Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kombikazán működési hiba
 
Témaindító: gpepe79, idő: Nov 29, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   238 / 570
(#) istvanb válasza szerviz hozzászólására (») Júl 14, 2014 /
 
Tisztelt Szerviz! Nagyon szépen köszönöm a választ! Sikerült megtalálnom,tisztítanom,visszaszerelnem,így már újra van melegvíz. Köszönöm!
(#) renovaproblema hozzászólása Júl 16, 2014 /
 
Sziasztok!

Van egy Renova mini hibás főpanelem a hibajelenség hogy nem indít, egyet kattan és ennyi nem ír ki semmilyen hibát egyszerűen csak nem indul el vele a kazán, (le lett tesztelve másik kazánban, ugyanazt a hibát produkálta) van valakinek valami ötlete hogy érdemes-e javítani?
Kondikat kicserélve működhet?
(#) merciabc válasza renovaproblema hozzászólására (») Júl 16, 2014 /
 
Cseréld ki a kondikat,és a reléket nézd meg hogy rendesen zárnak-e?!
(#) Gombszem válasza merciabc hozzászólására (») Júl 16, 2014 /
 
Ezeken kívül a hálózati trafót (nagy kék kocka) is.

Ha ezek nem jönnek be, marad a profi javító. Kidobni kár a panelt, szinte biztos, hogy javítható. Volt itt a Fórumon valaki, aki evvel foglalkozik.
(#) renovaproblema válasza Gombszem hozzászólására (») Júl 16, 2014 /
 
Na az jó lenne mert én nem értek hozzá(a rolót előbb megtalálom mint a relét és elektronikai szervizbe vinném ahol már javítottak nekem gyújtópanelt, csak ez bonyolultabbnak tűnik..
(#) toro válasza renovaproblema hozzászólására (») Júl 16, 2014 /
 
A középső relé nem "visz" át. Csere.
(#) merciabc válasza Gombszem hozzászólására (») Júl 17, 2014 /
 
Szia! Az illető azt írta, tápot kap,csak letilt.
(#) DoDo69 válasza merciabc hozzászólására (») Júl 19, 2014 /
 
Szia! Sikerült javíttatni?
(#) Antika70 hozzászólása Júl 19, 2014 /
 
Sziasztok!
Immergas Nike Star kombi gázkazánunk van. Tökéletesen működött, de mivel poros volt leszedtem a burkolatot, kiporszívóztam, kifújattam, a kivezető csövet is megtisztítottam és most nem akar működni, pontosabban elindul, begyújt, de 10 mp. után leáll és egy piros led világít. Próbálkoztam a víz, levegő leeresztésével, visszapumpáltam a levegőt 1 bar-ra, visszaengettem a vizet , de az eredmény ugyanaz. (Természetesen áramot gázt, vizet visszakapcsoltam Felvettem a problémát videora, itt a link:

Immergas gázkazánom problémája

Az a furcsa, hogy a kitakarítás előtt semmi baja nem volt.
Ebben kérném a segítségeteket, előre is köszönöm
A hozzászólás módosítva: Júl 19, 2014
(#) toro válasza Antika70 hozzászólására (») Júl 19, 2014 /
 
Fordítsd meg a konnektorban a villásdugót!
(#) Antika70 válasza toro hozzászólására (») Júl 19, 2014 /
 
köszönöm így már sikerült
A hozzászólás módosítva: Júl 19, 2014
(#) Antika70 válasza toro hozzászólására (») Júl 20, 2014 /
 
Ez ugye vicc (?), de az igazság az, hogy ez indított el a megoldás útján, ti. kiiktattam az elosztót, közvetlenül a falba dugtam és működött, mint régen. Aztán megpróbáltam egy T dugóval, amire még rákötöttem a mosógépet is, ami nem volt bekapcsolva, és újra nem működött. Kivettem a T dugót, újra vissza a falba, és megint jó volt... na erről ennyit, köszönöm,
...ha valaki esetleg hasonló problémával küzdene...
(#) lumpika hozzászólása Júl 20, 2014 /
 
Sziasztok!
Van egy Termo Amica PAB 3V ECO kombi kazánunk.
Egy ideje a következőket produkálja, nyári üzemmódban lenyomja a Fi(ÉV)relét random időközönként, hHa meg téli üzemmódba kapcsolom akkor a szobatermosztát kapcsolásakor-tehát fűtéskor egyből lenyomja az ÉV relét.

Mi lehet a gond vele? Várom válaszaitokat. Tamás
A hozzászólás módosítva: Júl 20, 2014
(#) merciabc hozzászólása Júl 20, 2014 /
 
A "random" üzemmódot nem véletlenül akkor produkálja, ha melegvizet akar készíteni?
Van egy sejtésem, de ki kellene mérni.
(#) Antika70 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 20, 2014 /
 
Köszönöm az infot, akkor most már ezt is tudom, azt hittem ez ilyen standard poén, mert láttam más posztokban is ...
(#) toro válasza Antika70 hozzászólására (») Júl 20, 2014 /
 
Ok, ügyes vagy!
(#) muio hozzászólása Júl 20, 2014 /
 
Sziasztok!
Adott egy 2001-es BIASI kombicirkóm (a típusát sajnos nem tudom, kívülről nem látható). Jelenleg olyan jelenséget produkál, hogy nyári üzemmódban (nincs fűtés) a fűtés vize felmelegszik akár 70-80 fokra, amikor bekapcsoljuk a meleg vizet. A melegvíz kikapcsolása után a fűtés vize tartja a hőmérsékletet. Tegnap hajnalban annyira felmelegedett a víz, hogy felment a nyomás 4 bar-ra, így a keringtető alatti biztonsági szelep leengedte a vizet. Jelen pillanatban úgy tudom orvosolni, hogy bekacsoltatom a vízkeringtetőt (termosztát = 28 fok), ilyenkor a felmelegedett víz fél perc alatt a mérő szerint visszamegy 30 fok körül. A készülék nem rég lett kitakarítva, kisavazva.
Bármilyen ötlet, hogy hol lehet a hiba?
(#) Gombszem válasza Antika70 hozzászólására (») Júl 20, 2014 /
 
>> megpróbáltam egy T dugóval, amire még rákötöttem a mosógépet is <<

Mosógépet T dugóval csatlakoztatni szigorúan tilos!
(#) hun_groland hozzászólása Júl 20, 2014 /
 
Váll*

*Mod: Törölve!
A hozzászólás módosítva: Júl 21, 2014
(#) lumpika válasza merciabc hozzászólására (») Júl 21, 2014 /
 
A random lekapcsolás nyári üzemmódban, készenlétben történik.
Üdv
(#) toro válasza muio hozzászólására (») Júl 21, 2014 /
 
A tágulási tartály nyomását ellenőrizni kell.
(#) merciabc válasza lumpika hozzászólására (») Júl 21, 2014 /
 
Első körben ellenőrizni kellene a melegvíz oldali keringető szivatyút, nem zárlatos-e?!
(#) lumpika válasza merciabc hozzászólására (») Júl 21, 2014 /
 
Gondolom nem zárlatos,mert a HMV ciklus gond nélkül végigmegy.
Úgy szoktunk fürdeni hogy villásdugó be- HMV üzem lezajlik mi eközben megfürdünk majd villásdugó ki.
Nyári üzemmódban készenlétben szokta lenyomni a firelét nem pedig melegvíz készítése közben.
Fűtés indulásakor megy le egyből a firelé.

Várom a további ötleteket. Üdv
A hozzászólás módosítva: Júl 21, 2014
(#) tibibalogh520 válasza lumpika hozzászólására (») Júl 21, 2014 /
 
Szia!
Hirtelen nem vagyok képben a kazánod típusát illetően. Ez a beépített tárolós verzió? Két szivattyúval?
Mert ha igen, akkor a fűtési keringető szivattyúd zárlatos, nem a HMV oldali.
A magyarázat a következő.: A beépített tárolós típus, a tároló felfűtése után, a kazántest maradékhőjét, utókeringtetés címszóval, a fűtésrendszerbe küldi ki! Nyári üzemmódban is!
Tehát a véletlenszerűnek tűnő lekapcsolás, a tároló időnkénti felfűtése után következik be, mikor indítaná a fűtésköri szivattyút.
Üdv Tibi.
(#) merciabc válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Júl 21, 2014 /
 
Hú, tényleg! Elfelejtettem a lekeringetést!
(#) merciabc hozzászólása Júl 21, 2014 /
 
Radiant RBC Mini c24 pénteken gyujtó panelt cseréltem(ami tuti jó volt), reggelre HMV-és fűtésre is beindul, de csak kis lángja van.Nem emeli meg!
NTC-k rendbe,hőcserélő tiszta,stb...rendben.
Megnyekkent ez a panel is,vagy lefáradt a láng emelő elektromos tekercse?
Találkozott már vki így, ezzel a hibával?
(#) stilozoltan hozzászólása Júl 21, 2014 /
 
Sziasztok! Van egy Westen Quesar D 24Fi kazán. Meghalt a vezérlése. Szerelő feltámasztotta, de a következő jelenségeket produkálja: Ventilátor elindul, relék csattognak, de nincs láng, majd egyszer E98 hiba (panelhiba) leáll és újra indul, ezt a ciklust előröl kezdi a végtelenségig. Van valakinek ötlete?
(#) muio válasza toro hozzászólására (») Júl 21, 2014 /
 
Köszi a tippet, remélem még ma eljutok/eljutunk odáig, hogy leellenőrizzük. Majd referálok.
(#) toro válasza merciabc hozzászólására (») Júl 21, 2014 /
 
Milyen szelepe van: SIT 845M vagy VK4105M?
(#) toro válasza muio hozzászólására (») Júl 21, 2014 /
 
Ok, jelezz vissza!
Következő: »»   238 / 570
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem