 
Üdv!

Igen, persze! Szerintem ma még kész lesz, jól haladok vele. Skory féle LED 230-ra. Majd a teljesen kész projectet felteszem.

Gafly:

bankimajki: Kivátelesen, igen Ha minden jó lesz vele, akkor több darabot is fogok építeni.
(#) eyess válasza Hujikolp hozzászólására (») Jan 27, 2013 /
 
Ez egy dolog az meg egy másik , hogy a darabonkénti forrasztást ,így sem úszod meg.
Akkor miért nem paszta , és csipesszel , csak rárakosgatni , és alulról melegítve egyszerre történne a forrasztás .Szerintem gyorsabb lenne.
(#) Leadtek hozzászólása Jan 27, 2013 / 1
 
Sziasztok!
Meguntam, hogy macerás lakkozni a nyákokat maratás után ráadásul forrasztani is egy rémálom. Éppen ezért ma rászántam magam és megpróbáltam először kémiailag ónozott nyákot készíteni. Az eredmény egyszerűen lebilincselt. Sokkal könnyebb forrasztani és kisebb hőmérséklet is elég. Aki eddig csak gondolkozott rajta annak az a tanácsom, hogy bátran vesse bele magát! A két egyforma panel hőmérsékletre kapcsoló, míg a másik egy 4 eres venti szabályzó.
(#) 06smici válasza Hujikolp hozzászólására (») Jan 27, 2013 /
 
Ez jó ötlet Csinálok én is ilyet, kicsit továbbgondolva mágnes helyet rugóval. Van is egy kiselejtezett tűzőgép "adagoló" része, az pont jó lesz ide
Következő: »»   992 / 1673
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem