Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kombikazán működési hiba
 
Témaindító: gpepe79, idő: Nov 29, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   235 / 570
(#) Regus válasza zoszka hozzászólására (») Máj 26, 2014 /
 
Kéményes
(#) Gafly válasza SzAndras00 hozzászólására (») Máj 26, 2014 / 1
 
Azért csak óvatosan!
Könnyen bele lehet törni azt kék csapocskát. Nekem például hasonló akció során már sikerült
(#) Regus válasza Gafly hozzászólására (») Máj 26, 2014 /
 
Egyenlőre még mindig nem sikerült megoldani :S
(#) zoszka válasza Regus hozzászólására (») Máj 26, 2014 /
 
Lehet, hogy a nyomáskapcsoló leragadt, vagy hibás. Vagy fent a deflektornál lévő érzékelő szakad, hibás. Egyéb iránt bármi más is lehet. (ntc, stemco, áramlás kapcsoló, nyomáskapcsoló). Javaslom a szervizt..
(#) VIM válasza Regus hozzászólására (») Máj 26, 2014 /
 
Szia! Első körben a képen látható biztonsági elemeket kell visszaállítani ha valamelyik leoldott valami oknál fogva, mert soros kört alkotnak egymással. Ha ezekkel nincs probléma akkor a hidraulikus diff.presszosztáton lévő piros vezetékkel rendelkező mikrokapcsolót kell megnézni, hogy a nyomás működtette-e azt, mert ha nem akkor azt úgy érzékeli, hogy vízhiány van.
(#) Regus válasza VIM hozzászólására (») Máj 26, 2014 /
 
Köszönöm.
(#) sany74 hozzászólása Máj 28, 2014 /
 
Helló! Van egy Westen Energy 240i kombi kazánom. Egy ideje állandóan csöpög belőle a víz, és eltűnik a nyomás. Kihívtam a szerelőt, de azt mondta nem nagy gond, néha töltsem utána a vizet. De engem zavar. Tiszta vízkő az egész...
Tudna valaki segíteni? Mi lehet a gond? és hogy lehetne orvosolni? Mellékelem a képet. Köszi szépen előre is!
(#) toro válasza sany74 hozzászólására (») Máj 28, 2014 /
 
Ha kihívtad a "szerelőt", miért nem tartattad vele karban!!
Tömszelence csere-, hőcserélő külső-belső tisztítása-, égő - elektródák tisztítása, stb.
(#) Csenge81 hozzászólása Máj 29, 2014 /
 
Sziasztok!

Westen energy 204 i típusú kazánunk van. Az utóbbi pár hónapban, de pár napban meg nagyon előjött, hogy egyszerűen nem lehet a hideg-meleg víz arányát állítani zuhanyzás közben. Azt gondoltuk, hogy egy tisztítás ráférne, így elhívtuk a kazánszerelőt savazni. Tegnap el is végezte, tapasztaltunk pár pozitív eredményt, pl. nem volt olyan hangos, mikor bekapcsolt a melegvíz engedésekor, vagy észrevehetően hamarabb lett meleg víz. Viszont fürdés közben ugyanúgy vagy nagyon forró a víz, vagy ha egy kis hideget kevernénk hozzá, rögtön jéghideg lesz..Valami kis szelepet kicserélt még tegnap, nem tudnám megmondani a nevét, de azt állította ettől tuti jó lesz. Nem Ma újra felhívtam és egy 9600 Ft-os vmit emlegetett, h ki kéne cserélni és akkor kizárásos alapon mindent megpróbáltunk, ami ezt okozhatja és biztosan jó lesz. Aki tudja esetleg, hogy mi lehet a probléma, illetve hogyan lehetne orvosolni, nagyon megköszönném. Legalább nem állnánk értetlenül a kazános előtt, meg tudnánk, hogy reális-e az ár, illetve az alkatrész, amit ajánl..
Köszi szépen!
(#) toro válasza Csenge81 hozzászólására (») Máj 29, 2014 /
 
Szerintem "csak" a modulációs gáznyomást kellene megmérni és beállítani.
Erre való a szakember!
(#) sany74 válasza toro hozzászólására (») Máj 29, 2014 /
 
Szerinted miért hívtam ki? Hogy tartsa karban. Majd' minden évben ősszel kihívtam, hogy nézze át a kazánt. Az elmúlt 12 évben ha jól emlékszem, csak egyszer maradt el.
(#) toro válasza sany74 hozzászólására (») Máj 29, 2014 /
 
Már bocsi, akkor miért nem csinálta meg?
A hozzászólás módosítva: Máj 30, 2014
(#) merciabc válasza toro hozzászólására (») Máj 29, 2014 /
 
He-he! Mert takarítgatni könnyü, de ha már bele is kell nyúlni, az már meghaladja a képességeit...
(#) toro válasza merciabc hozzászólására (») Máj 30, 2014 /
 
Miket mondasz?
A hozzászólás módosítva: Máj 30, 2014
(#) toro válasza sany74 hozzászólására (») Máj 30, 2014 /
 
Vissza kanyarodva: a karbantartás alkalmával a tömszelencét azért csak kellett neki látni, hogy az "O" gyűrűnél enged, meg vízköves. Avagy eddig nem bontotta le?
A hozzászólás módosítva: Máj 30, 2014
(#) merciabc válasza toro hozzászólására (») Máj 30, 2014 /
 
Sany74 elhanyagolt kazánjával kapcsolatban írtam. Csak észre kellett volna venni egy ilyen hibát.
(#) toro válasza merciabc hozzászólására (») Máj 30, 2014 /
 
Szia! Gondolom, azért írtam, hogy mit kellett volna csinálnia a "kollégának"!
(#) merciabc válasza toro hozzászólására (») Máj 30, 2014 /
 
Egy kis tisztítás,vízkőtelenítés,tömbszelence csere-és mehet tovább a ketyere.
(#) toro válasza merciabc hozzászólására (») Máj 30, 2014 /
 
Így - ahogy írod (mondod)!
(#) sany74 válasza toro hozzászólására (») Máj 31, 2014 /
 
Az első hozzászólásomban írtam: "Kihívtam a szerelőt, de azt mondta nem nagy gond, néha töltsem utána a vizet."
Őt nem zavarta, engem igen. Tehát valaki meg tudja mondani, mi lehet a gond, mit kell csinálni vele? Köszi
(#) sany74 válasza sany74 hozzászólására (») Máj 31, 2014 /
 
Szóval tisztítani kéne...
De akkor egy másik szerelővel...
(#) toro válasza sany74 hozzászólására (») Máj 31, 2014 / 1
 
1. Természetesen KARBAN KELL TARTANI!
Az, hogy néha elmegy a víz róla - nagy baj! Ez lehet csöpögés a rendszerből ill. a tágulási tartály membrángumi átlyukasodása.
2. Ha a jelenlegivel elégedett vagy (voltál) csinálja meg, hanem akkor csere.
A hozzászólás módosítva: Máj 31, 2014
(#) zoszka válasza sany74 hozzászólására (») Máj 31, 2014 / 1
 
Hívj másik szerelőt, akinek nem büdös a munka és megcsinálja
(#) zoszka válasza Csenge81 hozzászólására (») Máj 31, 2014 /
 
A zuhanynál nem éri el a minimum átfolyást a minimum teljesítményhez, így a kazán túlfűtés miatt lekapcsol. (melegebb a bejövő víz és kisebb teljesítmény is elég de nem tud annyira lemodulálni, ha lehet be kell állítani. Zuhanyfej eldugult, csökkenti a víz átfolyás mennyiségét) Esetleg lehet NTC hiba is, vagy hőcserélő dugulás. Mind a három könnyen kizárható, ha valaki tudja a módját. Ha csak találgat a szerelő ilyen, viszonylag könnyen azonosítható hibánál, akkor nem ismeri az ok-okozat összefüggéseket, viszont jól keres vele. Bocsi a szarkazmusért...
(#) zoszka válasza sany74 hozzászólására (») Máj 31, 2014 / 1
 
A képen, amit feltöltöttél, és vízköves az alkatrész az nem befolyásolja a rendszernyomást, mert a HMV áramláskapcsoló töm-szelencéje folyik. És igen csak cserés, mert ha megakad okozhat nagyobb gondot is... A vízkő lerakódásból ítélve, lehet hogy az armatúra (is) meg van repedve. Ebben az esetben, ha nem akarsz uszodát a lakásodból, minél előbb csináltasd meg!
A hozzászólás módosítva: Máj 31, 2014
(#) Koncsar hozzászólása Máj 31, 2014 /
 
Sziasztok! Star turbós cirkóhoz keresek vizhiány kapcsolót. Ha valaki tudná, hogy melyik más tipusnál használják még ezt? Három vezetékes. Köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Máj 31, 2014

IMAG1153.jpg
    
(#) zoszka válasza Koncsar hozzászólására (») Máj 31, 2014 /
 
Csak én Kb 4 fajta "Star" fantázia nevű készüléket ismerek. Ennél azért több is van biztos....
(#) Koncsar válasza zoszka hozzászólására (») Máj 31, 2014 /
 
Akkor nincs ötleted erre a tipusra, hol beszerezhető?
(#) toro válasza Koncsar hozzászólására (») Máj 31, 2014 /
 
Ha segít, akkor a Radianté is ilyen.
(#) toro válasza zoszka hozzászólására (») Máj 31, 2014 /
 
Nem valósínű, hogy a ház repedt meg, mivel elég vastag az anyaga. Ez a folyás bizony a tömszelence hibájából van és a lerakódás kb. 2-3 éves!!!
Következő: »»   235 / 570
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem