Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kombikazán működési hiba
 
Témaindító: gpepe79, idő: Nov 29, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   255 / 570
(#) tomi9425 válasza zoszka hozzászólására (») Okt 27, 2014 /
 
tudom hogy én vagyok a hülye de semmi mágnesességet nem érzek mikor hozzá érintgetem. próbáltam mindenhogy de semmi kattanás ha csak a végét érintgetem a lehúzott véghez.
(#) zoszka válasza tomi9425 hozzászólására (») Okt 27, 2014 /
 
És be van kapcsolva a fűtés a termosztáton? Bal oldali tekerő fel van tekerve? Cirkó be van kapcsolva?
(#) bbalazs_ válasza tomi9425 hozzászólására (») Okt 27, 2014 /
 
De tenyleg, komolyan, kezdjuk az elejerol. Viz van-e tudomasod szerint a csovekben es a radiatorokban? Ki uzemelte be? O mit mond?
(#) tomi9425 hozzászólása Okt 27, 2014 /
 
Fűtés be van kapcsolva a termosztaton ha nem lenne nem dolgozna így a kazán folyamatosan.A termosztát digitális nincs tekerő csak + és - gomb meg alvás meg egy homokórás. Fel van tekerve minden a kazánon bal és jobb oldali tekerő is.
Víz van benne én csináltam a csappal amit zoszka írt. 2 bart mutat a mérő.
(#) bbalazs_ válasza tomi9425 hozzászólására (») Okt 27, 2014 /
 
OK, itt egy leiras:
http://www.webgaz.hu/media/catalog/cat_66.pdf
Szerintem a tied a kombi. Ott latod a csovek kivezeteset, kazan ala benezve meg is tudod oket fogni.

A radiatorok alatt, a bevezetesnel sem meleg semmi?
A hozzászólás módosítva: Okt 27, 2014
(#) zoszka válasza tomi9425 hozzászólására (») Okt 27, 2014 /
 
Csapok nyitva a készülék alatt? Ha így sem fűti a radiátorokat, akkor a váltószelep nagyon le van ragadva, vagy rossz... Marad a szerelő..
(#) zoszka válasza bbalazs_ hozzászólására (») Okt 27, 2014 /
 
Ez egy régi Euroline, nem az új amit belinkeltél..
A hozzászólás módosítva: Okt 27, 2014
(#) tomi9425 válasza zoszka hozzászólására (») Okt 27, 2014 /
 
Melyik csapok? Ahogy a cső csatlakozik a kazánhoz? Az egyik melegszik ha meleg vizet engedek a másik viszont nem.
A hozzászólás módosítva: Okt 27, 2014
(#) zoszka válasza tomi9425 hozzászólására (») Okt 27, 2014 /
 
A két szélső csatlakozáson van csap? És ha van, nyitva van?
Esetleg lefényképezhetnéd a készüléket alul, ahogy csatlakozik a csovekhez.
A hozzászólás módosítva: Okt 27, 2014
(#) tomi9425 hozzászólása Okt 27, 2014 /
 
Ezek lennének a csapok? Nem igazán lehet őket megmozdítani.
A hozzászólás módosítva: Okt 27, 2014
(#) tomi9425 hozzászólása Okt 27, 2014 /
 
(#) zoszka válasza tomi9425 hozzászólására (») Okt 27, 2014 / 1
 
Igen és mindkettő nyitva is van. Marad a szelep, amit az előbb is babráltál. Ha nem akar megindulni úgy ahogy leírtam, akkor marad a szerelő, mert szét kell szedni valószínű. Vagy cserés..
A hozzászólás módosítva: Okt 27, 2014
(#) tomi9425 válasza zoszka hozzászólására (») Okt 27, 2014 /
 
Értem.Nagyon szépen köszönöm kitartó segíteni próbálásotokat mindenkinek. Sajnálom hogy nem sikerült megoldani saját kezűleg. Királyok vagytok
(#) zoszka válasza tomi9425 hozzászólására (») Okt 28, 2014 /
 
10ből egyszer biztos szét kell szedni....
(#) JZoli válasza khiraly hozzászólására (») Okt 28, 2014 /
 
A szivattyúra rá van írva a típusa, illetve a "méretszáma", ilyenre gondolok, hogy 15.40, vagy 15-60,ha ez meg lenne akkor már egyszerűbb lenne az új beszerzése.
(#) Ares6 válasza zoszka hozzászólására (») Okt 28, 2014 /
 
Szia Zoszka!

Egy utolsó laikus kérdés a golyóscsap feltöltésévével kapcsolatban. Mi a biztonságos módja?
Kinyitom és spriccel ki belőle a víz.
Kazánnál elzárta a csapokat.
A tartályba nem szeretnék tölteni mivel írtad, hogy a levegőt így nem tudom kiszedni.
(#) Ares6 válasza zoszka hozzászólására (») Okt 28, 2014 /
 
Csak slagos módszer működik?
(#) Fo hozzászólása Okt 28, 2014 /
 
Sziasztok!
Van egy Ariston tx23 mffi típusú kombi kazánunk, 2006-os. Azóta semmi gondja nem volt. Egyszer volt kitakaríttatva régebben, augusztusban kihívtuk a szerelőt nézzen rá, kitakarította, megállípította milyen jó állapotban van. Néhány napja észrevettük hogy áll a víz alatta. Láttuk a nyomás 3 körül volt. Engedtünk ki a radiátornál a rendszerből vizet, a nyomás le is esett szépen. Majd fűtés közben újra elindult felfelé. Először csak fűtéskor, majd alaphelyzetben is tapasztaltuk. Újra kihívtuk a szerelőt, aki megnézte, kazán rendszeréből is leengedte a vizet,a levegő tartályt feltöltötte levegővel (elsőre nem gondolta ildomosnak), szelepet megnézte, sértetlen. Arra következtetett, hogy a hőcserélő ment tönkre benne. Ami állítólagosan 80-100 E Ft-os tétel beszereléssel együtt és egy nyomáscsökkentőt is érdemes lenne felrakni, úgyhogy újat érdemesebb venni valószínűleg. A fentiekkel kapcsolatban szeretnék tanácsot kérni! Előre is nagyon Köszönöm!
(#) zoszka válasza Ares6 hozzászólására (») Okt 28, 2014 / 1
 
Slagot rá meg a csapra. Kazántöltő kinyit és lassan a csap is kinyit. Ha folyik a tartály túlfolyóján akkor van tele. Remélhetőleg a túlfolyó csöved ki van vezetve valahova. Általában a tetőre szokták kivezetni egy csővel.
(#) bbalazs_ válasza Fo hozzászólására (») Okt 28, 2014 /
 
A tagulasi tartaly levegovel valo feltoltese utan is ment fel a nyomas jelentosen (akar allohelyben, akar futes kozben)?
EGYEBKENT jol megy a kazan? Ad meleg vizet is, fűt is, nem zorog, nem horog? Most van viz alatta?

Ja, meg egy kerdes: te akarsz foglalkozni vele vagy csak erdeklodsz, hogy mit tegyel?
A hozzászólás módosítva: Okt 28, 2014
(#) Fo válasza bbalazs_ hozzászólására (») Okt 28, 2014 /
 
Igen, a nyomás megy fel továbbra is, így is úgy is.
Szerencsénkre a fűtéssel sincs semmi gond és a melegvízzel sem, ha adunk neki vizet szépen dolgozik, de kb egy fél órás folyamatos aktív fűtés, melegvíz engedés után el kell zárnunk és ereszteni belőle.
Ha nagyon egyszerű dologról van szó én fogom megcsinálni, de legfőképpen tanácsra lenne szükségem, érdemes-e, valamit kipróbálni, vagy van-e javaslat, mit tegyek? Mivel nem új konstrukció nemtudom költsek-e rá, ismerős útbaigazításával sikerült találni neten 22ezerért használt nyomáspróbázott hőcserélőt, gondolom beköttetése is hasonló árban lesz....
Köszi előre is!
A hozzászólás módosítva: Okt 28, 2014
(#) zoszka válasza Fo hozzászólására (») Okt 28, 2014 /
 
Ha elzárod a hidegvizet alatta, akkor is megy fel a nyomás?
Ha nem, akkor vagy a hőcserélő kuka, vagy a töltőcsap adta meg magát.
A hozzászólás módosítva: Okt 28, 2014
(#) tamasr77 hozzászólása Okt 28, 2014 /
 
Sziasztok!

Amatőrként leszereltem a Termomax Gimax 24 k tipusú kombi kazánom hőcserélőjét vízkőmentesítésre, de elfelejtettem megnézni, hogy hogyan volt feltéve és nem találok erre vonatkozó infót, jelenleg úgy raktam vissza, hogy olvasható legyen rajta az írás, nem tudom jol van-e így, illetve honnan veszem észre, ha nem jól raktam össze.
Válaszotokat előre is köszönöm.
(#) Fo hozzászólása Okt 28, 2014 /
 
Ha elzárom akkor nem megy fel a nyomás.
(#) no1zsozsi hozzászólása Okt 28, 2014 /
 
Sziasztok! Sikerült a szikráztatást likvidálni Kondi csere megoldotta a problémát,viszont.....
Van még egy gond amire ez nem volt gyógyír,mégpedig: Mily est megnyitom a meleg vizet elkezdi fűteni a radiátort,és nem áll le.....Ha a kazánon állítom a víz hőfokot akkor lekapcsol de ha megnyitom a vizet nem kezd el fűteni Termosztát levéve teljesen és a kazánon a radiátor is!
Csak forralja a vizet,gondolom.....erre esetleg valami megoldás? Előre is köszönöm
(#) zoszka válasza Fo hozzászólására (») Okt 28, 2014 / 1
 
A töltőcsap esélyesebb, mivel feltöltés után kezdett rosszalkodni. Meg mondjuk azt olcsó cserélni is első körben...
(#) bigpapa hozzászólása Okt 29, 2014 /
 
Sziasztok!

Ez a kis piros jel és néha a villog, akkor piros gomb benyom, vagy kikapcs gomb és ideig óráig jó. Valamikor meg a felülről a második sárga villog.
Ez a kazán. Mit kapjak ki, hogy jó legyen? Meg tudom házilag oldani? Ha tömítést kell vennem, milyet vegyek és hol?

Pár napja már levettem a burkolat alatti ezüst védőt, kiporszívóztam a tűzteret. szép elektromos szikrát húz a gyújtó.
Köszi a segítséget előre is.

Gabesz
(#) Imi69 hozzászólása Okt 30, 2014 /
 
Sziasztok!

Hozzám került javításra egy Vaillant MAG HU14-2/0HR1 típusú átfolyós vízmelegítő SYMSI7 jelzésű/típusú vezérlő panelje.
Átnézve hibásnak találtam az ULN2803 ic-t, melyet cseréltem (rövidzárat mutatott a táppontok és néhány kimenet között). Kicserélve már "állta a villanyt". Mivel a készülék nélkül nem tudtam próbálni, visszaadtam a tulajnak. Ő beszerelte, majd próba. Minden szépen elindult, a ventillátor kiszellőztetett, majd kapcsolta a lángot. Ekkor ismét kiszállt belőle az éltető füst.
Visszakerült hozzám...
Az újbóli vizsgálat során azt szűrtem ki, hogy a J2 csatlakozó 6.pontjára kapcsolódó kimenet ment át ismét zárlatba. Javasoltam a tulajnak, hogy nézze meg elektromos szempontból is a Vm jelű gázarmatúrát, talán ott lesz a zárlat oka. Ő a "könnyebb" megoldás irányába indult, rendelni akart egy ilyen egységet. A nagy nehezen fellelt forgalmazó viszont azzal kezdte nyugtatni, hogy nem azt kell cserélni, nem ott lesz a hiba, mert ő már többször találkozott ezzel a jelenséggel... de azt nem árulja el, hogy mi az!!! (gondolom, mert nem ő javítja, más pedig küzdjön meg a pénzéért )
A kérdésem az, hogy találkozott-e már valaki ezzel a hibával és mi lett a megoldása?
( a csatolt pdf lapon található a fentebb említett jelölés) Ha valakinek szüksége lenne a teljes leírásra, akkor itt találja meg.

A válaszokat előre is köszönöm!

Üdv, Imi
(#) frázis hozzászólása Okt 30, 2014 /
 
A Junkers Euroline kombim karbantartás után megadta magát. Össze, vissza kapcsolja a fűtést, használati meleg vízre be sem kapcsolt. Karbantartás előtt a fűtés ment, használati meleg víz pár perc után leáll. Szerelő szerint panelhibás, ára 70000 Ft. A panenlt várhatóan van, aki rendbe rakja, de nincs kapcsolási rajz, illetve alkatrészek értékei. Ha, valaki tudna segíteni ebben, nagyon megköszönném. Panelcserére nincs pénzem, csak a javítás a megoldás. Félek a téltől, megfagyok. Köszönöm.
(#) dzsoniriko hozzászólása Okt 30, 2014 /
 
Sziasztok.
Tudna nekem valaki tanáccsal segíten?
Van egy Demrad Solaris típusú kéményes, LED-es, középső órás cirko kazánom.
Most ahogy elkezdtem ebben az évben használni a következő hibajelenséget mutatta.
Mondjuk 30 fokos előremenő állás esetén
Begyújt a láng, kb 10 mp-ig ég, majd kialszik. Persze a szivattyú tovább működik, az nem áll le. Aztán változó időnként (1-3 perc mulva) újra begyújt a láng.
A kijelzőn semmiféle hibajelzés nem tünik fel. Zölden ég aminek zölden kell, és pirosan a hőmérséklet jelző.
Ha nagyobb előremenőt állítok be, akkor persze nagyobb lánggal ég, tehát tudja szabályozni a lángot. De akkor is szépen a nagylángot visszaszabályozza és aztán kikapcsol.

Tavaly egész biztos nem így működött. Volt nálam tavasszal egy szerelő, és arra gyanakszom, hogy ő állított el nagyon valamit. Az az ötletem, hogy valami hiszterézises dolgot tolhatott el.
Nem értek hozzá, csak ötletelek, hogy esetleg az lehet a baj, hogy túl meleg víz érkezik vissza, mert nem tudja leadni az az idő alatt amig a viz körbe jár a rendszeren, ezért gyorsan kikapcsol, hogy ne legyen túl forró a visszatérő.
Tudja-e valaki, hogy ezt a különbséget lehet-e állítani?
Vagy esetleg más is futott már bele hasonló problémába?

köszi előre is
Következő: »»   255 / 570
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem